Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: o ile wzrosla wam temp po biosmodzie i malym o/c ? i jakie chlodzenie polecacie na 7800gt? mam obecnie standard z Pov :)

dołanczam sie do pytania

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam standardowe chlodzenie i bez vmoda, a po o/c temperatura wzrosla o jakieś 10 do 15 stopni, a jeśli chodzi o chłodzenie to ja już niedługo bede miał Silencera NV5 rev3 od uzytkownika dem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam standardowe chlodzenie i bez vmoda, a po o/c temperatura wzrosla o jakieś 10 do 15 stopni, a jeśli chodzi o chłodzenie to ja już niedługo bede miał Silencera NV5 rev3 od uzytkownika dem ;)

no wlasnie mysle nad silencerem albo: http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1454 :/

 

jak zamkne obudowe to temp na grafie rosnie do ~50stopni (z o/c) aha no i nie mam z tylu wentyla do wyprowadzania powietrza bo mmodul audio z DFI uniemozliwia zamontowanie 120mm :x a 80tki nie mam :) no ale problem z tym, ze temp po przekroczeniu 50stopni powoduje zamulenie systemu... cos jakby proc byl dojechany w 100% a nie jest. :/ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zamontowałem Silencera NV5 rev.3, temperatura w spoczynku kilka stopni niższa, ale jaka cisza za to, wiatrak pusciłem na jakieś 70% (panelik Zalmana), przy max obrotach jest już słyszalny, ale nie na tyle, żeby nie dało się siedzieć, nadal jest cichyy, jeszcze wymienie wiatrak na płycie i będzie chodził jak laptop, no moze dysk będzie głosniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory sory za taki mały oftop : jakby byl ktos chetny na 7800gt to chetnie sprzedam swoja z modami lub bez :) info z propozycjami na PW

 

wracajac do pytania o wzrost temp po bosmodzie to jest praktycznie niewielki gora 2-3 stopnie

 

pozdraiwam storm :)

Edytowane przez storm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory sory za taki mały oftop : jakby byl ktos chetny na 7800gt to chetnie sprzedam swoja z modami lub bez :) info z propozycjami na PW

 

wracajac do pytania o wzrost temp po bosmodzie to jest praktycznie niewielki gora 2-3 stopnie

 

pozdraiwam storm :)

thx ;] no to czas kupic silencera i biosmoda pacnac ;]

Edytowane przez mCzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwszyche testach nie widze znacznej różnicy w temperaturze, między standardowym a Silencerem, no ale zobaczy sie za pare dni jak AC5nabierze pełnej przewodności cieplnej :]

 

IDLE 45

Stress max 54st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkownikow - możecie podać całkowitą długość karty od sledzia(nie licząc wypustek dvi) do końca laminatu - z dokładnością do milimetra. Szukałem na necie ale nie znalazłem rozmiarów. dzięki

edit znalazlem - 228 mm - nie było pytania :)

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle nad silencerem :F u mnie fajne bedzie to ze powietrze za obudowe bedzie wypychal ;] obecnie w idle mam 51 (460/1170 - nie mam wiatraxa co wpycha do srodka powietrze ;]) wkurza mnie ten znaczek ognia w speedfanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 7800GT poprostu nie ma czego odblokować :P

Heh dlaczego? To ten sam rdzeń co 7800GTX . W rivatunerze też mam do odblokowania potoki i 1 vertex. Ale nic sie nie dzieje jak zmienie. Edytowane przez RadziulX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to załóżmy że są te potoki, no i co z tego :?: Skoro nikomu w żaden sposób nie udało sie w ich chociażby z artami odblokować.

Heh. A ty proowałes? Np poprzez zmiane/edyscje biosu?

Ps. Nawet ładnie wykręciłeś tego gf7800GT. Podnosiłeś napięcie? Jeśli tak to o ile lepsze o/c uzyskałes po podniesieniu.

Edit : Juz wiem dlaczego sie nie da. Trudno.

Edytowane przez RadziulX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie szybkie pytanko czy wy jak np wlanczacie kompa na drugi dzien po nocy to tez wam zchodzi z obrotow dopiero po jakichs paru min w windzie ? potem juz tego nei ma jedynie po dlugim nieuzywaniu kompa. Wlanczam power i mormalnie sa max obroty przez sekunde potem spadaja na 2 lewel i przy uruchamianiu windy powinien zejsc na 3 i tak sie dzieje ale nie jak wlanczam kompa po calej nocy np dziwne to po np jak wlancze nawet po 2- 3 godzinach to wlasnie jest tak ze przy windzie odrazu spadaja oborty a po nocy nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie szybkie pytanko czy wy jak np wlanczacie kompa na drugi dzien po nocy to tez wam zchodzi z obrotow dopiero po jakichs paru min w windzie ? potem juz tego nei ma jedynie po dlugim nieuzywaniu kompa. Wlanczam power i mormalnie sa max obroty przez sekunde potem spadaja na 2 lewel i przy uruchamianiu windy powinien zejsc na 3 i tak sie dzieje ale nie jak wlanczam kompa po calej nocy np dziwne to po np jak wlancze nawet po 2- 3 godzinach to wlasnie jest tak ze przy windzie odrazu spadaja oborty a po nocy nie :/

U mnie są obroty na maxa dopuki winda sie nie załaduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. A ty proowałes? Np poprzez zmiane/edyscje biosu?

Ps. Nawet ładnie wykręciłeś tego gf7800GT. Podnosiłeś napięcie? Jeśli tak to o ile lepsze o/c uzyskałes po podniesieniu.

Edit : Juz wiem dlaczego sie nie da. Trudno.

Nie próbowałem- uznałem to za strate czasu po lekturze topicu. Podniosłem napięcie przez biosmod'a, zyskałem ~30Mhz- nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RadziulX mogles poszukac bylo klepane pare razy w tym topic'u! Chip jest pociety laserem i nic nie odblokujesz ,nawet jak wrzucisz super wypasionego o/c biosa hyhy ;] pozdro

No juz wczoraj sie właśnie o tym dowiedziałem. A szkoda zawsze to by było pare fps więcej. hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...