Skocz do zawartości
siwy05

P4 7ghz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam swojego P4 3000 MHz i na wydajnyść nienażekam :] wszystko chodzi a jak cos to zawsze jest mozliwość podkręcenia :P Miałem wcześniej AMD Athlona XP 2000+ i niebyłem z niego zabardzo zadowolony. Moim zdaniem procesory P4 sa o wiele lepsze ;] Ale to jest tylko moje prywatne zdanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max z tego co pamiętam to chyba 4030MHz albo 4050MHz tak czy siak na pewno ponad 4000MHz.

 

tyle, że max w 3D i super PI to ciągle okolice 3950MHz (AMD) ...

a 2 minutowa strata w czasie liczenia super PI 16M to jednak pogrom ...

A póki co to zdaje się w 2001 też rekord leży w łapach Intela (dothan + 7800 ... i prawie 51k w 2001)

 

Jak dla mnie do extreme benching - niestety Intel

do średniego OC (WC np) AMD - bo stosunkowo łatwo zrobić na WC 2,9GHz (co odpowiada PIV w okolicach 5-5,5GHZ a to już nie zawsze łatwo zrobić na WC)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoto -> co do 01SE masz racje i PI, w tych przypadkach tylko INTEL

ale już w 03,05 to tylko AMD, ze względu na SLI [czego na Dothan'ie nie da się zrobić... :wink: ] a na P4 wydajność jest dużo niższa...

 

 

p.s. MAX benchable w 3D dla P4 to jest jedynie 7200 MHz... :wink: , choć PI 32M liczy sobie nawet na większych częstotliwościach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że max w 3D i super PI to ciągle okolice 3950MHz (AMD) ...

a 2 minutowa strata w czasie liczenia super PI 16M to jednak pogrom ...

A póki co to zdaje się w 2001 też rekord leży w łapach Intela (dothan + 7800 ... i prawie 51k w 2001)

 

Jak dla mnie do extreme benching - niestety Intel

do średniego OC (WC np) AMD - bo stosunkowo łatwo zrobić na WC 2,9GHz (co odpowiada PIV w okolicach 5-5,5GHZ a to już nie zawsze łatwo zrobić na WC)

czegos nie rozumie

dothan to pentium m czyli laptop ale mozna go wsadzic w plyty desktopowe ale 478 wiec z agp, coprawda jest jedna plyta pod 478 z pci-e ale tam mobile nie dziala

wiec moze mi ktos powiedziec jakim cudem ktos polaczyl 7800 z mobilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumie

dothan to pentium m czyli laptop ale mozna go wsadzic w plyty desktopowe ale 478 wiec z agp, coprawda jest jedna plyta pod 478 z pci-e ale tam mobile nie dziala

wiec moze mi ktos powiedziec jakim cudem ktos polaczyl 7800 z mobilem?

 

mało wiesz o pentium mobile

asus wypuścił przejściówke CT-479 i działa ona na kilku mobo ASUSA S478 (między innymi na dwóch z PCI-E P4GD1 i P4GPL-X)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumie

dothan to pentium m czyli laptop ale mozna go wsadzic w plyty desktopowe ale 478 wiec z agp, coprawda jest jedna plyta pod 478 z pci-e ale tam mobile nie dziala

wiec moze mi ktos powiedziec jakim cudem ktos polaczyl 7800 z mobilem?

dothan, socket 479 i nawet taka przejsciowka http://www.tomshardware.pl/cpu/20050525/pentium4-05.html , reszty sam sobie poszukaj :P

 

yoto byl szybszy :(

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps jaki polecacie zasilacz tak ~500zl

do p4 820? w gre wchodzi oc do 3.8-4.0GHz @ 1.6V ;]

teraz max co robilem to 3.6ghz @ 1.49V ale nie stabilne bo napiecia skaczą:(

Codegen 800W starczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...