Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

No ja mam chyba problem z tym zalmanem :? Zalozylem to chlodzenie i w sumie jest slabo ,tzn temp. w idle'u to 47* ,a w stresie dochodzi do 70* i wyzej :-| Chodzi u mnie na 5V ,docisk wydaje sie ok. i pasta ceramique. Dodam ze wentylacje budy mam dosc kiepska. Jeszcze jedno ,rdzeniem sie nie martwie bo 70* to dla niego nic ,ale pamieci przy wentylu na 5V nie chca chodzic na 600MHz w pelni stabilne sa na 550MHz :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

A powiedzcie mi jak wygląda kwestia jakości obrazu 2D na monitorze analogowym w przypadku tch kart i jeżeli są jakieś różnice to, która firma wypada pod tym względem najlepiej??

Mam 19 calową Iiyamę crt i zwykle pracuje w 1280x1024x100Hz. Jeżeli jesteście posiadaczami 7800GT i macie możliwość sprawdzić przede wszystkim jakość czcionek w tej czy podobnych rozdzielczościach będę stukrotnie wdzięczny za podzielenie się obserwacjami.

Nie chciałbym kupić a potem: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na Sony E400 19" w 1280x1024 na codzień i jest wszystko OK, grafa to Galaxy.

 

btw

@chemiczny ali na jakim chłodzeniu miałeś 600Mhz stabilne na memkach :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj probowalem polaczyc 2x7800GT w SLI, problem w tym ze byly to karty roznych producentow (GALAXY i GIGABYTE), mimo ze fizycznie wygladaly tak samo, nie wykazywaly kompatybilnosci. czy zmiana biosu moze pomoc? probowal ktos? jest jakis sposob na karty roznych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj probowalem polaczyc 2x7800GT w SLI, problem w tym ze byly to karty roznych producentow (GALAXY i GIGABYTE), mimo ze fizycznie wygladaly tak samo, nie wykazywaly kompatybilnosci. czy zmiana biosu moze pomoc? probowal ktos? jest jakis sposob na karty roznych firm?

1. Zmodowałeś płytę na SLI? Masz przecież Ultra-D

2. Na nowych sterach powinny działać karty różnych producentów, jednakże myślę, że najlepiej było by, gdybyś wgrał jednakowy bios do obu kart.

3. Przestawiłeś zworki na płycie w pozycję SLI? (pod warunkiem, że spełniasz wymagania punktu 1)

4. W sterach należy uaktywnić pracę kart w trybie SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na Sony E400 19" w 1280x1024 na codzień i jest wszystko OK, grafa to Galaxy.

A inni posiadacze np.: spod flagi MSI, Leadteka, Pov?

To zawsze ATI był chwalony za jakość 2D na monitorach analogowych, czy to się zmieniło ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 22" Iiyame CRT i 7800 GT leadteka i nie narzekam

musiałem tylko pogrzebać troszke w ustawieniach monitora,nie był poprawnie skalibrowany gdy przyjechał do mnie ze sklepu (odchodziły czerone cienie z trzcionek,ale teraz jest już brzytwa)

 

edit: rozdziała na której pracuje to 1200x1600

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj probowalem polaczyc 2x7800GT w SLI, problem w tym ze byly to karty roznych producentow (GALAXY i GIGABYTE), mimo ze fizycznie wygladaly tak samo, nie wykazywaly kompatybilnosci. czy zmiana biosu moze pomoc? probowal ktos? jest jakis sposob na karty roznych firm?

Witam

Ja mam karty dwóch róznych producentów Leadteka i najpierw MSI, która padła po chyba po tygodniu, a teraz mam PoV. Chodzi bez problemu. Nie zmieniałem biosu. Tylko mam podłączone zasilanie do obu kart i do płyty bo bez podłączonego zasilania do MB karty świrowały. Karty chodzą tak już około dwóch miesięcy. Także musisz posprawdzać wszystko tak jak wcześniej radził @dem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem :? Link do krotkiego testu tego czegos dawalem stronke wczesniej. Co do krecenia to mysle ze rdzen pojdzie do ok.500MHz a pamieci moga poszybowac dosc wysoko ,ale jak wszyscy wiemy wzrost wydajnosci poprzez o/c pamiatek mozna o kant [gluteus maximus] rozbic :sad:

A nie mozesz poczekac tygodnia i lykac 7900GT (cena podobna)? :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak planuje za jakis czas całego kompa składac( miesiac do ceny 4500zł oczywiscie bez monitora :) i teraz 2 jaja procesor:) i tak obserwuje se 7800GT i czekam na 7900GT ale wadpie aby 7900GT był w tej cenie bedzie drosze :( jak cena bedzie zaporowa to te 24 potokii pffffff i te taktowanie rdzenia to cos to bedzie wydajne tak jak 7800GTX ? wole ORT: brac/color] taniego 7800GT i pokrecic go troche i bede miał takie gtx ale bez 4 potków ale wdajniejszego bo podkreconego wiadomo od niekreconego gtx :P oby tyle nie kosztował bo wtedy nie bedzie sie opłacało :( ale wiadomo trzeba poczekac do premiery i wtedy oceniac :) wiec czekamy na testy na PCLab pozdro :twisted:

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem dzis w koncu Zalmana VF700 Cu. W trybie silent jest nieco chlodniej, ale o niebo ciszej(nic sie nie zmienilo jesli chodzi o OC). W trybie normal jest glosno(jak dla mnie) a OC rdzenia podskoczylo o 10mhz(dopiero 2 godziny testowalem, wiec jeszcze nic pewnego). W pelni stabilne na silent jest 500/1200(karta od MSi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inni posiadacze np.: spod flagi MSI, Leadteka, Pov?

To zawsze ATI był chwalony za jakość 2D na monitorach analogowych, czy to się zmieniło ostatnio?

PoV @ Panasonic 17" 1024x768 85Hz - zero problemów

 

denerwuje mnie tylko ta przejściówka..bo karta ma 2xDVI (pewnie teraz wszytskie juz tak mają??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można powiedzieć że najbardziej "pokrecony" GT na forum :]

 

Nie śledziłem za bardzo Twoich zabaw, zrobiłeś moda v na pamieciach? Czy ciagle operujesz core?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko biosMod. W końcu musiałbym zrobić pencilmoda na pamięciach, bo przy rdzeniu wyglądają jak kopciuszek ;). Tylko teraz jak mam wodę, to nie bardzo będzie jak wyjąć karty z kompa, by zamalować rezystorek.

 

Musi mnie natchnąć wena, na razie odeszła.

 

PS. Najbardziej wykręconego 7800GT ma Storm. Tyle, że On ma hardmody na rdzeniu i pamięciach.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ostatnio włożyłem do swojego kompa 2x 7800GT i mam mały problem - za cholere nie udaje mi się zmusić 3DMarka 2006 do współpracy z dwoma kartami :( Otóż czy mam włączone SLI czy też wyłączone, czy mam dwie grafy wsadzone czy też jedną wynik zawsze jest ten sam :( Szukałem po forach i znalazłem takie opcje:

 

- tu znalazłem info o włączeniu "Kształtowania obrazu przez wiele procesorów" czy siakoś tak - na sterach 81.95 nie pomaga, na 81.98 nie ma takiej opcji

 

- zmiana sterów na 81.98 bo na 81.95 nie działą SLI podobno poprawnie w 3DMarku 2006 - też nic nie pomogło.

 

 

System świeży, stawiany 4 czy 5 dni temu - wcześniej pracował na 6600GT. Pozostałem wyniki (narazie tylko 3DM03/3DM05/FEAR) w porządku. Reszta konfigu (ta ważniejsza)" AN8-SLI/A64 2700MHz/2x512MB DDR600MHz/TT 550W

 

Jakies sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...