Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

i pytanko na szybko, czy lepiej na tym asroku biosa updatowac z poziomu windowsa, czy dosa ??

Jesli chcesz spod windy to wgrywaj bios na niepodkręconym sprzęcie, wyłącz antywiry itp, ale najpewniej jest tak jak napisał Kencho_1

 

 

Ja też z pod dosa wgrywałem, do właśnie tego momentu, teraz mam 1,6 a wgranie z pod windy zajmuje ok. 10 sekund...

Witam psychodeliczny, czy poprawiły Ci się wyniki w everescie i markach?

 

Ps. Co do wgrania biosu też tak wgrałem i niebyło żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz spod windy to wgrywaj bios na niepodkręconym sprzęcie, wyłącz antywiry itp, ale najpewniej jest tak jak napisał Kencho_1

Witam psychodeliczny, czy poprawiły Ci się wyniki w everescie i markach?

 

Ps. Co do wgrania biosu też tak wgrałem i niebyło żadnego problemu.

W marki się nie bawię, bo na razie właściwie to nie mam czym :lol: (patrz sygnaturka)

A co do Everesta to różnica jest marginalna (kilka MB), więc praktycznie nie wiem co w nim jest lepszego...

Stabilności jeszcze nie sprawdzałem, ale jak na razie pod windą zachowuje się jak poprzednik.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marki się nie bawię, bo na razie właściwie to nie mam czym :lol: (patrz sygnaturka)

A co do Everesta to różnica jest marginalna (kilka MB), więc praktycznie nie wiem co w nim jest lepszego...

Stabilności jeszcze nie sprawdzałem, ale jak na razie pod windą zachowuje się jak poprzednik.

Ze stabilnością jest jak w 1.50 w windzie to samo, dziwi mnie,(ale nie smuci) że w evereście wynik mi skoczył w odczycie o prawie 600 w góre i te inne też . Jednak coś ulepszyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego ASROCKA. Mam parę pytań. Czy tam jest irda na płycie? Znalazłem 5pinów do podłączenia czegoś i jest napisane ir. Czy mam zmienić pastę termoprzewodzącą na NB i SB? Jeśli tak, to czy mogę zetrzeć starą przy pomocy wódki, bo spirolu nie mam, a czytałem że trzeba oczyścić. Mam pastę titan za 8 zeta, bo AC5 nie było, a była potrzebna kumplowi na celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam zmienić pastę termoprzewodzącą na NB i SB? Jeśli tak, to czy mogę zetrzeć starą przy pomocy wódki, bo spirolu nie mam, a czytałem że trzeba oczyścić. Mam pastę titan za 8 zeta, bo AC5 nie było, a była potrzebna kumplowi na celerona.

przesmarowanie titanem to zamiana siekierki na kijek IMO. "Spirol" jest dobry bo oprocz wlasciwosci rozpuszczalnika szybko odparowuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zla wiadomosc:

przeczytajcie sobie newsa na ocwb.

Dobra wiadomosc:

nowe plytki asrocka na uli beda mialy opcje zwiekszenia vcore az do 1,55V. Jednak jak wyczytalem w recenzji zalezne jest to od procesora. Ciekaw jestem jak bedzie z venice albo opteronem.

Dojdzie opcja ultra high dla vdimm - czyli 2,8V :)

Zrodlo: Rowniez ocwb

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zla wiadomosc:

przeczytajcie sobie newsa na ocwb.

Ale to chyba nie oznacza braku wsparcia dla dotychczasowych produktów ?? Mam nadziej ze nadal bedą powstawac sterowniki i biosy dla tej płyty.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie "teoretycznie" między sata1 a sata2 praktycznie nie ma prawie żadnej różnicy (narazie)

Co Ty chrzanisz?

W trybie SATA burst wynosi 150mb/s, w trybie SATA2 zbliża się do 300 jak bozia przykazała. (270-280). Ustawienie kontrolera na IDE to burst na poziomie 133mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesmarowanie titanem to zamiana siekierki na kije Dobre icon_biggrin3.gif

Ta pasta sie nazywa Titan Nano Blue. Jest w FAQ na tym forum i jest napisane, że godna uwagi, to co zmieniać na SB i NB czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chrzanisz?

W trybie SATA burst wynosi 150mb/s, w trybie SATA2 zbliża się do 300 jak bozia przykazała. (270-280). Ustawienie kontrolera na IDE to burst na poziomie 133mb/s

Dokładnie tak, jak niemiałem wgranych sterów do sata2 to było 134mbs/s po wgraniu wzrosło do 261mbs/s i różnica bardzo odczówalna.

 

 

Witam tak czytam ten temat i też chcę kupić tą płytę jaką wersje najlepiej wziąćś??

 

1. ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

2. ASROCK 939SLI-SATA2 (S939)

 

którą wybrac pomóżcie.

Jeśli chcesz mieć AGP i PC-expres to bierz pierwszą, którą tu wszyscy mają i jest sprawdzona.

Edytowane przez lambada34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wątpie żeby była odczuwalna różnica skoro dysk może wydalić z siebie nie więcej jak 80mb/s to gdzie mu do 150 lub 300mb, a co tam, w końcu niektórym pieprzenie i sugestia speców od reklamy poprawia wyrażnie samopoczucie i osiagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak niemiałem wgranych sterów do sata2 to było 134mbs/s po wgraniu wzrosło do 261mbs/s i różnica bardzo odczówalna.

Jeśli chcesz mieć AGP i PC-expres to bierz pierwszą, którą tu wszyscy mają i jest sprawdzona.

No Ale np tutaj Link do sklepu w specyfikacji pisze ze ta SLI wersja tez ma AGP to juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta sie nazywa Titan Nano Blue. Jest w FAQ na tym forum i jest napisane, że godna uwagi, to co zmieniać na SB i NB czy nie?

Tak zmień, tylko niewiem co to za pasta ja dałem arctic silwer5 i temp max 33st..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wątpie żeby była odczuwalna różnica skoro dysk może wydalić z siebie nie więcej jak 80mb/s to gdzie mu do 150 lub 300mb, a co tam, w końcu niektórym pieprzenie i sugestia speców od reklamy poprawia wyrażnie samopoczucie i osiagi ;)

Dysk tak, ale cache dysku nie. Te dane, które w nim siedzą powędrują przez kontroler z prędkością zmierzającą do 300mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom to jest fakt, tylko w cachu jest ledwo 8MB (nawet mniej, bo pewnie odchodzi co nieco na jakieś dane sterujące) więc raczej się tego nie odczuje. Jedyny pożytek z SATA2 to NCQ w standardzie. Ale ono też nie zawsze poprawia wydajność. Kolejnym skokiem wydajnosći, który mzoę wreszcei wykorzysta szybkości interfejsów mam nadziję będzie zapis prostopadły, pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wątpie żeby była odczuwalna różnica skoro dysk może wydalić z siebie nie więcej jak 80mb/s to gdzie mu do 150 lub 300mb, a co tam, w końcu niektórym pieprzenie i sugestia speców od reklamy poprawia wyrażnie samopoczucie i osiagi ;)

Jesteś niedowiarkiem ptys mam dysk sata2 miałem wcześniej sata i różnica w windzie jest, winrar, otwieranie folderów, ładowanie systemu, ogólnie śmiga dużo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych starań nadal mój dysk nie chodzić jak sata2 :( Próbowałem instalować stery i nic...tak jakby system ich nie przyjmował. Ciągle dysk mam w "bezpiecznym usuwaniu sprzętu". Może sterowniki do sata2 należy najpierw instalować przed instalką systemu. Ja zrobiłem tak by przy instalacji win widział dysk i się instalował. Choć jak zrobie w zakładach zamiast IDE - SATA to już nie widzi. Kurcze nie chce mi się na nowo instalować sys. Macie jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez honda666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz na myśli?

Nowe czyli które?

ASROCK 939SLI-SATA2 (S939)

 

 

Mimo usilnych starań nadal mój dysk nie chodzić jak sata2 :( Próbowałem instalować stery i nic...tak jakby system ich nie przyjmował. Ciągle dysk mam w "bezpiecznym usuwaniu sprzętu". Może sterowniki do sata2 należy najpierw instalować przed instalką systemu. Ja zrobiłem tak by przy instalacji win widział dysk i się instalował. Choć jak zrobie w zakładach zamiast IDE - SATA to już nie widzi. Kurcze nie chce mi się na nowo instalować sys. Macie jakieś rozwiązanie?

Jeżeli nic Ci nie pomaga to myśle że twój dysk barracuda coś koliduje z tym mobo.

 

PS. Ludzie jeżeli macie taki dysk na tej płycie to napiszcie jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, że to nie jest wina konfliktu między mobo i dyskiem bo już nie da rady wymienić w komputroniku na inny :(

@ajsi - nie ma tam żadnych zworek (to było pierwsze co sprawdzałem) ;)

 

Jak ktoś ma barracude ST380110AS (Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II) niech da zanć czy mu działa.

Edytowane przez honda666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych starań nadal mój dysk nie chodzić jak sata2 :( Próbowałem instalować stery i nic...tak jakby system ich nie przyjmował. Ciągle dysk mam w "bezpiecznym usuwaniu sprzętu". Może sterowniki do sata2 należy najpierw instalować przed instalką systemu. Ja zrobiłem tak by przy instalacji win widział dysk i się instalował. Choć jak zrobie w zakładach zamiast IDE - SATA to już nie widzi. Kurcze nie chce mi się na nowo instalować sys. Macie jakieś rozwiązanie?

Sterowniki SATA2 powinieneś zaistalować w trakcie instalacji windowsa o ile to na tym dysku go instalujesz. Być może jest jakiś błąd windowsa w obsłudze tych sterowników, lub one same go zawierają, efektem czego windows nie pozwala później na poprawne dodanie sterownika, choć powinien. Proponuję Ci:

 

1. Pobrać ze strony seagate program Ultra ATA Mode Switching Utility i sprawdzić w nim, czy tryb SATA2 jest włączony w firmware dysku. Jeżeli dyski ATA133 mogły mieć w początkowym etapie produckji ustawiony tryb ATA100, to może i mogą mieć ustawione SATA zamiast SATA2 - nie wiem, jak jest w seagate. Możesz też pobawić się DiscWizard - a nóż pomoże w instalacji dysku pod windowsem?

http://www.seagate.com/support/disc/utils.html

2. Uruchomić konsole awaryjnego naprawiania systemu z płyty i w początkowym etapie dodać te sterowniki; windows przeleci całą instalacje od nowa, doda sterowniki, ale poza tym nie powinieneś stracić żadnych bierzących ustawień i konfiguracji. Przypominam, użyj tych sterowników - u mnie z całą pewnością działają, w odróżnieniu od tych drugich. Z zipa skopiuj na czystą dyskietkę foldery X32, X64, pliki jmicron i txtsetup.oem. Podczas pracy instalatora powinien on zapytać o sterowniki - należy włożyć dyskietkę i po chwili wybrać z ramki sterownik; dla win XP 64bit wybierasz x64, dla innych systemów x32 (czy jak to tam było oznaczone). Powtarzam - te sterwoniki działają na 100% na XP 64 i na win 2000, dzisiaj chyba sprawdzę XP 32bit.

Sterów z CD nie sprawdzałem, a ULI integrated driver wogóle odradzam (z resztą tego tam nie ma) - u mnie sterowniki do lana z tego packa powodują bluescreeny.

3. Dysk w biosie musi być ustawiony na SATA, nie IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok jak wróce z robotki to zrobię tak jak napisałeś może mój problem się wreście skończy (jak co podziele się wrażeniami) :)

 

EDIT

 

Wielki dzięki Dijkstra za pomoc! Twój drugi sposób poskutkował i teraz dysk śmiga tak jak przystało na sata2! Co prawda nadal jest w "bezpiecznym usuwaniu sprzetu" ale to już przeboleje.

Niestety przy instalacji tego dysku i sterwoników do niego, nie obędzie się bez stacji 1,44 (musiałem się z nią przeprosić) ;)

 

Teraz czas powalczyć z o/c :)

Edytowane przez honda666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...