Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

prockow jest juz duzo wiecej niz kilkadziesiat ;)

i generalnie mozna stwierdzic ze lepiej sie kreca od venice, 0517 czy 0521, czy jakiegokolwiek innego, serie cabne 0528,0530, cabye 0532... teraz sa cabne 0540 i cab2e 0540 - 95% jest doskonala a z venicami bywalo roznie... a ze nam sie trafila akurat najgorsza seria ze wszystkich??? po prostu pech, i wygrywaja ci za granica, wlasnie wuk albo holandii czy stanach, chociaz szal jest tam taki, ze opteron144 cabye jakis poszedl na ebayu za 400$ 8)

 

a ja caly czas biednego mobila katuje - chcialbym zeby moj opteron robil takie mhz jak barton, 2800... mmmmm, kto wie...

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prockow jest juz duzo wiecej niz kilkadziesiat ;)

i generalnie mozna stwierdzic ze lepiej sie kreca od venice, 0517 czy 0521, czy jakiegokolwiek innego, serie cabne 0528,0530, cabye 0532... teraz sa cabne 0540 i cab2e 0540 - 95% jest doskonala a z venicami bywalo roznie... a ze nam sie trafila akurat najgorsza seria ze wszystkich??? po prostu pech, i wygrywaja ci za granica, wlasnie wuk albo holandii czy stanach, chociaz szal jest tam taki, ze opteron144 cabye jakis poszedl na ebayu za 400$ 8)

 

a ja caly czas biednego mobila katuje - chcialbym zeby moj opteron robil takie mhz jak barton, 2800... mmmmm, kto wie...

1734347[/snapback]

A na jakiej podstawie twierdzisz że kreca sie lepiej niz Venice 0517 czy 0521? bo według mnie to własnie te tygodnie klada równo opterony, popatrz sobie na wyniki opterona a venice, gdyby opterony sie lepiej krecily, toby wiecej ludzi na tym forum mialo opterony. Jesli chodzi o opterony to tylko 0530 byl dobry bo to były FX57 przeniesione do opteronów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na xs o serii cab2e. Wydaje sie naprawde dobra, ludzie spokojnie do 3GHz i wiecej dojezdzaja :)

 

ps. Moj 146 Box jedzie juz do mnie, ciekawe jaka seria? :)

1734670[/snapback]

a co napisalem ? 0530 to własnie seria cabne gdzie kręcą do 3.GHz i tylko ten tydzień.

I co jeszcze napisalem:

"Jesli chodzi o opterony to tylko 0530 byl dobry bo to były FX57 przeniesione do opteronów." Zreszta to było napisane na XS, tylko tego nie doczytałes.

Czytaj uwaznie..

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim planuje jechac do 1,6V jak na codzien , a do testow oczywiscie wiecej zapodac.  procek ma dojsc jutro i oznaczenie ma byc CAB2E 0540 FPMW , i mam nadzieje ze tak bedzie . Poki co  jedyna osoba co ta serie wytestowala osiagnela

310 x 9 @ 1.5v ale koles twierdzi ze moze da sie wiecej bo jego plyta nie daje rady.

1733363[/snapback]

bys sie pochwalil tym wynalazkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym chcial tutaj rozpetywac wojne nt. "venice vs venus",

powyzsze co napisalem jest wylącznie moim prywatnym zdaniem, opartym na przeczytaniu całego wątku o opteronach na XS, całego wątku o venice na tweak.pl, dokładnego śledzenia XS w dziale AMD na temat i opteronow i venice.

 

to co ja napisalem wydaje mi sie zgodne z prawda, poniewaz 0530 nie jest jedyną dobrą serią pośród opteronów - serie 0528, 0532 i najnowsza 0540 są równie dobre, tyle że 0530 była mocno nagłośniona. nowa 0540 wydaje sie nawet odrobine lepsza - na dwowód zamieszczam link do screenów opteronów na AC i stock_voltage:

 

http://img246.imageshack.us/full.php?image=1443032m6nu.jpg

i 32M stable 3,0ghz@1,5V

http://img306.imageshack.us/full.php?image=310032m1444wi.jpg

 

OPTERON 146 0540 AIR COOLING

http://i2.photobucket.com/albums/y14/5ubz3r0/2AIR.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y14/5ubz3r0/3AIR.jpg

 

teraz temat rankingów - nie wiem ile czasu venice jest na rynku, 0517 chyba nie bylo pierwszą serią, wydaje mi się ze byly 0510 albo 0511 - w kazdym rynku jest dostepna juz dość długo, na pewno wiele procesorów pozostaje w rękach ludzi którzy dobrze wiedzą co to jest O/C, natomiast opterony pojawily się we wrześniu, wiele osób cały czas z nimi walczy - duzym problemem jest dobranie parametrów pamięci MAL i RP, generalnie venusy mają odrobinę zmieniony kontroler pamięci w stosunku do venice (prawdopodobnie poprawiony)

i odbiegłem od rankingów :D a chodzi mi o ranking pi na XS, wyjąłem najlepsze wyniki opterona i venice, proszę:

 

14. NISCO PT - 24.11sec - Opteron 146 @ 3504MHz prommy mach1 r404a

17. stummerwinter - 24.53sec - linux64bit @ A64 Venice with 2,750 GHz

26. Boblemagnifique - 25.03sec - Venice 3000 - 3358Mhz - Caskade

 

przy czym 17-te miejsce stummerwintera nie liczyloby sie w naszym rankingu bo jest liczone na innej platformie! ale na XS podchodzą do tematu bardziej liberalnie.

i uprzedzając wszelkie komentarze na temat, iż to jest pi 1M a nie 16M - jeśli porównujemy proseory w tej samej kategorii, to nie ma to wpływu na ogólny ogląd sprawy.

jeszcze MAX O/C

3000+ (Venice): cpulloverclock - 3644.18 MHz http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=41857

3200+ (Venice): Misteroadster - 3632.57 MHz http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=39385

3500+ (Venice): esdee - 3504.71 MHz http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=23644

Opteron 144 (UP): Ozzimark - 3310.33mhz http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=40990

Opteron 146 (UP): NISCO PT - 3685,78mhz http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=42444

 

tu nie ma duzej roznicy ale jednak na korzysc opterona ;) i również zwalam to na karb tego, że mało osób wykręciło swoje opterony do maksimum, natomiast wszystkie venicy raczej pokazały już swoje pazurki, które w tej chwili są już dosyć tępe... ;)

 

także, jak powiedziałem, nie chodzi mi o to żeby w jakikolwiek nieobiektywny sposób udowadniać wyższość opterona nad venice, bo mogę po prostu w obiektywny :D

ale na serio - jądro VENICE pokazało już wszystko co miało do zaoferowania i pokazało to z bardzo dobrej strony. Opteron natomiast nie pokazał jeszcze wszystkiego, ale na pewno wiemy że również jest to bardzo dobre jądro, a nawet lepsze o mały języczek...

i jeszcze z innej beczki, bardziej to powinno iść do jakichś ogólnych rozważań nt. O/C, ale z nadejściem ery opteronów zawuważyłem z wielkim żalem, że overclocking przestał być takim fajnym, czystym sportem jak pare lat temu, kiedy nie liczyła się tyle kasa i dostęp do sprzętu, co skille i ogólny feeling kompów. teraz bardzo się to zmieniło, co widać na przykład po cenach opteronów na ebay-u, cenach pamięci do O/C, cenach płyt DFI i przede wszystkim KOSZTACH CHŁODZENIA! są FX-y na które przeciętny Polak musiałby pracować podejrzewam 3-6 miesięcy, nowa płyta DFI kosztuje u nas ponad 900zł, co dla mnie osobiście jest totalnym nieporozumieniem i masa różnych spraw, z których płynie bardzo prosty wniosek - jeśli chcesz podkręcać na światowym poziomie to musisz mieć fabrykę kasy a jeszcze i z kibla przydałoby sie wygrzebać coś od czasu do czasu... to boli, naprawdę boli, bo miało być inaczej...

O/C (dla mnie przynajmniej) stało się jakiś czas temu bussinessem, tak samo jak boks, piłka nożna i wszystkie inne sporty, gdzie ludzię o coś walczą - wyniki, prestiż i inne... niestety widzę to tak, że za jakiś czas my polacy przestaniemy się po prostu liczyć na światowej scenie o/c właśnie ze względu na to, że u nas to wychodzi kurewsko drogo po proastu i mało kogo jest na to naprawdę stać! ja powiedzmy zarabiam w okolicach średniej krajowej, ale od dłuższego czasu więcej niż 50% pensji przeznaczam na komputer(y), może brakuje mi trochę skilla, doświadczenia i samozaparcia, ale b. dużo walczę ostatnio z kompem i naprawdę wyniki są w porównaniu do tych na XS mierne i prestaje widziec dalej sens, bo to sie staje walką z wiatrakami. - a głównie chodzi o ciągłe braki w sprzęcie!!! gdybym mieszkał w usa i zarabiałbym ok 3000$ (średnia) i wydawałbym z tego 1500$ na sprzęt to prawdopodobnie miałbym w ręku z jakieś dwa miejsca w 1-szych trójkach, a tak wielki ch.... i jeszcze większość ludzi zaczyna myśleć że jestem jakiś poje... bo zacząłem ciąć różne niezbędne wydatki na rzecz kompa... i ciągle mało

 

dobre kończę ten przydługi elaborat, mam nadzieję że chociaż jedna osoba dobrnęła do końca :lol:

 

PS: a opteronów w Polsce po prostu nie ma żadnych!!! nie mówię dobrych ale żadnych. i co?? mam ściągać opterona z usa albo UK, płacić debilne sumy za dostarczenie? zakładać sobie konto w zagranicznym banku?? i jeszcze nie wiem co dostanę??? zaczyna mnie to ostro wkur...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

PS:  a opteronów w Polsce po prostu nie ma żadnych!!! nie mówię dobrych ale żadnych. i co?? mam ściągać opterona z usa albo UK, płacić debilne sumy za dostarczenie? zakładać sobie konto w zagranicznym banku?? i jeszcze nie wiem co dostanę??? zaczyna mnie to ostro wkur...

 

pozdro

1736079[/snapback]

 

że jak ??

ja tam widziełem choćby w sferis ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza się zgłosić do ibizza by sprowadził gdy będzie już dostępna szeroko 0540 jakieś kilka sztuk opków ;)

1736253[/snapback]

 

Ja bym sie tak nie podniecal 0540, przy nastepnej dostawie jestem pewien w 90% ze ibiz bedzie mial 0540 bo taki sa aktualnie w czechach, ale co z tego jak prock ibez rewelacji, tCase 55 i max robia 2.7GHz, a najczesciej ok 2.5GHz...

 

Identyczna sytuacja z Venice 0521 wszyscy sie podniecali ze 21 tydzien najlepszy i.t.d szukali tego tygodnia a tak naprawde tylko 0521 DPMW sie dobrze krecil, reszta to padaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ale wstyd :cry:

albo ja nie umiem krecic wogole na platformie a64 albo mam cos z plyta z[ciach!]e , albo z pamieciami albo zasilacz nie daje rady !

jak ustawiam jakis niski dzielnik tak ze pamieci powinny chodzic na jakies 170mhz to nawet fsb do 250 nie moge dojechac . ale najlepsze jest to ze czasem poleci na fsb 270 ale tylko jezeli z poziomu windowsa daje , z biosa za chiny nie chce , ale po jakims czasie jest reset. mam bardzo nie stabilne napiecie , jednak fortron nie daje rady i podejzewam ze tego jest wina . chyba ze wy wiecie oco chodzi i jak zrobic z tymi pamieciami zeby chodzily tak jak powinny.

Edytowane przez tayler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ht dalem na 2x mnoznik na 4x pamieci na 100 albo 133 i ni bata . dojade do 240 i juz wisi w biosie . jakos udalo mi sie pare razy dojechac do 270 no ale jak wspominalem bylo to zmieniane w windzie . co za shit , nawet nie moge max stabilnego fsb sprawdzic.

 

 

edit : nie chce nabijac komentow , potwierdzam , uzywam msi neo2 plat , bios 1.36b , taka bieda ze koniec , wogole nie moge ujechac , stawiam na zasilke , bo jak podkrecam to bardzo czesto mam resety

Edytowane przez tayler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ht dalem na 2x mnoznik na 4x pamieci na 100 albo 133 i ni bata . dojade do 240 i juz wisi w biosie . jakos udalo mi sie pare razy dojechac do 270 no ale jak wspominalem bylo to zmieniane w windzie . co za shit , nawet nie moge max stabilnego fsb sprawdzic.

edit : nie chce nabijac komentow , potwierdzam , uzywam msi neo2 plat , bios 1.36b , taka bieda ze koniec , wogole nie moge ujechac , stawiam na zasilke , bo jak podkrecam to bardzo czesto mam resety

1738759[/snapback]

ja na feelu 300W czyli teoretycznie fortronie takim jak masz w podpisie bo to niby te same benechy, spokojnie robiłem 2700mhz na swoim czesterze.

Nie zauważyłem żadnej niestabilności ani braku prądu.

Wszystkie linie w normie.

po zmianie na toppowera 420 p6, oc takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ht dalem na 2x mnoznik na 4x pamieci na 100 albo 133 i ni bata . dojade do 240 i juz wisi w biosie . jakos udalo mi sie pare razy dojechac do 270 no ale jak wspominalem bylo to zmieniane w windzie . co za shit , nawet nie moge max stabilnego fsb sprawdzic.

edit : nie chce nabijac komentow , potwierdzam , uzywam msi neo2 plat , bios 1.36b , taka bieda ze koniec , wogole nie moge ujechac , stawiam na zasilke , bo jak podkrecam to bardzo czesto mam resety

1738759[/snapback]

 

ten sam problem mialem u kolegi, 240 i nic wiecej, zmien plyte i poczujesz roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ludzie na tej plycie jezdza na 300fsb , fakt , mam zmienione chlodzenie chipsetu na pasywne , max temp 31* , ale oto chodzi ze kilka razy plyta zadzialala na fsb~270 , ale nie mam pojecia jakim cudem, przypadkowe zlozenie ustawien ?!

 

aha sorry za OT , to nie powinno byc w tym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff godzine zajęło mi przeczytanie topica :lol:

Dołączyłem do grona osób które zamowiły opka u Ibiza :)

 

Czy ktoś oprócz @Niemca używa płyty A8N-E, bo własnie taka zamierzam kupić z pow. braku funduszy na lanparty :mur: Czy da sie na nim zrobić 9x300? oczywiście ze opek na to pozwoli... czy może proponujecie coś innego?

 

Aha i jeszcze jaka zasiłka minimum do tego Opka (+gto2@x850xt:) ) tagan380W wystarczy mocowo? może chieftech 410W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff godzine zajęło mi przeczytanie topica :lol:

Dołączyłem do grona osób które zamowiły opka u Ibiza :)

 

Czy ktoś oprócz @Niemca używa płyty A8N-E, bo własnie taka zamierzam kupić z pow. braku funduszy na lanparty :mur: Czy da sie na nim zrobić 9x300? oczywiście ze opek na to pozwoli... czy może proponujecie coś innego?

 

Aha i jeszcze jaka zasiłka minimum do tego Opka (+gto2@x850xt:) ) tagan380W wystarczy mocowo? może chieftech 410W?

Tagan jest klase wyżej od chiefa więc zostań przy swoim.

Z płyt to bym ci MSI Neo4 proponował, cena dobra a hht 300 nie jest jej obce a do tego ma dodatkowe ustawienia timingów pamięci. Nie takie takie jak w DFI ale wiele można osiągnąc dzięki nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan jest klase wyżej od chiefa więc zostań przy swoim.

Przy swoim to nie zostane bo jedyne co mam to MGB-350ATXP4 czyli jakis noname. To bede myślał o tym taganie380. Mam nadzieje że mocowo wytrzyma.

Przepraszam za OT ale bądź co bądz temat dotyczy Opka :)

 

Dzięki Niemiec! Czy jedziesz na 9x300 cały czas czy tylko testowałeś ile sie da? jakiego masz coolerka? ja kupuje PENTAGRAM FREEZONE QVC-120 Cu+ czy to dobry wybór? jakie masz temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...