Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wlasnie zlozylem kompa na plycie dual-vsta z prockeim san diego 3700+

i mam takei pytanie

otoz przy pierwszej instalacji windwosa, ktora wlasnioe trwa, potrzebowalem sterownikow do sata ze strony asrocka,wiec czy bee musial za kazdym razem uzywac ich z dyskietki przy kazdej reinstalce windowsa?

:wink:

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jescze jedno pytanie czy czujnik temperatury na procku dobrze ja wskazuje bo mam ok 45 a wogle nie jest proc podkrecony poki co !! a chlodzenie to arctic alpine 64 iwydaje mi sie to odsc wysoka temperatura :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jedyny

Możesz w biosie na HDD Sata ustawić go w tryb IDE, wtedy instalacja windy nie potrzebuje żadnej dyskietki ;)

@Fredek

Chociażby dlatego, że dla mem można dać 2.8v ;] I wcale nie twierdzę, że SATA2 jest gorsza jeśli chodzi o o/c bo są takie same, po prostu VSTA ma lekko lepsze możliwości jeśli chodzi o napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to tylko x8. Jak x8 jest to x4 też pojdzie. Poniżej tylko nie wolno bo inne napięcie jest i można zjarac plyte. :)

 

Nie ma wg mnie takiej możliwości, ze tylko x8. x4 też musi obsługiwać. Co innego niższe. Wtedy się może zjarać płyta, ale to wszystkie nowe plyty tak mają. VSTA jest spoko , ja nie żałuję zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jescze jedno pytanie czy czujnik temperatury na procku dobrze ja wskazuje bo mam ok 45 a wogle nie jest proc podkrecony poki co !! a chlodzenie to arctic alpine 64 iwydaje mi sie to odsc wysoka temperatura :mur:

Jest kilka możliwości

-zły docisk

-problem z pastą

-uszkodzony heatpipe

-krzywy heat spreader

-walnięty czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej napisalem, ze moim empirycznym dowodem na obsluge zarowno AGPx4 jak i x8 bylo wsadzenie uprzednio GForca3 z mojego Kompa3 z AGPx4 (dzialac!) a nastepnie Radka z sigu z AGPx8(dzialac!). Radek ma mozliwosc przestawienia na x4 w sterach catalysta. Jakby plyta nie obslugiwala to po pierwsze primo GForce by nie ruszyl po drugie primo Radka nie moznaby przestawic na x4. AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem G.Skill HZ. Pierwsze spostrzeżenia jakie mam to:

 

1. Dzielnik 200 jest jakiś "niedorobiony" przy zblizonym HT i taktowaniu pamięci wydajność przy 166 jest znacznie lepsza. Wydaje mi się, że przy 200 stabilność jest mniejsza.

2. Brakuje tego dzielnika 183. Dobrze, że jest A64 Tweaker.

 

Ma ktoś z Was te HZ? Jak się sprawują na Asrocku?

 

P.S. Czy jest jakaś aplikacja, dzięki której będę mógł wgrać BIOS do Asa bez tworzenia dyskietki (nie mam flopa ani pustych CD). Abit Flash Menu nie działa a Win AMI Flash pokazuje, że BIOS not supported.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@semprini1

 

Te odczyty z everesta apropos pamieci, zapis do niej to co ty podajesz mb/s czy jak? Bo ja mam 4059 mb/s przy ustawieniach procka i pamieci default, tez bios 1.20 komp jak w sigu tylko wlasnie nie krecony. Przed zmiana biosu nie robilem testow.

 

@Stefanor

 

Za ile bys pogonil tego radka 9800pro bo sie w cenach nie orientuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- ok, zgrzalem, zapomnialem ustawić na 1T opoznienie pamieci, a juz sie balem ze BIOS do bani. stetanor -- na stronie asrocka są biosy - odpalają sie z windy i flashowanie trwa 20 sekund.

 

:) Ja mówię o flasherze do OCWB.

 

Za ile bys pogonil tego radka 9800pro bo sie w cenach nie orientuje:)

 

Radek 9800PRO + VGA Silencer + radiatory - tak czy siak puszcze go tanio ;) Napisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ jest gotowe w 90%, potrzebuje chętnych do opisania problemów z instalacją systemu Windows. Konkretnie chodzi o wszelkie problemy związane z interfejsem SATA, SATA II oraz macierzą RAID. Przydała by się pomoc w opisaniu VDIMM moda (najlepiej kogoś z doswiadczeniem w elektronice), wiem że pełno tego w sieci ale przewalić to nie sztuka ;) Chodzi mi raczej o wszelkiego typu rady i uwagi na temat w/w aspektów. Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób się pyta, jaki bios najlepszy do płyty pod kątem stabilności działania pamięci z 1T itp. Ja mam pytanie, czy ktoś porównywał, na jakim biosie można wydusić max stabilne HT i czy wogóle są jakieś różnice w tym między poszczególnyi biosami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc, zlozony, vsta ruszyla z miejsca :) Widze nawet, ze pasta zaczyna lepiej dzialac bo z wczorajszego 34-33 w spoczynku zrobilo sie 31-32 i to przez kilka godzin zaledwie. Teraz czekam na faq i zobaczymy jak sie bedzie krecil (amd 64 venice 3000+).

Edytowane przez got3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już pisane parokrotnie w tym topicu :mur: Kurde dodajcie to też do FAQ...

W VSTA jest inny kodek dźwięku, do tego można dać na mem 2.8v (w SATA2 2.7v) i na nb +0.1v (w SATA2 nie można ;]) No i jest regulacja obrotów wentylatora, ale tylko wtedy kiedy wentyl jest na 4 pin :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano montowałem Freezer 64 pro i radiator od nb strasznie przeszkadza, praktycznie dotyka coolera. Troszke się trzeba nagimnastykować przy montażu.

Da się może jakoś sterować obrotami wiatraka czy tylko ma to vsta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano montowałem Freezer 64 pro i radiator od nb strasznie przeszkadza, praktycznie dotyka coolera. Troszke się trzeba nagimnastykować przy montażu.

Da się może jakoś sterować obrotami wiatraka czy tylko ma to vsta?

u mnie zamontowal sie bez problemu.. co do regulacji obrotow to polecam np fanmate ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano montowałem Freezer 64 pro i radiator od nb strasznie przeszkadza, praktycznie dotyka coolera. Troszke się trzeba nagimnastykować przy montażu.

 

Jak jeszcze miałem oryginalny radiator na NB i cooler z podpisu, musiałem wginać finy żeby dało się zaożyć tego AC. Rzeczywiście chipset troszkę za blisko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...