Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zacnych userów , a w szczególności pozdrawiam "ajsi dzięki któremu znalazłem ten temat w polskojęzycznej wersji , bo na OCW jest tego sporo , ale wolę pisać w naszym pięknym ojczystym języku .

 

przejdę do sedna sprawy:

 

zamierzam kupić tą płytkę Asrocka i wcale nie zraża mnie ta firma , bo mam miłe wspomnienia z K7Upgrade-880 , którą miałem w poprzednim sprzęcie .

 

moje założenia są takie żeby zmontować na niej :

 

Venice 3000+

Kingmax Hardcore 512Mb 500Mhz ( na początek jedna kość > docelowo dwie )

i grafikę MSI X1300Pro lub Gigabyte 6600 TurboForce > na PCIex

 

resztę podzespołów czyli :

DVD-RW Liteon 16x

HDD Samsung SP 120GB SATA

Zasilacz Chieftec 420W HPC DF

 

zostanie ze starego sprzętu .

 

Mam więc odnośnie tego nowego konfigu pewne pytanka > ponieważ nie lubię CooldBootów , zamierzam działać na stockowym Biosie 1.20 i ustawić synchro procka i pamięci na 266Mhz , bo wyczytałem TUTAJ że na takim konfigu wszystko spoko chodzi bez zawieszek .

 

zależy mi bardzo na stabilności zestawu więc proszę o jakieś instrukcję odnośnie ustawień jakie będe musiał zapodać w Biosie , żęby to miało ręce i nogi )

 

Z tego co tu wyczytałem to będe musiał ustawić to mniejwięcej tak:

 

HTT 266

 

cytat :

"Boot guarg Disabled

QnC Disabled

Ta trzecia opcja też wyłączona"

 

napięcie 1,4V ??

mnożnik 9x

pamięci ??? 1:1 ???

Flexibility:Disabled

Flexibility disabled

Timingi ??? pewnie default lub lekko niższe

Command Rate 1T

??? Disabled

 

Lan : Enabled

Audio : Enabled

 

CPU - NB > 600 ?? bo pewnie na 800 nie pójdzie przy 266

NB - SB > 600 ?? bo pewnie na 800 nie pójdzie przy 266

 

MV > High

 

reszta ??? Auto ??

 

Proszę o jakieś opinie na temat takiego konfigu , oraz poradę odośnie zakupu procesora > kupić BOX , czy OEM ( wiem że różnica jest w gwarancji , ale czy na Boxowym procku można jakoś sprawdzić czy jest on z dobrej serii itp ) .

 

Oraz na co zwracać uwagę w oznaczeniach procesora , aby nie kupić jakiegoś trefnego tzn. cienko podkręcalnego procka .

 

Odnośnie chłodzenia .

Jeżeli na kupię procka BOX to na początku z braku funduszy będzie mi musiało wystarczyć BOXowe chłodzenie które zamienię po pewnym czasie na Freezera 64 PRO . Natomiast jeżeli kupię OEM to od razu zakupię tego Freezera .

 

Mam w związku z powyższym jeszcze jedno pytanie czy ten Boxowy cooler wydoli z odprowadzaniem ciepła przy takim OC procka ??

 

dodam jeszcze że zamierzam docelowo wymieniż radiatorki na NB i SB na Zalmany , oraz wszystko przesmaruję pastą Arctic Silver 5.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że już za jakiś czas jak to wszystko kupię i złożę do kupy to będe mógł się podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie pracy i podkręcania tej platformy .

 

Sorry za tak dużo pytań , ale chcę mieć jasność sytuacji przed zakupem tej nowej platformy .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się po kolei coś doradzić.

Co do ustawień Biosu to nie wiem czy uda Ci się osiągnąć synchro, pamięi moga nie wytrzymać. Tak czy suiak w A64 "synchro/nie synchro" nie ma najmniejszego znaczenia przy wydajności.

Ustawienie CPU > NB powinien wytrzymać 800 (HT x4) ale to i tak nie poprawi wydajności to możesz ustawić 600.

CO do kupna Venice 2,4Ghz to nie za wiele ale nowe serie są dość lipne, w najgorszym razie będziesz musiał dołożyć mu napięcia (Vcore mod). To czy wezmiesz BOX czy OEM to zależy od twoich funduszy. Procek w BOXie chyba jest tak ustawiony że da się zczytać oznaczenia (nie dam sobie ręki uciąć bo mam pudełko od Winchestera). Jak znajdziesz cos z 17 albo 21 tygodnia to bierz w ciemno.

Zmiana chłodzenia na NB i SB nie ma sensu, wystarczy jakiś wentyl 90/120 mm ustawić na 5V i masz wszystko chłodne. Zmiana pasty to czemu nie, mnie się nie chciało a i tak dobiłem do końca Biosu:)

Ogólnie płytka bardzo udana tylko większy Vdimm by się przydał.

Pozdrawiam i życzę miłego i wysokiego OC na nowym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź .

 

Z tego co zauważyłem to na procesorach w Boxowym opakowaniu można odczytać oznaczenia więc przejdę się po sklepach i poszukam cos z 17 lub 21 tygodnia .

 

pamięci spokojnie wytrzymają takie taktowanie bo mają nominalne najwyższe taktowanie 500Mhz :) > Kingmax Harcore PC4000 500Mhz .

 

Chłodzenie i tak zamierzam wymienić , bo to na SB i NB jakoś mi nie przypadło do gustu , a zamierzam zamontować te zalmany ZM-NB32K wspomagane świecącymi na niebiesko wentylatorami 4x4cm z zestawów "Cooler Master Blue Ice SLC-S41-U1" , a radiatorki które mi z tych kompletów CM zostaną zapewne się do czegoś przydadzą :). Ten na SB kolidować z grafiką nie będzie , ponieważ kupuję grafikę na PCIex :)

 

Z tych opinii z którymi się zapoznałem to wynika że to boxowe chłodzenie na początek wystarczy , tymbardziej że mam dobrze wentylowaną obudowę , ale i tak docelowo zapewne wymienię za jakiś czas na Freezera 64 pro .

 

Jak złożę już mój zestaw to spewnością podzielę się uwagami i opinią na temat tej płyty głównej i mojego OC.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem plyty asrock dual i mam z nia pewien problem. Na plycie mam pamiecie 2x512 geil ultra 2-2-2-5-1, oficjalnie pracuja na napieciach 2.6-2.85. Jezeli sa ustawione na ddr400 windows potrafi sie zawiesic w dowolnym momencie, albo pojawiaja sie niebieskie ekrany. Dzieje sie tow roznych momentach, czasem da sie pograc i w ogole cos porobic, a czasem zaraz od razu po wlaczeniu wywala.

 

Mam bios beta 2, jezeli puszcze memtest-86 , to na 8 badz 7 tescie restaruje sie komputer, natomiast jezeli ustawie pamieci na 166Mhz to wszystko przechodzi ok.

 

Przy biosie 1.30 na auto pamieci ustawia na 166, a CL na 2.5, po zmianie recznej na 200 i CL-2 memtest co chwila zglasza bledy.

 

Nie wiem co moze byc tego przyczyna?? Czy mam uszkodzone pamieci? A moze plyte?? A byc moze pamieci potrzebuja wyzszego napiecia? Dodam, ze zmienialem je na High i niewiele to zmienialo.

 

Bylbym wdzieczny za odpowiedz. Pamieci i plyta byly kupowane w tym samym czasie.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzowanie timmingow pomoglo, tzn. wszystko dziala w miare stabilnie, memtest nie wywalil bledow. Dzis jeszcze sprawdze nowy zasilacz, bo do tego starego jakos nie mam zaufania.

 

Czy ktos probowal juz vdimm moda?? Czy byly z tym jakies problemy? Mysle, ze moje pamieci polecialy by spokojnie na 3v. A te 3v to bedzie dla ustawienia normal czy high? Czy wtedy to ustwienie jest juz bez znaczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie? ;)), mam zamiar zmienic MSI (problemy z pamieciami - stabilnosc) na Asrocka (mam juz firewire w Audigy wiec luzik). Czy sa na niej problemy z uzyskaniem CR 1T przy pamieciach na BH-5 (mysle o jakis 220 - 250MHz cl2225 1T)? Do tego moze zmienie procka na opterka 144 i vcore mod. Powinno ladnie dzialac, czy sie myle? Do tego 3x SATA jest ciekawe (z tego co wiem wszystkie zablokowane) - upatrzylem sobie ladna i tania nagrywarke DVD sata od plextorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich pamieciach 2-2-2-5-1T jest ciezko uzyskac, tzn. chodzi ale gdy pamieci smigaja ponizej swoich wartosci tj. kolo 180 mhz, jezeli ustawiam na 200 czy cos ponad to, to musze luzowac timmingi, bo inaczej strasznie sypie bledami. Problemem jest prawdopodobnie niskie zasilanie na pamieciach. Moze producenci sie w koncu zlituja i wypuszcza biosa z mozliwoscia zmiany napiec. Hehe... jakby ktos potrafil wymienic ten rezystor od Vdimm moda to bym z checia poswiecil swoja plyte i zobaczyl efekty :) 3v powinny znacznie poprawic stabilnosc. No wlasnie, moze wiecie kto w Warszaiw by cos takiego mogl zrobic? Moze jakis serwis elektroniczny? I ile by za to chcieli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

jako, ze stoje przed kupnem plyty glownej, a posiadam karte graficzna na AGP (Asus V9999LE@GT - GF6800LE@GT) i nie chce jej teraz sprzedawac, wiec szukam cos w miare przyszlosciowego co obsluzy moja karte graficzna i AMD64;

dlugo czekalem na Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp i dokladnie sledzilem temat poswiecony produktowi DFI ( http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=133077 ); postanowilem sie w nim odezwac i zapytac o pare szczegolow odnosnie konfiguracji sprzetowej opartej o ta plyte; zastanawialem sie tez czy czasem nie zdecydowac sie na jakis proukt z PCIe oparty o nF4,a moze i nawet z SLI; w temacie o DFI ktos podal, ze na forum jest temat poswiecony ASRockowi, plycie, ktora moze obsluzyc i AGP i PCIe;

sledzilem ten temat oraz przejrzalem strony poswieone ASRockowi do ktorych linki byly podane w tym temacie;

 

moje pytania sa takie:

1. jako, ze nie mialem do czynienia z 'Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp' i 'ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695' pytam sie czy ktos mial mozliwosc przetestowania jednej i drugiej plyty i jakie sa jego odczucia???

2. tak samo pytam uzytkownikow 'ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695' czy jestescie w 100% usatysfakcjonowani z waszego wyboru, czy teraz jak juz jestescie posiadaczami ASRocka mozecie smialo ja polecic kazdemu???

3. @ajsi - z tego co widac w Twoim podpisie oraz wnioskujac z Twoich wypowiedzi masz 2 pecety, fajnie, ja tez, ale nie o tym chcialem, hehe; masz juz plyte 'ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695' wiesz o tym jakie ma mozliwosci jesli chodzi o OC, krotko piszac jestes juz obyty z plytka; teraz moje pytanie do Ciebie jest takie: dlaczego glownym PC nie bedzie ten oparty o ASRocka i AMD64, dlaczego nie przelozysz do tego PC lepszej karty graficznej, lepszej i wiekszej ilosci ramu??? czyzby ta pierwsza konfiguracja byla bardziej wydajna mimo, iz przelozylbys do 2 konfiguracji wspomniana juz karte graficzna i pamiec oraz wszystko inne lepsze i szybsze z pierwszej konfiguracji do drugiej ??? jak to jest??? myslalem, ze ULi + AMD64 da wieksza wydajnosc w grach niz nF2 + AMDXP;

4. jesli chodzi o ASRocka, bo o nim tu mowa jakie pameici najepiej nabyc, bo mam w tej chwili 2x512 Kingmaxx Hardcore DDR500 (bodajrze sa na kosciach BH5) i z tego co czytalem pamiatki te na tej mobo sprawuja sie dosc ladnie; ja natomiast zastanawiam sie nad tymi pamiatkami http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8390 i nie wiem czy beda chcialby dobrze wspolpracowac z Hardcore'ami; zastanawiam sie tez nad tymi pamiatkami http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20638 i problem jest ten sam, jak beda pracowaly na plycie ASRock i czy beda chcialy wspolpracowac z Hardcore'ami;

 

jesli mozna to prosze odpowiedajcie pkt. (np. ad.1, ad.2 itd.), z gory thx za wyczerpujace wypowiedzi :}}}

 

pozdrawiam i zycze....................zycze d.upy bez kupy oraz zycze bys skarbie nie moczyl pedzla w farbie, hehe;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te plyte co prawda od niedawna i nie mialem doczynienia z dfi, ale ze jakos cisza ostatnio w tym watku pozwole sobie wtracic swoje 3 grosze :) Wszystko zalezy co chcesz. Jezeli myslisz o super OC i chcesz wycisnac siodme poty ze swoich kompnentow to bedzie to raczej ciezkie na asrocku, jezeli chcesz jednak stabilna mobo i do tego za nieduze pieniadze to jak najbardziej. Nic lepszego na pewno w tej cenie nie znajdziesz, a jezeli masz odpowiednie pamieci i proca to jak widac po powyzszych postach mozna rowniez poszalec :) Plyta ogolnie jest wydajna, stabilna no i posiada agp i pcie :) Nie mialem z nia innych problemow poza opisanym wyzej czyli z pamieciami, gdyby nie to moj wspolczynnik zadowolenia z niej bylby niemalze maksymalny, a tak jest powyzej sredniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie z voltagem na ramki nie powinno byc problemu, OCZ booster dziala na Asrocku. Tylko ciekawilo mnie jak to jest z tym CR 1T, bo na MSI jakos nie chce dzialac :( Musze podpiac jakis zasilacz z linia -5V i podlaczyc boostera, moze i na MSI 1T pojdzie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie asrock + ddr booster wyjdzie taniej niz najgorsze dfi nf4 lp :D

a booster ewentualnie zostanie... tylko nie wiem ja z dostepnoscia boosterow u nas :( chyba cieńko...

1722860[/snapback]

mieciop miał na sprzedaż boostera.

http://forum.purepc.pl/index.php?showuser=6868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boostera to ja juz mam :) Tylko zasilacz nie ma -5V i LCD nie dziala, a MSI nie pokazuje w biosie/sofcie pod winda napiecia na pamieci. Musze miernik podlaczyc, albo znalesc zasilke z -5V.. Ehh, same problemy. ;)

 

ps. Kurcze, zapomnialem zmierzyc te wymiary na mostku :( Shit, bede dopiero 1.11 z powrotem, to moge zmierzyc :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie asrock + ddr booster wyjdzie taniej niz najgorsze dfi nf4 lp :D

a booster ewentualnie zostanie... tylko nie wiem ja z dostepnoscia boosterow u nas :( chyba cieńko...

1722860[/snapback]

 

Wlasnie patrze, ze sa na allegro po 164.90 zl

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=69739046

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. @ajsi - z tego co widac w Twoim podpisie oraz wnioskujac z Twoich wypowiedzi masz 2 pecety, fajnie, ja tez, ale nie o tym chcialem, hehe; masz juz plyte 'ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695' wiesz o tym jakie ma mozliwosci jesli chodzi o OC, krotko piszac jestes juz obyty z plytka; teraz moje pytanie do Ciebie jest takie: dlaczego glownym PC nie bedzie ten oparty o ASRocka i AMD64, dlaczego nie przelozysz do tego PC lepszej karty graficznej, lepszej i wiekszej ilosci ramu??? czyzby ta pierwsza konfiguracja byla bardziej wydajna mimo, iz przelozylbys do 2 konfiguracji wspomniana juz karte graficzna i pamiec oraz wszystko inne lepsze i szybsze z pierwszej konfiguracji do drugiej ??? jak to jest??? myslalem, ze ULi + AMD64 da wieksza wydajnosc w grach niz nF2 + AMDXP;

 

1721708[/snapback]

Pecety są 2 ale nie do końca, jest tylko jedna obudowa i jeden monitor (tego 14" nie licze bo nie da się na nim normalnie pracować) i jedno WC, dostosowane do sA. To tylko częśc powodów. Inne to takie że grafa padła więc sprawny narazie jest jeden pecet. Oczywiście S939 + ULi jest dużo szybsze od NF2 + mobil. Na BOX A64 idzie napewno full stable trochę ponad 2,4GHz, czyli tyle ile mam na kompie nr1. Nie mam niestety czasu by się zająć przebudową wszystkiego. Jeszcze jeden powód totaki że muszę mieć kompa full stable cały czas, a testy OC i nowego chłodzenia zajmą mi dużo czasu więc 1 musi zostać jaka jest. Szukam jakiegoś big tower to powoli zacznę ro doprowadzać do porządku.

Jeśli chodzi o przekładanie pamięci, niestety ASRock ma trochę za mały Vdimm i moje TCCD (mimo że powinny lubić niskie timingi n małym Vdimm) nie wyrabiają tyle co na Abicie. Co ciekawe Twisterki radzą sobie lepiej, chyba mam pecha do tych Samsungów.

 

Moze ktoś sprawdzić jaki zakres Vdimm zapewnia booster na ASRocku? Chodzi mi o konfiguracje w Dualu.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam tego asrocka od wczoraj. Zamieniłem MSI k8t neo2-f v2.0(nędza overclockera, praktycznie żadnych opcji w bios) na w/w mobo.

Na początu :blink: zonk! Brak metalowej płytki pod gniazdem procesora. Po kombinowaniu zamocowałem chłodzenie, jednak sprawa jest do poprawienia bo proc (venice, 3000+, E6) ma 32 st. a na MSI miał 25 po OC (232 HTT - max. dla płyty, pamięci 189 MHz). Wie ktoś skąd wytrzasnąć taką płytkę?? Wszystkie Asrock nie mają tego, czy mój egzemplarz jest wybrakowany???

Na razie nic nie podkręcałem, dopiero co zainstalowałem XP. Instalacja OS bez najmniejszych problemów. Płyta nie wykrywa jednak poprawnie defaultowych ustawień pamięci - powinno być 200 MHz a jest 166 (bios 1.20). Mam GF 6800 (odblokowany jeden vertex) na AGP, po instalce windowsa grałem trochę w Wolfenstein ET: zero problemów z grafiką.

Będę śledził ten wątek dalej, jak podkręcę mój procesor to podzielę się wrażeniami. Na razie próbuję rozwiązać problem z chłodzeniem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam tego asrocka od wczoraj. Zamieniłem MSI k8t neo2-f v2.0(nędza overclockera, praktycznie żadnych opcji w bios) na w/w mobo.

Na początu :blink: zonk! Brak metalowej płytki pod gniazdem procesora. Po kombinowaniu zamocowałem chłodzenie, jednak sprawa jest do poprawienia bo proc (venice, 3000+, E6) ma 32 st. a na MSI miał 25 po OC (232 HTT - max. dla płyty, pamięci 189 MHz). Wie ktoś skąd wytrzasnąć taką płytkę?? Wszystkie Asrock nie mają tego, czy mój egzemplarz jest wybrakowany???

Na razie nic nie podkręcałem, dopiero co zainstalowałem XP. Instalacja OS bez najmniejszych problemów. Płyta nie wykrywa jednak poprawnie defaultowych ustawień pamięci - powinno być 200 MHz a jest 166 (bios 1.20). Mam GF 6800 (odblokowany jeden vertex) na AGP, po instalce windowsa grałem trochę w Wolfenstein ET: zero problemów z grafiką.

Będę śledził ten wątek dalej, jak podkręcę mój procesor to podzielę się wrażeniami. Na razie próbuję rozwiązać problem z chłodzeniem :angry:

1725274[/snapback]

A może po prostu obie płytki inaczej pokazują temperature, to że MSI pokazał 25 wcale nie oznacza że tyle proc ma na bank. Jedna płyta zawyży, inna zaniży, dopierco co złożyłem kompa na Abicie K8N, na biosie 1.0 pokazuje 39C w idle (Athlon 3500+) a po aktualizacji do 1.13 tylko 32C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

jako, ze stoje przed kupnem plyty glownej, a posiadam karte graficzna na AGP (Asus V9999LE@GT - GF6800LE@GT) i nie chce jej teraz sprzedawac, wiec szukam cos w miare przyszlosciowego co obsluzy moja karte graficzna i AMD64;

dlugo czekalem na Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp i dokladnie sledzilem temat poswiecony produktowi DFI ( 1721708[/snapback]

 

 

dzieki za odpowiedzi :}}}

interesowalaby mnie tez bardzo kwestia pkt.4 chodzi o pamieci; jak to z nimi jest?? mam jakas pewnosc, ze Patrioty DDR600 na Samsungach TCCD, beda sie lepiej krecily na tym ASRocku niz Kingmaxy Hardcore DDR500. Jestem posiadaczem Kingmax'ow i zastanawiam sie ktore pamieci lepiej wypadlyby na ASRocku, te ktore juz posiadam czy Patrioty. Pytam sie, bo mam klienta na Hardcory, moglbym troche dolozyc $ i kupic PDP Patrioty DDR600, ale nie wiem czy jest sens.Co o tym sadzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bylo wspomniane wyzej. Jedyna wada odnośnie pamięc na ASRocku to mały Vdimm, ale DDR Booster + ASrock i tak jest tańszy od dowolnego DFI albo Abita. Patrioty teoretycznie powinny isć dalej, ale jeśli nie przetestujesz to nikt i gwarancji nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy ten asrock+ booster jest tańszy od dfi infinity? to tylko 370zl a kreci sier na niej ładnie...

1729745[/snapback]

 

zgadza sie mistrzu, ale niestety infinity nie posiada zlacza AGP :{{{ a mnie na dzien dzisiejszy jest niezbedne, bo grafe zakupilem juz jakis czas temu na AGP (Asus V9999LE@16p&6v) i nie usmiecha mi sie by ja sprzedawac i doplacac do czegos na PCIe co bedzie tak samo wydajne;

dlatego tak bardzo kusi mnie polaczenie AGP i PCIe; w sumie to polaczenie spowodowalo, ze w ogole zaczalem zwracac uwage na ASRocka; a gdy czytam posty ktore napisali posiadacze tej mobo, odnosnie jej wynikow OC, zaczynam powaznie sie nad nia zastanawiac; AGP i PCIe nice, ale ASRock, hmm, moze jakis taki wielki fuks przy tym mobo im sie zdarzyl, hehe;

sprobuje nadstawic policzek, zobaczymy jak bedzie; jak dostane mega liscia to bedzie to ostatni produkt ASRock'a w moim zyciu;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja wiem czy ten asrock+ booster jest tańszy od dfi infinity? to tylko 370zl a kreci sier na niej ładnie...

1729745[/snapback]

AsRock +TCCD i nie ma mocnych :-P

 

booster to tylko do Winbondów, zresztą mozna zrobić moda @ 3V albo railmoda 5V więc pomysłów jest duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...