Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie skontaktowac z apollo.pl w sprawie zwrotu/wymiany towaru??? napisałem do nich z 5 maili i nic

Zadzwoń.

-------------

A tak na marginesie to ja też zamówiłem to mobo i do tego X2 3800+. Będzie 27lutego :D. A reszta ta co w sygnaturce. Zobaczymy 27lutego B) mam nadzieje że będę zadowolony. Bo już wpłaciłem połowę kasy za zamówienie więc się nie mogę wycofać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej mobo biore opka od MaSell'a robi 2.8GHz na 1.52v.

Nastepne co najwyzej to bedzie AM2, ale dopiero jak beda szybsze procki od tego i stosunkowo tanie :-)

 

juz nie moge sie doczekac az sobie to poskladam... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Jaka wersja Everesta? Jaki dzielnik pamięci (rozumiem że htt250 i dzielnik 166?) i jakie wyniki w testach?

Everest Ultimate Edition 2.50.480

odczyt: 6500

zapis: 2300

opóźnienie: 42

podane te lepsze wyniki, to się waha nieco - co test inne dane.

HTT250 i brak dzielnika :) tj. 200.

Ad2 HT 1250 jest całkiem możliwe, u mnie 3x400 śmigało spokojnie.

gut :D

d3 Mnożniki 6,7,8. Testowałeś inny Bios. OCWB1 ma standardowo niezdatne mnożniki 6 i 7. Wypróbuj. Wszystkie mnożniki działały spokojnie po załączeniu z Windy.

ok, wrzucę OCWB1 i zobaczę co i jak.

 

update: no niestety, na OCWB1 nie mogę HTT podciągnąć powyżej 274... chyba pozostaję przy oryginalnym 1.60 i będę miał święty spokój :/

 

Ad4 Standardowo są dostępne tylko te dzielniki w Biosie. Inne można włączyć tylko z Windowsa np przy pomocy A64Tweakera.

w wolnej chwili zaopatrzę się w ww. program i oblukam. nie wiem tylko, czy aż tak mi zależy :) w sumie chodzi mi ok. dzięki za informacje będę coś wiedział to się odezwę. Edytowane przez smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o A64 tweaker, to chyba nie jest to takie proste, bo ustawiając w nim dzielnik trzeba chyba zmienić jeszcze jakieś timingi, które normalnie zmieniają się same wraz ze zmianą dzielnikaw biosie. W każdym razie u mnie zmienianie pamięci na 150 ze 166 powodowało dramatyczny spadek przepustowości w porównaniu z ze 133 ustawionym w biosie przy tym samym fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uscislajac - uważacie ze:

- proc padniety - nie dochodzi na nim sygnał do monitora wiec trzeba odesłac

- i co jest nie tak ze windows sie nie włacza??? Wina plyty, biosu, czy moze zasilacza 350WAT FEEL (nic nie pisało ze jest to FEEL jak zamawiałem)????

 

PS. Czy wysyłajac towar do apollo.pl na gware mam jakas gwarancje (dokument) ze sprzet wysłałem i ze musza mi go oddac (odesłac)??? Boje sie troche wysyłać sprzet na gware - pierwszy raz to bede robil.

 

PS2. Juz nigdy nie podejme sie składania kompa dla kogos - za duzy stres gdy cos nie chodzi. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego ze nie mozesz zmienic napiecia, masz ustawione dobre dzielniki dla pamieci ? bo ja jak przesadzilem to w biosie nic nie moglem zmienic :P, reset biosu i powinno byc ok. Mozesz tez wgrac nowsza wersje ale najlepiej z pod dosa bo szkoda by bylo zeby pod winda nagle wyskoczyl bluescreen podczas wgrywania biosu

 

Edit przed chwila zakupilem 2 x hynix d43 512mb sprzedawca gwarantuje dzialanie na 500mhz ;). Cena smieszna 300 zl za 2 wiec w koncu moze moj komp odzyje :D

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit przed chwila zakupilem 2 x hynix d43 512mb sprzedawca gwarantuje dzialanie na 500mhz ;). Cena smieszna 300 zl za 2 wiec w koncu moze moj komp odzyje :D

u mnie właśnie takie siedzą, 250MHz 3.3.3.8 1T defaultowo bez podnoszenia napięcia. świetna sprawa :) gratuluję udanego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzisaij dostałem asrocka dual sata2 i sempa 3000. Jak narazie wszystko pieknie smiga. Jedynie karta dzwiekowa nie chce sie zainstalowac ale to pewnie przez to ze nie reinstalowałem windowasa. Pozniej porobie jakies testy. Jakim programikiem mozna na bierzaco monitorowac temperature procka i nb w starej plytce miałem core cella to było lux a tutaj musze cos sciagnac.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj maila do serwisu, wszystko opisałem ale jak narazie cisza. Dzisiaj wyjełem mobo i dokładnie ją zbadałem, dodatkowo przesmarowałem jeszcze raz pod mostkami, ale qrde nic to nie zmienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejnym bledem na tej plycie jest to ze ta zintegrowana karta jest do [gluteus maximus]. niedosc ze mam te pier..... piszczenie, ktore mnie strasznie denerwuje to nie moge kozystac z TeamSpeaka bo robie poglos nawet jak nie mam mica podpietego albo jak wlaczam rejestracje dzwieku to nagrywa mi to co lepci w windowisie np.muza albo dostepnosc gg jak nie mam mica. mial ktos cos takiego??

 

Edit:to piszczenie to chyba nie z dzwiekowki bo wylaczylem ja w biosie i nadal cos piszczy wrrrrrr. co to moze byc?? czasami nie piszczy ale przewaznie jest tak ze piszczy nieregularnie pi pi pipipiipi pi pi

Edytowane przez wajha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem kupilem dla mamy Asrock 939Dual-Sata2 +semp 3000

i chcialem zobaczyc co potrafi ta mobo, bios mam oryginalny 1.60 i w opcjach oc gdzie mam fsb cpu mam 200 i niemoge zmieniac tego. czy musze wgrac jakis zmodowany czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uscislajac - uważacie ze:

- proc padniety - nie dochodzi na nim sygnał do monitora wiec trzeba odesłac

- i co jest nie tak ze windows sie nie włacza??? Wina plyty, biosu, czy moze zasilacza 350WAT FEEL (nic nie pisało ze jest to FEEL jak zamawiałem)????

 

PS. Czy wysyłajac towar do apollo.pl na gware mam jakas gwarancje (dokument) ze sprzet wysłałem i ze musza mi go oddac (odesłac)??? Boje sie troche wysyłać sprzet na gware - pierwszy raz to bede robil.

 

PS2. Juz nigdy nie podejme sie składania kompa dla kogos - za duzy stres gdy cos nie chodzi. :(

 

No tak sters masz ale Twoje składanie z tego co piszesz ograniczyło się do podpięcia monitora , myszy i klawiatury - cały komp zamówiłeś gotowy - czy tak ??? . Więc to nie Twoja wina , aczkolwiek jest teraz problem .

 

W sumie możesz wszystko odesłać tylko musisz chyba naipierw wszystko uzgodnić z Apollo co i jak .

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wajha

 

pewnie piszcza Ci cewki na karcie graficznej lub mobo, wloz inna karte i sprawdz

 

@Speedzik

 

fsb zmieniasz po prostu wpisujac cyfry, jak skonczysz enter f10 ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macr0n

 

dzieki, nie pomyslalem o tym :)

 

mam jeszcze jedna pytanko, mam tam fsb i pcie jak podniose fsb asynchronicznie to sie komp mi nie wlacza. nawet jak walne o 10MHz to sie nie uruchamia np. fsb 210, pcie 100 komp sie nie uruchamia a jak jest synchronicznie czyli 210, 105 to wszytsko ok.

 

Czy bez obaw moge podnoscic to synchronicznie np. na 250/125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie chodzi na fsb255 pamieci 210 i 1,35V. Super PI przeszedł bez problemu zaraz sprobuje mu zarzucic troche wiecej.

 

Aha moj BIOS to standardowy 1.5

 

 

 

 

EDIT: A ja mam jeszcze takie pytanie co to sa COLDBOTY???? bo w razie czego nie bede wiedział co jest, cjociaz jak narazie zestawik sprawuje sie wysminicie 2430mhz na 1,375V przechodzi superPI i prime bez problemu oby tak dalej.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominamy tu o oc to pochwale się, że wykręciłem narazie proca na tej płycie do @2500 bez podnoszenia v. Więc zapowiada się całkiem miło :) Jutro będę dalej się bawił w oc ale najpierw wymiana pasty pod procem na OCZ+.

Swoją drogą na tych ustawieniach jedzie 2 dzień i zawuważyłem, że skończyły się moje problemy z coldbootami :)

 

@Speedzik częstotliwość możesz zmieniać również + i - (szybciej)

 

Wogóle mam pytanko do posiadaczy kart na agp, czy coś wam pomogła funkcja "AGP P2P Deep Fifo" w biosie?

Edytowane przez honda666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja plytke juz mam :D czekam teraz tylko na opka, po weekendzie przyjdzie :-) ciekawe na ile pojdzie...

 

Edit: zamontowalem niebieskiego zalmana na nb i na sb poszedl z radiatorek nb.

 

Jest jakies zdjecie termiczne tej plyty? Ktore elementy grzeja sie najbardziej? Mam troche radiatorkow ktore poprzyklejam je na mosfety

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to pomogło załatwić sprawne z 1T.... zero resetów :P

 

Fixed 1T probs as recommended in this forum by setting read preamble to 5ns and async preamble to 7.0ns

 

Może komuś jeszcze sie to przayda. Pozdro

 

ps. opcja w biosie....

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem

sa dwa wejscia na sata1 czyli raid na sata1

a jedno wejscie na sata2

 

ale ogolnie kupuje barracudy na sata2

 

 

pytanie tylko czy nie ma problemu z postawieniem raida (sata1)

i czy te dyski beda jakos w miare bezkonfliktowo chodzily...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...