Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w Q4 1280 wszystko na full (AA i AF też) i w życiu nie widziałem 5fps w grze... Zawsze działało plynnie.

Potwierdzam u mnie też było płynnie.

 

 

Mam 7800gt leadteka i zamierzam wgrać bios od msi. Chcę żeby karta była nadal wykrywana jako leadtek. Edytuje bios w Nibitor.

Czy mogę zmienić Vendor: na Leadtek i wszystko będzie działać normalnie??

 

Wyczytałem ,że wgrywając bios innej firmy trzeba zmienić ID. W zakładce Adv. info są cztery różne pola: Device ID, Sub Vendor ID, Sub System ID, Board ID.

Czy wszystkie pola mam zmienić na te odczytane z mojej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie Panowie pewnie nie grali w takich ustawieniach z prostej przyczyny ,nie da sie plynnie grac w takich ustawieniach na pojedynczej karcie :lol2: pozdro

Właśnie o tym piszę :lol2:, a tu zaraz podnosi się krzyk ;), że straszę ludzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare postów wyżej zadałem dwa pytania.

 

Mam 7800gt leadteka i zamierzam wgrać bios od msi. Chcę żeby karta była nadal wykrywana jako leadtek. Edytuje bios w Nibitor.

1.Czy mogę zmienić Vendor: na Leadtek i wszystko będzie działać normalnie??

 

Wyczytałem ,że wgrywając bios innej firmy trzeba zmienić ID. W zakładce Adv. info są cztery różne pola: Device ID, Sub Vendor ID, Sub System ID, Board ID.

2.Czy wszystkie pola mam zmienić na te odczytane z mojej karty??

 

Bardzo zależy mi na odpowiedziach. Mogą to być odpowiedzi typu tak v nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HawkEye

jak mierzyłeś miernikiem to jakie obciąrzenie miałeś???? bo ma tangana 480W ale U22 czyli na 5V ma 48A czyli dużo i wydaje mi się że wystarcza może sie mylę

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HawkEye

jak mierzyłeś miernikiem to jakie obciąrzenie miałeś???? bo ma tangana 480W ale U22 czyli na 5V ma 48A czyli dużo i wydaje mi się że wystarcza może sie mylę

Tu nie chodzi o 5V tylko 12V. 480 ma przy 12V tylko 28A, a to zaczyna być mało przy podkręconym procku i dwóch mocno obciążonych 7800GT. Nie wiem jakie dokładnie było obciążenie, bo nie miałem jak tego zmierzyć, ale napięcie na lini 12V spadało dość często (moim zdaniem za czesto ) do poziomu 11,5V a to blisko granicy normy ATX (11,4V).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może na karty dać zasilanie z drugiego zasilacza np 350W???

Myślę że można, choć moim zdaniem to mało praktyczne i mało wygodne, a że od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupna zasilacza z odpinanymi kablami to kupiłem Tagana EasyCon i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gralem na pojedynczej karcie w takich ustawieniach i tez bylo plynnie :) mozna zawsze dla niedowiarkow siakies timedemo nagrac :)

aha gram na:

A64@2.7ghz

2x1GB

7800GTX498/1350

U mnie na jednej nie chodziło, myślę że bardziej to sprawa ramu i słabiej podkręconego procka, a po za tym Ty masz GTX'a :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pentaka ??? zamontowanie go to troche kombinacji bo musalem ta gumke odlepic od stopki ale wlozylem tekturke zeby nie bylo zwarc i dziala nawet nawet.

Tylko te radiatorki na pamieci to badziew, czyscilem je acetonem z orginalnego smarowidla i i tak sie odlepialy ....

Coraz czesciej sie zastanawiam nad chlodzeniem wodmym do i chiset mnie dobija ... frezer nie pasowal przyciety bo karta dluga i kondziolki spore a do tego ninja ... to bydle spore i nie am co wcisnac ... no i te upiorne kable ... masakra wkleje moze fote to sami zobaczycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam leadeka 7800 GT ze zmodowanym biosem napiecie z 1,4v na 1,45v i tatkowanie 475/1160 i po kilku dziesciu godzianch potrafi misie colin 5 zawiesic i po paru sekundach puszcza i mozna dalej grac (bądz całkiem sie zawiesza) ale jak juz po tym zacieciu puszcza to juz spadek klatek jest widoczny wie ktoś co mam za problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy grafa sie nie przegrzewa, bo karta b. prawdopodobnie przechodzi w tryb throlting - czy jakoś tak, czyli w tryb o obniżonych taktowaniach.

 

 

to by mogło sie zgadzac ze sie przegrzewa bo jak tak mi sie zrobilo to póxniej jak sprawdzałem w everescie to tak śmiesznie pokazywało wydajnoiść grafiki ale w koncu mam załozonego pentagrama 80 cu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by mogło sie zgadzac ze sie przegrzewa bo jak tak mi sie zrobilo to póxniej jak sprawdzałem w everescie to tak śmiesznie pokazywało wydajnoiść grafiki ale w koncu mam załozonego pentagrama 80 cu :>

Sprawdź czy pentak jest dobrze dociśnięty i czy dobrze pasta nałożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...