Skocz do zawartości
FrIkO

Hl2: Episode One

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze utknolem. Jestem w pdziemnych garazach gdzie sa gniazda tych swierszczy ktore wylaza z pod ziemi. Mam nadzieje ze wiecie gdzie. One oczywisce wylaza non stop i teraz pytanie WTF? Co u licha zrobic? Wlazlem na najwyzszy poziom tego garazu i tam jest kolo ktorym trzeba krecic i sie podnosi siatka ale oczywiscie stworkow jest cala fala i nie jestem w stanie tego odkrecic bo za kazdym razem jak mnie dziabnie co ktory to mi brama opada. Alyx jest tak przydatna jak pryszcz na [gluteus maximus] podczas siadania, cheaty niestety nie dzialaja z H-L2 jak to przeszliscie?

w takich miejscach musisz

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
zakrywać te gniazda np. samochodami..bierzesz gravitygun i strzelasz w furke aż ją przepchniesz nad gniazdo :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze utknolem. Jestem w pdziemnych garazach gdzie sa gniazda tych swierszczy ktore wylaza z pod ziemi. Mam nadzieje ze wiecie gdzie. One oczywisce wylaza non stop i teraz pytanie WTF? Co u licha zrobic? Wlazlem na najwyzszy poziom tego garazu i tam jest kolo ktorym trzeba krecic i sie podnosi siatka ale oczywiscie stworkow jest cala fala i nie jestem w stanie tego odkrecic bo za kazdym razem jak mnie dziabnie co ktory to mi brama opada. Alyx jest tak przydatna jak pryszcz na [gluteus maximus] podczas siadania, cheaty niestety nie dzialaja z H-L2 jak to przeszliscie?

Oooo, dobry fragment gry.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Musisz zabarykadować dziury, z których wychodzą 'swierszcze', wrakami samochodów.

 

Swoją drogą, mi najbardziej podobały sie akcje z

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
bazooka, kiedy to musieliśmy walczyc w rozpadającym sie na czynniki pierwsze budynku z tym, czym latającym ;) i sama końcówka ze straiderem, dla mnie sok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
No tak postrzelalem do chordy pojawiajacych sie zolnierzy na dachu budynku w City 17 Z poczatku mysalem ze sie to nie skonczy. Ale wkoncu Barney przybiegl i wsiadl do pociagu. Potem mala zabawa w chowanego z tym robotem-pajakiem (jak one sie nazywaja ?) po jego rozwaleniu wsidam z Alyx do pociagu i to koniec :( Dołączona grafika

 

Przejscie zajelo mi gdzies 2.5 godziny. Troszke malo. Koncowy trailer jeszcze mnie dobil. Tylko czekac na Episode Two.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co niecałe 3h :( i 50zł EEE 0.o coś nie za najlepszy ten dodatek

Dla mnie bomba. Valve przeszło samych siebie. Wydaje mi się, że efekty graficzne są jeszcze lepsze niż w lost coast. No i do tego praktycznie ciągle akcja w połączeniu z doskonałą muzyką i efektami dźwiękowymi. Banały takie ale prawdziwe.

Z taką jakością śmiało mogą stawać w szranki ze wszystkimi.

Moim zdaniem mankamentem jest brak dynamicznego oświetlenia. Tchnęłoby więcej życia w i tak pięknie wyglądające lokacje.

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu miekkich cieni ;) Nie ma tez cienia Gordona. Dopiero teraz na to zwrocilem uwage. Przyznam ze dynamiczne oswietlenie mogloby byc jak i tektsurki nieco lepsze. Jedyne co naprawde dla mnie ladnie wyglada to HDR + modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznei HDR + AA wyglada az milo ,ale w paru miejscach widzialem jakies siakies textury w nizszej rozdzialce

pewnie jak by gre otexturowali bardziej szczegulowymi texturami bylo zarabiscie

 

Ja tam nie rozumie czym sie coniektorzy podniecaja , toz to zwykly HL2 z HDR'em obiekty/modele te same

drobne zmiany dodano pare nowych postaci i koniec nowosci

dalej ciasne alokacje i na maxa liniowa gra :/

 

Owe 19 usd to calkiem odpowiednia cena , wicej bym nie dal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumie czym sie coniektorzy podniecaja , toz to zwykly HL2 z HDR'em obiekty/modele te same

drobne zmiany dodano pare nowych postaci i koniec nowosci

na gf3 quadro nie widze zadnej roznicy w porownaniu grafiki do hl2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczylem. Czegos mi tu brakuje.... Tylko czego...

Graficznie nie ma sie czym podniecac. Co prawda ja jechalem na bloomie, tak czy inaczej grafa jest przecietna. Ale przynajmniej kazdy moze zagrac. Wrazenie dalej robia modele postaci, szczegolnie Alyx jest siwetnie zrobiona i ma mimike twarzy na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos ladnego dla oka to polecam hi-res skins for hl2.

Dzięki :) Już ściagnąłem najnowszą paczke skinów FakeFactory's & Ogg's High Resolution Packs i FakeFactory's Addon (v3.2). Niesamowite tekstury. Gdyby ktoś chciał to wchodzić TU

 

 

Poznajecie?

 

Dołączona grafika

merledandridge.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zobaczysz jakości grafiki HL 2 z HDR jak nie masz karty wspierającej directa 9.0c

:lol: chyba jednak się zobaczy

na karcie ze wsparciem dx9.0b widzę bardzo dużą różnicę.

 

edit. szkoda że nadal nie widać nóg jak spojrzy się na ziemie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: chyba jednak się zobaczy

na karcie ze wsparciem dx9.0b widzę bardzo dużą różnicę.

 

edit. szkoda że nadal nie widać nóg jak spojrzy się na ziemie.

 

Jak mozna wogle zapomniec o takim szczegole... no nic poza za HDR to tu sie nie zmienilo. Tej grze brakuje nieco lepszych tekstur. Woda wyglada ladne ,modele tez ale te tekstury troszke psuja reszte. Trosze IMO przesadzilem dajac jej 9/10. Teraz po przejsciu ze wzgledu na liniowosc (w HL 2 tez bylo wiem ) oraz dosc srednia fabule no i ~3 godziny grania w stosunku do ceny 8/10. Hydro jak zwykle przesadzasz z tym 10/10 :-|

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Już ściagnąłem najnowszą paczke skinów FakeFactory's & Ogg's High Resolution Packs i FakeFactory's Addon (v3.2). Niesamowite tekstury. Gdyby ktoś chciał to wchodzić TU

Poznajecie?

 

Dołączona grafika

merledandridge.com

 

Nie ma co poznawać, bo ta pani chyba tylko podkładała głos Alyx.

 

A ten koleś podkładał głos Dr Kleiner-a :

 

Dołączona grafika

 

 

4ever_anarchy_soldier To było dobre :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kolejny wieczór męczę i jeszcze ździebko zostało.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Po wyjściu z cytadeli otoczenie przestało robić na mnie takie wrażenie jak pierwsze etapy gry. Ogólny zachwyt troszkę osłabł ale całość i tak oceniam bardzo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza, co to jest na tym 7 screenie u Ciebie? :o

"Oko" gunship'a. To i kula z wcześniejszych lvl'i wyglądają jak techdema prezentujące hdr. Od czasu wykorzystania tego efektu w source wyraźnie widać więcej i ładniejsze(bardziej efektowne) cieniowanie pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac

po 3 godzianch spokojnej gry

K.A.P.O.T.A

 

gra dobra ale napewno nie na rok 2006 ! ! !

jak by wyszla 2 lata temu to by byl szok

dzis to taka sobie srednia klasa ,widac silnik HL/HL2 ma strasznie ograniczenia jesli chodzi o wielkosc map

i przez to jestesmy skazani na chodzenie po sznurku

 

widzieliscie w filmiku na koncu gry jak wyglada las na silniku HL2 :) toz to pozalowania godne

bedzie zarabista rozgrywka :) , albo lekcja z histori gier 3D :)

niech juz sobie dadza spokuj z tym silnikiem

 

No bym byl zapomnial

Najbardziej mnie ucieszylo wykozystanie HDR+AA to jedyny plus tego dodatku

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja sie podziele moimi wrazeniami. Nie o calej grze bo dopiero gram ze 40 minut ale cala reszta.

 

Po 1 : klimat MIAZDZY!! Po prostu masakra, muzyka, odglosy, ALYX!!! O wiele fajniej mi sie gra w duecie, jakos wiecej akcji jest przez to, bardziej sie czujemy wciagnieci w gre. Podobne wrazenia mialem podczas grania w Republic Commando gdzie latalem z 3 innymi komandosami.

 

Po 2 : silnik HL2. Tutaj kolega wyzej mowi ze lipa, ze 2 lata temu to ok a dzis to juz kapa. No wiec ja sie nie zgodze, 2 lata temu to chyba nic nie mialo HDRa. A tutaj wszystko wyglada po prostu piknie, na prawde. Moze nie jest to silnik ktory moze sie rownac z wodotryskami Crysisa ale tak czy inaczej nawet jak na dzisiejsze standardy wyglada bardzo ladnie. Animacja twarzy jest cudowna!! Tutaj warto tez wspomniec o jednej rzeczy o ktorej pare osob chyba nie pamieta : nie kazdego stac na kupno X1900 czy GF7900GTX jak rowniez czesc osob ma tylko laptopy z mniej wydajnymi odpowiednikami stacjonarnych kart, a faktem jest ze silnik HL2 jest bardzo dobrze zoptymalizowany pozwoli pograc tez posiadaczom duzo wolniejszych kart jednoczesnie zapewniajac wysokie ustawienia podczas rozgrywki (na moim niekreconym sprzecie gram w 1280x768, wszystko na high, aa i af x4 + full hdr i smiga elegancko).

 

I to tyle chyba, jak na razie gierka podoba mi sie bardziej niz podstawka. Wiedzac ze jest krotka staram sie nie spieszyc i rozlozyc zeby wyszlo faktycznie te 5-6 godzin grania, wtedy na tydzien po godzinne dziennie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...