Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie zmienialem pasty pod south-bridge :] i jestem kamikaze, jade na podkreconej grafie 3 miechy i wszystko oki :P

A ja jednak polecam smarowanko. Zobacz ile u mnie było firmowego gluta. Nawet w środek nie trafili :blink:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie faktycznie bylo tego wiecej -- tak ze moglem rozsmarowac i po calym procesie mialem jednolicie bialy caly chipset , ale fakt : najlepiej zajzec pod spod i samemu sie przekonac co nam panowie z asrocka za niespodzianke przygotowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset w stresie ma 32 stopnie wiec nie wiem czy oplaca sie bawic w to cale smarowanko jak mi all ladnie chodzi :P (za duzo zabawy)

 

jak bede zmienial grafe to moze przy okazji zmienie chlodzenie na chipsecie - wtedy przesmaruje :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w stresie chipset ma 39 stopni, a w spoczynku 33 stopnie. Grafe mam na AGP.

Niedługo zmienię pastę na Arctic Silver5 na procesorze, grafie i na tym AsRocku (wtedy powinno być mniej).

Myślę, że przed upałami wyrobię się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie przeczytalem pierwsze 20 stron i ostatnie 5 :) na wiecej nie mam sil.

Ale pytania sie pojawily :)

 

1.) Czy jest sens przesiadki z mojego konfigu na asrocka i do tego Athlon 3000+? Czy duzy wzrost bedzie w wydajnosci w 3Dmarkach, grach.

 

2.) Jak ze stabilnoscia plyty? Bo na poczatkowych stronach duzo osob mialo resety i inne drastyczne problemy zwizane z wysypywaniem sie kompa.

 

3.) Wiem ze trzeba wgrac nowy bios :) ale nigdy tego jeszcze nie robilem :) i znalazlem wypowiedz w tym temacie na ten temat i pytanie czy laik w dziedzinie wgrywania biosow da rade :)

 

zrób sobie dyskietke startową, na drugą dyskietke wgraj sobie asrflash'a i bios ocwbeta2.rom. Jeszcze spod windowsa zmien nazwe pliku biosu na ocwb2.rom, u mnei asrflash wywalal sie z pelna nazwa 8 znakową.

Robisz restart PC, wkładasz dyskietke startową, klikasz F11 wybierasz floppa czekasz az sie wszystko wgra, wkladasz dyskietke z flashem i romem wpisujesz asrflash ocwb2.rom czekasz na zaladowanie sie programu i biosu, moze wyskoczyc Ci komunikat o tym ze bios wgrywany jest starszy nzi ten na mobo, kliknij enter poczekaj chwile ( w ten czas modl sie by nie wylaczyli pradu icon_razz.gif ) po zakonczonej operacji klikasz ctrl+alt+del i juz masz nowy bios.

Co do tej operacja z druga dyskietka sobie poradze wgram po prostu asrflash'a i bios ocwbeta2.rom. Ale jak stworzyc dyskietke startowa? Bo w sumie rozumiem ze dwie dyskietki musze miec ale jak stworzyc dyskietke startowa?

Potem klikam F11 wybiore start z floppa ale by ruszyla ta dyskietka startowa to musze wpisac jakas komende czy sama ruszy?

Potem jak skonczy ladowac sie ta dyskietka startowa to jak wpisac asrflash ocwb2.rom jakas komenda by moc po prostu pisac czy wszystko bedzie po kolei sie pojawialo?

 

4.) Czy moje kostki z pamieci beda odpowiednio biegac czy moze byc jakis problem z nimi?

 

5.) Dzieki za rzetelne wypowiedzi i pomoc.

 

6.) I jeszcze jedno. Czy jak bede mial podpieta karte pod AGP i doloze karte na PCI to bede mial wydajnos = sumie wydajnosci 2 kart :) ?

 

7.) I jeszczo jedno czy w najblizszym plycie ma sie ukazac taka plyta obslugujaca AGP i PCI Express ale przez Abita, DFI, Epoxa, Asusa?

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz plyte mam 2-3 miechy dopiero teraz wszystko podkrecilem (wczesniej underclocking, na inne potrzeby)

 

no i doszedlem do wniosku, ze te patrioty sa tak slabe, ze przy 220 MHz juz wysiadaj (przy timingach 2.5 3 3 6 2T / 2.5 4 4 8 2T - wiec analogicznie bym musial ustawic 3 x x x 2T, a to rowna sie juz z oslabieniem tych pamieci)

 

wiec ustawilem magistrale pamieci na 133 i ladnie wyciagnelem max 274x9, a timingi pamieci ustawilem 2.5 3 3 6 1T

 

timingi tez ustawialem na 2 3 3 5 1T - w super pi, memtest, prime wszystko oki, ale w Q4 same problemy i zanizenie po jakims czasie wydajnosci

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe pamiątki trafiłeś. Pewnie są na Infineonach. U mnie stabilnie chodzą 2.5-4-4-8 1T 450 Mhz przy 2.7V.

 

LK, za nim przeszedłem na platformę 64bit, miałem Bartona mobilnego podkręconego na 2400Mhz na płycie Abita NF-7. Reszta podzespołów (oprócz dysku twardego) została niezmieniona. Za nim zmieniłem płytę i procka, zrobiłem testy, by mieć porównanie i wiesz co??? Sempron podkręcony tylko na 2250Mhz zostawia w tyle mojego wcześniejszego Bartona (testy Everesta UE. , konwersja, archiwizacja, marki i gry). A co dopiero, jak jest ustawiony na prawie 2.5Ghz ..... Jeśli masz zamiar kupować Athlona, ta różnica będzie jeszcze większa. Płytę posiadam już jakiś czas i jestem z niej w 100% zadowolony. Jest stabilna, nic sie nie dzieje. Co do zmiany biosu, to jest on bajecznie prosty. Ja osobiście nie bawiłem się z dwoma dyskietkami - bo po co, jak na jedną wejdą pliki startowe DOS i bios. Dyskietkę startową tworzysz formatując ją (jest taka opcja - utwórz dyskietkę startową). Ustawiasz bootowanie z floppa i gdy załaduje się DOS wpisujesz odpowiednią komendę i po sprawie...

Pozdr.!

 

Ps. Pamięci będą pasować, a z podpiętych dwóch kara nie uzyskasz nic ponad wydajność pojedyńczej karty...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lipne bo nawet na 200 MHz stabilnie 1T nie dzialalo... chyba ze to przez to ze pamieci mam w niebiekich bankach, a jak mi wiadomo czarne zapewniaja lepsze oc i stabilnosc

 

btw a jak myslicie lepiej zostawic tak jak jest czy poluzowac timingi i bardziej pojechac z pamieciami ?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lipne bo nawet na 200 MHz stabilnie 1T nie dzialalo... chyba ze to przez to ze pamieci mam w niebiekich bankach, a jak mi wiadomo czarne zapewniaja lepsze oc i stabilnosc

 

btw a jak myslicie lepiej zostawic tak jak jest czy poluzowac timingi i bardziej pojechac z pamieciami ?

Zapodaj sobie VDIMM MOD i bedzie lepiej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"....Słabe pamiątki trafiłeś. Pewnie są na Infineonach. U mnie stabilnie chodzą 2.5-4-4-8 1T 450 Mhz przy 2.7V...."

a Ty masz dobre.??? buhahah .... mam jedną kosc noname400 druga adata400 3-4-4-8 i obie chodza stabilnie na 460 2,5-3-3-8 1T 2,7

 

ja osobiscie tez sie nie bawie w ladowanie biosa z dyskietki tylko z dysku... dyskietka to zbyt duze ryzyko....

 

a co do Barton vs A64 oba na 2,4ghz i w superPi 44s vs 34s

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to pozniej jak grafe zmienie i chlodzenie mostkow...

 

juz nic nie poradze zostawiam tak jak jest, bo pamieci mam lipne i nawet na 3 4 4 8 nie chca isc na 224... (jeszcze moge je przelozyc do innych bankow, ale to tez przy okazji :P)

 

dalem mnoznik htt z 3x na 4x - co daje 1096 HTT, a na 3x bylo 822 HTT (wiec mysle, ze malo)

 

@Kipek tak to juz jest :]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z grafa,

po instalacji na systemie 64 bit wykrywana jest jako pci..

 

a jest agp..

 

post-111760-1144007887_thumb.jpg

Pare stron wczesniej masz opisane jak zainstalowac sterownik AGP od ULI pod X64 ten windosowski jest dobani..

Wtedy ci pokarze AGP zamiast PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pomoze mi ktos??

padla mi plyta i chcialbym ja wyslac na gware ale musze zmienic bios..wie ktos jak to zrobic?? slyszalem ze mozna jakos wyjac ta kostke biosu(ale jak??) i wlozyc ja do innego kompa przy starcie systemu i wtedy wgrywac bios z dyskietki?? wie ktos cos na ten temat..jak to wyglada w tej plycie..

przy okazji plyta padla mi tak po prostu :)

niech mi ktos wkoncu odpisze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty masz dobre.??? buhahah .... mam jedną kosc noname400 druga adata400 3-4-4-8 i obie chodza stabilnie na 460 2,5-3-3-8 1T 2,7

Przepraszam bardzo, a gdzie pisałem że mam dobre??? Chodziło mi tylko o porównanie pracy pamięci moich i kolegi. A to są w sumie takie same pamiątki i teoretycznie powinny chodzić tak samo. A Ty mi tu wyjeżdżasz z takimi tekstami, jak jakiś gó...niaż. Gratuluje doboru pamięci...

DarkArrow, ja mam wsadzone w niebieskie sloty. W sumie, to nawet nie patrzyłem więcej niż 450Mhz, bo i tak nie mam takiej kombinacji HTT. Np. droższe GeiLe już słabiej się kręcą (przynajmniej u kolegi).

 

Co do tej zmiany biosu na zwalonej płycie, to nie jestem pewny ale chyba można poprostu wyjąć tą kostkę i przełożyć do innej płyty (oczywiście takiej samej), i wgrać inny bios.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta padła tak sama z siebie, a nie przy złym flaszu, to kość jest OK i nie trzeba awaryjnego flaszowania; wystarczy wyjąć Twoją kość, wsadzić ją do zdrowego asrocka, zmienić biosa na firmowego i z powrotem wsadzić do Twojej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pomoze mi ktos??

padla mi plyta i chcialbym ja wyslac na gware ale musze zmienic bios..wie ktos jak to zrobic?? slyszalem ze mozna jakos wyjac ta kostke biosu(ale jak??) i wlozyc ja do innego kompa przy starcie systemu i wtedy wgrywac bios z dyskietki?? wie ktos cos na ten temat..jak to wyglada w tej plycie..

przy okazji plyta padla mi tak po prostu :)

niech mi ktos wkoncu odpisze..

Po co? Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie sprawdzał, co masz wgrane do BIOSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdzaja..byly przypadki ze nie uznali gwarancji bo bios byl nieoryginalny..a ocwb niewatpliwie takim jest:>

co do zmiany kosci.. to moge ja wlozyc do innej plyty asrocka na socket A ?? jest bardzo podobna..bios ma taki sam prawie..

i pytanie czy moze sie cos stac z ta druga plyta?? chyba nie?

coraz bardziej obawiam sie ze to jednak nie plyta ale kontroler pamieci w procku mi padl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany dyskusjami nad ilością pasty pod SB... postanowiłem sprawdzić ile gluta ma moja płyta (kupiona pare dni temu). Ku mojemu zdziwieniu cały chipset był elegancko przesmarowany firmową pastą babuni także moja ingerencja sprowadziła się do zebrania lekkiego nadmiaru z powierzchni SB i złożeniu wszystkiego na powrót jak było.

 

Co do mojej karty PCI-E X700EZ - została sprawdzona na gigabyte'cie i objawy te same - coldboot. Karta wędruje na gware.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdzaja..byly przypadki ze nie uznali gwarancji bo bios byl nieoryginalny..a ocwb niewatpliwie takim jest:>

co do zmiany kosci.. to moge ja wlozyc do innej plyty asrocka na socket A ?? jest bardzo podobna..bios ma taki sam prawie..

i pytanie czy moze sie cos stac z ta druga plyta?? chyba nie?

coraz bardziej obawiam sie ze to jednak nie plyta ale kontroler pamieci w procku mi padl..

Wez płyte i idz do jakiegos sklepu/serwisu komputerowego. Ja programowałem eeproma do K7S8X kilka razy i kosztowało mnie to zawsze 5 zł. Moim zdaniem nie warto bawić się w Hot-flasha - jednak jeśli tylko kość "gabarytowo" się mieści, to powinno być wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś juz pinmoda na vcore na tej płycie ?? Jak tak to z jakim efektem ??

Czy gdy przykładowo pinmodem dałoby sie 1,5V, to czy będzie można podnieść jeszcze o te 0,05V i ewentualnie obniżać vcore czy to już będzie wartość stała ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już totalnie wykończony menczeniem tego asroka. Czytałem o nim dość dużo nakręciłem się na niego i szczerze to najchętniej wy**bałbym go za okno... Od samego początku sprawia mi problemy, cold booty cold botami, ale nie moge zainstalować zwykłego durnego xp, o linuxie nie wspominając. Sił czytać 90 storn nie mam, więc nie bijcie. Narazie stoje na tym, że mam drugą płyte, zmenili od renki w sklepie, spaloną nagrywarke cd-rw lg, i uszkodzony napęd dvd lg który o dziwo na płycie epox 8rda3i z durexem na pokładzie działa i bezproblemowo xp czy linux się zgrywa tutaj tj na asroku d*pa. Pożyczyłem od znajomego nagrywarke 8x lg i to samo. Podczas isntalacji xp wszytsko jest ok do momentu reboota po skopiowaniu plików na dysk. Pojawia się wtedy piękny niebieski ekran z błędem STOP, lub czarny z napisem, że nieudało się załadować biblioteki dll i mam się zgłosić do pomocy technicznej, teraz po zmianie płyty w serwisie w sklepie po włączeniu pojawia się napis że naciśnij klawisz by ruszyć z cd to klikam chwile trwa sprawdzanie konfiguracji, pojawia się niebiski ekran ładowania plików instalatora i koniec, dowolny błąd niezgodności jakiegoś tam pliku inf z czymś tam.... no załamać się można. Mam 2 taśmy 80 żyłowe i 1 40 na wszytskich to samo z dvd samym z dvd i cd-rw pożyczonym czy z samym cd-rw, już o moim cd-rw 52x niewspominając. Dodam, że napędy podpinam pod kanał ide2 jedną taśmą a dysk samsung 80 giga drugą pod ide1. Zworki master slave zawsze są podpiente tak jak trzeba, a wszytskie napędy działały przed zmianą płyty na tego assrocka...

 

Pozdrawiam i POMOCY!!! Bo się pochlastam zaraz...

 

(Chyba nie dane mi zakosztować uroków AMD 64, Ktoś pewnie na górze doszedł do wsniosku, że przeskok z durona morgan 1200 na amd 64 to jednak za dużo)

Edytowane przez Eversor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyłączyć w biosie DMA napędów CD/DVD? zostaw tylko PIO.

Tzn Gdzie to wyłączyć?? teraz na szybcika znalazłem jedynie w konfiguracji ide w ustawieniach napędu 2 rubryki pio i dma w żadnej nie ma disabled:D hehe. ale włączyłem w pio 4 tak jak pisało że niby ta nagrywarka pożyczona 8x obsługuje, a w dma zamiast ultra dma coś tam multi coś tam dma 2 i o dziwo bezproblemowo ale powoli bo napęd ma 32 x odczytu wczytało instalatora xp... więc jakiś postęp jest:D - notabene przypadkiem odkryłem że mój zabytkowy hynix d43 potrafi jednak ruszyć z 250mhz coprawda z auto na wszytskich timingach ale odpalił, a na emoxie niedało rady choćby nie wiem co ustawić (a epox dawał 2.9 a nie 2.7 volta a spd podaje że default pamięci to 2.9:D hiehie)...

 

dzięki Dijkstra za iskierke nadzieji że da się coś jednak tutaj odpalić, motywacja do walki jest przynajmniej...

 

EDIT:

 

Może wkońcu zmienie ten nieciekawy podpis:]

 

EDIT 2:

 

A tak z innej beczki z ewentualną nagrywarką dvd-rw też tak będe musiał kombinować wyłączać dma itp itd? czy z nowymi napędami takich sztuczek nie powinno być? - po stracie mojej cd-rw musze coś kupić, a i tak od dłuższego czasu się przymierzałem na zakup dvd-rw lite-on albo nec

 

pozdro

Edytowane przez Eversor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIO mode ustawiasz na 4 a DMA na disabled na czas instalacji, później (po instalacji windy) powinno być już OK - upewnij się tylko, że w windowsie napędy po ponownym włączeniu DMA w biosie również je dostały. Nie wiem, czemu się tak dzieje, u mnie na 3 instalacje na tej płycie również jedna nie chciała przejść. Na którym biosie instalowałeś, 1.2? 1.3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Chyba nie dane mi zakosztować uroków AMD 64, Ktoś pewnie na górze doszedł do wsniosku, że przeskok z durona morgan 1200 na amd 64 to jednak za dużo)

 

Nawet mnie nie strasz (patrz sygnatura) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...