Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

temperatura przy nie obciązonym procku typu internet nagrywanie płyt i tym podobne 34-37 pasywnie natmiast przy pełnym obciazeniu ok 40-44c przy 1300-1400 obr/min ambera. mam pytanie do wszystkich jak sądzicie czy napiecie 1,48-1,51 przy takich temperaturach ma w pływ dla opków na ich żywotność? bo u mnie max stabilnie chodzi na 2700 przy 1,42v a 2800 przy 1,5v i nie wiem czy zostawić te 2800 czy lepiej obniżyć do 2700. przy 3000 mhz uruchamiałem go juz na 1,68v ale wiadomo ze to tylko na troszke zeby testy porobić :)]

Przyłączam się do pytania : jakie są bezpieczne napięcia i temperatury dla Opterona 144 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

moj najnowszy wynik to 2900 322x9 na 1,6v. pi przechodzi bez problemu kilkanasice razy, 3d marka również 2001, 2003,2005. jesli chodzi po prime95 i sp2004 nie jest juz tak różowo ponieważ przy 3d marka ninja utrzymuje temerature do 47c natomiast przy 100% obciazeniu przekracza 50c i sie wywala . przy ustawieniach 2925 mhz ta sama sytuacja 1,63v wszystko smiga bez problemu do momnetu przekroczenia 50c momentalni 50c pyk i sie sp2004 wywala. potrzebna woda :) wynik w pi nie rewelacyjny ale pamięci to samsung uccc

 

2925 mhz http://republika.pl/lipa_ml/pi%202.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze pochwalic arche za blyskawiczna realizacje zamowienia - zrobilem przelewik w sobote, a procek (Opteron 144 BOX) byl juz we wtorek u mnie.

 

Na razie procek jedzie 9x305 na nominalnym napieciu. Nie wiem czy to juz jest jego max, wyzej nie probowalem. Na noc zapuszcze prime 9x310 :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i opki wymiotło .... teraz sami będziecie mogli się przekonać co do autentyczności scren`ów i mocy tych 144-ek

Zapraszam przy następnej dostawie , a postaram się aby była jak najszybciej , za kilka dni będzie większa partia SanDiego3700+, pozdrawiam ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze pochwalic arche za blyskawiczna realizacje zamowienia - zrobilem przelewik w sobote, a procek (Opteron 144 BOX) byl juz we wtorek u mnie.

Ja miałem podobnie krótki czas realizacji. Pudełko otwierane a na procesorze odcisk palucha, ale mam nadzieję że nie jest z 'negatywnej' selekcji :wink: Na razie puściłem go lekko na 2.5Ghz na domyślnym napięciu, nie mam kompletnie pojęcia o podkręcaniu a64.

Jeżeli wymiotło to dlaczego aukcja jeszcze nie jest zamknęta?

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie krótki czas realizacji. Pudełko otwierane a na procesorze odcisk palucha, ale mam nadzieję że nie jest z 'negatywnej' selekcji :wink: Na razie puściłem go lekko na 2.5Ghz na domyślnym napięciu, nie mam kompletnie pojęcia o podkręcaniu a64.

Jeżeli wymiotło to dlaczego aukcja jeszcze nie jest zamknęta?

Czy był wynikiem selekcji - nie .. zresztą pewnie przekonasz się sam po testach :)

Selekcji nie robiliśmy żadnej

Pudełko otwierane bo niestety przewóz procesora w naszych warunkach wymaga porządnego zabezpieczenia i chłopaki od paczek chcieli jak najlepiej , zresztą magazyn już dostał wczoraj "po głowie" za otwieranie pudełek, bo przez przypadek zauważyłem że zabezpieczają procki wyjmując je z Box`ów - spodziewałem się właśnie takich reakcji na forum :), ponad połowa zamówień była w sklepie bez aukcji i czekamy na wpłaty, jeżeli nie wpłyną pieniądze aukcja zostanie przywrócona do zycia , jak wplyną jutro ściągnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnozniki sie odblokowaly, nie wiem czemu tylko wlozylem plyte, wymienili mi za stara, rewizja nowsza ale bios oryginalny byl jedne z pierwszych 25/01/2005

 

Na poprzedniej plycie nie byl odblokowany.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te procki od arche. Oby nastepna dostawa byla przynajmniej na takim samym poziomie jezeli chodzi o O/C.

 

@PITer

Mozesz sprawdzic czy na innej plycie te opterony beda mialy odblokowany mnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak, polecial dzisiaj box i oem opteron144:

box - 2800 1.48v (cpuz/itg sg) prime stable

oem nawet 2800 na 1.4v nie chcial leciec, zauwazylem duzo wyzsze temp na nim niz na innych prockach, wiec wniosek taki ze czapka krzywa, ale nie bede poprawial

 

obie sztuki maja tcase 57 jakby ktos chcial wiedziec, no i chlodzone moim wc, temp otoczenia ok 25 stopni, nie moglem otwierac okna, bo jestem chory na zatoki i nie chcialem sie bardziej dobijac

aha no i jeszcze sie pochwale 3700+ san diego......

tylko 3ghz 1.5v prime stable :blink: wc jak wyzej, temp w stresie to 38 stopni, spi 16m moglem przeliczyc na 1.456v wiec nie jest zle, biorac pod uwage ze myrddin669 lecial na bardzo niskich temp pomimo ac i stad na roznica, jutro czas na fc, moze bachusa i brqt sie przegoni w spi :lol:

i co z tym OEMem ? jakie tempy ma i na ile leci? 0546 tez jak boxik ?

ooo i jak san diego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oem 2700 1.44v, slabo....

 

<foto>

a to sandiego to stabilne jest na tym 3000 ?

 

i raz jeszcze ten OEM - 2700 stabilne to OK. ale jak temp??? wiem ze masz WC, a na AC mysliszze tragicznie by bylo? bo planuje komus kupic na AC i boje sie krzywego czepka trafic ...

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sandiego to stabilne jest na tym 3000 ?

 

i raz jeszcze ten OEM - 2700 stabilne to OK. ale jak temp??? wiem ze masz WC, a na AC mysliszze tragicznie by bylo? bo planuje komus kupic na AC i boje sie krzywego czepka trafic ...

ten oem na boxie lecial, teraz juz nie pamietam czy prime robil na 1.44 czy na wiecej, ale na boxie, a sd lecial na wc, z zamknietym oknem i bez lodu, prime robil na 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten oem na boxie lecial, teraz juz nie pamietam czy prime robil na 1.44 czy na wiecej, ale na boxie, a sd lecial na wc, z zamknietym oknem i bez lodu, prime robil na 1.5v

ale ten OEM 40C na tym boxowym coolerku przekraczał?? ten SD troche drogi ... 1000zl :/ arche ma, w sumie leci lepiej niz większosc Opków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze boom na Arche'owe opterony.. wczoraj rozeslalem info o nich wsrod znajomych i na ta chwile jest juz 4 chetnych na nowa dostawe :) mam nadzieje ze pojawi sie ona znaaacznie szybciej niz w marcu.. a SD fajny ale to jednak ponad o 1/3 wiecej niz te opterony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

ale ten OEM 40C na tym boxowym coolerku przekraczał?? ten SD troche drogi ... 1000zl :/ arche ma, w sumie leci lepiej niz większosc Opków

nie rozumiem a opterony 144 nie sa tez na san diego? mój 144 chodzi na 2700 1,42v na ac temperatura w szczycie do 44c. ninja z wentylem wyrabia do 2800 mhz temperatura dochodzi do 46c , na 2900 juz nie daje rady. boxowy wentyl nie da sobie rady na 2700 tak mi sie wydaje.jestem ciekaw ile te opki 144 od arche co robią 2700 przy 1,36v potrzebuja napiecia przy 2800. bo bardzo optymistycznie to wygląda, ale mi tez sie wydawało ze 1,42v przy 2700 to bedzie suer natomiast juz po wyzej 2800 trzeba zacząc go kami wiekszym v powyżej 1,5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...