Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

Gorzej jak do tego codeshita, rączki przy -30 (albo jeszcze mniej) przymarzna :)

 

 

a problem globalnego ocieplenia jest moim zdaniem powinnein byc pryjorytetem dla polityki miedzy państwowej, wkońcu klimta jet tym co ma na nas decydujacy wpływ obecnie i pewnie jeszcze bardzo długo bedzie miał.Rozumie tez , ze do tych zmian dochodzi na przestrzeni dziesiątek lat ale nie mozemy zapominac o nastepnych pokoleniach.

 

 

 

**** To co wyzej to takie moje małe przemyślenia po obejrzeniu parenastu programów na discovery(polecam niektóre programy naprawde sa fajne tematycznie) i przeczytaniu paru publikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

ze tez nie macie niczego innego do roboty tylko zakladac takie topicki

koniec swiata mozesz miec nawet dzisiaj albo jutro itp

wystarczy ze sie poslizgniesz w lazience badz bedziesz stal na niewlasciwym przystanku o niewlasciwej porze itp

przykaldy mozna mnozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

ok to moze zaczne nowy watek w tym temacie

moje konce swiata to :

kiedy bylem maly spadlem z drzewa z wys ok 2 metrow na szczescie na wilgotny grunt

 

wpadlem do studni na szczescie miala , z tych 2 metrow glebokosci , tylko 0.5 wypelnione desczzowka

 

wchodzilem zbyt szybko w zakret jadac na bikeu i o malo mnie nie wyrzucila sila odsrodkowa

 

bieglem do szkoly w czasie mrozow i nastapilem na zamarznieta kaluze, przejechalem jakis metr na jednej nodze prawie lecac na plecy

 

PS

majac z 9 lat uderzylem glowa w fragment blachy wystajacy z daszku nad garazem, caly zakrwawiony wrocilem do domu z placzem pozniej glowe mialem zabandazowana jak mumia

Edytowane przez G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac z 9 lat uderzylem glowa w fragment blachy

to by wiele wyjasnialo :lol2: dżołk nie moglem sie powstrzymac sorki :-P no ale zkoro jeszcze do nas piszesz to nie byly to konce swiata :-P tylko traumatyczne przezycia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

to by wiele wyjasnialo :lol2: dżołk nie moglem sie powstrzymac sorki :-P no ale zkoro jeszcze do nas piszesz to nie byly to konce swiata :-P tylko traumatyczne przezycia :lol:

nie szkodzi

przyzwyczailem sie ze ludzie zbyt szybko mnie oceniaja

a mowiac o moich koncach swiata mialem na mysli to uczucie ze to juz naprawde moj koniec :) gdzie w tysiecznej sekundy myslisz ze juz po tobie

Edytowane przez G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam z końcem świata. Trzeba jakoś opierdzielić komuś tego mercurego 400W(pewnie ma z 150W i super napięcia +3,3V i +12V) i kupić coś porządnego(z nową obudową oczywiście bo w tej nie mam części :wink: ), pogadać z ex(coś mówiła że to jest ważne dla niej :? ale co odemnie- biednego żuczka- chce ona w 3ci dzień ferii <_< ), wybrać fakultet, zrobić dzień murarza w szkole(w chwili obecnej nie mam najmniejszej chęci robić tego [ciach!]ła w szkole), skończyć klase, znaleźć towarzyszke, skończyc szkołę itd. itp. Ale niekoniecznie w tej kolejności :wink: A rok 2012 jest za odległym planem jak dla mnie w tej chwli więc...

 

Co będzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki zyje Chuck Norris koniec swiata nie nadejdzie - boi sie [; http://www.chuck.end.pl/:P

 

edit:

lepsze:P

w 2012 Ziemia ma sie przebiegunowac Media doszukuja sie powiazania tego zjawiska z zapowiedzia Chucka Norrisa, iz wybiera sie on na sylwestra 2011/2012 na biegun północny w celu trenowania kopniaków z półobrotu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Temat ciekawy i to bardzo ale czasami jak patrze na co poniektore wypowiedzi to zastanawiam sie czy faktycznie tak myslicie czy tylko pod wpływem tego postu.

 

Czy koniec swiata nastapi ? Moze nie bede negował tych przepowiedni , ale wiem jedno ze do tego " konca" my mozemy chyba najpredzej doprowadzic.

 

Kataklizmy- zawsze byly i zawsze beda , tu sie kłania geografia

 

Papiez- uparli sie wszyscy na tego papieza jak by to był Bóg i bez niego swiat nie mógł by istniec nawet jakby był czarny. A przykazanie mowi Pamietaj abys nie mial cudzych bogów przedemna . ( to tak na marginesie)

 

A te inne wymysly co do dat moze cos w tym jest ale po co rozwodzic sie na ten temat. Skoro ma byc to co nas uratuje? Bedziemy sie w stanie uchronic? Skoro ma to byc zagłada.

 

Ale temat mi sie podoba ogólnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec swiata jest blizszy niz nam sie wydaje.Sami sie przeciez wykonczymy to jest pewne.Kiedys sobie rozmyslalem nad tym i wpadlo mi do glowy kilka pomyslow nie glupich aczkolwiek bardzo realnych.

 

1.trwaja prace na sztuczna inteligencja.Naukowcy tworza roboty,a co sie stanie jezeli sie im cos popier...(np,jakies zwarcie albo cos w tym stylu??)beda sie staraly wyprzec rase ludzka.Zaczna powoli kolonizowac ziemie az nas zostanie garstka.

2.Zanieczyszczenia srodowiska, wycinanie bezcennych roslin(np. lasy), zabijanie zwierzat, ogolnie globalizacja.Niedlugo nawet na arktyce beda wierzowce :).Swiat bedzie wtedy juz tak zanieczyszczony, ze z tego powodu poprostu umrzemy."Ludzie sami sobie zgotowali taki los"

 

Te 2 wydaja mi sie najbardziej realne.

Jako inne podam mniej realne

Meteoryt

Kometa

Wybuch jakiejs gwiazdy

Silna erupcja wulkan(ów)u

Jakies mega potezne tsunami(szansa ze dzis w totka padna liczby 1, 2, 3, 4, 5, 6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladniej chodzilo mi o to ze jak AI rozwinie sie juz na "mega" poziomie, to np, robociki moga sobie pomyslec,a czemu by tak nie rozwalic ludzi.My bysmy zawladneli swiatem:).I za naszymi plecami knuc jakis spisek.Wg. mnie jest to mozliwe, i to bardzo, tylko ze za jakies 20-40lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac wszytko sie zgadza PAPIEZ MUSI UCIEKAC DO NIEMIEC (BENEDYKT) CZARNY PAPIEZ(W HERBIE CZARNY PAPIEZ) ZAKONCZENIE 2 KALENDARZ MAJOW I ASTEKOW ALE MAJOWIE I ASTEKOWIE NIE (CHYBA) UWZGLEDNILI ZE RAZ NA 100 LAT TRACIMY LABO ZYSKUJEMY DNI (NIE PAMIETAM) WIEC NIE WIADOMO KIEDY I TYLE :P ZA CZASOW ASTEKOW I MAJOW NIE BYLO CHYBA JESZCZE TYCH KOMPLIKACJI OCIEPLENIA ITP WIEC NIE UWZGLEDNILI :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac wszytko sie zgadza PAPIEZ MUSI UCIEKAC DO NIEMIEC (BENEDYKT) CZARNY PAPIEZ(W HERBIE CZARNY PAPIEZ) ZAKONCZENIE 2 KALENDARZ MAJOW I ASTEKOW ALE MAJOWIE I ASTEKOWIE NIE (CHYBA) UWZGLEDNILI ZE RAZ NA 100 LAT TRACIMY LABO ZYSKUJEMY DNI (NIE PAMIETAM) WIEC NIE WIADOMO KIEDY I TYLE :P ZA CZASOW ASTEKOW I MAJOW NIE BYLO CHYBA JESZCZE TYCH KOMPLIKACJI OCIEPLENIA ITP WIEC NIE UWZGLEDNILI :)

 

pozdrawiam

Nie krzycz... :evil:

 

Jeśli czeka nas koniec świata, to najprędzej z ludzkiej głupoty... Jeśli ma w nas pizgnąć jakaś kometa, to jeśli już walnie, w co wątpie, to nic z nas nie zostanie i historia zatoczy koło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladniej chodzilo mi o to ze jak AI rozwinie sie juz na "mega" poziomie, to np, robociki moga sobie pomyslec,a czemu by tak nie rozwalic ludzi.My bysmy zawladneli swiatem:).I za naszymi plecami knuc jakis spisek.Wg. mnie jest to mozliwe, i to bardzo, tylko ze za jakies 20-40lat

Za duzo Matrixa ;)

 

Poki co to roboty nie moga "myslec", czyli rozwiazywac problemow wykraczajacych poza ich programowanie. Nie wspominajac juz o mysleniu abstrakcyjnym i samoswiadomosci...

 

Poza tym zawsze zostaja jeszcze 3 prawa robotyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malcolm28 - powiedz mi prosze że to był żart :lol: , Ty chyba naprawde tak nie myślisz :blink:

chyba te mrozy niektórym zaszkodziły ;)

 

@Kaxxl - nic nie zrozumialem z twojej wypowiedzi - zapewne to jest ten stek bzdur, który był na topie jakiś czas temu :lol: cała ta gadka o papieżu, durnych kalendarzach azteków, majów i ch.. niewiadomo kogo jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz... :evil:

 

Jeśli czeka nas koniec świata, to najprędzej z ludzkiej głupoty... Jeśli ma w nas pizgnąć jakaś kometa, to jeśli już walnie, w co wątpie, to nic z nas nie zostanie i historia zatoczy koło ;)

Swieta racja, zreszta poczekamy zobaczymy co sie stanie 23 grudnia 2012, pewnie nic, no ale kto wie: szansa 50 na 50. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja, zreszta poczekamy zobaczymy co sie stanie 23 grudnia 2012, pewnie nic, no ale kto wie: szansa 50 na 50. :D

Za to na 100% moge powiedzieć, że wtedy będą moje 26 rodziny :D

 

A co do końca świata to myślę, że samozniszczenie jest najbardziej prawdopodobne. Czy to wojna nuklearna, czy spełnienie wizji Orwela albo braci W. od Matrixa.

 

Z tym, że z datą to ciężko prorokować. Kiedy będzie to będzie, ale 26 urodziny, ba nawet 106 urodziny to jeszcze chcę mieć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematu ogólnie nie czytałem (jedynie 1 i ostatnią stronę z wyświetlonych 14). Resztę przeczytam jutro (o ile będzie mi się chciało, bo niektóre teorie sa rozbrajające).

Na razie powiem tylko, iż o tym Marsie, to może być prawda. Wodę tam znaleziono i jakieś tam malutkie "żyjątka" (zwane mikroorganizmami), więc dlaczego nie mogłoby tam być więcej tego (bardzo dawno temu)?

Gwoli sprostowania... Nie znaleziono nigdy zadnych mikroorganizmow na Marsie, ani nigdzie poza Ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli sprostowania... Nie znaleziono nigdy zadnych mikroorganizmow na Marsie, ani nigdzie poza Ziemią.

:blink: kiedyś oglądałem cos na discovery i było o tym, ze niby znalezli...dziwne ;p ale moze mnie uswiadomisz, moze to był jakis fake, bo to leciało dawno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ prosze bardzo :P .

Swego czasu bylo glosno o "skamienialych mikroorganizmach", odkrytych na Marsie (a dokladniej na marsjanskim meteorycie, znalezionym bodajze gdzies na Andarktydzie). Jednak zadne specjalistyczne badania nie potwierdzily, ze faktycznie sa to skamienialosci organizmow zywych, a nie np. zwykle formy skalne. To historia tego samego typu co "twarz na Marsie" - tez bylo o tym glosno, az dokladne zdjecia ukazaly tą "twarz" w calej okazalosci :P . Jednym slowem - nigdy nie potwierdzono obecnosci życia poza Ziemią. Obecnie najwieksze nadzieje pokłada sie w Europie, satelicie Jowisza, na którym moze istnieć olbrzymi ocean ciekłej wody (a w nim - źródła geotermalne).

 

EDIT:

Meteoryt ow ma oznaczenie kodowe ALH 84001 - mozecie sobie wygooglowac cos o nim, jak mi nie wierzycie ;)

 

EDIT2:

Sam Wam poszukalem :P :

 

Był to pierwszy meteoryt znaleziony w 1984r. na lodowych polach Allan Hills. 27 grudnia tego roku znalazła go Amerykanka Roberta Score. Kamień ważył 1930g i kształtem przypominał kartofel. Początkowo został sklasyfikowany jako diogenit (inny typ achondrytu - zbudowany z piroksenu czyli krzemianu żelaza i magnezu). W 1993r. został poprawnie sklasyfikowany przez Davida Mittlefehldta jako należący do SNC. Badacz ten stwierdził w składzie tego meteorytu istnienie węglanów oraz minerałów uwodnionych, których w diogenitach nie powinno być. Analiza proporcji izotopów tlenu wykazała, że są one takie jak na Marsie i dlatego meteoryt ten został sklasyfikowany jako marsjański. Choć zalicza się go do shergottytów, to różni się od nich tym, że zbudowany jest z piroksenu, a w shergottytach spotyka się jeszcze plagioklazy. Wśród meteorytów marsjańskich wyróżnia się też wiekiem, który ocenia się na 4,5mld lat. Pochodzi więc z najstarszych skał, które krystalizowały po powstaniu Marsa. W sierpniu 1996r. zespół badaczy z NASA oraz trzech uniwersytetów amerykańskich ogłosił, że w meteorycie ALH 84001 odkryto ślady, które mogą być świadectwem życia na Marsie przed miliardami lat. Tymi świadectwami mają być małe globulki węglanów, których wiek ocenia się na 3,6mld lat. Globulki te zawierają mikroskamieliny o rozmiarach 20 - 100 nanometrów, które przypominają skamieliny bakterii. Mikroskamieliny te mają kształt jajowaty lub wrzecionowaty i ich podobieństwo do skamielin ziemskich bakterii jest uderzające. Są one jednak ok.100 razy mniejsze niż skamieniałe bakterie odnajdowane na Ziemi. W pobliżu mikroskamielin znaleziono także znaczne ilości wielopierścieniowych węglowodorów, które są typowymi produktami rozpadu związków organicznych budujących żywe organizmy. Spór o naturę tych tworów trwa do dzisiaj.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pierwsze duze kataklizmy maja rozpoczac sie juz za rok...

(sorry jesli juz ktos o tym pisal, ale nie przelecialem jeczsze 24 stron)

 

W sumie jak ktos w to szczerze wierzy to juz dzisiaj moze zyc jak krol :D (o co chodzi - pomysl a wymyslisz)

i pozniej splacac pozyczki przez kolejne 50 lat jak nic sie nie stanie :lol: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ever_anarchy_soldier - czytasz w moich myslach :D :D :D

 

Tylko podobno co 180 lat te zjawisko jest wyjatkowo gwaltowne a tak sie smiesznie sklada, ze te 180 lat przypada wlasnie na rok 2012 :) Sam jestem ciekaw ile z tych przepowiedni, podan, danych(trzeba przyznac ze sporo tego) itp sie sprawdzi w tym 2012???

Z drugiej strony to przydalby sie Swiatu taki Katharsis...

 

Do posluchania:

http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/0,63305.html

Edytowane przez AndrzejGolota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...