Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

moglby sie ktos wypowiedziec ktos kto ma sandiego 3700+, jak to jest u neigo z tymi temperaturami,

bo moj nie podkrecony w stresie ma 43 stopnie przy arctic alpine 64 i od teraz juz z pasta arctic silver 5

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby sie ktos wypowiedziec ktos kto ma sandiego 3700+, jak to jest u neigo z tymi temperaturami,

bo moj nie podkrecony w stresie ma 43 stopnie przy arctic alpine 64 i od teraz juz z pasta arctic silver 5

mur.gif

Jak na ten procek i to chłodzenie to raczej dobre temperatury, nie wiem oco sie martwisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby sie ktos wypowiedziec ktos kto ma sandiego 3700+, jak to jest u neigo z tymi temperaturami,

bo moj nie podkrecony w stresie ma 43 stopnie przy arctic alpine 64 i od teraz juz z pasta arctic silver 5

:mur:

Temp. też zależy od tego, czy buda jest dobrze wietrzona. Ja mam dwa wiatraki 12cm, jeden z przodu na dole wdmuciach!ący powietrze, a drugi z tyłu pod zasilaczem wydmuciach!ący ładnie powietrze z Freezera. W obu obroty skręcone są na min., by było cicho. Do tego radiator Freezera spolerowany na lustro, pasta AS5. Temperatury mojego San Diego po OC, to 33 stopnie przy 1.2V (C&Q) i 46 stopni przy 1.50V. Bez V-moda miałem 44 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie dotyczące biosów do Asrocka.... Czy na wszystkich biosach wyciąga się to samo max. stabilne HT, czy występują jakieś różnice... Pytam, bo wcześniej miałem Semprona 3000+ i HT po V-modzie szło tylko o 10 więcej. Teraz na San Diego jest identyczna sytuacja. I gdy już myślałem, że przy 260 HT uzyskałem stabilną pracę (bez błędów w Prime), to się okazało, że 3dMark05 mi się wiesza przy teście CPU. Do tej pory używałem najnowszego 2.20. Teraz zmieniłem na OCWB8 i jest to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Każda płyta ma swój inny "koniec", ktoś dochodzi do HTT 400Mhz a ktoś inny już "tylko" do 300Mhz. Z tego co mi wiadomo najlepsze są biosy OCWB oraz oficjalny 1.8...

 

Może to już koniec procka? Większość ludzi nie ma problemu z takim HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A tu tez może być zonk - nie każda płyta uruchomi proca z tym mnożnikiem :P u mnie raczej nie działa poniżej 8x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw mnoznik procesora na 4x, pamieci na 100 i HTT link (chyba tak to sie nazywa?? :-P) na 600Mhz i wtedy krec HT i sprawdzaj co jakis czas czy stabilne. Wtedy bedziesz mial max HT z jakim moze pracowac twoja plyta.

Nie chodzi mi o max stabilne HT ogólnie, bo mnie to nie interesuje, tylko takie przy którym procek będzie miał najwięcej Mhz. U mnie x4 procek chodzi, jak nie jest obciążony :) . Próbowałem 290x10 i procek zachowuje się podobnie, ale pamięci są słabiej podkręcone, więc wole się bawić na max. mnożniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z uzykasniem htt 230 i za cholere nie wiem dlaczego

ustawilem ht x 3, pameici dalem nawet na 166, chocaiz gdy byly na 200 i htt to dziallay bez problemu

i zmniejszylem mnoznik procka na 10 i proboje 230 i nic, a na 11X220 chdozi bez rpbolemu !! :mur: co moge zle robic? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemoźliwe, by San Diego nie działał stabilnie już przy HT 230 :blink: . Coś tu musi być nie tak, ale na pewno nie jest to wina procesora - chyba, że trafiłeś na najgorszy egzemplaż <_<

By zobaczyć, czy to nie jest wina płyty, ustaw mnożnik procka na x9 i HT na 244, a HTT na x4. Do tego ustaw odpowiednio pamięci i zobacz, jak działa. Powinien chodzić bez problemów. Ogólnie San Diego najlepiej się czują na swoim max. mnożniku i na nim uzyskują najlepsze OC.

Sprawdź z każdym z mnożników w zakresie od x9 do x11, ile max HT można wyciągnąć i napisz wyniki. Może znajdziemy winowajce <_<

A ten zasilacz, to Ty masz dobry???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy htt 220 wszystko leci jak trzeba pamiec na 200 a procesor na mnozniku 11 i ht x 5 i stabilnie

a htt230 i proc razy 9 czy 10 oraz pamiec na 166, to resetuje sie komp przy ladowaniu windy, i nie wazne czy ht mam x3 czy nawet x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy htt 220 wszystko leci jak trzeba pamiec na 200 a procesor na mnozniku 11 i ht x 5 i stabilnie

a htt230 i proc razy 9 czy 10 oraz pamiec na 166, to resetuje sie komp przy ladowaniu windy, i nie wazne czy ht mam x3 czy nawet x4

Wlacz dla testow Flexibility, a potem jak sie okaze ze winne byly pamieci, to wylacz i recznie ustaw timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Heheheh niedługo dojdzie do tego że DUAL-SATA2 będzie można kupić jako prawdziwy okaz i to za ok. 300-400zł :D LOL :D

 

A swoją drogą, na Allegro i np. w Apollo nie ma już tych płyt :? ....... ludzie wymietli je ze sklepów i teraz są same VSTA.

 

EDIT:

Przypomniałem sobie że na biosie 1.8 nie próbowałem sprawdzać maks HTT płyty, no to spróbowałem na takich parametrach:

 

Mnożnik: 4x

Memclock: 166Mhz

Mnozniki HT: 3x (600Mhz)

C&Q: OFF

Spectrum: OFF

Guard: ON

 

Doszedłem do 335 Mhz było ok. Potem przestawiłem na 355 i nie za dobrze, na 345 też nie, dalej nie chciało mi się sprawdzac ale 339-340Mhz to już chyba jej koniec. Jak dla mnie to wystarczająco ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zalezy ci na wysokich takatch pamięci to i HTT 300 będzie dobre, swoją drogą ja jeszcze nie sprawdzałem ile max może moja płyta :lol: ale podejżewam że skończy sie mniej więcej tak jak Lukasa

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...