Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

LOL... wczoraj troche bawilem sie w ustawianie timingow pamieci i chyba (juz na 100%) wiem po czym mam coldbooty. Mianowicie zawsze one wystepuja po uruchomieniu everesta lub speedfana o.O. Wystarczy tylko raz jeden z ow programow uruchomic i przy zresetowaniu komputera bede mial coldboota... Po superi pi, prime, markach, grach nic takiego nie wystepuje ;/ Bardzo dziwne... podnosilem juz napiecie ramow (bo myslalem, ze maja za mala moc) tak samo procka. Nie mam juz pomyslow na to widocznie musze z tym zyc i poszukac innych programow do testowania, lookania na temperatury etc. :]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zalozylem zalmanka niebieskiego, temperatury spadly, w idle o 2* (z 30* na 28*) w stresie rowniez temp spadla o 2* (z 32* na 30*)

 

teraz pytanie, czy te 2*C moga cos poprawic? :D

 

ps. na tym nowym biosie nadal jest problem z 1T?

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem... zainstlowalem sisoft sandre (pobawilem sie w niej) i po reboocie to samo ;/ (standardowo coldboot). Nie wiem w jaki sposob programy type everest lub sandra moga wplywac na takie zjawisko o.O uwazam, ze jest to chore... teraz jak bede krecil procka to nawet nie bede wiedzial kiedy bedzie full stable przez codlbooty wywolane tymi programami...

 

Moze ktos z was ma/mial podobne problemy ?? Jesli ktos ma czas to niech wlaczy everesta, sprawdzi odczyt/zapis pamieci w nim, a nastepnie zrebootuje kompa (jestem ciekaw, czy to zjawisko wystpuje tylko u mnie).

 

Jest to o tyle wqr**ajace, ze komus moze dzialac full stable procek 9x300 w prime, super pi, grach, markach, a spotka go to zjawisko co ja mam i bedzie uwazal, ze jednak procek jest nie stabilny.

 

Przeczytalem juz nawal tematow na zagranicznych forach, ale nic sie nie dowiedzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jajo w everescie:

 

Odczyt: 6361

Zapis: 2721

Oczekiwanie: 38.8

 

Bios 1.6, 274x9/166, 1T , CL2.5 reszta auto (co daje 2.5-3-3-6-CR1)

 

Czy mi się wydaje, czy mam powód do radości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za głupie pytanie, ale co to są te coldbooty? Ja już mam swojego procka i płytę ( jest w podpisie ). Narazie go testuję na 2,4 Ghz na stockowym napięciu w super pi 32. Pozdro

 

EDIT: Przeszedł supr PI 32M. Temperatura w stresie to 41 stopni. Dlaczego mi sata2 nie działa? Znaczy działa ale wolno. W HD Tach mam 120MB/s. Zaisntalowałem stery sata2. Winde instalowałem przy pomocy sterowników z sata2 z strony internetowej ASROCKA. Na NB I SB zmieniłem pastę na TITAN Nano blue i najwyższa temp na NB to 27 stopni. Ta pasta co tam była, to chyba jej żałowali (taka mała kropka na śroku, ja cały chipset posmarowałem). Mam bios 1,60. Pozdrawiam

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow-->moze to jednak te patrioty:/ (u mnie beda jutro :/ ) probowales je przestawic z 200 na 166? moze 2,7 to dla nich za malo..

Obym sie mylil.

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly 166 i 200... mialy wyostrzone timingi na 200 i dzialaly pieknie (prime, super pi, marki, gry)... nie wiem czego moze byc to wina, bo wszystko jest stabilne ;/

 

dysk cos nawala lub pamieci za malo papu dostaja jednak ??

 

moze niech ktos poda jakby radzil ustawic wszystko w biosie (mowa o nie kreceniu, tylko wszystko ustawione najlepiej dla standardu) mysle, ze moze cos w biosie jeszcze mi nie tyka, bo duzo opcji mam na auto, np. takie SB, NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jajo w everescie:

 

Odczyt: 6361

Zapis: 2721

Oczekiwanie: 38.8

 

Bios 1.6, 274x9/166, 1T , CL2.5 reszta auto (co daje 2.5-3-3-6-CR1)

 

Czy mi się wydaje, czy mam powód do radości?

Niema żadnego jaja jest różnica na tym biosie, odczyt, zapis, czas idzie w góre :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie do końca stabilnie na tych ustawieniach i już nie wiem o co chodzi :/

 

Niby proc sam na 9x274/133 chodzi OK

Memtest na 9x274/166 nic nie wywala, ale w windowsie freezy i rebooty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jajo w everescie:

 

Odczyt: 6361

Zapis: 2721

Oczekiwanie: 38.8

 

Bios 1.6, 274x9/166, 1T , CL2.5 reszta auto (co daje 2.5-3-3-6-CR1)

 

Czy mi się wydaje, czy mam powód do radości?

a ile miałeś wcześniej...???

u mnie na ocwb1 mam 5900/2600 a pamiec ma 210Mhz a u Ciebie ma okolo 224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie do końca stabilnie na tych ustawieniach i już nie wiem o co chodzi :/

 

Niby proc sam na 9x274/133 chodzi OK

Memtest na 9x274/166 nic nie wywala, ale w windowsie freezy i rebooty :/

A na CMD 2T jak bedzie ze stabilnoscia ?

 

U mnie za zadne skarby nie da sie wrzucic w dualu CMD 1T by bylo stabilne. Nawet jak dam 3-4-4-11 1CMD. Trudno musze dzialac przy 2.5-3-3-5 2CMD. Szkoda bo naprawde troche jednak strata w wydajnosci jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie do końca stabilnie na tych ustawieniach i już nie wiem o co chodzi :/

 

Niby proc sam na 9x274/133 chodzi OK

Memtest na 9x274/166 nic nie wywala, ale w windowsie freezy i rebooty :/

Może z tym fortronem coś nie tak?

Edytowane przez lambada34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj znowu probowalem rozwiklac moje problemy... ale to jednak nie przynioslo mi skutku ;( hmm mysle jeszcze o zainstalowaniu windowsa 64 bity ale watpie ze to tez cos pomoze...

 

EDIT

 

heh... mam nowe wiadomosci z boju :] mianowicie wylaczylem w biosie karte sieciowa (ta integre) i coldbootow juz nie mam :DDD zostal jeszcze jeden problem... polega on na tym, iz raz wlacza sie speedfan, a raz nie (mam wysylaj nie wysylaj)

 

EDIT 2

 

;/ za szybko sie cieszylem... jednak nadal sa... no nic mowi sie trudno i testuje dalej :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym zaczął czytać, dużo czytać.

Nie, DDR2 nie pójdą na tej płycie ani na żadnej innej na SOcket A, S754 czy S939. Tylko DDR1.

 

EDIT: Kencho-1 wyprzedziłeś mnie:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod bardzo prosty... teraz sie zastanawiam jaka plyte glowna wybrac...

ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> asrocka na uli m1695 czy lepiej na m1697 (co do tej drugiej to nie wiem jak by sie dalo na niej krecic), czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dfi ultra-d.

zastanawiam sie czy wydac mniej i czy to bedzie dobry zakup, a zarazem zaoszczedzic troche, czy dorzucic i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos pewnego w sprawie o/c.

mozecie cos pomoc przy wyborze?

 

edit. nie wiem co jest zle z ta ortografia (ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>)

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja też siez zastanawiałem czy brać ASROCKA czy coś droższego. Kupiłem ASROCKA i musze ci powiedzieć, że jestem zadowolony. Procek też mi sie fajny trafił (chodzi na 2,4 ghz na 1,35v (testowane spi 32, na 1,4v prime 12h)

Co do tego biosu OCWB5 to u mnie beznadziejnie. Non stop coldbooty. Wróciłem do 1.60, jaki bios mi polecacie OCWB? Który najlepszy? Gdyby nie ta blokada na 274, to bym został przy 1.60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binek>

 

Mod był już tutaj omawiany , sam po jego wykonaniu zamieściłem kilka stron wcześniej solucję jak się do tego zabrać .

 

http://www.techpowerup.com/articles/overcl.../voltmods/130/2

 

A twoje problemy z ortografią może załatwić słownik ortograficzny lub użycie słowa WZIĄĆ pochodnego od słowa wezmę .

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

>Jacek_ :D> Skąd wytrzasnąłeś procka zrobionego w lutym 2006 !! Czy napewno dobrze odczytałeś datę ??

 

Jaki jest max tego procka na 1,45V ?? Bo może to nowa seria dobrze kręcących się procków .

 

Sprawdź na OCWB1 do ilu pójdzie , bo bios ten niema blokady .

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeżeli chodzi o nowy bios OCWB5 to następna kicha z max 274 .

 

Mod Vcore działa na tym biosie > sprawdzałem .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem że w lutym? Mam 0602, to myśle że drugi tydzień 06, a nie drugi miesiąc. Chyba że gdzieś gafę strzeliłem. Pobawię się dzić w OC, może jutro. Teraz robie Super pi 32M na 9*274@1,3V, na 1,35 przeszedł spokojnie, na 1,4 miałem 12h włączone prime i OK ;). Napięcie super (1,3v), co? Już przeszło trzy czwarte. Temperature w stresie mam 37-38*C (skacze). Mam chłodzenie boxowe, tylko pastę zmieniłem na Titan Nano Blue. Jak się skoczy SPI liczyć to zamieszczę screenshot. Nie wiem skąd jest ten proc, bo załatwił mi go nauczyciel z mojej szkoły z jakiejś hurtowni z katowic za 620PLN :). Czy freezer64pro jest dużo cichszy od boxa?

 

Edit:

Przeszedł SUPERPI 32M na napięciu 1,3V i taktowaniu 9*274 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Załączam screena.

post-126072-1139599290_thumb.jpg

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a jaka rev. masz mobo ??

 

EDIT

 

heh i jak mozesz to podaj nazwe tego programu do lookania tempertur, napiec co masz w prawym dolnym rogu :]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem pare coldbootów na początku. Te revy się chyba różnią tylko wgranym biosem. Bo np rev 1.04 ma wgrany 1.40, a 1.05 ma 1.50. Ciągle masz te coldbooty? Mi sie czasami zdarzy, ale myśle że jak wyjdzie jakiś lepszy bios, to je usuną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...