Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

moj idzie na 490/1220 (1.5V) czyli tak w miare... na standardowym chlodzeniu, ktore jest nienajgorsze (ciche i dosc wydajne)...

ale widzę że masa osob robi biosmody, aż jestem zaskoczony że wsród uzytkowników 7800GT to takie popularne :unsure: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzę że masa osob robi biosmody, aż jestem zaskoczony że wsród uzytkowników 7800GT to takie popularne :unsure: :wink:

 

popularne bo i proste i korzysci z tego sa :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z GeForce 7800 GT w takiej grze jak Call of Duty2 miałem 22 fps a w dymie 14 oczywiście na maxa detalach fps mierzyłem programem FRAPS...

Czy to może być od sterowników karty lub płyty głównej? Próbowałem nawet sterów DNA

...

Wiem ze oczekiwales wiecej po tej vga ,ale do COD2 zeby sobie pograc w wysokiej rozdzielczosci (powyzej 1024x768) musisz miec jakiegos szybkiego radka (powyzej x1800xt) lub szybszego GF (z pewnoscia cos zdecydowanie szybszego niz to co masz). Taka jest smutna prawda ,ale glowa do gory ,bo COD2 to odosobniony przypadek :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tu sli pokazuje co jest wart jak wyłącze to spada mi o 15do 30 fps oczywiście na full wszystko 1280/1024jest płynnie od 39 do 80fps

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój idzie na 499/1230 (bez żadnych modów) i chłodzi go Silencer NV5 rev.3, cisza to podstawa, dzisiaj jak grałem w Obliviona karta była podkręcona na 460/1000 i RivaTuner zanotował pierwszy raz temperature 61 stopni, ale to przez może 15 sekund, potem spadła do 50 prau i tak zostało, niewiem co tak ją obciązyło nagle ;)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze oczekiwales wiecej po tej vga ,ale do COD2 zeby sobie pograc w wysokiej rozdzielczosci (powyzej 1024x768) musisz miec jakiegos szybkiego radka (powyzej x1800xt) lub szybszego GF (z pewnoscia cos zdecydowanie szybszego niz to co masz). Taka jest smutna prawda ,ale glowa do gory ,bo COD2 to odosobniony przypadek :wink: pozdro

no masz racje ali ja na moim 6800GS nie przyszalałem z opcjami :) ale gra fajna jest ;)

 

.PaVLo. a na standardowym jak łatało? była jakaś róznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj egzemplarz club3d 7800gt na zalmanie vf700Cu dziala bez artefaktow na 470/1200. na wyzszych czestotliwosciach nastepuja zwiechy w cod2 i hl2. co ciekawe doom3 przy takich samych wartosciach smiga bez bledow. czy po zalozeniu wiatraczkow na obudowe bede mog cos jeszcze wycisnac z tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj egzemplarz club3d 7800gt na zalmanie vf700Cu dziala bez artefaktow na 470/1200. na wyzszych czestotliwosciach nastepuja zwiechy w cod2 i hl2. co ciekawe doom3 przy takich samych wartosciach smiga bez bledow. czy po zalozeniu wiatraczkow na obudowe bede mog cos jeszcze wycisnac z tej karty?

RACZEJ nie

 

 

używaci ATItoola? bo to chyba szmelc do NV jest (do ati nie wiem bo dawno nie mialem :P ) ale na 498mhz przez 90min (i wiecej) nie mam errorów (no errors for 92min itp) a w marku i grach jak najbardziej sa. poza tym jak go nie ogranicze w opcjach do 500 max to szuka artów na 510 i więcej i oczywiście zwiecha :) może coś zle robie ??? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy ktoś może mi udostępnić fotkę kabla Leadtek MyVIVO - nie wiem jaki pakują standardowo to 7800GT a ma mie sprzedawca karty taki kabel przysłać pocztą .

Jest to cos takiego klik :) nie chce mi sie robic foty ,ale pod tym linkiem wyglada ok :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to cos takiego klik :) nie chce mi sie robic foty ,ale pod tym linkiem wyglada ok :wink: pozdro

ali a Ty bawiłes sie kiedys ATItoolem ? bo mnie ciekawi jak on szuka artefaktów, bo ich nie znajduje a taki HL2 znajduje :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ali a Ty bawiłes sie kiedys ATItoolem ? bo mnie ciekawi jak on szuka artefaktów, bo ich nie znajduje a taki HL2 znajduje :unsure:

Nie ,nie bawilem sie tym wynalazkiem :-| Nawet jak mialem Ati to omijalem to narzedzie ,moze nie slusznie :? Do krecenia uzywam zakladki w sterach jest to imo najwygodniejsze ,zarowno dla nV jak i Ati :wink:

Jezeli nie znajduje artow to moze pobaw sie w opcjach ,mozna tam ustawic metode znajdowania artow... :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ufam ani ATI Tool'owi ani zakładce z tymi 5sec "testami", zakładki używam żeby w przybliżeniu określić taktowania, a potem kręce wyżej stopniowo i sprawdzam albo markiem albo jakąś gierką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz b. nieaktualne informacje, skoro u nas można je już dostać to raczej już została wyprodukowana :P

Po drugie Vmod 1.4V na GPU 8)

 

 

to ja mam Vmoda z 1,4 na 1,5 i widzisz jak słabiutko mi to leci :(:( a jakkie miałeś nominalne taktowania swojej grafy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam Vmoda z 1,4 na 1,5 i widzisz jak słabiutko mi to leci :(:( a jakkie miałeś nominalne taktowania swojej grafy ???

475 max?? na 1.5v?

 

ja tez chyba musze na 1.5 strzelić...

 

tak z ciekawości: ilu osobom z tweaka padła karta po biosmodzie? :) pochwali sie ktoś, bo na ostanich 15stronach nie znalazłem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

475 max?? na 1.5v?

 

 

475 max bez błędów w grafice w 3d marku (dużo kresek :P) a maksymalnie mogę ustawic w sterownikach 498 dla rdzenia a gdy dałem 1,6 v to tak samo maksymaklnie mogłem ustawic 498 i za pierona nie chce mi poleciec na 500 mhz :(:(

 

a co najciekawsze gdy tam testy sterowników to czasem potrafią mi ustawic grubo ponad 480 Mhz a przy 475 Mhz zaczynają sie błędy w 3d markau 2003 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

475 max?? na 1.5v?

 

ja tez chyba musze na 1.5 strzelić...

 

tak z ciekawości: ilu osobom z tweaka padła karta po biosmodzie? :) pochwali sie ktoś, bo na ostanich 15stronach nie znalazłem :-P

 

nikomu nie padla bo to bezpieczne :D n chyba ze ktos flasha spapra :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie padla bo to bezpieczne :D n chyba ze ktos flasha spapra :)

pozdr :)

to juz trzeba mieć pecha zeby flasha spaprać (np niestabilna elektrownie :) )

 

 

w takim tez razie musze szukac biosiku albo sam zrobic - w nibotorku w entry3 w voltage table editor na 1.5v i styknie nie? (kilka msc temu to na 6800 robiłem i nie jestem pewnien ...) na szczęscie już za kilka h weekend i 2dni free bedzie :wink:

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam Vmoda z 1,4 na 1,5 i widzisz jak słabiutko mi to leci :(:( a jakkie miałeś nominalne taktowania swojej grafy ???

tyle tylko, ze Greg_1 ma 7900GT jak dobrze widze. Wiec zapomnij o takich taktowaniach na 7800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję Leadtek PX7800GT Extreme na FrazPC chyba i co mnie zdziwiło to brak na fotkach radiatora po spodniej stronie karty ??? Mój zwykły Leadtek PX7800GT taki radiator ma - to nasuneło mi myśl ,że może moja karta to jednak Extreme z biosem od zwykłego 7800 GT bo po co byłby ten radiator jak w GTX -ach . Czy wasze 7800GT mają radiatory od spodu karty ???

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek wprowadził to chłodzenie po jakimś czasie, na początku miał standardowe chłodzenie. A ver. Extreme to przecież nic innego jak zwykły GT z lekko podkręconymi zegarami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowe wersje Leadtek'ow nie mialy chlodzenia po obu stronach. Obecne wersje (te z cichym chlodziwem) maja chlodzenie po obu stronach. Mam Leadtek'a Extreme jedna z pierszych wersji i jest zwykle jednostronne chlodzenie :? Co do chlodzenia z GTX'a na zwyklym Gt nie spotkalem sie z takim tworem :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1 masz jeszcze zmodowany na 1.5v bios od 7800gt? dałbys jakiegoś linka albo cos :) popatrzył bym co zmieniłeś itp ;)

 

ps a tak serio to przyznam ze sobie nie wierze i dla pewności chce jakiś sprawdzony biosik ;)

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja dzis pobawilem sie moim 7800GT od MSI , i tak karta potrafi sobie przejsc 3dmarka 2005 nawet przy 500mhz na rdzeniu (z bledami ) 490 jest juz czysto , w 2003 w nature przy powyzej 480 zaczynaja sie bledy ...ale to dalej nic... takie glupie simsy 2 przy dluzszym graniu potrafia walic artami nawet przy 470mhz... dopiero 465 pozwala na uzywanie non stop - to wszystko bez zadnego bios modu itp . pamieci ida tak sobie - 1180mhz stabilne do tej pory wszedzie..marki nawet na 1200 przechodza ale co z tego....

 

dam 1.5v na rdzeniu i oborty wentyla na 100% zobacze ile to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...