Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie Asrock dal [gluteus maximus] w jednej kwestii robiac ta plytke. Mogl zamienic polozenie socketa z gniazdami ddr2 i juz by nie bylo duzego problemu z zalozeniem wentyla. Ale mniejsza z tym, socket AM2 i ddry2 i tak nam nic niedaja co do wydajnosci. Ale panowie mam pomysla. Jesli za rok wejdzie socket AM3 z ddr3 moznaby machnac petycje do Asrocka o zrobienie plytki na AM3. Jesliby sie zdeklarowalo sporo osob na zakup to mysle ze by mogli cos takiego wydlubac. Pewnie szlag by trafil innych producentow mobo i graf ze nie moga ludziom wcisnac nowego sprzetu, bo wszyscy sobie beda kulturalnie uzywac przykladowo Radka 9800pro z prockiem Ultra Athlon 3dfx 8000+AM3 i ddrami3 2000MHz hehe. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual-Sata2 ma wsparcie dla x4.

To może twój, ja mam x8.

 

Edit: w zasadzie to nie wiem o co Ci chodzi, piszesz że ma tylko x8, a potem że x4, nie rozumiem, wytłumacz jaśniej.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Asrock dal [gluteus maximus] w jednej kwestii robiac ta plytke. Mogl zamienic polozenie socketa z gniazdami ddr2 i juz by nie bylo duzego problemu z zalozeniem wentyla. Ale mniejsza z tym, socket AM2 i ddry2 i tak nam nic niedaja co do wydajnosci. Ale panowie mam pomysla. Jesli za rok wejdzie socket AM3 z ddr3 moznaby machnac petycje do Asrocka o zrobienie plytki na AM3. Jesliby sie zdeklarowalo sporo osob na zakup to mysle ze by mogli cos takiego wydlubac. Pewnie szlag by trafil innych producentow mobo i graf ze nie moga ludziom wcisnac nowego sprzetu, bo wszyscy sobie beda kulturalnie uzywac przykladowo Radka 9800pro z prockiem Ultra Athlon 3dfx 8000+AM3 i ddrami3 2000MHz hehe. Pozdr.

myslisz ze elementami mozna tak rzucac na lewo i prawo na pcb plyty glownej? :) tam jest wszystko tak upakowane ze tego sobie wyobrazic nie mozna, kiedys jak procki mialy po 400mhz to nie bylo takiego problemu ale przy dzisiejszych procesorach nawet dlugosc sciezek na pcb jest wazna i projektowana tak zeby nie bylo zadnych zaklocen. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze trzeba lopatologicznie. Ten slot dziala zarowno w trybie x8 jak i x4. Zreszta juz kilka razy bylo o tym w temacie.

No ale to wszyscy wiedzą, więc nie wiem po co o tym zaczynasz. Odpowiedziałem Ci bo napisałeś ża AGP ma "tylko" x8, ale to jest max dla AGP.

 

Łopatologicznie to poczytaj o AGP.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to wszyscy wiedzą, więc nie wiem po co o tym zaczynasz. Odpowiedziałem Ci bo napisałeś ża AGP ma "tylko" x8, ale to jest max dla AGP.

 

Łopatologicznie to poczytaj o AGP.

Tylko, ze w specyfikacji VSTA juz o x4 wzmainki nie ma - czyli nie obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie uznali że nikt już nie ma kart agp x4 :)

A próbowałeś tak odpalić, moze zapomnieli dopisać?

Nie... Dostalem zla plyte i nawet jej nie ruszam. Jestem zly ja cholera, bo najpierw zwlekali z wysylka, a teraz to. Pozatym: czy karta graficzna sama sobie dobiera napiecia? Jezeli moja moze dzialac na 1,5 i 3,3 to jak ustawic to 1,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze elementami mozna tak rzucac na lewo i prawo na pcb plyty glownej? :) tam jest wszystko tak upakowane ze tego sobie wyobrazic nie mozna, kiedys jak procki mialy po 400mhz to nie bylo takiego problemu ale przy dzisiejszych procesorach nawet dlugosc sciezek na pcb jest wazna i projektowana tak zeby nie bylo zadnych zaklocen. ;)

No niewazne stalo sie, zrobili tak jak jest. Chociaz widzialem plyty glowne z socketem umieszczonym bardziej "na srodku" a pamieciami ponad w gornej czesci plyty, wiec mysle, ze zamiana kolejnosci na tak malej plytce nie bylaby problemem (dlugosci sciezek makroskopijnie niewiele sie roznia), zwlaszcza, ze i tak jest to na pewno pcb wielowarstwowe, wiec rozmieszczenie elementow wiazaloby sie z zamiana warstw pcb ze sciezkami od procesora i od pamieci (byc moze pisze tutaj jakies straszliwe farmazony ale tak lopatologicznie usilowalem to rozgryzc, poza tym troche jestem zmeczony wiec jakby co wybaczcie). I tak nie wiem czy ktos z tutaj obecnych poszedlby w am2. Natomiast jesliby dalo rade przekabacic ich na zrobienie plytki pod przyszle (o ile w ogole wejdzie) AM3 i ddry3 to by bylo niezle. Nawet jesliby to sporo kosztowalo to i tak niektorzy by w to zainwestowali chociazby na chec unowoczesnienia procka i korzystanie z wydajnych graf AGP w dalszym ciagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@got3

Po 1 dostałeś płytę z lepszym o/c od SATA2. Po 2 napięcia się same dobierają. Po 3 VSTA ma agp 4x/8x a to że tego nie napisali na pudełku to nie znaczy, że tak nie jest :mur: Złóż całego kompa, włóż grafę i wszystko musi odpalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@got3

Po 1 dostałeś płytę z lepszym o/c od SATA2. Po 2 napięcia się same dobierają. Po 3 VSTA ma agp 4x/8x a to że tego nie napisali na pudełku to nie znaczy, że tak nie jest :mur: Złóż całego kompa, włóż grafę i wszystko musi odpalić...

Ale nie mam na nia gwarancji - zostala wypisana na sata 2 :( Czekam na rozwiazanie calej sytuacji... Ale w razie czego, lepiej zostawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam na nia gwarancji - zostala wypisana na sata 2 :( Czekam na rozwiazanie calej sytuacji... Ale w razie czego, lepiej zostawic?

Zadzwon do sklepu skad kupowales (pewnie przez neta) i wyjasnij im co i jak, zeby wypisali Tobie nowa karte gwarancyjna na odpowiednia plyte. Ja tez kupowalem przez neta i karte gwarancyjna wystawia zwykle magazynier wydajacy sprzet wiec powinni dojsc do tego, ze znikla im nie ta plyta co trzeba a na inna maja w swoich rejestrach podbita gwarancje (kopie). Ja nie widze problemu, nie takie rzeczy da rade zalatwic przez tel. Mi np. przyslali jeden dysk zamiast zamawianych dwoch a bylem niezle z*srany bo na fakturze byly dwa. Na szczescie magazynier wydajacy sprzet wypisal gware na jeden i po tym doszli do tego, ze wyslali mi jeden. Takie info nie moze zaginac, chyba ze w jakims trefnym sklepie kupowales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech mam pecha czy co. Kupilem nowa karte PC-E Inno3d 7600 GST. Wczesniej mialem ATI 9600 Pro na AGP.

Po wlozeniu w PC-E komp sie nie botuje. Wiec zmienilem zpowrotem na AGP i dzieje sie tak samo. Odpiolem wszystkie karty i dyski i nic. Bios nie chce mi sie pokazac. Wiec zworka na plycie zrobilem reset biosu a nawet wyjmowalem bateriae -- bez skutku.

Dalej nie ma sygnalu na karte grafiki, nie moge wejsc do biosu. Plyta glowna kupiona 3 tygodnie temu na Allegro - chyba to ona paddla . Moze wie ktos jak podnies kompa ????

 

Moj konfig:

 

Asrock 939 DualSata2, CPU Sandiego 2200 MHz@2750 Mhz 1,25 GB Ram, 250 HD SATA2

Katra DVB, Avermedia Analog, Creatiwe Sound blaster 4.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Normalnie się poddaje...

wsadzilem ramy tak

512

wolne

256

256

Ktos mi tutaj radził. Niby wszystko ok ramy pracuja na 333 lataja sobie, mem test nie wywala bledow, 3dmarki przechodzi, godzinka w OBLIVION nie ma zwiecha kilka minut w FLATOUCIE 2 nie ma zwiecha, Most Wanted be zwiecha , Codnamed Criminal orgins bez zwiecha...odpalam TOCE3 zwiech w menu, odpalam AVP2 zwiech w 30 sekundzie grania ^^.....dodam ze na 512 (2x256 lub sama kosc 512) zadnych zwiechow nie ma (wczoraj tylko avp2 zaczelo sypac sie, ale przedtem gralem na 2x256) Jakies sugestie? bo juz nerwicy dostaje...

Aha system swiezo po formacie.. temperatury i napiecia przyzwoite

Super pi przechodzi itd.... A te gry u qmpla smigaja wiec instalki sprawne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Normalnie się poddaje...

wsadzilem ramy tak

512

wolne

256

256

Ktos mi tutaj radził.

Ja miałem patrząc od strony procesora

 

512/400 goodram

512/400 goodram

wolne

256/333 noname

 

i było ok.

Edytowane przez TOM68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Normalnie się poddaje...

wsadzilem ramy tak

512

wolne

256

256

Ktos mi tutaj radził. Niby wszystko ok ramy pracuja na 333 lataja sobie, mem test nie wywala bledow, 3dmarki przechodzi, godzinka w OBLIVION nie ma zwiecha kilka minut w FLATOUCIE 2 nie ma zwiecha, Most Wanted be zwiecha , Codnamed Criminal orgins bez zwiecha...odpalam TOCE3 zwiech w menu, odpalam AVP2 zwiech w 30 sekundzie grania ^^.....dodam ze na 512 (2x256 lub sama kosc 512) zadnych zwiechow nie ma (wczoraj tylko avp2 zaczelo sypac sie, ale przedtem gralem na 2x256) Jakies sugestie? bo juz nerwicy dostaje...

Aha system swiezo po formacie.. temperatury i napiecia przyzwoite

Super pi przechodzi itd.... A te gry u qmpla smigaja wiec instalki sprawne....

 

sprzedaj te 2x256Mb..... i kup 512mb w 1 kosci przynajmniej bedziesz mial pamieci w dualu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

 

Najwyrazniej sie gryza te ramy ze soba. Zobacz jeszcze w everescie jakie sa domyslne timingi dla tej kosci 512 a jakie dla 256 i ustaw recznie takie timingi jak ma ta 512 (w biosie). Zostawiaj caly czas 512 w pierwszym slocie a jesli ustawiasz inaczej to przestawiaj zawsze na 333 w biosie. Pokombinuj z roznymi ustawieniami ramu np. wsadz te kosci po kolei 512,256,256 (olej ten dual na 256 i tak niewiele daje). Jesli to nie pomoze to ja sie tez poddaje, sprzedaj te ramy (najlepiej wszystkie a na pewno ta 512 333MHz, ktora Cie ogranicza) i kup cos np. Corsaira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam na nia gwarancji - zostala wypisana na sata 2 :( Czekam na rozwiazanie calej sytuacji... Ale w razie czego, lepiej zostawic?

Lepiej zostawić - VSTA jest nowsza, a w stosunku do sata2 posiada zmieniony kodek dźwięku, co wpływa tylko pozoytywnie na komfort pracy z tą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników dual sata2 oraz HDD Samsunga 160jj. Otóż zakupiłem ostatnio taki dysk, względem starej 80-ątki samjanga dysk świszczy... Mówi się trudno, poza tym śmigał OK. Po niecałym tygodniu komputer zacząl mi odwalac niesamowite cuda. (...)

Kupiłem 3 takie dyski, jeden dla mnie, 2 dla znajomych.

Mój pierwszy egzemplarz odwalił kitę po ok tygodniu. Bez żadnych ostrzeżeń w smart, czy opisywanych przez ciebie cudów. Tzn. sygnały jakieś były , tylko nie zwróciłem na nie uwagi. Komp chodzi 24/7. Czasami jednak, jak coś się kombinuje, trzeba zrestartować. A przy starcie, dysk nie zawsze chciał zaskoczyć. I podczas pracy kompa czasami coś "zgrzytnęło". Po za tym było ok. Nie byłem pewien, czy on tak ma, czy mobo stroi fochy. No i któregoś dnia wyłączyłem go na 15 minut żeby znowu coś tam podłubać i już nie wystartował. Nie był nawet widoczny w biosie. Dostałem nowy i chodzi spoko (czekałem 10 dni z wysyłką w obie strony). Tak samo dyski kolegów.

 

Kurde, mam problem z pamiątkami. Do tej pory na tych sigu było spoko. Nawet przez kilka dni miałem 4x512 i też stabilnie chodziło. Corsairy Value Sel. Jedna para jednostronnych, druga - dwustronnych.

Teraz kupiłem jakieś noname 2x1GB na kościach samsunga CL 3 (K4H51043E-TCCC) i jest kicha. Niby chodzi, można giercować, ale przy CTR+C potrafi się resetnąć. Miałem też takie coś przy synchornizacji kontaktów z komórką przez USB.

Timingi po SPD. Można jakoś ręcznie ustawić, żeby zaczęły chodzić stabilnie? Nie bardzo się na timingach znam.

Wtopiłem prawie 500 zł i nie bardzo wiem co z tym zrobić. Nie miałem za szybkiego kompa (podaka nie chce pójść nawet na 2.2Ghz). Ale przynajmniej był stabilny jak skała. A teraz to :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

myslisz ze elementami mozna tak rzucac na lewo i prawo na pcb plyty glownej? :) tam jest wszystko tak upakowane ze tego sobie wyobrazic nie mozna, kiedys jak procki mialy po 400mhz to nie bylo takiego problemu ale przy dzisiejszych procesorach nawet dlugosc sciezek na pcb jest wazna i projektowana tak zeby nie bylo zadnych zaklocen. ;)

Potwierdzam! ;) Przecież możliwe że kiedy będzie AM3 to wrzucę jeszcze jakieś nowości np. HyperTransport 2.0-3.0 i transery po 80GB/s a nie "tylko" 8GB/s.... :D Może przesadam ale naprawdę mogą walnąć coś takiego.

 

 

DLA PANÓW CO ROBIĄ FAQ:

Jak skończycie to dajcie znać na PW - jeżeli się zgodzicie (uszanuje wasze prawa autorskie ;) )to wrzucę FAQ i na stronkę z downloadem itp. do Dual-SATA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dostałeś płytę z lepszym o/c od SATA2

Dlaczego tak sądzisz?? Lol to że ktos tam bodajże macieqq zrobił na niej HTT 400 to nie oznacza że każda płyta tyle zrobi i odrazu jest lepsza do OC, to że ty akurat trafiłeś na felerną sztuke to nie oznacza że ta płyta jest w jakis sposób gorsza od VSTA, ja nie mam powodów do narzekania i wielu innych userów też jeśli chodzi o OC wie sry ale....

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sądzisz?? Lol to że ktos tam bodajże macieqq zrobił na niej HTT 400 to nie oznacza że każda płyta tyle zrobi i odrazu jest lepsza do OC, to że ty akurat trafiłeś na felerną sztuke to nie oznacza że ta płyta jest w jakis sposób gorsza od VSTA, ja nie mam powodów do narzekania i wielu innych userów też jeśli chodzi o OC wie sry ale....

Pozdro

Dokladnie, jedyne co moze polepszyc o/c to 2.8V na pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR jak ustawiony masz? Jesli na 1t to przestaw na 2t

Jak nie pomoże to sprobuj jeszcze pozamieniac pamieci slotami.

CR jest na 2T.

Zdaje się, że już pisałem tutaj o tych pamiątkach. Musiałem im podnosić napięcie, bo się wysypywał explorer i Kaspersky. Właśnie przełożyłem je na single channel i spoko chodzą na standardowym napięciu. Może o to chodzi. W sumie na aukcji nigdzie nie było na pisane, że są parowane, tylko ja uznałem to za oczywiste skoro sprzedawane razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...