Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

mysle ze raczej koniec proca:/ brakuje mu troche voltow bo jak daje na 300x9 czyli 2.7Ghz to spoko jest winda sie odpala ale superpi sie wywala:( natomiast proc idzie jeszcze na 2.6Ghz z hakiem ale z mnoznikiem x9 i nizszym HTT juz nei pamietam chyba 280 albo 290...ale ja wolalem jednak takie ustawienie jak w podpisie, bo pamieci sa lekko wykrecone ;P

 

pozdr

U mnie to samo - jak dam 9x300 to wina się włacyz ale jakieś obciązenie i wywala. A chodzi nawet na 295. Teraz próbuje przestawić na 325*8 - wiem że bez RMClock działa ale ja chcę z nim ale naraźnie źle dobiera napięcia, 1.1V dla 4x325 to jednak za mało :\ może na 1.175 wstanie bo przy takim napięciu jest ok na 5x290 .

 

EDIT:

Nawet 1.2V to za mało :mur: myślałem już że to RAMy ale patrząc na oba ustawienia:

 

1.

 

HTT: 325

Mnożnik: 8

Memlock: 133 (wychodzi ok. 216Mhz)

Procesor: 2600

 

2.

 

HTT: 270

Mnożnik: 9

Memlock: 166 (powinno być 220 ale działa na ok 217Mhz)

Procesor: 2430

 

W 2 działa bezproblemowo, procek na tyle co jest w 1 pójdzie NA BANK. Musze jeszcze sprawdzic bez właczonego RMClocka, może bios sobie nie radzi ale watpię.

 

EDIT2:

 

Hahahahah bez RMClocka działa :mur:

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne głównie do użytkowników procesorów A64 X2 3800+ : czy jest sens dokładać ponad 100 PLN na zakup ww procesora z rdzeniem TOLEDO ( koszt 640 PLN) w stosunku do MANCHESTER ( 540 PLN) ? Wiem że to nowsza rev. ale czy one tak bardzo sie różnią od siebie ( poza kręceniem ) , co faktycznie poprawili w tych rewizjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tera to musisz dokladac 100zl (trza bylo brac od ziomka z Lubina, reszty dowiesz sie z topicu o X2). Ja kupilem OEM za 530zl + 6,5zl za przesylke.

 

BTW toledo to nie jakas nowsza rewizja. to sa po prostu wyzsze modele z 2x 1MB cache L2 z zablokowana jego polową (w modelu X2 3800+). takze jedyna roznica jest OC, ktore w Toledo ownuje po prostu :D

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o ile się nie mylę to toledo ma 2x1Mb L2 a manch. 2x512Kb.

 

 

Coś ta strona z downloadem programików ( na yoyo.pl ) średnio działa.

 

Udało mi się zassać trzy pierwsze programiki ( od góry ) a reszta wywala błąd :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ponizej topic o X2 to tu meczysz userow. Generalnie 2,4GHz na manchester to moze byc problem bo one wymagaja wysokiego napiecia, a jak widze ze bierzesz VSTA to wiecej jak 1,36-1,37 proc nie dostanie. Dlatego ja bralem Toledo (i to jeszcze za jaki maly hajs) by na stock Vcore cos wykrecic.

 

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...threadid=240070 tu zobaczysz co mozna z konkretnej serii wykrecic (ja mam 0621WPMW). Po reszte wiedzy marsz do topicu o X2 :P

 

BTW mozna chyba zmienic nazwe tematu na:

 

"Asrock 939DUAL-SATA2/VSTA - Tani Sposób Na S939, Czyli wszystko o ULi M1695

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

jestem tutaj nowy kupilem VSTA + athlon64 3000 podkrecilem to na 9X300

mam kilka pytan :

czy test super PI 16m daje gwarancje ze proc jest stabilny?

czy 47 stopni w 3dmark 2003 to duzo czy moze zostac(wiatrak BOX)

co sadzicie o programie RM Clock?

mam pamiatki 2x256@333 i mam kosc 256@266 czy jak ja podlacze to bedzie dzialala

i czy lepiej miec 512 dzialajace na 333 czy768 na 266

dzieki za wszystkie odpowiedzi

Orzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Coś ta strona z downloadem programików ( na yoyo.pl ) średnio działa.

 

Udało mi się zassać trzy pierwsze programiki ( od góry ) a reszta wywala błąd :huh:

Dziwne, przed chwilą sprawdzałem i wszytsko jest ok :huh: Może to hosting od yoyo czasem ma jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy test super PI 16m daje gwarancje ze proc jest stabilny?

Jak chcesz mięć pewność, to puść na kilka godzin Prime95 albo S&M.

 

czy 47 stopni w 3dmark 2003 to duzo czy moze zostac(wiatrak BOX)

Ja przy 10x260 mam na maksymalnie 43 stopnie, jak dam 1.4V to temperatura spada o stopień. (też mam cooler z BOX'a).

 

Jak jest u Was z dźwiękiem, też słyszycie jakieś trzaski i ten piękny dźwięk przy przesuwaniu okna :lol2: . Na słuchawkach tego nie słychać, ale jak podłączę 4+1 to jest gorzej. Zainstalowałem SB 128 PCI :D, nie ma sposobu aby się pozbyć tych zakłóceń?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

jestem tutaj nowy kupilem VSTA + athlon64 3000 podkrecilem to na 9X300

mam kilka pytan :

1. czy test super PI 16m daje gwarancje ze proc jest stabilny?

2. czy 47 stopni w 3dmark 2003 to duzo czy moze zostac(wiatrak BOX)

3. co sadzicie o programie RM Clock?

4. mam pamiatki 2x256@333 i mam kosc 256@266 czy jak ja podlacze to bedzie dzialala

i czy lepiej miec 512 dzialajace na 333 czy768 na 266

dzieki za wszystkie odpowiedzi

Orzech

1. Nie. Zapodaj prime na kilka godz., superpi, potem 3dsmarki i jakąś gre.

2. Zobacz jaką będziesz miał po kilku h prime. ale według mnie to nie jest dużo.

3. a co mamy sądzić? sprawdza się do c&q

4. 2x256= większa możliwość OC, 3x256= większy komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak jest u Was z dźwiękiem, też słyszycie jakieś trzaski i ten piękny dźwięk przy przesuwaniu okna :lol2: . Na słuchawkach tego nie słychać, ale jak podłączę 4+1 to jest gorzej. Zainstalowałem SB 128 PCI :D, nie ma sposobu aby się pozbyć tych zakłóceń?

Ja nie mam żadnych problemów z dźwiękiem. Jakie masz sterowniki? Integrated pod audio czy te od realteka? Ja mam od realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z dźwiękiem. Jakie masz sterowniki? Integrated pod audio czy te od realteka? Ja mam od realteka.

 

Ja też mam realteka 3.91, właśnie ściągam 3.92 ale wątpię czy ich zainstalowanie w czymś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tera to musisz dokladac 100zl (trza bylo brac od ziomka z Lubina, reszty dowiesz sie z topicu o X2). Ja kupilem OEM za 530zl + 6,5zl za przesylke.

 

BTW toledo to nie jakas nowsza rewizja. to sa po prostu wyzsze modele z 2x 1MB cache L2 z zablokowana jego polową (w modelu X2 3800+). takze jedyna roznica jest OC, ktore w Toledo ownuje po prostu :D

 

Przynajmniej wiadomo że są z legalnego źródła i z normalną gwarancją (te za 610pln).

 

Menchestery też mogą osiągać wysokie zegary, trzeba tylko trafić dobrą serie (patrz temat X2, tam jest spis)

Tegoroczne menchestery robią raczej 2,4-2,5 GHz stock.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam realteka 3.91, właśnie ściągam 3.92 ale wątpię czy ich zainstalowanie w czymś pomoże.

Mam to samo jak dam volume na max

 

U mnie to samo - jak dam 9x300 to wina się włacyz ale jakieś obciązenie i wywala. A chodzi nawet na 295. Teraz próbuje przestawić na 325*8 - wiem że bez RMClock działa ale ja chcę z nim ale naraźnie źle dobiera napięcia, 1.1V dla 4x325 to jednak za mało :\ może na 1.175 wstanie bo przy takim napięciu jest ok na 5x290 .

Moj na 1,1v dziala na 4x200 jak i 9x200, wyzej nie sprawdzalem :D (dlatego wydaje mi sie ze on ma potencjal, na 1,375 jest stabilne 2400, a dalej juz mam kongo- zwalam na zasilacz obym sie nie mylil) Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest wiecej niz 310MHz nie potrzebne tylko chce sie pozbyc cold bootow.

 

A bios znalazlem na XS.org

 

link do biosu http://bellsouthpwp.net/d/c/dcracer/FAH/04XX.BIN

link do tematu na ocforum http://www.ocforums.com/showthread.php?t=443563

Heh podawalem link do tego biosu kilka stron wczesniej to jest bios z pc-treiber i byl jeszcze drugi 2.20ADV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

Sry niewiedzialm ze juz ktos podawal link. Ktory wg Ciebie bedzie lepszy bo z tym 2.20ADV nie mialem przyjemnosci, a mozliwe ze dzis bede probowal wgrac jeden z tych biosow na moja VSTA.

 

@ChrisG

Co do mojego procka to zwykly Venice 3000. Nie wyrozniajacy sie szczegolnie. Do HTT 285 smiga bez problemu potem juz zaczynaja sie schody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

nietypowa prośba, ale co tam.

wyjaśnijcie paru userom z forum dobreprogramy.pl, że owa płyta nie jest badziewiem, bo do nich nic nie dociera.

link do tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.ph...&highlight=

dodam, że obaj panowie nie mieli tego ASRocka w rękach, a jedynymi ich argumentami są:

- to przecieć ASRock,

- co jest do wszystkiego to jest do niczego.

podawałem wielokrotnie link m.in. do tego tematu, niestety koledzy są po prostu uparci bądź wstydzą się przyznać do błędu i idą w zaparte.

 

jest to o tyle ważne, że obaj są "szanowanymi" userami w sprawie sprzętu na tamtym forum. wprowadzają w błąd kolejnych użytkowników.

 

proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj czlowieka ktory chce kupic sprzet do dzialu "co kupic" na purepc.pl tam napewno mu doradza, a tamtymi "znawcami" niema co sie przejmowac amatorzy i tyle.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...