Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam Asrocka i venice`a z 17 tyg. Hehe, bez większych zabiegów (poza zmianą biosa na ocwb1) wszystko lata na 9x312 MHz. Muszę teraz przetestować pracę z 4 kostkami ramu (2x 512 i 2x 256). Czym monitorujecie temperatury i napięcia pod Windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi cold bootami? Jak to się objawia? I Czy Biosy OCWB pomagają coś na to? Bo nie uśmiecha mi się włączanie kompa przez 20 minut :-|

W przyszłym tygodniu przychodzi do mie A64 3200+ i zastanawiam sie nad wziągnięciem tej płytki, tylko jak mam napotkać takie problemy to sami rozumiecie...

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zestawie, AsRock na Uli + 6800, występują tzw. freezy jak na nForce3 ?

Aha i czy na tej mobo są jakiekolwiek problemy z kartą Asus 6800LE modowlaną, czy na tej płycie zmniejsza sie potencjał OC grafy ??

 

EDIT: Jakie wyniki w Evereście macie (odczyt/zapis/czas oczekiwania) w trybie DUAL przy timingach 2.5-3-3-8 (albo coś zbliżonego icon_wink2.gif) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam małe pytanie. Czy ta płyta ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 jest stabilna i ogolnie wydajniejsza od płyt z czipem nForce 3 ultra ?

wydajniejsza- nie, ale różnice przy tych samych częstotliwościach są prawie niezauważalne

wydajność samego portu AGP ponoć większa niz na NF3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zestawie, AsRock na Uli + 6800, występują tzw. freezy jak na nForce3 ?

Aha i czy na tej mobo są jakiekolwiek problemy z kartą Asus 6800LE modowlaną, czy na tej płycie zmniejsza sie potencjał OC grafy ??

 

EDIT: Jakie wyniki w Evereście macie (odczyt/zapis/czas oczekiwania) w trybie DUAL przy timingach 2.5-3-3-8 (albo coś zbliżonego icon_wink2.gif) ?

 

witam ponownie :}}}

 

tez mnie bardzo interesuje sprawa ASUSa na cheapsecie GF6800LE; z tego o czytalem w temacie to ponoc nie ma zadnych problemow z kartami GF6800LE, ale niestety nie wiem jak to wyglada z mozliwosciami OC, tez mnie to bardzo interesuje poniewaz posiadam ASUS'a 9999LE@ 16p i 6v;

mam nadzieje, ze na tym ASROCK'u tez uda mi sie go ladnie zmodowac i podkrecic pamiec oraz GPU;

 

mam tez takie zapytanko, pewnie odpowiedz bedzie na tak, ale wole sie upewniec; skoro wszystki athalonki64 i semprony na s939 chodza na ASROCku to zapewne Opteron144 s939 na jadrze Venus tez powinien na niej ruszyc, myle sie czy mam racje, bedzie takowy bez problemu widziany przez plyte???

 

pozdrawiam

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

wydaje mi sie ze nf3 jest mniej wydajny od nf4, a jesli uli1695 jest wydajniejsze (w wiekszosci zastosowan, najbardziej przepustowosc pamieci) od nf4 to dlaczego asrock ma byc mniej wydajny od nf3???

zachęcam do zorientowania sie w temacie zanim zacznie sie wypowiadać osądy ;)

polecam:

http://www.techpowerup.com/reviews/ASRock/939Dual-SATA2/1

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2471&p=1

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajniejsza- nie, ale różnice przy tych samych częstotliwościach są prawie niezauważalne

wydajność samego portu AGP ponoć większa niz na NF3

Plyta ma wydajniejszy agp niz plyty ktore tylko obsluguja agp, tak samo z pcie, nie sa to moze ogromne wartosci ale jednak. Dodam ze moj dysk zaczal duuuuuuuuuzzzzzzzzooooo szybciej pracowac odkad mam asrocka. Ogolnie moim zdaniem gdyby ten chip wydalo DFI to plyta spokojnie lykla by nf4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka jest w tym Asrocku dużo bardziej stabilna niż w w Abicie NF7, którego miałem poprzednio. czas zająć się testowaniem możliwości Winfasta 6800 gt :). Na razie karta nie ma najmniejszych problemów ze współpracą z mobo. Niestety, 4 kostki pamięci chodzą jedynie przy 133 MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w nowego NFS'a na Asrocku ?? Słyszałem ze gra nie lubi chipów VIA ciekawe jak u was :) nie macie problemów ?? Mam nfs'a i pykam na karcie podkreconej na 480/700, nie napisze jak chodzi bo mi nikt nie uwiezy :)

 

PS: Czy moze ktoś odpowiedzieć na pytanie z Tego postu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał jak płyta radzi sobie z sempronami 939. Z moim bardzo dobrze. z 1,8 śmiga na 2,5Ghz, wyżej nie próbowałem, nie zmieniałem też napięcia. nie ma żadnych problemów zarówno na agp (r9500pro) jak i pci-e (GF6600). taki zestawik wydaje sie sporo wydajniejszy od tego co miałem wcześniej (barton M2500+ @2,3GHz na nf7...) podsumowując: jeden z moich najlepszych zakupów. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w nowego NFS'a na Asrocku ?? Słyszałem ze gra nie lubi chipów VIA ciekawe jak u was :) nie macie problemów ?? Mam nfs'a i pykam na karcie podkreconej na 480/700, nie napisze jak chodzi bo mi nikt nie uwiezy :)

 

PS: Czy moze ktoś odpowiedzieć na pytanie z Tego postu ??

nie wiem co to ma do rzeczy

u mnie na nf2 chodzi dobrze ,u kumpla na nf4 chodzi dobrze ,a u kumpla na kt600 chodzi slabo ,ale jego sprzet to troche slabszy od mojego jest

za to u innego kumpla na kt400 z 512mb i r9700pro gra chodzi tylko troszke slabiej (ja mam r9800xt) ,u niego proc 2075MHz ,u mnie jak widac

roznica 6-7fps - detale max (pasek przy rozdzielczosci) ,1024x768

co ciekawe kumpel zauwazyl ze 1024x768 chodzi lepiej niz 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy na tym mobo przy ustawieniu napięcia na pamięci na high (2.7V) Geil Uultra-X Winbond BH-5 2x512MB pójdą na 250MHz? bo z tego co wiem to działają one między 2.65-2.95V i boję się, że dużo z nich nie wycisnę i nie wiem czy jest sens je do tej płyty kupowac

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pójdą na 100%!!! nawet sobie tym głowy nie zawracaj. u mnie na 2,7 na tccd nie moge wycisnac 250 a co dopiero na utt - potrzebowalbys z 3,3-3,5V zeby poszly na takim takcie. nawet mod na pamieci daje chyba 3,1-3,15 co tez jest za malo.

inna sprawa ze wczoraj zaczalem zabawy z ddr boosterkiem na tej plycie, ale na razie sprawdzam ogólnie jak to dziala zeby nic nie spier...

256 bh-6 na 230 na 2,9V na razie.

troche mi sie zejdzie zanim zaczne cisnac sprzet na maxa - lubie az sie wszystko porządnie wygrzeje :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

nie pójdą na 100%!!! nawet sobie tym głowy nie zawracaj. u mnie na 2,7 na tccd nie moge wycisnac 250 a co dopiero na utt - potrzebowalbys z 3,3-3,5V zeby poszly na takim takcie. nawet mod na pamieci daje chyba 3,1-3,15 co tez jest za malo.

inna sprawa ze wczoraj zaczalem zabawy z ddr boosterkiem na tej plycie, ale na razie sprawdzam ogólnie jak to dziala zeby nic nie spier...

256 bh-6 na 230 na 2,9V na razie.

troche mi sie zejdzie zanim zaczne cisnac sprzet na maxa - lubie az sie wszystko porządnie wygrzeje :D

 

pozdro

a o ty sie boisz? OCZ booster przecież nic nie spieprzy :-P

 

 

 

luther- nie pójdą na bank

przy 2,7 to max 220MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o ty sie boisz? OCZ booster przecież nic nie spieprzy :-P

luther- nie pójdą na bank

przy 2,7 to max 220MHz

a jakie polecacie pamieci nie wymagajace duzego napiecia, ktore bankowo poleca na tej plycie na 250MHz albo i wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a jakie polecacie pamieci nie wymagajace duzego napiecia, ktore bankowo poleca na tej plycie na 250MHz albo i wiecej?

cokolwiek na TCCD

 

Adata Vitesta spokojnie można było kupić już za 600zł (2x512)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze nie bede walil na boosterze od poczatku po 3,6-3,8V :D po co ma sie przegrzewac??

po pierwszych zabawach bez rewelki - wyniki gorsze niz na lanparty ultra b (socket A) - tam infineony robili 254 w dualu 2*256 1T @ 3,3V, tutaj ledwo 250, tez 1T, 3,3V

czasy w s_pi nie wiem bo nie puszczam procka powyzej 2500mhz, jak patrzylem w rankingu to raczej niezle... ale rozwalil mnie kolega Ent, ktory przy podobnym taktowaniu 8*308, na pamieciach 248 (dzielnik 166) 2-2-2-5-7-12 ma ok. 13.34 - ja mam przy tych samych ustawieniach 13.54 a winde mam ztweakowaną az huczy :D chyba ze znowu cos przetweakowalem i bede musial reinstalke robic :lol:

najwiekszy LOL to jest to ze podpiałem dysk z systemem postawionym na dfi lpb, barton mobile, inna grafa - w ogole wszystko inne, acpi wylaczone - mysle sobie "a, zobacze se blue-screena, zrobie format i windows instal" i jakies bylo moje zdziwienie kiedy winda wstala bez problemu, potem wolala o sterowniki przez 5 minut, 2 restarty i syćko chodzi aż miło :D

dziwny ten windows :blink:

 

@UPDATE

no jednak nie jest tak źle ;)

Dołączona grafika

 

tyle ze ja mam opterona :( chyba powinno byc pare sekund lepiej. trzeba bedzie jednak wgryźć się w alphy na a64 :lol:

pozdro

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek na TCCD

 

Adata Vitesta spokojnie można było kupić już za 600zł (2x512)

a nie wiesz gdzie w podobnej cenie dostanę 2x512MB tych pamieci ?

 

albo czy moze jest na tweaku dystrybutor pamieci A-DATA VITESTA ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki oc GF 6800 gt na AsRocku: na razie rdzeń 440, a pamięci 1150 (po podniesieniu napięcia rdzenia do 1,4v). Dla zainteresowanych: Nie ma najmniejszych freezow w grafice

Robiłem wczoraj vcore moda na Asrocku, ale nic nie dał... Działa wam ten mod z OCWB1 ? Jest jakaś szansa, że wypuszczą biosik z "normalnymi" napięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Robiłem wczoraj vcore moda na Asrocku, ale nic nie dał... Działa wam ten mod z OCWB1 ? Jest jakaś szansa, że wypuszczą biosik z "normalnymi" napięciami?

nie ma szans

a że nic nie dał to dziwne?

a czym sprawdzałeś Vcore i przy jakim ustawieniu ?

moze pomyliłeś nóżki :lol:

 

luther- mówiłem o używkach

a jak chcesz nówki ze sklepu to

http://allegro.pl/show_item.php?item=74161748

http://www.imperium.net.pl/patriot-xblk-25...box-p-5862.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko...gdzieś tam wyczytałem, że ten Asrock pomimo ustawienia w BIOSie napięcia 1,45V na procek oszukuje i naprawdę podaje tylko 1,4V.

Czy ktoś może to zweryfikować? To dość istotne, bo inne OC jest na obu tych napięciach, szczególnie jak się nie ma wypasionego selekta..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie pogłoski ale tempy skaczą to jednak nie jest prawda. Tak czy siak mod na Vcore jest banalny (działa na biosach poniżej p1.30) i daje do 1.55V. Wtedy skok temperatury jest już bardzo wyraźny (na BOXie).

 

Jak ktoś mi powie jakiego schematu użyc w MBM żeby to najlepiej oddawało stan rzeczywisty napięć i temperatur to będę wdzięczny (narazie dałem ten od NF7 i o dziwo działa).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moda zrobiłem lakierem grafitowym, niskoprądowym. Napięcie sprawdzane w biosie, windowsie (speedfan). Po ustawieniu 1,1 v mam nadal 1,1 v ;]

ja również po zrobieniu vmoda lakierem elektroprzewodzącym zarówno pod biosem 1.2 jak i np beta1 po ustawieniu 1.1V mam nadal 1.1V, 1.15V i także jest 1.15V - przy tych napięciach komp nie wstaje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...