Skocz do zawartości
siwy05

P4 7ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Japoński overclocker ustanowił rekord świata w podkręcaniu Pentium 4 670. Procesor mężczyzny, który podpisuje się pseudonimem Memesana, pracuje z zegarem o częstotliwości... 7,132 GHz.

CPU chłodzony był ciekłym azotem i udało się uruchomić pod jego kontrolą oprogramowanie testujące.

 

Do bicia rekordu wykorzystano płytę ASUS P5WD2 Premium z chipsetem i955X, układy pamięci Corsair PC2-5400UL oraz procesor Intel Pentium 4 670, którego nominalna prędkość taktowania wynosi 3,80 GHz.

Japończyk zwiększył częstotliwość taktowania szyny systemowej do 1520 MHz, napięcie procesora podniósł do 1,70V, timingi pamięci zostały ustawione na CL4-3-3-4, a napięcie układów pamięci ustalono na 2,3V.

 

Taki system był w stanie obliczyć liczbę pi z dokładnością do miliona miejsc po przecinku w czasie 18,516 s., co jest obecnie światowym rekordem.

 

Już wcześniej jeden z overclockerów informował, że udało mu się podkręcić układ Pentium 4 570J do 7,22 GHz. Była to jednak wartość podawana przez BIOS. Największa częstotliwość zegara przy której uruchomił system Windows XP wynosiła wówczas "jedynie" 6,60 GHz.

Jesli juz bylo mozecie mnie powiesic ale rekord fajny :) szkoda ze nie pisza o superpi 16M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach najwarzniejsza jest karta graficzna procek wykorzystywany jest w  20% pamięć w 30% karta w 50% gdzieś kiedyś wyczytałem :)

1613383[/snapback]

No zalezy jaki.... Miewałem takie maszyny gdzie krecenie rdzenia i pamieci karty nie dawało FPSów, a podkrecenie procka duzo ;) zalezy jaki procek i jaka karta. Pamietaj tez o tym, ze wydajnosc kompa z 7800 gtx i a64 3000+ Venice jest duzo gorsza niz 7800 gtx + fx-55/57, wiec nie jest to prawda.

 

//

 

no ale 6 ghz vs 7 ghz duzej roznicynie da ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szcze ze mowiac to w [gluteus maximus] mam te intelowskie mhz

teraz jak intel zszedł na ziemie i zaczoła sie dla niego liczyć wydajnosc z wata a nie mhz  to bedzie mozna pomyślec nad procesorem tej firmy

1613859[/snapback]

Moze i MHz nie oddaja prawdziwej mocy, ale Pi policzyl calkiem sprawnie :D

 

siwy05 >> skad Ty tego newsa wkleiles? Bo jezyk jakim to pisano....

 

EDIT: Stare dane macie teraz rekord to 7,3 GHz :D - http://www.xtremesystems.org/forums/showth...170#post1021170

 

DaRoN - Memesama zasilal swoj konfig czyms podobnym do tego:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to był zasilator, tylko jakiej mocy...

1628414[/snapback]

Nie chodzilo mi o to ze to zasilator - tylko ze tamten wygladal tak jak ten na zdjeciu (naprawde):D, a moc masz podana w topiku na XS ktory linkowalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer z tym prockiem zpaewne byl zasilany tym cudem :

 

1628906[/snapback]

No raczej nie do konca :-) Komp zasilany byl Zippym a to raczej Zippiego nie przypomina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

No 4GHz na AMD to już zamiata ;)

1628934[/snapback]

Tak, tylko że troche trudno tyle wyciągnąć ;]

No chyba że już ktoś tyle osiągnął i nie jestem w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że troche trudno tyle wyciągnąć ;]

No chyba że już ktoś tyle osiągnął i nie jestem w temacie...

1629580[/snapback]

Max z tego co pamiętam to chyba 4030MHz albo 4050MHz tak czy siak na pewno ponad 4000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach najwarzniejsza jest karta graficzna procek wykorzystywany jest w  20% pamięć w 30% karta w 50% gdzieś kiedyś wyczytałem :)

1613383[/snapback]

chyba gra o której mówisz to doom 2 a może doom 1 ??

 

procek jest tak samo ważny jak karta jak nie ważniejszy, szczególnie teraz

 

jak procek będzie za słaby to grafa nie osiągnie pełnej mocy, dzisiejsze grafy są dość mocne, taki komputer świat to mierzy grafiki na p4 2.8 (albo 3.0, ale napewno nie prescot), i różnice między grafikami zamiast 15% wynoszą 3%, a athlon daje dużo lepsze rezultaty, jedyne w czym p4 jest dobry to pożeranie energii, ocieplanie mieszkanie i marnych ghz'tach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A na jakim procku z rodziny AMD :wink:

1629622[/snapback]

# kamilo23:

To było łatwe do przewidzenia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było łatwe do przewidzenia  :lol2:

1629642[/snapback]

 

Tak tylko ze ja nie bardzo czytam topic o tym Fx i x2 proste bo nie stać mnie na takie perełki :wink:

 

Ale teraz sobie rzuciłem oczko i wiem co i jak :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

chyba gra o której mówisz to doom 2 a może doom 1 ??

 

procek jest tak samo ważny jak karta jak nie ważniejszy, szczególnie teraz

 

jak procek będzie za słaby to grafa nie osiągnie pełnej mocy, dzisiejsze grafy są dość mocne, taki komputer świat to mierzy grafiki na p4 2.8 (albo 3.0, ale napewno nie prescot), i różnice między grafikami zamiast 15% wynoszą 3%, a athlon daje dużo lepsze rezultaty, jedyne w czym p4 jest dobry to pożeranie energii, ocieplanie mieszkanie i marnych ghz'tach

1629638[/snapback]

Zgadzam się z tobą. AMD może ma mniej 'GHz'ów' ale za to 'lepsiejszych'.

Wprawdzie w swoim życiu miałem już dwa Intele (nie P4 ale leciwe celiny) a już raczej nie wróce do produktów tej firmy.... Jakoś za bardzo się przyzwyczaiłem do AMD ;]

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą. AMD może ma mniej 'GHz'ów' ale za to 'lepsiejszych'.

Wprawdzie w swoim życiu miałem już dwa Intele (nie P4 ale leciwe celiny) a już raczej nie wróce do produktów tej firmy.... Jakoś za bardzo się przyzwyczaiłem do AMD ;]

1629661[/snapback]

TO nie są lepsze GHz'ty tylko potoki wykonawcze w AMd są krótsze, tym zyskało sobie zwolenników. Mniejsza ilość cache, krótsze potoki, więc szansa na dłuugą pomyłke mniejsza niż u intela( dłuuższe potoki i 2Mb cache- kiedy proc siępomyli, 2Mb trzeba załadować od nowa- a w to w grach procki mylą się najczęściej, jeśli wiecie o co mi chodzi :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wam że Pentium pożera Energie ale Athlony zaczeły pochłaniać więcej pieniędzy. :)

Żeby 7.3GHZ to trzeba mieć kasy jak lodu na sprzęt.  B)

1631185[/snapback]

Pewnie jak chcesz FX-a lub X2 4800+ to musisz zapłacić w końcu za procki „naj” zawsze się płaciło ale zawsze można wziąć Venice 3000+ np. po selekcji i będzie w miarę tanio i bardzo wydajnie, ewentualnie X2 3800+ wtedy to dopiero torpeda zwłaszcza po O/C ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...