Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

też o tym pisałem wcześniej...mam nadzieje że w oficjalnej 20 będzie git, bo jak za każdym razem wszystko od nowa musze to mnie coś... :mur:

dziwne u mnie jest ok na tym beta 20 no może czasem nie pamieta tylko htt ale reszta w normie :), proponuje abyście skrobneli maila do abita z tym problemem bo po to sa bety aby testowac i dać im cynka co jest nie tak :)

pozdro 4 all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba masz racje zero reakcji :( przy 2 kabelkach do mobo ;) - lutownica poszla w ruch i rezystorki ;)

p.s. masz u mnie browara :P

hmmm interesujaca propozycja :D hehe ja musze u mnie tez to zrobic ale brak checi... ale moze wkoncu sie wezme za to tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo poważny problem...kupiłem głośniki 5.1 logitech x-530 i wszystko było by fajnie ale kanał tylni lewy zamienił mi sie z centralnym a tylni prawy z subwooferem....tyle że zamieniłem wtyczki żeby lewy dobrze grał ale nie da sie kablami zamienić subwoofera z prawym tylnim :? czy na tej karcie dźwiękowej trzeba te zworki jakoś ustawić żeby dobrze grały te 5.1 ?? już mnie ku**wa rozwala z wściekłości...pomóżcie :) żeby nie było napisałem też do topicu o x-530

 

update]

 

problem rozwiązany.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną ciekawostke - dwa dyski mam podłączone do 1 i 2 kanału według oznaczenia na płycie i w instrukcji. Jak patrze na obrazy podczas uruchamiania kompa to bios raportuje dyski na 3 i 4 kanale :blink: też tak macie?

 

Zapomniałem jeszcze o czymś wcześniej napisać - jak mam włączony Cool'n'Quiet to mi komp nie wstaje przy ponownym uruchamianiu i musze resetować bios. Raczej wina płyty/biosu niż proca? Oczywiście przestałem używać tej funkcji a w połączeniu z niezapisującymi się profilami moge zapomnieć o cichym kompie podczas oglądania filmów itp. :?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną ciekawostke - dwa dyski mam podłączone do 1 i 2 kanału według oznaczenia na płycie i w instrukcji. Jak patrze na obrazy podczas uruchamiania kompa to bios raportuje dyski na 3 i 4 kanale :blink: też tak macie?

 

Zapomniałem jeszcze o czymś wcześniej napisać - jak mam włączony Cool'n'Quiet to mi komp nie wstaje przy ponownym uruchamianiu i musze resetować bios. Raczej wina płyty/biosu niż proca? Oczywiście przestałem używać tej funkcji a w połączeniu z niezapisującymi się profilami moge zapomnieć o cichym kompie podczas oglądania filmów itp. :?

Co do s-ata to u mnie jest tak samo dysk podpięty pod mobo pod gniazdo sata 1 a przy starcie pisze sata 3 o ile pamietam :) - musze sprawdzić :). Jak krecisz procka to C&Q wyłącz -> ja mam cały czas wyłączone i jest OK :), a dlaczego komp przy filmach nie ma być cichy u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do s-ata to u mnie jest tak samo dysk podpięty pod mobo pod gniazdo sata 1 a przy starcie pisze sata 3 o ile pamietam :) - musze sprawdzić :). Jak krecisz procka to C&Q wyłącz -> ja mam cały czas wyłączone i jest OK :), a dlaczego komp przy filmach nie ma być cichy u ciebie ?

Oczywiście wyłączony jest cały czas.

Komp może być cichy ale musze za każdym razem wchodzić do biosu i ręcznie zmieniać ustawienia co mnie irytyje jak robi się to często, a tak to wybieram profil cichy i załatwione. Może z uguru skorzystam? :huh: Tam też są profile z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wyłączony jest cały czas.

Komp może być cichy ale musze za każdym razem wchodzić do biosu i ręcznie zmieniać ustawienia co mnie irytyje jak robi się to często, a tak to wybieram profil cichy i załatwione. Może z uguru skorzystam? :huh: Tam też są profile z tego co pamiętam.

Nie rozumiem cie, ustawiasz sobie w biosie ze wentylatorki maja zwiekszac obroty od takiej do takiej temp!! Czyli pod obciazeniem kreca ci sie szybciej, a pod filmami wolna :D, co do uguru to nie polecam ale do samych wenstyli ponoc dziala nawet przyzwoicie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!

celemine1Gig zabrał na warsztacik biosa 20 beta i poprawił co trzeba (tak jak w 19) :)

tzn. div 150, 183 i mase ukrytych opcji ;) chwała mu za to, bios do pobrania:

http://people.freenet.de/celemine1Gig/BIOS/AN820BM.BIN

ponoć tic tac ma coś sie koło tej bety zakręcić i zmodować <wow>

pozdr 4 all :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak milo wkoncu ktos zaczol sie nami interesowac :D teraz trzeba tylko czkac na mobo i gskille, wiesz mzoe jak z alfami na tym biosie??

wszystko ok ;) to jest zmodowana versja 20 beta :) plus dzielniki i odkryte ukryte funkcje :) sporo rzeczy niepotzrebnych :P:P tak jak w 19 od celemina ale fajnie że zabrał się za tą 20 bo ona jest najlepsza ze wszystkich biosów do an8xx :) nawet sam tic tac coś zacznie przy nim majstrować <wow> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ;) to jest zmodowana versja 20 beta :) plus dzielniki i odkryte ukryte funkcje :) sporo rzeczy niepotzrebnych :P:P tak jak w 19 od celemina ale fajnie że zabrał się za tą 20 bo ona jest najlepsza ze wszystkich biosów do an8xx :) nawet sam tic tac coś zacznie przy nim majstrować <wow> :)

To mnie podniosles na duchu chyba jednak nie bede musial przesiadac sie na DFI, zeby tylko tak jeszcze zwiekszyli mi napiecie na ramy tak do 3V conajmniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam na tccd się przesiadasz to po co co więcej niż 3 v :) chcesz je usmażyć :) hehe a tak poważnie hm coś ostatnio mi sie obiło o modzie na wersji nie ultra na ultra jakieś mostki koło NB ? nie wiem czy to działa czy nie ? ale całta ta rodzinka an8xx jest na tym samym pcb i ten sam bios ma !!! czyli na 100 % jest jakiś "knyf" aby mieć te 3,5 v na ram ja w wersji ultra ??. ostatnio nawet wykombinowałem że na an8u na spodzie mobo na laminacie na rogach sa miejsca oznaczone LED czyli na diody jak w wersji fatality i jest tam ok 1,5 v i podpiołem diode i swieci :P jak dostanę natchnienia i kupie diody led typu smd (powierzchniowe) to jes sobie wlutuje :) <LOL>

 

a tu link do pagadanki o tym biosie: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...t=62087&page=54

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nForce4_amd_6.70_winxp2k_international z guru 3d :), tylko nie wiem czy maja wbudowane audio czy nie w koncu ?? hm

LuHash a te twoje stery co podales maja wbudowane audio stery czy osobno instalujesz mdm od realteca ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!

celemine1Gig zabrał na warsztacik biosa 20 beta i poprawił co trzeba (tak jak w 19) :)

tzn. div 150, 183 i mase ukrytych opcji ;) chwała mu za to, bios do pobrania:

http://people.freenet.de/celemine1Gig/BIOS/AN820BM.BIN

ponoć tic tac ma coś sie koło tej bety zakręcić i zmodować <wow>

pozdr 4 all :)

U mnie div 150 nie działa :( U Was też jest pusta opcja między div 133 a 166?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem cie, ustawiasz sobie w biosie ze wentylatorki maja zwiekszac obroty od takiej do takiej temp!! Czyli pod obciazeniem kreca ci sie szybciej, a pod filmami wolna :D, co do uguru to nie polecam ale do samych wenstyli ponoc dziala nawet przyzwoicie :wink:

A no bo widzisz jeszcze trzeba zwolnić procek i zmniejszyć napięcie. Bo nawet podczas filmów rośnie obciążenie i PWM się grzeje i wtedy kręcą się mocniej wentylki :wink: Ale mam nadzieje oficjalna 20 wyeliminuje te bugi. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no bo widzisz jeszcze trzeba zwolnić procek i zmniejszyć napięcie. Bo nawet podczas filmów rośnie obciążenie i PWM się grzeje i wtedy kręcą się mocniej wentylki :wink: Ale mam nadzieje oficjalna 20 wyeliminuje te bugi. :rolleyes:

Faktycznie X2 niezle sie grzeja :D ale jest inne rozwiazanie po prostu zaloz sobie reczny potencjometr i po sprawie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie X2 niezle sie grzeja :D ale jest inne rozwiazanie po prostu zaloz sobie reczny potencjometr i po sprawie :-P

No właśnie - co dwie głowy to nie jedna :)

A odnośnie temperatur - z godzine temu męczyłem kompa SP2004 - to jeszcze takich temp na nim nie widziałem - procek 52st, PWM 67st, a w budzie 42st. :blink: Aż mi się w pokoju ciepło zrobiło :lol: Na szczęście po ok 50minutach testu żadnych błędów nie było.

A czy wie ktoś w którym miejscu na płycie jest czujnik temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - co dwie głowy to nie jedna :)

A odnośnie temperatur - z godzine temu męczyłem kompa SP2004 - to jeszcze takich temp na nim nie widziałem - procek 52st, PWM 67st, a w budzie 42st. :blink: Aż mi się w pokoju ciepło zrobiło :lol: Na szczęście po ok 50minutach testu żadnych błędów nie było.

A czy wie ktoś w którym miejscu na płycie jest czujnik temp?

Ale do czego czujnik?? Jak do CPU to wydaje mi sie ze gdzies pod albo zaraz obok socketu. Podaj mi jak mozesz jakie masz maksymalne napiecie na ram bo ja na zwyklej fatal1ty mam tylko 2.8V

Dzieki :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...