Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie maleńkie radiatorki Pentagrama (alu) i są wystarczające. Z boku budy mam nawiew w postaci Fandera 90mm @ 5v. Pamięci 1300MHz @ 2.2v.

aha. czyli jakaś taniość styknie. dzięki!

 

a opisałes gdzieś wcześniej jak zmienić volty na MEM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wystarczy zamalować ołówkiem z IKEA'i jeden z rezystorków. Tylko koniecznie sprawdzajcie napięcie miernikiem po tym zabiegu, bo ołówek by IKEA, to jest zaczarowany ołówek i ja po zamalowaniu tego rezystorka miałem 2.5v na pamięci (musiałem go trochę usunąć) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wystarczy zamalować ołówkiem z IKEA'i jeden z rezystorków. Tylko koniecznie sprawdzajcie napięcie miernikiem po tym zabiegu, bo ołówek by IKEA, to jest zaczarowany ołówek i ja po zamalowaniu tego rezystorka miałem 2.5v na pamięci (musiałem go trochę usunąć) ;)

hehe magiczny dobre :D

 

a serio musi być z ikei ? bo ma troche daleko :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem najpierw 4 inne (miękkie) i max jaki udało mi się uzyskać, to było 2,17v, a tym maleństwem z IKEA za pierwszym podejściem 2,5v :gitarzysta2:

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem najpierw 4 inne (miękkie) i max jaki udało mi się uzyskać, to było 2,17v, a tym maleństwem z IKEA za pierwszym podejściem 2,5v :gitarzysta2:

hehe :)

 

a jaki zysk zanotowales z 1200(tyle mniej więcej ja mam) na 1300MHz ? np w pkt w marku 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, ale mieściło się to w przedziale 120 - 140 pkt.

jak mi chlodnica przyjdzie i generaly remont w budzie zrobie to moze wezme taki easy modzik pod uwage, oczywiscie miernik z tego co mówisz kupić/pozyczyć musze ;)

 

a timingami sie bawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, gdyż z tego co poczytałem na XS, okazało się, iż mam standardowo optymalnie dobrane timingi.

Jedyną zmianą w biosie jest zwiększenie napięcia na GPU.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podzwonie jutro po serwisach w gda może znajdzie się taki w którym nie będą chcieli 40zł za podłączenie karty i odpalenie na niej 3D Marka <_<

Wolał bym załatwić to polubownie, w sumie mogli nie wiedzieć że ta grafika jest trefna, byle by nie wymigiwali się gdy już będzie 100% pewność że przysłali mi wadliwy egzemplarz...

 

Dzięki za rady chemiczny_ali :)

Ja też swojego Leadtek 7800GT kupiłem w KOMSAD i wydaje mi się ,że mieli tam ostatnio lekkie zamieszanie , pewne wyprzedaże i mogi pomylić kartę dla Ciebie z jakąś walniętą , bo jak ja brałem swojego osobiście u nich w sklepie to była pełna partyzantka - karta była w pudle ale bez gierek no to się upomniałem i gość z szuflady wygrzebał co trzeba , ale wróciłem do chaty i kapnołem się ,że nie ma kabla VIVO i 2 x DVI_to_VGA . Więc zaraz posłałem do KOMSADu maila co i jak . Odpowiedzieli ,że przyślą mi te brakujące elementy pocztą na swój koszt - i to zrobili poleconym po ok. 7 dniach - więc są OK bo mogli powiedzieć cmoknij się Pan w 4 litery . Tak więc teoretycznie mogłeś przez jakąś pomyłkę dostać walniętą kartę albo fiksuje Ci ona ze względu na zasilacz ale to by nie dawało raczej takich objawów - może 3% szans ,że to wina zasilacza - wal do KOMSADu i niech Ci dadzą inny egzemplarz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili zrobiłem male porownanie jak rosnie wynik w marku 05 w stosunku do podnoszonego core i mem.

 

core; mem; marki

 

--------------------

 

400MHz; 1000MHz = 6900

 

440MHz; 1000MHz = 7200

 

480MHz; 1000MHz = 7670

 

500MHz; 1000MHz = 7800

 

500MHz; 1200MHz = 8300

 

510MHz; 1250MHz = 8480

 

520MHz; 1200MHz = 8500

 

CFG:

 

A64 - 2.5GHz

 

Nie wiem czy sie to komus przyda. Ale z nudow czlowiek robi rozne rzeczy ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ledteka px 7800 GT z tym nowym chłodzeniem ale bardzo słabo mi sie kreci (podkręcanlość w sygnaturce) ja bios edytowałem przez program "Nvidia_bios_modifier" i podwyzszałem napiecie na 1,5 v i nie wiele wiecej mi poszła bez widocznych artechaktów w grach sporadycznie sie pojawiających ale denerwujących a pamieci stabilnie mi latają 1170 i to jest ich totalny max i co ja ze swoją grafiką moge jeszcze zrobić ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne timingi mojego XpertVision:

dem ja mam takie orginalnie:

 

Dołączona grafika

 

takie jak Ty (identyko) mam jak zrobie "autoselect timingset"

 

w grafach tez tak jest ze im mniejsze tym lepsze? bo moje i Towje róznią sie znacząco ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y

 

Ja mam identyczną sytuację jak Ty, na 7800gt extreme leadteka

 

Przy okazji pochwalę się jak grafa mi się kręci, Vgpu standardowe, chłodzona x1

 

tylko 2003, bo przez blue connect nie moge jakos zassac innych instalek, ale niedługo je dorwe B)

 

klik

 

tylko przerażają mnie temperatury....

 

Aaaa, i jeszcze dodam:)

Na GPU robię 520MHz:P

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala komus VIVO (wejscie video) na 7800GT? Do tej pory spotkalem sie z opiniami ze ludzie "nie moga tego wlaczyc" ;) Mozna bez problemow zgrywac material video?

Oczywiscie dziala :) R.I.P. mial problemy ale nie vivo tylko z polaczeniem ,ale vivo dziala i mozna bez problemu zgrywac material video na kompa. Ja w tym celu uzywalem softu dolaczonego do karty. Jedyne co mnie zdziwilo ,ze dziala to tylko ze sterami dolaczonymi do karty :?

 

@Siuwar niezly potwor ,daj mu wiecej V bo tylko na to czeka :)

 

@ma1y jestem zadowolony ,bo dalem za karte smieszne (jak na okres w ktorym kupowalem) pieniadze ,a o/c jest raczej konkurencja sportowa i nie widze w tym jakis wymiernych korzysci :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie dziala :) R.I.P. mial problemy ale nie vivo tylko z polaczeniem ,ale vivo dziala i mozna bez problemu zgrywac material video na kompa. Ja w tym celu uzywalem softu dolaczonego do karty. Jedyne co mnie zdziwilo ,ze dziala to tylko ze sterami dolaczonymi do karty :?

 

@Siuwar niezly potwor ,daj mu wiecej V bo tylko na to czeka :)

 

@ma1y jestem zadowolony ,bo dalem za karte smieszne (jak na okres w ktorym kupowalem) pieniadze ,a o/c jest raczej konkurencja sportowa i nie widze w tym jakis wymiernych korzysci :wink: pozdro

Znaczy działa tylko ze sterami dołączonymi do karty czy tylko ściągniętymi ze strony Leadtek ??? U mnie to nawet nie działa Winfast PVR ale mam stery WHQL Nvidii jakieś tam ... co ciekawe Windows Movie Maker działa i VirtualDUb też .

Ale nie działa to wszystko rewelacyjnie . Zresztą za cenę jaką kupiłem swoją kartę tj. 999 zł to vivo może nie działać :-) . A tak wogóle to jadę 440/1100 temp . max 66 C idle 45 C - jestem zadowolony :-)

 

PS: Wyniki w sygnaturze są przy taktowaniu 7800GT 400/1000 .

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna nowki XFX GF7800GT za 1000zł lub MSI za 1050zł którą brać ja skłaniam się ku XFX a co Wy o tym myślicie?? miał ktoś tego XFX?? jak tak to jak się sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna nowki XFX GF7800GT za 1000zł lub MSI za 1050zł którą brać ja skłaniam się ku XFX a co Wy o tym myślicie?? miał ktoś tego XFX?? jak tak to jak się sprawował.

Nie znam tych modeli ale próbuj wybadać który jest cichszy ,wbrew pozorom to ważne - sprawdziłem na własnej skórze miałem "turbo suszarkę ASUSa V9999LE" nowy 7800GT Leadtek jest 2x cichszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y

 

na razie chodzę na def Vgpu 1,4v ;)

 

bawię się w marki na 520/1240, wiele więcej już bez modów nie wyciągnę,

 

btw. zrobiłem dzisiaj 8792pkt w 2005 :D

 

Update

 

na 1,45V 531MHz na GPU, memki na 1226 i zrobiłem 8959pkt w 3dmarku 2003 ;)

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y

 

na razie chodzę na def Vgpu 1,4v ;)

 

bawię się w marki na 520/1240, wiele więcej już bez modów nie wyciągnę,

 

btw. zrobiłem dzisiaj 8792pkt w 2005 :D

to fakt masz ładna sztuke!!

 

a testowałes grami - tak jak mówiłem wczesniej - HL2, fear, morrowind, aoe3, bo mi one troche zanizaja tzn mam mniej niz w marku05 (523/xxxx)

 

 

btw. mam pytanko, gdzies czytałem (in4.pl?) ze lepiej jest ustawic w biosie karty stałe zegary bo lepsze efekty są, niż np riva tunerem ale coś mi sie wierzyć nie chce ...

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...