Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dysku SATA, tylko zwykły, czyli ATA czy jakoś tak :) I jakby pamięci nie wyrabiały, to przecież żadnej różnicy by nie było między HT3x, a HT2.5... Zresztą ustawiam je na sztywno na CL2.5 i 266mhz, timingi też ustawiam takie jakie ustawiają się gdy jest na AUTO przy 400mhz (sprawdziłem w A64 Tweakerze, zapisałem na kartce i ustawiłem w BIOSie).

Nie chodzi mi o wydajność, ale u innych płyty zazwyczaj mają spory zapas po podkręceniu procka, a u mnie takie coś, to może mam jakąś walniętą i nie jest zbyt "zdrowe" dla nie podkręcanie...

A piszę tutaj bo w temacie mojej płyty i tak odpowiedzi nie ma na moje pytanie (a cały przeczytałem) i tutaj przynajmniej więcej osób zobaczy :)

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z placu boju ...

 

Wczoraj nie miałem czasu bo dziś egzam miałem ostatni :P ( nareszcie ferie :D ) Dałem więc 1.525V i 330x8 prime stabilny chodził sporo czasu. Będę teraz zchodził z Vcore żeby jak najmniejsze znaleźc. Przy 330x8 temp na CPU w stresie 44 stopnie na czipsecie 40 stopni.

 

 

Aha. Co chciałem zaznaczyć. Wzrost zegara nic nie daje, jeżeli pamięci też nie idą wyżej! > 230 ... Kompletnie prawie nic nie daje. Przy słabych pamiątkach, to nic nie daje że proc ma zegar 2.6ghz. Co z tego że jednostki wykonawcze/generatory adresu szybciej przetworzą instrukcje jeżeli odwołanie do pamięci będzie stosunkowo długie... Dopiero zegar daje efekt jeżeli pamięci ładnie podskoczą :] Czego efektem jest ten skrin:

 

Dołączona grafika

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

300 x 8 i ht x3, napięcie 1.45, pamięci na 133 i... Nie wstaje <_< Czyżby htt było za wysokie, jak dałem x2 to miałem fsb standardowe i mnożnik też, ale pamięci szły na 133 <_<.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś coś wreszcie wyjaśni albo przekieruje do adresu gdzie się tego dowiem. Mianowicie: podkręcanie procków skonczyllem na Bartonie 2500XP, teraz plane zakup Semprona64 2600 i nie wiem czy trzeba miec dobre pamięci żeby wykręcać wyoko??? PYTANIE: CZY FSB SEMPRONA JAK PODNIOSE Z 200 na 300 TO PAMIĘCI TEŻ MUSZĄ NA 300 CHODZIĆ??? W Bartonach zawsze najwydajnie chodziły zgodnie z szyną a jak jest teraz?? Czytam na forum że ludzie podkręcaja i mają pamięci ustawione na 166 lub 133MHz??!! Z GÓRY DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE: CZY FSB SEMPRONA JAK PODNIOSE Z 200 na 300 TO PAMIĘCI TEŻ MUSZĄ NA 300 CHODZIĆ???

nie musza, w biosie masz kilka dzielnikow pamieci do wyboru i ustawiasz sobie wg potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....roxumiem że można ustawić dowolną wartoc tz 133, 166 itp... ale np.

Barton na szynie 200MHz:

Pamięci: 166MHz - mniejsza wydajnoąć

200MHz - optymalnie

220MHz - znowu mniejsza wydajność (pomimo wyższego taktowania zamych pamięci)

 

Czy w sempronach też te dwie rzeczy tj. FSB i częstotliwość pracy pamięci są tak samo zalżna od siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, na tej platformie nie ma juz synchro proca z pamiecia, tak jak bylo na socket A.

podsumowujac: im wyzsze czestotliwosci proca i pamieci tym lepiej :)

 

z innej beczki:

z nudow znowu bawilem sie dzis procem, tym razem chcialem sprawdzic na jakim najnizszym napieciu pojdzie na standardowym zegarze (1.4GHz). stabilny wynik (spi 16m + ponad 3h sp2004) uzyskalem przy 0.9V :)

screen spi

screen 3h stress

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to czas pokazac mojego sempa s939 ...

 

2840 MHz @ 1,4 V - spi16M

 

Dołączona grafika

 

2922 MHz @ 1,488 V - spi16M

 

Dołączona grafika

 

3003 MHz @ 1,63 V - spi16M

 

Dołączona grafika

 

No i to co lubicie najbardziej ... czyli sp2004

 

2800 MHz @ 1,4 V na luziku

 

Dołączona grafika

 

2900 MHz @ 1,52 V

 

Dołączona grafika

 

Dodam ze chlodzenie powietrzne (tzw AC, dokladnie Freezer 64pro), dodatkowo wiejacy wiatrak pokojowy na kompa : P

 

BTW - nie patrzcie na czasy spi ! mam bardzo slabe memki i puszczone byly na ddr320 .... nie mialem innej mozliwosci

 

[giełda :P] Jakby ktos chcial ta sztuke to GG : 7026651 - czekam na oferty [/giełda :P]

Edytowane przez <<)MARyo(>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...

3003 MHz @ 1,63 V - spi16M

 

...

Dodam ze chlodzenie powietrzne (tzw AC, dokladnie Freezer 64pro), dodatkowo wiejacy wiatrak pokojowy na kompa : P

 

BTW - nie patrzcie na czasy spi ! mam bardzo slabe memki i puszczone byly na ddr320 .... nie mialem innej mozliwosci

 

[giełda :P] Jakby ktos chcial ta sztuke to GG : 7026651 - czekam na oferty [/giełda :P]

whoooooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :legal: :zonk: 8-O 8O

 

WYPAS procek - jeden na milion :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak : oznaczenia procka - LBBWE 0532EPMW - ale nie sugerujcie sie tym :)

 

Dlaczego ?

 

Otoz mam 2 sztuki o TAKICH SAMYCH oznaczeniach, tylko troszke sie nr seryjny rozni. A roznica w oc ? Jeden robi niecale 2600 na 1,6 V a drugi 2800 na 1,4 :| (screeny wyzej)

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<<)MARyo(>> tylko że masz dostęp do procków i możesz sobie selekcjonować (tak sądzę po tym jaki sprzęt sprzedajesz, może się myle) :( Ja w czasach świetności miałem fajne AXP 1700 i niedawno A64 :( Niestety znajomości poumierały, znaczy znajomi poodchodzili ze sklepów i teraz lipa :( A sam nie pracuję w komputeerowym niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<<)MARyo(>> tylko że masz dostęp do procków i możesz sobie selekcjonować (tak sądzę po tym jaki sprzęt sprzedajesz, może się myle) :( Ja w czasach świetności miałem fajne AXP 1700 i niedawno A64 :( Niestety znajomości poumierały, znaczy znajomi poodchodzili ze sklepów i teraz lipa :( A sam nie pracuję w komputeerowym niestety :(

 

oj nie mam, mam dostep taki jak kazdy inny :)

 

ten procek kupiony ze sklepu internetowego . brat wzial 2 pierwsze lepsze sztuki i 1 taki sie trafil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie mam, mam dostep taki jak kazdy inny :)

 

ten procek kupiony ze sklepu internetowego . brat wzial 2 pierwsze lepsze sztuki i 1 taki sie trafil :)

To co on tak na wagę bierze ? :)))) Pewnie za tego proca teraz chcesz tyle ile PITer za swoje selekty :/

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ;)

A ja tez mam Sempronik 2800+ E6 no i powiem Wam, ze za tą cene smiga znakomicie.

SDA2800AI03BX

LBBWE 0541AAE

X006829J50878

 

Napisze Wam jak kupie freezera ile moj leci, ja mam k8ns rev. 2.0 i hynix d43 na kosciach bt sam jestem ciekaw, na razie jade na HTT 245MHz na domyslnym vcore procka i boxowym coolerq bo kupuje freezera 64 pro ponieważ pentagrama qc-92CU pogoniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ;)

A ja tez mam Sempronik 2800+ E6 no i powiem Wam, ze za tą cene smiga znakomicie.

SDA2800AI03BX

LBBWE 0541AAE

X006829J50878

 

Napisze Wam jak kupie freezera ile moj leci, ja mam k8ns rev. 2.0 i hynix d43 na kosciach bt sam jestem ciekaw, na razie jade na HTT 245MHz na domyslnym vcore procka i boxowym coolerq bo kupuje freezera 64 pro ponieważ pentagrama qc-92CU pogoniłem.

Sam myślałem nad freezerem, ale widziałeś jakie temp. są z nim ??? Od tych boxowych chłodzeń co teraz są dodawane do sempów to praktycznie żadna różnica :/ Nic nie daje ten freezer w porównaniu do niego :(( Kurcze będę musiał chyba thermalrighta kupić miedzianego i do tego wiatrak :o żeby mi temp spadły...

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem nad freezerem, ale widziałeś jakie temp. są z nim ??? Od tych boxowych chłodzeń co teraz są dodawane do sempów to praktycznie żadna różnica :/ Nic nie daje ten freezer w porównaniu do niego :(( Kurcze będę musiał chyba thermalrighta kupić miedzianego i do tego wiatrak :o żeby mi temp spadły...

 

pozdro.

w idle nie ma róźnicy ale w stresie przy większym V box nie daje rady - jedynie z nawiewami...a Freezer się trzyma ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Ojejku, jezeli nie Freezer to cos miedzianego zeby Liquid Pro uzyc.

Freezer jest niezly w idle to samo, ale na V okolo 1,55V i dobrym OC nie zaufam boxowemu bo sie wyjec robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Eeeeee zamórowało mnie. Bardzo, bardzo ładny wynik, poprostu pozazdrościć. BTW Miazga82 może oboje pokatujemy swoje sempki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka pliska napiszcie mi jaka płyta główna jest najlepsza do OC sempronka tylko niech będze z AGP mam max 400zł. Bo na tej mojej to Full stable sempron leci na 2,5Ghz.

Dział kup jest od tego...DFI LP UT nF3 250Gb :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee zamórowało mnie. Bardzo, bardzo ładny wynik, poprostu pozazdrościć. BTW Miazga82 może oboje pokatujemy swoje sempki ;)

Heheh ... mi jak narazie wystarczy. Jak sie sesja skończy to może bede znowu katowac a to tylko dlatego ze bede miec nowe pamiątki do zabawy.

Lepiej pokatuj swojego sempa ... bo jakos tak cienko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...