Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

jezeli te wyniki bez bios modu to sa bardzo dobre , co do watpie , u mnie praktycznie to samo ciagnie chieftec 420W i napiecia ani drgna (mierzone miernikiem podane gdzies wyzej) poprostu obecnie sie cieplej i moze to od tego , no i grafa tez chyba bardziej sie grzeje niz poprzednia -ale to tylko moja domysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malik jestem wielce zdumiony wynikiem podkręcenia rdzenia, czy aby na pewno jest bez bio-mod'a? :? Wynik można powiedzieć, że w normie, ale więcej może nam powiedzieć 3dmark06 :wink:

 

Co do tych anomalii to nie zaszkodzi sprawdzić napięcia miernikiem w stresie. U Ciebie jest taka sytuacja, że masz niezwykle mocno obciążoną linie +12V, a reszta ma niewielkie obciążenie, a z tego co mi wiadomo Tagany tego nie lubią :-| Istnieje też okoliczność z temperaturą o czy już wspomniał robot :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co temperatur to sa moim zdaniem w porzadku. Na CPU 30-31, GPU 33. Wiec nie jest zle. W stresie oby dwa nie przeskakuja 41 stopni.

Karta na pewno nie ma zrobionego bio-moda. Wczoraj odebralem ja i tylko zalozylem blok na nia. Moze jakas selekcja :P

Jesli chodzi natomiast o Tagana, mozliwe Chemiczny Alu :) Anomalie znikaja jak ustawie 2.48Ghz. Powyzej tego nie moze przejsc zaden smark.

Wiec czeka mnie zmiana PSU ? Od razu powiem ze mysle docelowo o 7800GT SLI ;)

3dmark06 wrzuce dzisiaj i zrobie testy.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

odkrec grafe i podkrec procka i wtedy zobacz co i jak , ale skoro musisz az tyle zjezdzac z tym prockiem to juz sam nie wiem , w koncu masz zasilke lepsza od mojego chiefa a u mnie spokojnie 500/1200 i procek na 2.8ghz marki przechodza i napiecia ani drgna . dopiero jak zarzuce stress prime na procka + 3dmarka 2005 - napiecia zaczynaja lekko sie zmieniac -tak od 12.05 do 12.1 wiec ten tangan to powinien spokojnie sobie poradzic

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie - sprawdze czy sa zalezne w takim ukladzie jak mowisz. Podobno Tagany maja cienkie zasilanie na linii 12V - a ona jest najbardziej obciazana u mnie. Potestuje i zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Podobno Tagany maja cienkie zasilanie na linii 12V - a ona jest najbardziej obciazana u mnie. Potestuje i zobacze.

Niie to, że Tagany mają słabe linie +12V, problem polega na tym, że linie +3,3V i +5V są zależne od "dwunastki" i przy dużym obciążeniu linii +12V dwie pozostałe jak nie są odpowiednio mocno obciążone wariują i idą do góry. Można temu zaradzić obciążając dwie pozostałe :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niie to, że Tagany mają słabe linie +12V, problem polega na tym, że linie +3,3V i +5V są zależne od "dwunastki" i przy dużym obciążeniu linii +12V dwie pozostałe jak nie są odpowiednio mocno obciążone wariują i idą do góry. Można temu zaradzić obciążając dwie pozostałe :wink: pozdro

linia 3.3v jest zawsze niezależna nawet w takim cudzie techniki jak codegen , tylko linie 5v i 12v są zależne od siebie , antki mają wszystkie linie niezależne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja z rozpędu napisałem, że również +3,3V :wink: Co do niezależności linii to również Seasonic'i mają niezależne linie i chyba Topower'y P6/7 :)

 

@Malik z tyłu przełącznik ustaw na Combine, a obciążyć linie +5V możesz dodatkowymi napędami lub jak Benito żarówkami :lol: pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobilem. Ale niestety zero poprawy. Czeka mnie poprostu kupno nowego PSU :mur:

 

Poki co ... screeny moich wypocin:

 

3dmark03:

 

Dołączona grafika

 

3dmark05:

 

Dołączona grafika

 

3dmark06:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll

 

Mam do Was pytanie. Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem karty leadtek 7800GT. Wiec od razu postanowilem sprawdzic jaki ma potencjal OC. Po zalozeniu bloku wodnego wzialem sie za sprawdzanie.

 

Wyniki jakie mi wyplula to:

3dmark05 ponad 8500 punktow

3dmark03 ponad 18k punktow

 

Udalo mi sie ja wykrecic na 524/1.25

 

I w tym momencie mam pytanko do Was, co o tym sadzicie ? Wynik dobry, zly. Planuje zrobic rowniez vmod via bios. Moze cos pojdzie do gory :)

 

Jedna rzecz mnie jedynie zdziwila. W momencie wykrecenia procka na max. jaki zawsze stosowalem w testach ze stara karta ( 6800 GS ), czyli na 2.9Ghz - 3dmark05 wyskakuje mi po pierwszym tescie do windy. Natomiast 3dmark03 ma zwieche w polowie. Musze zmiejszyc zegar CPU do 2.48Ghz zeby wszystkie testy przeszly. Czyzby PSU bylo slabe ???

 

Czekam na opinie fachowcow :)

wynik jak dla mnie bardzo dobry !! żadko na standard V takty. zachęcamy do biosmoda, bedzie TYLKO lepiej ;)

 

 

co do zasiłki to raczej da rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIekie dzieki. Vmod bede robil :) Tylko musze dokladnie przestudiowac instrukcje jak to sie robi ;)

 

A zasilke tak bede musial zmienic - juz pod SLI i dwujajowca - bo to mam w planach.

 

Co powiecie na ta zasilke: http://zenfist.pl/pID/213.htm

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co powiecie na ta zasilke: http://zenfist.pl/pID/213.htm

Absolutnie NIE!!! Jest wiele zasiłek przy których ten Tagan wysiada :) W okolicach 0,5k masz to http://zenfist.pl/pID/231.htm lub http://zenfist.pl/pID/232.htm . Może coś z Antec'a? :rolleyes: http://zenfist.pl/pID/236.htm , http://zenfist.pl/pID/237.htm , http://zenfist.pl/pID/235.htm

Te zasiłki które podałem robią miazge z tego Tagan'a :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zenfist.pl/pID/235.htm

 

Najbardziej pasuje mi ten. Oprocz tego ze ma byc super wydajny. Chcialbym rowniez zeby mial oploty na kablach i jak sie da odpinane kable :)

 

Ten np. jest idealny: http://zenfist.pl/pID/294#spec

 

Ale czy naprawde jest taki cichy :/

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem :? Natomiast wiem jedno, nic bardziej cichego niż Seasonic nie dostaniesz :) Co prawda nie ma odpinanych kabli ani oplotów na kablach ale i tak warto :D

Seria HE jest może cicha, ale coś tam Zenfist wspomina o mizernej wentylacji budy :? Coś podobnego mam teraz u siebie, a Seasonic zapewnia i cisze i przyzwoitą wentylacje :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże kochany. Na def. v wykręciłeś 8,8k marków? Pokłon ;]

 

Tylko troszke dziwne, kręciłem marka 05 na 2.6GHz (to akurat malo wazne) , 526MHz core i 1225MHz mem - wyrwalem 8664.

 

A Ty 8800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez sie zdziwilem :)

 

Zrobie vmoda i chcialbym zeby 9k peklo w 05 i 19k w 03. Moze tez cos w 06 podskoczy. Ale i tak trace duzo na procku :( Ma potencjal na 2.9 a tu nie moge go wykorzystac.

 

Zrobie maly eksperyment i pozycze od przyjaciela zasilke 530W z nielubianej firmy Chemicznego Ala :) TAGAN :) Zobaczymy czy to jest powodem mojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nielubianej firmy Chemicznego Ala :) TAGAN :)

:):):)

Cały czas mnie męczy pytanie: Why ???? :)

Chemiczny Ali mógłbyś podać jakieś merytoryczne źródło Twojej niechęci do Tagana?

Już wcześniej dyskutowaliśmy na ten temat, ale nie zapytałem właśnie dlaczego?

Mam już drugiego Tagana i dlatego jestem ciekaw, bo jakoś nie mogę znaleść w necie jakiś krytycznych wypowiedzi odnośnie tych zasilaczy. Na Zenfist.pl też jest chwalony.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze :D Nie to, że jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem Tagana. Jest jedno co mi się nie podoba, a mianowicie, że panowie z Tagana jadą na dobrej opinii i serwują nam powiedzmy, odgrzewane kotlety za cenę niewspółmierną z tym czego można oczekiwać :-| Dość stara konstrukcja ,sprawność na nienajwyższym poziomie, brak niezależnych linii (+12V i +5V) :? Za cenę 0,5k oczekujemy tego, że zasilka będzie na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem ilości wtyczek i ładnego opakowania.

Nie mam nic do Tagan, po prostu niektóre rzeczy mi się nie podobają w produktach tej firmy, a cena to chyba najbardziej :wink: pozdro

 

BTW. Ale ja nie jestem Ala :lol2: Jestem chłopcem o imieniu Ali :lol2: Jak już próbujemy odmieniać to kogo? czego? Alego :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakims cudem udalo sie :)

Nie wiem czy orginalne chlodzenie nalezy do nowszej wersji czy starszej. Zreszta dla mnie to niewazne. Gdyz zaraz po kupnie zalozylem na nia blok WC. I w tym momencie, w idle mam 32 stopnie na grafie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przed paroma dniami stałem sie posiadaczem karty Gigabyte 7800GT.

 

Niestety wyniki jakie osiągam w 3DMarku 2005 wydaja mi sie podejrzanie niskie.

 

Bez żadnego oc na konfiguracji : Sempron 64 3000+ (1800 Mhz), Asrock K8SLI eSata i 2x512 Elixir mam raptem 5300 Marków !

 

Jak wykręcę proca do 2300 Mhz i karte do 450/1050 to mam 6850 smarków :(

 

Stery to jakieś 84.xx, próbowałem na dwóch różnych, ale różnica ok 50 punktów.

 

Jakieś sugestie ? Wiem że płyta ujowa, pamięci też, ale chyba nie powinno być aż takiej różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy karta asus gf7800gt na plycie asus a8n sli deluxe, bedzie wspolpracowala z karta asus gf 7900gt?

jakie korzysci a i jakie mankamenty wynikaja z takiego polaczenia.

dodam ze w tej chwili na tej plycie pracuja dwie karty asusa 7800 gt (extreme)

Edytowane przez Uzdrowiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy karta asus gf7800gt na plycie asus a8n sli deluxe, bedzie wspolpracowala z karta asus gf 7900gt?

jakie korzysci a i jakie mankamenty wynikaja z takiego polaczenia.

dodam ze w tej chwili na tej plycie pracuja dwie karty asusa 7800 gt (extreme)

Nie sprawdzałem osobiście, ale imo takie połączenie nie będzie dzialać :-| dwie karty różnych producentów to poł biedy, ale dwie kompletnie różne konstrukcje :blink: To się nie uda :? Nawet gdyby dało rade to po pierwsze karty działały by z takatami 7800GT na domiar złego prawdopodobnie zastałby zablokowany jeden quad w 7900GT i jeden VS, ale to tylko takie gdybanie, bo to nie ma prawa zadziałać :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ktos moze podac rysunki z pencilmodem na memki -gdzie rysowac i wartosci oporow odpowiadajace napieciu ? i jaka jest bezpieczna granica podniesienia v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

tylko 1 z tych zdjec sie do czegos nadaje , pokazuje gdzie trzeba malowac olowkiem , ale nie ma nic jaki opor ma byc dla poszczegolnych vmem -a nie mam jak zmierzyc v na memkach podczas pracy dlatego potrzebne mi sa wartosci oporu jaki ustawic

 

EDIT

cos tam udalo mi sie znalesc o tych oporach , ogolnie olowkiem ciezko cos zrobic konkretnego

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...