Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Mx510 Vs Mx518

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach chce sobie kupic mysz, na placu boju zostaly te dwie.

 

Ktora wybrac:

MX510 za 149zl czy MX518 za 199zl? Osobiscie nie usmiecha mi sie wydawac prawie 200zl na myszke.

Warto doplacic te 50zl? Z tego co czytam to chyba nie, bo 510 juz jest idealny, a 518 niewiele zmienia. Nie gram nalogowo, a jesli juz to zwykle w cos innego niz FPP.

Podkladke juz kupilem Steelpada QCK.

 

Aktualnie mam kulkowa A4Techa :unsure: ktora chyli sie juz q koncowi :rolleyes:

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chce sobie kupic mysz, na placu boju zostaly te dwie.

 

Ktora wybrac:

MX510 za 150zl czy MX518 za 210zl? Osobiscie nie usmiecha mi sie wydawac przeszlo 200zl na myszke.

Warto doplacic? Z tego co czytam to chyba nie, bo 510 juz jest idealny, a 518 niewiele zmienia. Nie gram nalogowo, a jesli juz to zwykle w cos innego niz FPP.

Podkladke juz kupilem Steelpada QCK.

 

Aktualnie mam kulkowa A4Techa :unsure: ktora chyli sie juz q koncowi :rolleyes:

1616812[/snapback]

W sumie sam sobie odpowiedziales.. bierz MX510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh dokladnie o tym samym pomyslalem jak przeczytalem jeszcze raz swoja wiadomosc :lol:

 

nie ma to jak sie samemu dobrze zdiagnozowac :rolleyes:

1616891[/snapback]

:)

 

Kupilem ostatnio MX518 - ladna mysz, ale zeby docenic jej zalety w porownaniu z MX510 trzeba byc naprawde graczem top class.

Ja takim graczem nie jestem, mysz tylko podbudowuje moja proznosc  :wink:

1617038[/snapback]

hehe noo dobrze powiedziane tez sie pod tym podpisze po przesiadce na G5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam czas do wtorku na decyzje - wtedy bedzie na sklepie mx510 i mx518 za odpowiednio 149 i 199zl. Qrde musze przyznac ze troche mnie kusi 518, w koncu kupuje mysz na pare lat :]

 

Chyba poprostu zamacam obydwie i wybiore te co bedzie lepiej w dloni lezec, bo pewnie innej roznicy w uzytkowaniu pomiedzy nimi i tak nie wyczuje :)

 

A wlasnie pudelka z nimi mozna normalnie otworzyc czy sa zalane plastikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się też nad myszką Razer'a, ja wymieniłem 510 na razera bo Logi. było dla mnie za cięzka , Razer jest mniejszy i leciutki i przesuwasz go paluszkami , każdy ma inne preferencje i upodobania i najlepiej gdyby większe sklepy miały egzemplarze do testów na jeden dzień wtedy każdy mógłby wziąć do domu kilka rodzajów myszy i potem zdecydować która zostawia, jeden ma duże ręce drugi małe jeden lub ciężkie drugi lekkie, bez spróbowania decyzja jest trudna.

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się też nad myszką Razer'a, ja wymieniłem 510 na razera bo  Logi. było  dla mnie za cięzka , Razer jest mniejszy i leciutki i przesuwasz go

1617393[/snapback]

po 1sze nie mam gdzie spr razera :(

po 2gie nie lubie malych, leciutkich myszek(mam duze dlonie) - malutka myszke mam przy laptopie i to nie jest zbyt komfortowe, ale i tak lepsze niz touchpad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się też nad myszką Razer'a, ja wymieniłem 510 na razera bo  Logi. było  dla mnie za cięzka , Razer jest mniejszy i leciutki i przesuwasz go paluszkami...

MX510 za ciężka? :) Ona jest w sam raz, cudnie leży w dłoni i czujesz że trzymasz myszkę :-P Ja jak teraz pracuję jakąś inna myszką to odczuwam dyskomfort, większość myszek jest za lekka B)

 

MX510 spokojnie można przesuwać palcami, chyba że sie ma malutkie i drobne rączki no ale wtedy nie kupuje się MX510 tylko jakiś micro mouse :lol:

 

 

Ja bym brał na Twoim miejscu MX510, mam już już ok 2 lata (wtedy dałem za nią 230zł) i praktycznie nie ma oznak zużycia. Jedynie logo Logitech troche się starło ale nie ma co sie dziwić, myszka była ostro katowana w FPP :D

 

Normalny człowiek nie odczuje różnicy pomiędzy 800dpi (MX510), a 1600dpi (MX518) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx510 JEST ciezki. Razery masz w media markt :)

 

Jesli nie grasz, to przemysl sobie jeszcze kupno IE 4.0, tylko sprawdz czy pasuje Ci ten tilt wheel.

 

Mx 518 jest reklamowana jako produkt dla mega-ultra-pro graczy :), a ja osobiscie mialem 510 i w windzie klika sie nim duzo milej niz razerem ( przyciski wstecz i dalej i przelaczanie programow:))

 

Rob jak uwazasz, imo do windy mx510 albo IE 4 ;)

 

edit:

 

@Łosio, chodzilo mi o tilt wheel, czyli rolke przesuwana tez na boki ( lewo - prawo ), wystepujace tylko w IE4 - zobacz tutaj:)

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie grasz, to przemysl sobie jeszcze kupno IE 4.0, tylko sprawdz czy pasuje Ci ten tilt wheel.

1617444[/snapback]

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego jeśli nie gra to może kupić ie 4.0 bo ja chyba jakiś nierozumny jestem, grałem w cs'a długo na niej, brat gra do dziś i jakoś się dało grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 518 i jest lekki, nie ma w srodku ciezarka tak jak ma to miejsce w 510.

Sam mam "rolnicze" łapy, i wczesniej mialem inna mala mysz logitecha... juz przyzwyczailem sie do mx-a ale gdy wezme w rece cos malego... np moja stara mam takie... ach... jak lekko... wtedy odczuwam tak jakby zmeczenie mx-em... to moja jedyna "wada" jaka znalazlem w mx-e

510 i 518 ksztaltem o ile sie nie myle to sie wogole nie roznia...

panowi fuzz... zapewne chodzio o kółko bez skoków, tak mniemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie za lekka mysz nie jest za wygodna;p

Jezeli chodzi o komfort uzytkowania mx510 518 czy 700 albo mojej 900 to sa identyczne jezeli chodzi o ulozenie reki, roznia sie tylko waga/sposobem polaczenia z kompem ;p

Korzystam z mx900 juz wsumie prawie rok i smialo moge polecic ten kształt myszy. po kilka czaem kilkanascie h przy kompie i reka nie boli a wiec jest dobrze :) siedzialem kilka godzin ostatnio u kumpla na LP i korzystalem z jego a4techa bardzo lekkiego w porownaniu do mx-a i po 3h musialem skoczyc po swoja mysz ~~

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam opinie kolegow ktorzy zachwalaja sobie 510 :P i wcale nei ejst taka ciezka wystarczy dobra podkladka i skizgacze no i oczywiscie czystosc na podkladce a myszka idzie jak przecinak co do czulosci jesli nie grasz duzo i nei jestes super pro to bierz 510 :P ja gram 4 lata w CS'a z czego poltora roku na 510 dostalem w lapy 518 i roznicy zadnej nie zauwazylem a co do ergonomi to 500 - 510 - 518 maja te same obudowy ale chyba tlyko 500 brakuje paru przyciskow wniosek bierz 510 bez zastanowienia :)

 

@QuicksilveR nie wiem czy dobrze zrozumialem ale jesli tak to napisales ze kozystasz z logitecha G5 Oo a mozesz mi laskawie powiedziec skad wytrzasnoles ta myszke i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx 500 nie brakuje żadnych przycisków , ma ich 8( tak jak 510 i 518) , w mx 310 jes 6 przycisków a w mx300 mamy 4 przyciski ( o ile sie nie pomyliłem :) )

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

 

@QuicksilveR nie wiem czy dobrze zrozumialem ale jesli tak to napisales ze kozystasz z logitecha G5 Oo a mozesz mi laskawie powiedziec skad wytrzasnoles ta myszke i za ile ?

1626697[/snapback]

hehe chodzilo mi o to ze jak juz bede mial G5 to bede sie mogl podpisac pod tym co napisal S Works :)

Kupilem ostatnio MX518 - ladna mysz, ale zeby docenic jej zalety w porownaniu z MX510 trzeba byc naprawde graczem top class.

Ja takim graczem nie jestem, mysz tylko podbudowuje moja proznosc

pozdrawiam

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup se lepiej a4tech swop 80 .. odpowiednik mx510... za 50 zeta... mam ja 8 miesiecy i bardzo fajnie chodzi

1636189[/snapback]

Po pierwsze, odpowienik mx500 jesli juz ;)

 

Po drugie - gorszej jakosci sensor ( po zwiekszeniu taktowania usb roznica jest mniejsza... ;)) i wykonanie (plastiki itd)

 

Nie mowcie ze to to samo tylko za nizsza cene :lol:

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, odpowienik mx500 jesli juz ;)

 

Po drugie - gorszej jakosci sensor ( po zwiekszeniu taktowania usb roznica jest mniejsza... ;)) i wykonanie (plastiki itd)

 

Nie mowcie ze to to samo tylko za nizsza cene  :lol:

1636384[/snapback]

Chyba obaj raczycie żartować ;) Jak napisałem w innym wątku, różnica jest znacznie większa. Ten najlepszy A4tech skanuje z prędkością 1,5 megapiksela /s przy rozdziałce 800 dpi. Jeden z najsłabszych MX - Logitech MX500 skanuje ponad 3x częściej czyli 4,7 megapiksela /s przy 800 dpi. MX 518 to już 5,8 Mpix i 1600 dpi !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem do czynienia z wszystkimi modealmi 500/510/518 i powyzej 500 to jzu sa "chwyty marketingowe" - ktore zreszta dzialaja swietnie. Wprawdzie kupno dzis mx500 stanowi juz pwien problem dla szarego usera bo musi tego poszukac (np allegro), ale kwestia wyboru miedzy 510 a 518 jest chyba oczywsita. Po co przeplacac za nowy ultraprogamerski wyglad i megaczulosc :wink:

Poziom skanowania zaczal byc w zupelnosci wystraczajacy przy myszach typu ie 3.0 i mx300, a dalej producenci wpadli w wir marketingu i zaczeli kombinowac. Na niektorych dzialaly np "pozlacane" wtyczki usb w razerach, a na jeszcze innych zawrotne wartosci dpi. Dziwne jest tylko ze jak sobie czlowiek poszuka relacji z najwiekszych turniejow w usa/korei to zdecydowana wiekszosc siedzi na ie3.0 (600dpi). Skutecznosc myszy to naprawde tak wiele czynnikow o ktorych ercenzentom sie nawet nie snilo. Dlatego smiesza mnie czasem testy na roznych serwisach gdzie recenzent bawi sie nimy pare godzin i na tej podstawie wyciaga wnioski. Nawet fachowcy wpatrujacy sie w mysz i rozwodzacy sie an temat jej przydatnosci moga byc w duzym bledzie. Dopiero praktyka i dlugotrwale uzytkowanie moze okazac prawdziwa skutecznosc myszy (tak jest w przypadku ie.3). Dlatego mysz ktora z punktu widzenia technicznego wydaje sie byc przezytkiem - w skutecznosci guruje (i trudno jednoznacznie okreslic dlaczego tak sie dzieje).

ja zdecydowanie odradzam pakowanie sie w 518stke. Ogolnie po 2 latach obcowania z ksztaltem "kremowki" mx5XX stwierdzilem ze ta mysz jest za duza. Lepiej gra mi sie na 310. Co do wagi, to wystrczy wyjac ciezarek i po problemie. Ale imo mysz idealna powinna miec 3 przyciski i rolke (lewy, prawy i kciuk), do tego jak najmniej komplikacji, symetria, pozadny sensor (ale bez przesady, bo powyzej pewnej granicy zachodzi juz tylko efekt placebo) i skutecznosc. Mala mysz zdecydowanie lepiej sie prowadzi, mozna ja lepiej wyczuc. W mx5XX mamy wrazenie zatopienia glodni w myszy, kciuk ladnie siedzi w srodku, ale ten pozorny komfort w moim przypadku nie wplywa kozystnie na gre. Poleca przetestowanie uzytkownikom mx500/510/518 ktorzy wydaja sie byc zadowoleni przesiadka na mala mysz w stylu mx300/310 albo razer - bo moze sie okazac (o dziwo) ze gra sie efektywniej. Oczywiscie minium 2tyg ostrego grania - inaczej nie mozna mowic o testowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...