Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Zmniejsz nieco takty karty i spróbuj wtedy - może bedzie ok, jeżeli tak to wina jest po stronie karty (tzn. przegrzewania się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma podpięty kabel ;). Nie przegrzewa się, mam na niej VGA Silencera + radiatory na kostkach pamięci, ściągnąłem shima, posmarowałem Arctic Silver itd. i na defaultowych ustawieniach karty i systemu to samo :) Znalazłem opis podobnego problemu - jest to "wina" AGP X8, podobno zmniejszenie szybkości AGP do X4 rozwiązuje problem. Ale mnie się takie rozwiązanie nie podoba - będę dzisiaj kombinował.

 

Po drugie, znacznie przyjemniejsze: po małych kombinacjach z BIOSem 2.20 udało mi się wyciągnąć LINK na 1.45V i HTT 273, a mam tylko boxowy cooler. System jest w miarę stabilny - temperatury do 45C, ale jutro (czyli dzisiaj :) ) zrobię VMODA i ściągam IHS. Pozdrawiam

 

EDIT:

 

1. Próbowałem z różnymi ustawieniami pamięci (2T tez).

2. Zasilacz to Chieftec 420W, raczej to nie jego wina.

3. Pojawiły sie nowe ULi AGP driver ver:2.30 LINK, ściągnijcie sobie. Jednak ich zainstalownaie nie rozwiązuje mojego problemu.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj dostalem venajsa 3.2+, jakis czas temu kupilem od kumpla asrocka 939dual-sata2 (jest to rev 1.04, bios OCWB1). No i juz na samym poczatku sa problemy z tym zestawem. przy pierwszym formacie dysku i instalacji windy xp pro sp2 bylo wszystko ok, chcialem zainstalowac stery od grafy i od muzy (grafa to winfast a6800xt @ agp, muza sb live 5.1) przy instalacji grafiki podczas kopiowania plikow ekran zrobil sie czarny (monitor sie nie wylaczyl) i moze 15sek pozniej res, jak wrzucalem stery od muzyki przy 90% bsod :/ probowalem roznych rzeczy i nic. pod koniec dnia zrobilem formata, zainstalowalem winde i teraz po ekranie ladowania systemu gdy juz wbija do łindołsa komp nie odpowiada po chwili restart :'( Mozecie cos poradzic ? HELP !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opis podobnego problemu - jest to "wina" AGP X8, podobno zmniejszenie szybkości AGP do X4 rozwiązuje problem. Ale mnie się takie rozwiązanie nie podoba - będę dzisiaj kombinował.

 

 

Dlaczego to rozwiazanie ci sie nie podoba? Myslisz ze ci wydajnosc spadnie? No way.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfachu> A:

 

Ustawiłeś w biosie AGP-P2P Deep Fifo na Enabled ??

 

Ustawiłeś odpowiednio pozostałe parametry AGP ( Memory Hole, Pamięć przydzielona do obsługi AGP, FastWrite itp ) ??

 

Zainstalowałeś najpierw sterowniki AGP, a potem sterowniki od grafy ??

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfachu> A:

 

Ustawiłeś w biosie AGP-P2P Deep Fifo na Enabled ??

 

Ustawiłeś odpowiednio pozostałe parametry AGP ( Memory Hole, Pamięć przydzielona do obsługi AGP, FastWrite itp ) ??

 

Zainstalowałeś najpierw sterowniki AGP, a potem sterowniki od grafy ??

AGP-P2P Deep Fifo na Enabled ?? za co to odpowiada ?

Zainstalowałeś najpierw sterowniki AGP, a potem sterowniki od grafy ?? tak

Memory Hole, Pamięć przydzielona do obsługi AGP, FastWrite jak powinno byc ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw :

 

Agp P2P Deep Fifo na ENABLED: odpowiada to za poprawę obsługi kart na AGP ( wprowadzone poraz pierwszy w biosie 1.50> o ile dobrze pamiętam )

 

Memory Hole na ENABLED

 

Pamięć przydzielona do obsługi AGP : 128Mb lub 256Mb

 

FastWrite> przy 6800 możesz teoretycznie włączyć, ale niewiem czy da to jakiś wzrost wydajności ( różnie z tym bywa > musisz sprawdzić ).

 

 

Powinno pomóc :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Scythe Ninja. Czy wchodzi ona bez problemu na płytę, nie zawadza o nic? Pytam ponieważ mój obecny cooler był trochę za szeroki i zawadzał o radiator chipsetu. Trzeba było powyginać finy.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U brata na SATA2 w parze z GF 6800GT NB jest goracy jak ch*****. nie da sie trzymac po paru sec. ale to tylko swiadczy o tym ze odbiera cieplo od chipsetu. Ja tam sie tym nie przejmuje, pasty nie zmienialem ani u brata, ani u siebie na VSTA. Oboje mamy w obudowach na boku dany wiatrak 90 mm wiejacy mniej wiecej na grafe i oba mostki.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Potwierdzam - u mnie nie są aż tak gorace ale ciepłe już na pewno (zaraz znowu się zacznie ustalanie temperatur ;) ) i się tym nie martwię - działa i tak ma być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czujniki na tym asrocku pobieraja temperu ze wszad tylko nie z chipsetu ;). U mnie tez to sie grzeje niemilosiernie, ale plyta chodzi jak trzeba, wiec ten problem dla mnie poprostu nie istnieje (przynajmniej do czasu kiedy plyta jest na gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie nowe ULi AGP driver ver:2.30 LINK, ściągnijcie sobie. Jednak ich zainstalownaie nie rozwiązuje mojego problemu.

Chyba nie takie nowe 12/21/2005 :D (PS jakby co to podales stery do win xp64 bit version)

 

Co nie zmienia faktu ze na XP sa z 6/9/2005 (9 czerwca 2005)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka sprawdza sie dosc trudno. Vcore jest na tych trzech najwiekszych kondziołach, po ich prawej stronie jak patrzysz od strony socketu.

 

Oto fotki:

 

Vcore

'Obrazek'

Vdimm

'Obrazek'

Coś nie tak mi pokazałeś. Vdimm pokazuje równo 3.3V, a ja chcę wiedzieć ile realnie płyta daje pamięciom V. A Vcore to całyczas jest 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw :

 

Agp P2P Deep Fifo na ENABLED: odpowiada to za poprawę obsługi kart na AGP ( wprowadzone poraz pierwszy w biosie 1.50> o ile dobrze pamiętam )

 

Memory Hole na ENABLED

 

Pamięć przydzielona do obsługi AGP : 128Mb lub 256Mb

 

FastWrite> przy 6800 możesz teoretycznie włączyć, ale niewiem czy da to jakiś wzrost wydajności ( różnie z tym bywa > musisz sprawdzić ).

Powinno pomóc :wink:

 

Pozdrawiam

 

no niestety bede musial wgrac nowy bios bo w tym moim nie ma Agp P2P Deep Fifo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak mi pokazałeś. Vdimm pokazuje równo 3.3V, a ja chcę wiedzieć ile realnie płyta daje pamięciom V. A Vcore to całyczas jest 0.

To moze masz innego Asrocka, u mnie na Vdimmie pokazuje 2.7V a na procku około 1.56/7V. Tylko jeszcze raz zaznaczam ze aby sprawdzic Vcore trzeba idealnie dotknac tego wyprowadzenia po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to info mam z forum OCBW i u mnie wskazuje wszytsko tak jak trzeba :D

Taka fotke dostałem z OCWB:

http://img137.imageshack.us/my.php?image=ds2vcorekw0.jpg

 

A tutaj jest pokazany Vdimm:

http://www.techpowerup.com/articles/overcl.../voltmods/130/3

 

@KiMR a nie dotykasz tego duzego kwadratowego pina?? bo on daje około 3.2V

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie takie nowe 12/21/2005 (PS jakby co to podales stery do win xp64 bit version) Co nie zmienia faktu ze na XP sa z 6/9/2005 (9 czerwca 2005)

 

Hehe, a ja myślałem że to 6 września 2006. Tak to bywa po całonocnym podkręcaniu :D

 

Zmieniłem AGP na x4, wyłączyłem USB 2.0 (ustawiłem na 1.1) zmieniłem Init display first (jakoś tak to idzie) na AGP - bo takie porady też znalazłem. I nic :-| , dalej mam te cholerne frezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja myślałem że to 6 września 2006. Tak to bywa po całonocnym podkręcaniu :D

 

Zmieniłem AGP na x4, wyłączyłem USB 2.0 (ustawiłem na 1.1) zmieniłem Init display first (jakoś tak to idzie) na AGP - bo takie porady też znalazłem. I nic :-| , dalej mam te cholerne frezy.

Sprobuj wlaczyc Memory Hole, co prawda moj radek jest uwalony ale mialem takie same zonki i pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar kupić nowe pamięci RAM do Dual Sata2. Moje pytania:

 

1. Jakie pamięci lepiej kupić - firmowe, konkretne do OC 2x512MB czy gorsze 2X1GB ?

(chcę już kupić z myślą o Windows Vista)

 

2. jakiej firmy polecacie pamięci do tej mobo ?

(jak wiadomo chcę żeby były wykorzystane w 100% na napięciu (chyba 2.7V)

tej płyty - żadnych vmodów nie będę robił.

Nie chcę sytuacji w której mobo będzie ograniczało pamięci)

 

Ps. poprostu ma być jak najtaniej i najlepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to info mam z forum OCBW i u mnie wskazuje wszytsko tak jak trzeba :D

Taka fotke dostałem z OCWB:

http://img137.imageshack.us/my.php?image=ds2vcorekw0.jpg

 

A tutaj jest pokazany Vdimm:

http://www.techpowerup.com/articles/overcl.../voltmods/130/3

 

@KiMR a nie dotykasz tego duzego kwadratowego pina?? bo on daje około 3.2V

Kwadrat daje mi 3.3v, lewa kropka 2.7V a prawa 4V :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lewa kropka z 2.7V to jest aktualny Vdimm, połączenie kropki lewej w kwadratem daje około 3.2V na RAM ;) a prawa jest dla Hardcore'owców :blink:

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...