Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jak w roku 99 czy 2000 w lipcu mail byc koniec swiata. Utkwila mi ta data w pamieci, poniewaz w radiu bylo o tym glosno, a ja wraz z rodzina jechalem wtedy na wakacje i co chwila o tym wspominali. Jakos konca swiata nie bylo, tez jestem sceptykiem co do roku 2012.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pamietam jak w roku 99 czy 2000 w lipcu mail byc koniec swiata. Utkwila mi ta data w pamieci, poniewaz w radiu bylo o tym glosno, a ja wraz z rodzina wtedy na wakacje i co chwila o tym wspominali. Jakos konca swiata nie bylo, tez jestem sceptykiem co do roku 2012.

Bo do kazdej daty trzeba miec pewna doze sceptyki - jest wrecz wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A macie juz jakies schrony? ja myslalem zeby sie w budzie kompa schowac :lol:

 

Konca swiata nie bedzie ;], ile to juz on istnieje i akurat teraz mialby byc koniec? moze w 2012 Bog zmieni zasilke na codegena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi papiezami to jest dokladnie tak ze wybierani papieze przewaznie tak rzadza kosciolem ze jeden rzadzi dlugo, potem krotko, pozniej znowu dlugo i znowu krotko, Jan XXIII byl dlugo, pozniej Jan Pawel I krotko, JP II dlugo i teraz Benedykt XVI ma byc krotko (co jest wielce prawdopodobnie - patrzcie na jego wiek) no i niby po Benedykcie ma byc wybrany czarnoskóry papież i ma niby byc tym "ostatnim" bo miejsca na scianach kaplicy sykstynskiej sie koncza. cos jeszcze kiedys czytalem ze JPII mial byc papiezem slonca czy cos w tym stylu - wybrali go albo gdy umarl bylo jakies zacmienie czy cos w tym stylu - juz nie pamietam dokladnie, no ale to nie zmienia faktu ze sie tym nie zajmuje, a jak wpadlem tu do topicu to myslalem ze dyskutujecie o euro 2012 i naszej wspolnej kandydaturze z ukraincami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jak wpadlem tu do topicu to myslalem ze dyskutujecie o euro 2012 i naszej wspolnej kandydaturze z ukraincami :P

W sumie jak zostaniemy wspolorganizatorami ME 2012 i Polska zdobedzie ten puchar to wtedy moze nastapic koniec swiata :) Odejdziemy wtedy w chwale zwyciezcy :) Do grudnia powinnismy sie zdazyc nacieszyc pucharem ME :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to kolejna sciema, juz tyle razy byl ten "koniec swiata" ze ho ho, trudno zliczyc. jak juz to koniec swiata nastapi poprzez zgasniecie slonca lub zderzenie z meteorytem lub inna planeta. to sa najbardziej prawdopodobne zdarzenia zakonczenia byty ziemskiego, o ile nie wyniesiemy sie na ksiezyc i marsa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do autora postu:

Widze, ze czytales topic Red Knight`a :) Troche za bardzo chyba uwierzyles w to co kodziarze tam wypisuja. Sam kiedys sie bawilem w tworzenie matryc i jak sie chcialo wychodzily totalne bzdury :D Jedyne przepowiednie ktore moga sie spelnic to wojna USA i Iranu. Zapomniales, ze Kod Biblii pokazuje wydarzania PO 2012 ? KONCA SWIATA NIE BEDZIE! Wybrales chyba kiepski argument ;) Zamiast sie przejmowac tymi przepowiedniami zajmijmy sie wlasnym zyciem, nauka, praca, samorealizacja by bylo nam jak najlepiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do autora postu:

Widze, ze czytales topic Red Knight`a :) Troche za bardzo chyba uwierzyles w to co kodziarze tam wypisuja. Sam kiedys sie bawilem w tworzenie matryc i jak sie chcialo wychodzily totalne bzdury :D Jedyne przepowiednie ktore moga sie spelnic to wojna USA i Iranu. Zapomniales, ze Kod Biblii pokazuje wydarzania PO 2012 ? KONCA SWIATA NIE BEDZIE! Wybrales chyba kiepski argument ;) Zamiast sie przejmowac tymi przepowiedniami zajmijmy sie wlasnym zyciem, nauka, praca, samorealizacja by bylo nam jak najlepiej.

Pozdrawiam

Po pierwsze - nie wierze we wszystkie kody.

Po drugie - uwazam, ze KB istnieje, ale ludzie nie potrafią go odczytywać, przez co wychodzi wiele nieprawdziwych, nieprawidlowych matryc. Dlatego nie wierze bezkrytycznie ani w posty Red Knighta, ani w jego matryce.

Po trzecie - nie raz powtarzałem, ze to tylko taka nazwa "koniec swiata", ale nawet w Biblii pisze, ze najpierw powstanie armageddon, potem nastanie 1000 lat spokoju i dopiero POTEM koniec swiata, wiec jak juz to taki definytywny "koniec" by nastapil po 3000 roku. Co nie znaczy ze 2012 rok nie moze byc rokiem jakiś przeogromnych przemian.

Po czwarte - czy Ty uwazasz, ze ja nie mam co robic i tylko siedze nad KB? Mam swoje zycie i zyje, ucze sie, pracuje normalnie. Zyje z dnia na dzień i jedyne co, to obserwuje uważniej świat, łacze fakty jak niekiedy jakiś się dowiem i tyle. To all.

 

A w koniec świata wierze, bo to jest opisane w Biblii, źródle mojej wiary. Wiec jako katolik wiem ze nastąpi. Jest napisane "nie znasz dnia, ani godziny". No i to moze byc symboliczne, ze nie wiemy kiedy nastapi ten armageddon. Ale moze wcale symbolem nie byc. Tj, nie znam dnia, ani godziny lecz rok juz moge znac. Chociaz wolałym, aby to jednak było znaczenie symboliczne ;) Lecz jako katolik nie moge powiedzieć "koniec swiata to bzdura" bo to tak, jakby powiedzial, ze czesc Pisma Świetego to bzdura.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego topicu,wiec moze ten link sie juz przewinal ale i tak go wkleje:

http://video.google.com/videoplay?docid=47...033213533&q=ufo

 

Jest to wyklad Jaime Maussan'a (trwajacy 1h33minuty-cos takiego) na temat ufo . Pod jego koniec poruszona jest kwestia roku 2012.Podobno pewnej nocy nad pewnym wulkanem widziano wiele swiatel a rano na zboczu tego wulkanu odkryli wielki napis w dziwnym jezyku(jest to nagrane i pokazane w tym filmie).Odczytano z niego ciekawe rzeczy...jak komus sie nudzi to moze obejrzec caly filmik,wg. mnie najciekawsza jest sama koncowka wiec radze wam zaczac ogladanie od tematu znakow na polach:](gdzies od 1h,dokladnie nie pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego topicu,wiec moze ten link sie juz przewinal ale i tak go wkleje:

http://video.google.com/videoplay?docid=47...033213533&q=ufo

 

Jest to wyklad Jaime Maussan'a (trwajacy 1h33minuty-cos takiego) na temat ufo . Pod jego koniec poruszona jest kwestia roku 2012.Podobno pewnej nocy nad pewnym wulkanem widziano wiele swiatel a rano na zboczu tego wulkanu odkryli wielki napis w dziwnym jezyku(jest to nagrane i pokazane w tym filmie).Odczytano z niego ciekawe rzeczy...jak komus sie nudzi to moze obejrzec caly filmik,wg. mnie najciekawsza jest sama koncowka wiec radze wam zaczac ogladanie od tematu znakow na polach:](gdzies od 1h,dokladnie nie pamietam).

oglądałem to, polecam :-P tylko koles ma głupi akcent jak nawija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj dla bardziej wtajemniczonych - niektórzy byc może źle zrozumieli koniec świata...

 

dla niektórych rok 2000 był rokiem początku! końca świata... a co się dzieje na ziemi sami widzicie...

 

nigdy niespotykane huragany, nigdy niewiały z taką siła, tsunami... trzęsienia ziemi, powodzie...

 

pozyjemy zobaczmny - JAK TO SIę SKOńCZY ;) ale początek wydaje się "fajny"...

wojny , zwiekszona aktywnosc ufo, itd.

no no ciekawie sie zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prawie 29lat przezyłem juz kilka końców świata, i moge wam zagwarantowac że predzej wykorkuje jak tego doczekam, już myslałem że tu w miarę oświeceni ludzie a tu ciemnogrodem i czarami zalatuje, jak wygram w toto to dopiero koniec będzie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam najliczniejsza armia ruscy maja takie fajne cos do zwalczania piechoty. mieli to na kubie taki maly samolocik podobny do pociskow V1 tylko ze jest uzbrojony w ladunek jadrowy. potrafi zdmuchnac cala armie z powieszchni ziemi. w razie wojny bardziej niz liczebnosc ich armi martwi mnie liczebnosc ich jako narodu. tak liczny narod odpowiednio zmotywowany moze wytwaraza bardzo bardzo wiele pociskow dziennie [; i gdy takie "mocarstwo" jak USA bedzie sie chylilo ku upadkowi chinczycy beda mieli srodki na dalsze podbijanie swiata.

 

btw najwiekszym dowodca w dziejach(imo) byl Chinczyk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś to interesuje: zobaczcie tu !

 

Do mnie jakoś to nie przemiawia :lol: Nie dam się zastraszyć i wciągnąć w te sekciarskie texty.

 

W Biblii zapisane jest, że nie znamy dnia ani godziny... Fakt faktem, za miodnie nie jest na tym świecie, nigdy nie było.

 

Zaś III tajemnica Fatimska mówi, że Polska ocaleje, gdzie indziej jest napisane, że wiele kontynentów (w tym większa część Europy) zostanie zatopiona (w tym nasz cudowny kraj). I takie to mącenie w głowach jest, nic więcej.

 

Koniec miał być ponoć 7 lipca 2000 (albo 2001 r.) w jakieś sekciarskiej gazetce przeczytałem chyba w 97 r (bodajże Faktor X czy jakoś tak - w kioskach do kupienia ta gazeta była, straszny napał był ponoć na nią, ale nie wiem jak się u mnie w domu znalazła) - texty typu wody w Polskich rzekach zamienią się w krew... (nie pamiętam dalej, bo wtedy miałem 9 lat jak to czytałem). :huh:

 

A wystarczy jeden przycisk - USA, Chiny, Rosja (i nie pamietam, ktos tam jeszcze) nacisna go i GAME OVER. Przegrywamy wszycy. Już w 1983 r mogliśmy zginąć, ale rosjanin nie wykonał rozkazu i bomby atomowe nie poszły... A w przepowiedniach o tym nie było ? A dlaczego ? Bo niedawno ujawniono ten fakt :lol:

 

A dlaczego Chińczyk? :blink:

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sun Tzu - "Sztuka Wojny". Polecam, przede wszystkim szeroko pojetym marketingowcom.

 

dla niektórych rok 2000 był rokiem początku! końca świata... a co się dzieje na ziemi sami widzicie...

 

nigdy niespotykane huragany, nigdy niewiały z taką siła, tsunami... trzęsienia ziemi, powodzie...

Naduzywasz slowa "nigdy". Czy 300-400 lat temu ludzie w Europie wiedzieli co sie dzialo na Dalekim Wschodzie, w Amerykach czy w Australii? Cale wyspy mogly znikac pod woda...

 

Ze znanych nam kataklizmow, w porzadku niekoniecznie chronologicznym:

- wybuch Wezuwiusza, grzebiacy Pompeje i Herkulanum

- wielkie trzesienie ziemi w San Francisko w latach trzydziestych XX wieku

- zarazy w Europie przewijajace sie praktycznie przez cale sredniowiecze i renesans

- pozar Londynu w 1666 roku (swoja droga, fajna data nie? Taka bardzo "symboliczna" ;) )

- w XVIII wieku w efekcie trzesienia ziemi splonela prawie cala owczesna Lizbona

- Gora Sw. Heleny tez wybuchla dosc malowniczo gdzies w XX wieku, akurat jest na zadupiu i zadne miasto przy okazji nie zniklo z mapy

 

Wojen nie wspominam, bo lista bylaby 5x dluzsza... Chinczycy i Japonczycy tez pewnie dodaliby niejedno od siebie.

 

Jak widac cala historia ludzkosci obfitowala w wydarzenia aspirujace do miana "znakow konca swiata". Nie dramatyzowalbym wiec, ze "cos sie dzieje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraza w Londynie - 1665. Wielki pozar - 1666 ;) Praktycznie jedno przeszlo w drugie. Podejrzewam, ze gloszacych koniec swiata bylo wtedy na peczki.

 

Fakt, ze Anglicy mieli farta, bo poraz wypalil miedzy innymi dzielnice biedoty, likwidujac najwieksze ognisko zarazy. Ale to juz oddzielna historia.

 

Swoja droga, ciekawe czy przepowiednie zliczajace papiezy biora pod uwage fakt, ze w pewnym momencie bylo ich dwoch - i kazdy oczywiscie sie uwazal za tego wlasciwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naduzywasz slowa "nigdy". Czy 300-400 lat temu ludzie w Europie wiedzieli co sie dzialo na Dalekim Wschodzie, w Amerykach czy w Australii? Cale wyspy mogly znikac pod woda...

 

Ze znanych nam kataklizmow, w porzadku niekoniecznie chronologicznym:

- wybuch Wezuwiusza, grzebiacy Pompeje i Herkulanum

- wielkie trzesienie ziemi w San Francisko w latach trzydziestych XX wieku

- zarazy w Europie przewijajace sie praktycznie przez cale sredniowiecze i renesans

- pozar Londynu w 1666 roku (swoja droga, fajna data nie? Taka bardzo "symboliczna" ;) )

- w XVIII wieku w efekcie trzesienia ziemi splonela prawie cala owczesna Lizbona

- Gora Sw. Heleny tez wybuchla dosc malowniczo gdzies w XX wieku, akurat jest na zadupiu i zadne miasto przy okazji nie zniklo z mapy

 

Wojen nie wspominam, bo lista bylaby 5x dluzsza... Chinczycy i Japonczycy tez pewnie dodaliby niejedno od siebie.

 

Jak widac cala historia ludzkosci obfitowala w wydarzenia aspirujace do miana "znakow konca swiata". Nie dramatyzowalbym wiec, ze "cos sie dzieje".

Chciałem costi coś podobnego napisać, ale mnie uprzedziłeś. Po prostu dobrze prawisz :). Kiedyś nie była rozwinięta tak sieć komunikacji, teraz świat jest "globalną wioską" więc każdy człowiek może w przeciągu kilku sekund wiedzieć co się stało na drugiej półkuli. To co się teraz dzieje, to nie wydaję mi się, aby było jakimś specjalnym "zjawiskiem". Ba, powiedziałbym więcej, przykład dzisiejszych wojen, są jakby to powiedzieć bardziej "humanitarne" (podczas działań zbrojnych nie giną, aż tak duże ilośći ludzi) w stosunku do czasów starożytnych, bądź średniowiecznych (np. podboje armii Cesarstwa Rzymskiego, gdzie w kilka godzin ginęły tysiące żołnierzy, plądrowano wioski itp itd.) Tyle odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zaś III tajemnica Fatimska mówi, że Polska ocaleje, gdzie indziej jest napisane, że wiele kontynentów (w tym większa część Europy) zostanie zatopiona (w tym nasz cudowny kraj). I takie to mącenie w głowach jest, nic więcej.

(...)

Kiedys moja ciotka przeczytała pewna ksiazke Jana Pawła II. Zapytałem sie o ta III Tajemnice Fatmiska i rok 2012, czy cos o niej pisał, powiedziała ze tak: ..."machnał ręką gdy ludzie przypomnieli mu jej przesłanie, tak samo na rok 2012"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...