Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam aparatu aktualnie, ale wydaje mi sie (i chyba tak jest), ze plytki roznia sie tylko biosem. Znajac zycie (po wyjsciu nowego biosu) teraz na nowych plytkach bedzie widnial rev. 1.06 :]

 

@RoY61

 

Tak to jest ta plytka i polecam ten sklep. Sam kupowalem u nich calego kompa. Zamowilem go w srode, a w czwartek byl juz u mnie w domu :]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zflashowałem BIOS na 1.60 i nachodzi mnie taka myśl:

no qrwa mać!!!!!!!!

Po co oni wypuszczaja biosy nowe skoro nie zdejma w nich blokady na HTT????

też tego nie rozumiem.kompletne debile.

 

i na czym wogóle ma polegać ta poprawka w nowym biosie?

 

"AGP P2P Deep Fifo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow --> No wlasnie zamawiam teraz tam kompa i nawet widze ze bedziemy mieli podobna konfiguracje :> semp, asrock i patrioty kh

 

a tak na marginesie to kreciles te patrioty ?? wszyscy je polecaja a nikt ich prawie nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie krecilem bo nie mam zbytnio czasu... za kilka dni i zaczna mi sie ferie i bede krecil. Jedynie co mi pozostaje teraz to wygrzewanie procka w super pi i prime :]

 

Mysle, ze te patrioty takie zle nie sa :]

 

Testy pamieci (stock):

 

odczyt 5104 MB/sek

zapis 1743 MB/sek

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 1.6 jak narazie oczyt w everescie zmienil sie z 6100 na 6297 zapis na poziomie 2655 przybylo parenascie punktow a czas oczekiwania sie troszkie skrocil z 41 na 40 ns.......

 

jak dla mnie to pozytywnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupic opteronka s939, podobno z latwoscia zrobi te 2.8GHz, pytanie, czy ta plyta jest odpowiednia dla tego procesora? Znaczy czy nie bede mial problemow by osiagnac takie taktowanie na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja zauważyłem, że na oryginalnym biosie (w moim wypadku 1,5) komp jest stabilniejszy, a procek potrzebuje sporo mniej papu, żeby chodzić stabilnie, przykładowo teraz sprawdzałem 9x267 przy 1,35V - spi 16 MB zaliczone i 30 min test sp 2004,

jutro lub być może w weekend sprawdzę OCWB 3 i 4, bo niestety 1 i 2 nie dają mi rock stable i jak na razie mam tę stabilność na oryginale.

 

Szkoda, że ferii już nie mam, ale weekend wkrótce :D Myślę, że jak na procka bez selekcji to jest chyba niezły (szkoda, że HTT na 1.6 nadal identyczne).

 

Nowy 1.6 powoduje wzrost wydajności jak zauważyłem? Stabilność się nie zmniejszyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nahh no i znowu mialem coldboota... jednak to nie wina C ' n ' Q, chyba nic innego nie pozostaje mi jak tylko zmiana biosu ;/ wychodzi na to ze gdzies na 20 uruchomien kompa bede mial coldboot'a :( nie wiem moze ja cos zle w biosie ustawiam ehh...

 

a ten coldboot wyglada tak, ze komp nic nie bootuje, ekran jest czarny i tylko lampa dysku sie pali... moze musze pozmieniac ustwienia dotyczace dysku lub zworki inaczej ustawic (dysk jest na ATA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w koncu z napieciem bo w specyfikacji pisze ze 1.550v dla cpu, tymczasem cos widzialem ze niektorzy moga tylko do 1.45 dac, czyli raczej to drugie. Czy vmod jest trudny i gdzie znajde go?

 

Bo w sumie jakby mi mialo Voltow zabraknac to tez kicha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już dostępna ASROCK 939 SLI-SATA2 a przynajmniej widnieje w cenniku od dzisiaj w cenie 270 zł

Pytanie z tym związane:

Ona jest na chipsecie ULi M1697 czy do nie będą podchodzić te same biosy co do wersji bez sli czyli ULi M1695 ?

Jak myślicie?

 

Na stronie Asrocka do ściagnięcia do tej płyty jest tylko bios ver. 1.10 z 26.01.06

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

http://www.pcprojekt.pl/?p=katalog_produkt...d_produktu=1007

 

Jeżeli więc inne biosy to pewnie minie trochę czasu zanim się pojawią jakieś zmodowane.

Ma ktos informacje czy coś się zmieniło w kwestii podkręcania w porównaniu do modelu bez sli, dodatkowe opcje, większe zakresy napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem płytki z tematu i wszystko niby ok ale mam problem z dyskiem. Mam Segata 80 GB Barracuda SATA2 i coś działa jakby nie chciał. Tzn. Nie działa z pełną prędkością max poniżej nieco 150 MB/s. W dodatku ciągle mam w win zakładkę “Bezpieczne usuwanie sprzętu” a tam mój dysk jako do wywalenia no i opisany jak “SCSI Disk Device”. Nie wiem co z tym począć. Sterwonik zgrałem z płyty, system się instalował bez problemu i widział dysk (nawet bez tych sterowników, które zgrałem na końcu). W Biosie mam tak ustawione:

OnBoard IDE Controller [both]

OnBoard SATA Controller [AUTO]

SATA Operation Mode [non-RAID]

OnBoard SATAII Controller [Enable]

SATAII Operation Mode [sATA]

SATAII Driving [Normal]

Nie wiem co z tym począć, wiecie może gdzie tkwi problem?!

W załączniki zrzut ekranu z HD tech.

post-111326-1139395360_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem płytki z tematu i wszystko niby ok ale mam problem z dyskiem. Mam Segata 80 GB Barracuda SATA2 i coś działa jakby nie chciał. Tzn. Nie działa z pełną prędkością max poniżej nieco 150 MB/s. W dodatku ciągle mam w win zakładkę “Bezpieczne usuwanie sprzętu” a tam mój dysk jako do wywalenia no i opisany jak “SCSI Disk Device”. Nie wiem co z tym począć. Sterwonik zgrałem z płyty, system się instalował bez problemu i widział dysk (nawet bez tych sterowników, które zgrałem na końcu). W Biosie mam tak ustawione:

OnBoard IDE Controller [both]

OnBoard SATA Controller [AUTO]

SATA Operation Mode [non-RAID]

OnBoard SATAII Controller [Enable]

SATAII Operation Mode [sATA]

SATAII Driving [Normal]

Nie wiem co z tym począć, wiecie może gdzie tkwi problem?!

W załączniki zrzut ekranu z HD tech.

 

Witam zainstaluj w windzie stery ze strony Asrocka Sata 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robiłem, że jak nie pomogły stery z płytki to zaciągnąłem te ze strony asrock i też nie pomogło :( Może spróbuje jeszcze raz. Może instalowane stery z płytki co pochrzaniły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robiłem, że jak nie pomogły stery z płytki to zaciągnąłem te ze strony asrock i też nie pomogło :( Może spróbuje jeszcze raz. Może instalowane stery z płytki co pochrzaniły?

No całkiem możliwe spróbuj odinstalować i wgrać jeszcze raz, dysk masz oczywiście podpięty pod sata2. Niewiem jak w twoim dysku może jest jakaś zworka do przestawienia aby działał w sata2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak robiłem, że jak nie pomogły stery z płytki to zaciągnąłem te ze strony asrock i też nie pomogło :( Może spróbuje jeszcze raz. Może instalowane stery z płytki co pochrzaniły?

 

Upewnij się, że:

1. Masz te sterowniki - http://download.asrock.com/drivers/ULi/SAT..._XP_2K(207).zip

2. Dysk nie ma jakiejkolwiek opcji ograniczającej tryb do SATA 150 dla zachowania kompatybilności z VIA

3. NB i SB link speed w biosie ustawione są na 600 lub więcej. Jeśli jest na auto, ustaw ręcznie.

4. Na pewno podpiełeś dysk do łącza SATA2, nie SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 1. napewno mam te sterowniki

od 2. wątpie, żeby miał jakieś ograniczenia

od 3. to musze sprawdzić bo może tu tkwi diabeł co do speed

od 4. eh nie jeden kabelek w życiu się podłanczało i naprawdę trudno źle podpiąć na tej płycie kabel do sata2 ;)

 

No nic wróce z roboty to pokombinuje dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

honda666

Ze screenu z hdtach to widze, że wsio masz wporządku, zarówno czas dostępu, avarage read jak i burst speed

150mb/s to masz na papierze w sata tak samo jak w sata2 300MB/s a zaden dysk tyle nie wyciągnie!

 

co do “Bezpieczne usuwanie sprzętu”

 

zmień

SATAII Operation Mode [sATA] na [iDE]

może pomoże

 

PS

Co daje opcja "AGP P2P Deep Fifo" w najnowszym biosie 1.6

zalecają włczenie tego przy kartach NV na agp, takową mam i nie widze żadnej różnicy, jak nie mogłem rdzenia podkręcić tak dalej nie moge :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...