Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Bez miernika bym tego nie tykał. Jak ja robiłem pencil moda na memki (ołówkiem IKEA), to po zamalowaniu rezystorka uzyskałem 2.53v!!

Musiałem zetrzeć "co nieco" grafitu, by uzyskać optymalne 2.3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no ja mam miernik , ale podczas pracy za bardzo nie mam jak mierzyc napiecia poprostu , mala buda i ninja przeszkadza m dlateog chcialem wartosc oporu ktora odpowiada w miare bezpiecznemu napieci na vmem -czyli pewnie gdzies kolo 2.3v to jest -i ustawilbym sobie taki opor jak mnie interesuje i po krzyku . o ile dem podniosles vmem i ile ci to dalo ? gra warta swieczki ?

 

kiedys robilem cos podobnego na 9550 tyle ze potencjometrami i kabelki przylutowane , no i duzo latwiejszy dostep do punktow pomiarowych grafy

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dem podniosles vmem i ile ci to dalo ? gra warta swieczki ?

Ze standardowego 2,07 na 2,3v. Raczej gra nie warta świeczki, przynajmniej do codziennego użytku. W marku05 +120pkt (zegary skoczyły z ~1200 na ~1300MHz, więcej nie sprawdzałem).

Wszystko to robiłem tylko do bicia wyniku w markach. Na codzień moja karta pracuje na standardowym napięciu i zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze standardowego 2,07 na 2,3v. Raczej gra nie warta świeczki, przynajmniej do codziennego użytku. W marku05 +120pkt (zegary skoczyły z ~1200 na ~1300MHz, więcej nie sprawdzałem).

Wszystko to robiłem tylko do bicia wyniku w markach. Na codzień moja karta pracuje na standardowym napięciu i zegarach.

faktycznie moy na ramki to raczej gra nie warta swieczki, zwiększanie V na core to juz 'troche' bardziej opłacalny biznes Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w koncu zrobilem vmod via bios. Rezultat - zlamanie 9k w 3dmark05 i prawie 19k w 3dmark03 :)

 

PS.

 

Dal ktos 1.6V ?

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w koncu zrobilem vmod via bios. Rezultat - zlamanie 9k w 3dmark05 i prawie 19k w 3dmark03 :)

 

PS.

 

Dal ktos 1.6V ?

 

 

jakim cudem na tym twoim leadteku udało ci sie przeskoczy 500 a co najlepsze ponad 550 i to jeszcze przy 1,5 v ja swojkego leadteka 7800 GT na 1,5v wykreciłem tylko 475 na pentagramie a powyżej tego taktowania pokazywały sie artefakty :(:(:( a teraz z XFX 7900 GT jestem bardzo niezadowolony bo mie sie uszkodziła bo teraz nawet ze standartowego taktowania gpu

(520) nie poleci nawet 522 bo sie wszytko wiesza dla tegfo leci na gwarancje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem na tym twoim leadteku udało ci sie przeskoczy 500 a co najlepsze ponad 550 i to jeszcze przy 1,5 v ja swojkego leadteka 7800 GT na 1,5v wykreciłem tylko 475 na pentagramie a powyżej tego taktowania pokazywały sie artefakty :(:(:( a teraz z XFX 7900 GT jestem bardzo niezadowolony bo mie sie uszkodziła bo teraz nawet ze standartowego taktowania gpu

(520) nie poleci nawet 522 bo sie wszytko wiesza dla tegfo leci na gwarancje pozdrawiam

he he to trafił Ci się naprawdę kiepski model. Ja mam jednego z pierwszych jakie się pojawiły na rynku i na standardowym napięciu i oryginalnym chłodzeniu wykręciłem na 495 B) . Taraz jak mam SLI z PoV, to niestety PoV ciągnie mi ją d dół i max co mogę wyciągnąć to właśnie 475 ale oczywiście wszystko na oryginalnym napięciu i chłodzeniu :). Tylko temperatura to tragedia bo 85 st

 

Pozdrawiam

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takim cudem ze sie kreci. Nie wziales pod uwage to, ze na moim leadtek'u jest zalozony blok wodny. Temperatura w stresie nie przekracza 38 stopni. Jak rowniez nie wziales pod uwage tego, ze moze trafilem na lepszy egzemplarz.

 

PS.

 

Przez bios owszem, ale można zrobić hard moda :D pozdro

To w takim razie oplaca sie go robic ? Bo widze ze zdania podzielone :wink:

 

Update:

Czy jest ktos, kto robil 1.6 vmod via bios ? I moglby sie podzielic jak mu to chodzi ?

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takim cudem ze sie kreci. Nie wziales pod uwage to, ze na moim leadtek'u jest zalozony blok wodny. Temperatura w stresie nie przekracza 38 stopni. Jak rowniez nie wziales pod uwage tego, ze moze trafilem na lepszy egzemplarz.

 

PS.

To w takim razie oplaca sie go robic ? Bo widze ze zdania podzielone :wink:

 

Update:

Czy jest ktos, kto robil 1.6 vmod via bios ? I moglby sie podzielic jak mu to chodzi ?

 

 

ja robiłem tego moda na 1,6 ale u mnie było tak czy dawąłem 1,5 v czy 1,6 v to nie było żadnej różnicy w podkręcaniu :(:( moze u ciebie bedzie róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś się nudziłem i puściłem sobie 3dmarka na jednej grafie bo płytę na sli oddałem do naprawy

 

kartę w trybie sli nie dało się potkręcic więcej jak 498-508/1200 a tu na jednej bez wysokiej temp i 530/1200 no nie żle myślę że na wodzie będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja jestem bardzo zadowolony ze swojej karteczki jesli chodzi o Oc stabilnie idzie na 550/1200 jedyne co robilem to podnosilem napiecie w biosie. no ale ostatnio gadalem z kolesiem i on twierdzi ze jego X800 w Call Of Duty 2 wyciaga 300 Fps na full detalach a moj na full detalach wyciaga od 90-120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja jestem bardzo zadowolony ze swojej karteczki jesli chodzi o Oc stabilnie idzie na 550/1200 jedyne co robilem to podnosilem napiecie w biosie. no ale ostatnio gadalem z kolesiem i on twierdzi ze jego X800 w Call Of Duty 2 wyciaga 300 Fps na full detalach a moj na full detalach wyciaga od 90-120.

Ale bajki, to co on ma? 8 Kart w jednym czy co? Też jestem szczęśliwym posiadaczem 7800GT i też jestem z niej zadowlony :)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio gadalem z kolesiem i on twierdzi ze jego X800 w Call Of Duty 2 wyciaga 300 Fps na full detalach a moj na full detalach wyciaga od 90-120.

W dx7 zapewne tak niech sobie sprawdzi w dx9 i wtedy się pochwali.

Co do karty też nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dx7 zapewne tak niech sobie sprawdzi w dx9 i wtedy się pochwali.

Co do karty też nie narzekam.

Czyli generalnie chlopak przesadza:) Dzieki ze mnie uspokoiliscie:):):). Teraz takie pytanko czy jest ses robic vmoda na proca albo memki. czy jeszcze cos wycisne z tej karteczki czy to juz jej kres??

Wiem ze gdzies tu byl opis vmoda ale nie moge znalesc wiec jesli ktos ma prosze o linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pierwszego postu dodam wyniki testow, mam nadzieje ze podacie mi swoje, i oby byly na jak najbardziej zroznicowanych komputerach :F wiec ja zaczne :)

 

stabilnosc i brak artefaktow sprawdzalem markami, gdy zauwazylem choc jednego malego arta (typu czarna kropka), zmniejszalem zegary az doszedlem do najstabilniejszej wartosci 466/1200. musze zaznaczyc ze nie sprawdzalem pamieci powyzej 1200. reszta kompa:

 

AMD Athlon™ 64 Processor 3000+ venice s939 @ 2600Mhz

DFI Lan Party NF4 Ultra-D

Kingston HyperX DDR 2x512MB / Freq: 400 @ 520 Mhz / CL 2.5-3-3-6-1T

GALAXY GeForce 7800GT 256MB GDDR3 @ 466/1200

Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS

 

oto wyniki:

 

3dmark2001se 27894

3dmark2003 16717

3dmark2005 7850

 

doom3

1024x768/ultra 122fps

1280x1024/ultra 111fps

1600x1200/ultra 94fps

 

NFS:u2 (fraps 2.1.0)

1024x768/max/full fsaa/full anizo:

Frames: 4247 - Time: 71272ms - Avg: 59.588 - Min: 41 - Max: 87

1280x1024/max/full fsaa/full anizo:

Frames: 2514 - Time: 60000ms - Avg: 41.900 - Min: 28 - Max: 45

1600x1200/max/full fsaa/full anizo:

Frames: 2168 - Time: 60000ms - Avg: 36.133 - Min: 25 - Max: 40

 

PRO EVOLUTION SOCCER 5 demo (:D):

1280x1024/full:

Frames: 3595 - Time: 60000ms - Avg: 59.916 - Min: 58 - Max: 60

 

prosze o wpisywanie swoich wynikow, wraz z konfiguracjami ;-)

SLI tez wchodza w gre :D

 

Ja mam 7800gt MSI i na zegarach 480/1100 mam ledwo 16000 3dmarków 03, a ona przy 466mhz ma 16700, jak to możliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj powalczylem troche i takie wyniki osiagnalem:

 

1. 3dmark01

Dołączona grafika

 

2. 3dmark05

Dołączona grafika

 

3. 3dmark06

Dołączona grafika

 

4. 3dmark03

Dołączona grafika

 

Narazie trwa zabawa z nowymi pamiatkami. Szukam najlepszego setupu CPU/MEM. Na dzien dzisiejszy udalo mi sie tyle ile widac na screenach. Zabawa nadal trwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poca zapomniałęś o mnie ;p ??

[;

Sprawdz marka na takich ustawieniach procach jak ma mess. 3Dm03 jest bardziej czuły na czest. cpu, niz gpu.

 

 

Tylko bios mod

Odpalales marka z m.in. LOD 3?

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...