Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktos pomoże : kupiłem dzis kartę sieciową D-Link ( DGE-528T) Gigabit ,jest ona na PCI ver.2.2, podłączłem ją pod PCI i komputer mi sie nie uruchamia (dochodzi do momentu staru napędów CD - nie dochodzi do ekranu BIOSU ) , po usunięciu karty działa ok. Byłem z nia spowrotem w sklepie , podłączyli ją i śmiga ok a u mnie nie. Zasugierowali aby zmienić przerywania w biosie ale nie za bardzo moge je zmienic bo ustawiają się automatycznie . i nie mam co zmienić poza przerwaniami seriall i pararell. Pomóżcie mi proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie mozna do knca wierzyc programom, tylko zmierzyc napiecia miernikiem ale raz ze takiego nie posiadam, jedynie gdzies w domu kiedys byl taki ze wskazowka ale taki raczej mi sie nei przyda, a dwa kiedys sie radzilem ludzi na tym forum ktoprzy chyba znaja sie na zasialczach i doradzili mi wlasnie tego:/ jak teraz okarze sie ze sie nei wyrabia to chyba mnie szlag trafi z lekka :mur: :mur: :mur:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić aby przy wyłączonym kompie nie świeciła mi myszka, tylko bez rad odłącz kompa z sieci.

Pod zasilaczem w lewym gornym rogu jest zworka, jak przelaczysz na 5v to przestanie swiecic. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z uzytkownikow vsta mial moze problem z karta dzwiekowa, ta c-media??? bo mi po pewnym czasie zaczyna charczec, tak ze doslownie nie da sie wytrzymac, robi sie to np przy doczytywaniu w grze GUN :mur: :mur: i pozniej juz nic nie pomaga tylko przeladunek windy :angry: najdziwniejsze jest to ze jak powiedzmy zmienie w tym calym sound configuration ktory jest kolo zegara w windzie (taka zielona nutka) np na 4 czy wiecej glosnikow to na moment jest ok ale pozniej znow wraca to przerazliwe charczenie :angry: :mur: po prostu szlag czlowieka moze trafic jak sie cos takiego slyszy? jakies pomysly co z tym zrobic BARDZO mile widziane :wink:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten problem i przelozenie zworki pomoglo ...fakt ze nie bedziesz mogl budzic kompa z klawy i myszki ale to taki maly szczegolik :)

Dzięki. Niestety trzeba czasem zajrzeć do instrukcji. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem czemu plyta mi nie rusza jak przestawie mnoznik na x7. aktualnie mam 8x335 i chcialem sprawdzic ile jeszcze jestem w stanie wyciagnac z plyty wiec obnizam mnoznik do 7 i klops. Wiecie co moze byc grane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem czemu plyta mi nie rusza jak przestawie mnoznik na x7. aktualnie mam 8x335 i chcialem sprawdzic ile jeszcze jestem w stanie wyciagnac z plyty wiec obnizam mnoznik do 7 i klops. Wiecie co moze byc grane ??

MOj proc nie chodzi na 5,6 i 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie równiez nie działaja nizsze mnozniki niz 8 :|, ale najbardziej brauje mi w tej mobo dzielników posrednich typu 150, 183. Jest a64 tweaker, ale to nie to samo co usatwienie sobie tych parametrów z BIOSu. Może by dorzucic do petycji cos na ten temat.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to wina mobo (BIOS'u). Ja też mam 3200+ i mam identyczna sytuacje :).

 

czy ktos z uzytkownikow vsta mial moze problem z karta dzwiekowa, ta c-media???

 

Ja mam dual sata2 i mam to samo. Na słuchawkach tego nie słychać, ale po podłączeniu zestawu z wzmacniaczem jest lipa. Zaczynam słyszeć dźwięki zbliżone do tych "wybierania" modemu :D. Zresztą było o tym juz nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie proc a mobo moj 3200+ na asrocku ma problem z monznikiem 8/7 a na drugim mobo nie.Wiec to nie proc a mobo.

zauważyłem też że u kolesie nei latał mnożnik 8 na 3000+, a na 9 jest ok wiec to raczej mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie też nie idzie niżej niż 8 :( A szkoda bo naprawdę byłoby to przydatne.

 

@CarsonPoland o ile dobrze pamiętam to u mnie na ocwb8 nic to nie zmieniło ale próbuj próbuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to wina mobo (BIOS'u). Ja też mam 3200+ i mam identyczna sytuacje :).

 

 

 

Ja mam dual sata2 i mam to samo. Na słuchawkach tego nie słychać, ale po podłączeniu zestawu z wzmacniaczem jest lipa. Zaczynam słyszeć dźwięki zbliżone do tych "wybierania" modemu :D. Zresztą było o tym juz nie raz.

to dziwne troche bo przeciez masz realteka... :blink:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie też były na początku jakieś cyrki z tym Realtekiem i niezbyt ciekawie się z niego kożystało. Wgrałem jakieś inne sterowniki i się poprawiło ( niepamiętam jakie, ale chyba ze strony realteca ).

 

Nie polecam zasysania i instalacji nowych sterowników do dźwiękówki ze strony Asrocka. U mnie po tej operacji komp nie chciał wstać i musiałem w trybie awaryjnym przywrócic poprzednie sterowniki.

 

 

Narazie odkurzyłem tylko kompa i z formatem dam sobie spokój, bo mam za dużo programów poinstalowanych.

 

Niezła masakra jest z temperaturami w moim "niebieskim schładzaczu" >

 

IDLE: CPU-32*C > NB-30,5*C > SB-27*C > HDD-21*C > RAM-28,5*C > GPU-43*C

 

STRESS ( np. giercowanie ): CPU-42*C > NB-34,5*C > SB-30,5*C > HDD-30*C > RAM-37,8*C > GPU-52*C

 

STRESS + MAX obr. wentyle: CPU-40*C > NB-33*C > SB-29*C > HDD-27*C > RAM-35,7*C > GPU-49*C

 

Więc nawet nie odkręcam wentyli na max bo się komp robi głośny, a temperaturki niewiele niższe :lol2:

 

Tylko się jeszcze dzisiaj pobawię z filtrami przeciwkurzowymi , bo się trochę tego szlamu osadza na wentylach i wnętrznościach kompa.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Realtek tak charczy, że nie da rady filmu oglądać na zestawie kina domowego :D

 

Mam tez kolejny problem - komp mi sie wiesza, przy graniu :D Wychodzi chyba na to, że to wina grzejącego się SB (jest gorący na maksa). Komputer przechodzi kilkugodzinne testy Prime95 i S&M. Mam grafe 9800PRO AGP. NB i SB posmarowałem Arctic Silver - nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :D a najdziwniejsze jest to ze u mnie sie nic nie przgrzewa :D (sb i nb) przesmarowalem obydwa pasta silikonowa H (najzwyklejsza) i dodatkowo zeszlifowalem krzem (na nb) do poziomu okraglej blaszki na srodku ukladu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnoznikow to jest stary problem z ta plyta. Gdzies czytalem ze na mnoznikach 8 i 7 (niepamietam czy na 6 tez to wystepowalo) plyta nie wstaje lub dziala niestabilnie. Na wszystkich pozostalych dziala normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzalem pare biosow i mnoznik 7 i 6 nie dzialaja, za to 5 i 8 owszem :D dziwne. sprawdzilem biosy ocwb8, jakis pc-traiber czy cos takiego (04xx.bin), 1.80 no i ten ktorego uzywam 2.20. Na ocwb8 i pc-traiber co prawda mozna wybrac mnoznik 6 lub 7 i komp sie uruchamia (nie ma coldbotow) ale laduje domyslny mnoznik (w moim przypadku x9) czyli klops. chyba se juz nie pokrece. musze zalozyc wc i zrobic vmoda, wtedy sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za podkręcanie mojego Venica. Ustawiłem mu 310x9, 1,45V, a dzielnik pamięci ustawiłem na 100 czyli pamięci powinny wtedy latać na 155 MHz, natomiast w CPU-Z i Everescie pokazuje mi, ze pamięci dzilają na 199 Mhz. Przy 199 MHz wywala mi bląd w SP2004 gdy testuje sam RAM, choć gdy zmniejsze na 300x9 nie ma tego blędu. Czy ktoś wie może dlaczego pomimo zmniejszenia dzielnika pamięc i ma inną prędkość niż powinna mieć????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz opcje "flaxibility cos tam" w biosie.

Zrobiłem tak i pomogło :D. Dzięki!

 

[RONIN]@ Ma zmieniony kodek dźwięku na C-Media, napięcie na RAMie do 2,8 V, regulator wentylatora i jeszcze napęcia na SB i NB + 0,1 V.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...