Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie chce zakładać nowego tematu,więc zapytam tutaj :)

 

Niedawno przesiadłem się na PCI-E : Płyta Asus A8N SLI PREMIUM + XFX 7800 GT. Reszta jak w podpisie.

 

I zastanawiam się,czy jak w przyszłości będe chciał rozbudować system do SLI - to czy mój CHIEFTEC 420W to uciągnie?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciagnie mocniejszy sprzet wiec da rade , mam ta rev 2 z niby 2 liniami zasilania -podobno starsze rev sa slabsze ale ta moja daje rade

 

edit

wlasnie zrobilem pomiary miernikiem bo smartguardian pokazywal dosc zanizone wartosci

i tak

pod obciazeniem

real -12.01v smartg 11.71v

 

idle

real 12.15v smartg 11.83v

 

jak widac chieftec daje rade

sprzet to krecone 7800gt 1.5v , 2.8ghz procek , 2x1gb . 1x250gb hdd. 2x120mm , jakies dvd i fdd

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Ty masz jedną kartę graficzną. A kolega pyta, czy ta zasiłka pociągnie mu zestaw SLI. (czyli jakieś dodatkowe 90W - po OC). I tu może być problem. Najlepiej niech na ten temat wypowiedzą się posiadacze "duetów graficznych".

Ja osobiście zakupiłbym mocniejszy PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie chce zakładać nowego tematu,więc zapytam tutaj :)

 

Niedawno przesiadłem się na PCI-E : Płyta Asus A8N SLI PREMIUM + XFX 7800 GT. Reszta jak w podpisie.

 

I zastanawiam się,czy jak w przyszłości będe chciał rozbudować system do SLI - to czy mój CHIEFTEC 420W to uciągnie?

Na 100% ten zasilacz nie uciągnie zestawu sli na 7800GT, zwłaszcza po O/C. Ja miałem Tagana 480 w teorii przystosowanego do SLI, który przy jednej grafice trzymał napięcia bez problemu, ale przy dwóch już nie. Teraz mam 580 i jest ok.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Heat znalazł 7800GT za niecałe 800zł. Po tym zajściu naszła mnie nagła ochota na SLi :P

 

Teraz kieruje to pytanie do HawkEye.

 

1. Jaki miałeś wynik w 06 na SLi bez oc.

2. 450MHz to max u Ciebie?

3. Czy miewałeś problemy w grach przez SLi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Heat znalazł 7800GT za niecałe 800zł. Po tym zajściu naszła mnie nagła ochota na SLi :P

 

Teraz kieruje to pytanie do HawkEye.

 

1. Jaki miałeś wynik w 06 na SLi bez oc.

2. 450MHz to max u Ciebie?

3. Czy miewałeś problemy w grach przez SLi?

Witaj

ad1. Nie pamiętam dokładnie ale jakieś 200-250 punktów mniej niż po o/c (wyniki w podpisie były robione na 450 i przy standardowym ustawieniu systemu bez wyłączania prawie wszystkich procesów)

 

ad2. nie max to 490 (nie mam żadnych modów), a 450 MHz mam ustawione tylko dlatego że na standardowym chłodzeniu karty strasznie się grzeją po oc moje mają ponad 80 st i strasznie wyją, ale niedługo się to zmieni :), jak dokonam upgrade'u WC.

 

ad3. jak dotąd żadnych, oczywiście na nowej zasiłce :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temp. nie bede miał problemów bo planuje kupić te słowackie bloki na gpu + mem.

 

Pytam się o problemy w grach. Bo słyszałem wiele razy jak program nie miał wsparcia dla SLi. Ale pewnie chodziło o starsze produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temp. nie bede miał problemów bo planuje kupić te słowackie bloki na gpu + mem.

 

Pytam się o problemy w grach. Bo słyszałem wiele razy jak program nie miał wsparcia dla SLi. Ale pewnie chodziło o starsze produkcje.

Ja nie miałem problemu nawet ze starszymi, FarCry, KotOR I, SW Jedi Knight chodziły bez problemu.

 

PS.

Jakbyś nie wiedział to bloczki Alphacool NexXxoS NVXP-3 6800/7800 są dostępne w Polsce TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te słoweńskie są leprze tak mi się wydaje mnie wyszły z przesyłką 150euro http://ekwaterblocks.com/shop/product_info...products_id=111

 

 

a tu mamy dwa zasilacze jeden 480 W U 22 i 580 W U 15 i jak widać ten słabszy ma więcej amper i to dojść dużo

i dodajmy procek ok 150Wmax dwie karty po 100W=200W max ok 40A i inne użądzenia 100W max

 

480 W U22

natężenie przy napięciu +3.3V 28 A

natężenie przy napięciu +5V 48 A

natężenie przy napięciu +12V1 20 A

natężenie przy napięciu +12V2 20 A

natężenie przy napięciu -5V 1 A

natężenie przy napięciu -12V 0,8 A

 

 

580W U 15

 

 

natężenie przy napięciu +3.3V 26 A

natężenie przy napięciu +5V 30 A

natężenie przy napięciu +12V1 20 A

natężenie przy napięciu +12V2 20 A

natężenie przy napięciu -5V 0,8 A

natężenie przy napięciu -12V 1 A

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te słoweńskie są leprze tak mi się wydaje mnie wyszły z przesyłką 150euro 2097036[/snapback]

Te Tagany maja tylko na naklejce tak mocna linie +12V. W rzeczywistosci jest zdecydowanie gorzej ,dodatkowo reszta linii tez jest lekko przeszacowana :? pozdro
Piszesz to z własnego doświaczenia? Bo chyba jesteś w błędzie, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń z tym zasilaczem, o/c i miernikiem. Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Piszesz to z własnego doświaczenia? Bo chyba jesteś w błędzie, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń z tym zasilaczem, o/c i miernikiem.

Patrzac na naklejke to taki Tagan ma mocniejsza linie +12V niz Seasonic 600W :? Rozumiem ze jestes zadowolony ,bo nie masz szopek u siebie... Jest jedno ALE co bedzie jak podlaczysz tego Tagana pod cos bardziej wymagajacego? Seasonic nawet sie nie spoci i bedzie dalej chodzil cicho ,a Tagan jesli nie pojdzie z dymem to rozpeta huragan w budzie i z kompa zrobi sie maly helikopter :)

Tagan na tabliczce ma to samo co Topower'y p6/7 i wiecej niz Seasonic'i 500/600W ale uwierz mi te zasilki to inna klasa :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na naklejke to taki Tagan ma mocniejsza linie +12V niz Seasonic 600W :?

Tak jest tylko w trybie split, bo w combine już nie.

Trzeba patrzeć jaka jest obciążalność obu linii jednocześnie, Tagan ma 35A, a Seasonic 36A.

 

Rozumiem ze jestes zadowolony ,bo nie masz szopek u siebie... Jest jedno ALE co bedzie jak podlaczysz tego Tagana pod cos bardziej wymagajacego? Seasonic nawet sie nie spoci i bedzie dalej chodzil cicho ,a Tagan jesli nie pojdzie z dymem to rozpeta huragan w budzie i z kompa zrobi sie maly helikopter :)

Hmm, podkręcony A64, 2x7800GT też podkręcone, 5 HDD, 2 palniki DVD to chyba nie jest mało. Czy robi się głośny pod obciążeniem, tego narazie nie wiem bo grafy wszystko zagłuszają :mur: , niedługo przejdę całkowicie na wodę więc wtedy będę wiedział :)

 

Tagan na tabliczce ma to samo co Topower'y p6/7 i wiecej niz Seasonic'i 500/600W ale uwierz mi te zasilki to inna klasa :wink: pozdro

Najważniejsze że daje radę :), jak przestanie to wtedy go zmienię na coś innego B)

 

Edit: Co do tego czy się spoci, to zobacz jekie radiatory ma jeden i drugi

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam krótkie pytanie dotyczące Mod-a Pencil memków

 

Czy aby podbić napięcie na pamięciach to trzeba ten rezystorek, ołówkiem po środku zamalować czy tylko nóżki połączyć ze sobą tak jak ma to miejsce w 7900GT ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy aby podbić napięcie na pamięciach to trzeba ten rezystorek, ołówkiem po środku zamalować czy tylko nóżki połączyć ze sobą tak jak ma to miejsce w 7900GT ??.

Dokladnie tak trzeba zrobic ,lub uzyc precyzyjnego potencjometru do zmniejszenia oporu :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie : jak to jest z tymi potokami bo kazdy mowi i pisze co innego.Czy sa wogole modele z mozliwoscia odblokowania bo planuje miec (tymczasowo poki nie bede mial wiecej siana na X1800xt 512) 7800GT leadteka i zastanawia mnie czy bedzie sie dalo odblokowac 4 potoki.Prosze znawcow o odpowiedz,bardzo mi na niej zalezy.Pozdrawiam :)

Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro --> odblokowac sie nie da niemniej jednak gainward wydal limitowana serie 7800gt gdzie niby dalo sie odblokowac 4 potoki ale wyszlo niewiele modeli tej karty czytalem kedys o tym na vrzone pcb bylo identyczne jak gtx-a :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj 2 ostatnie komentarze

Sam jestes ignorant.Mozliwe,ze sciemniaja,ale po co by mieli to robic?

Masz racje jestem ignorantem...takich komentarzy z [gluteus maximus] :)

 

@storm kiedys tez slyszalem o takim wynalazku ,ale nigdy nie widzialem na wlasne oczy chociaz najbiedniejszej recki ,wiec to raczej traktuje jako opowiesci z krypty czy jakos tak :wink:

 

Jednakze ,zeby nie bylo to Gainward wydal cos co da sie odblokowac ,jest to twor na AGPx8 o nazwie 7800GS+ Bliss (fajna nazwa hyhy ;]). To cudo posiada 20ps w standardzie i mozna odblokowac pozostale 4ps ,cena jak i ilosc sztuk powalaja. GW zamierza wydac na swiat cos kolo 1500szt. ,a cena u nas ok. 1,7k :blink: To taka ciekawostka sorry za OT :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll

 

Mam do Was pytanie. Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem karty leadtek 7800GT. Wiec od razu postanowilem sprawdzic jaki ma potencjal OC. Po zalozeniu bloku wodnego wzialem sie za sprawdzanie.

 

Wyniki jakie mi wyplula to:

3dmark05 ponad 8500 punktow

3dmark03 ponad 18k punktow

 

Udalo mi sie ja wykrecic na 524/1.25

 

I w tym momencie mam pytanko do Was, co o tym sadzicie ? Wynik dobry, zly. Planuje zrobic rowniez vmod via bios. Moze cos pojdzie do gory :)

 

Jedna rzecz mnie jedynie zdziwila. W momencie wykrecenia procka na max. jaki zawsze stosowalem w testach ze stara karta ( 6800 GS ), czyli na 2.9Ghz - 3dmark05 wyskakuje mi po pierwszym tescie do windy. Natomiast 3dmark03 ma zwieche w polowie. Musze zmiejszyc zegar CPU do 2.48Ghz zeby wszystkie testy przeszly. Czyzby PSU bylo slabe ???

 

Czekam na opinie fachowcow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...