Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie jak to jest z z obrotami wiatraczka bo jak wlanczam kompa chwilowo jest wirowka potem zwalnia troche i jak zaladuje sie winda to jeszcze bardziej zwalnia ale dziwna rzecz bo jak wlanczam kompa po dluzszej przerwie to czesto po wejsci do windy jeszcze jakis czas jest na drugim poziomie i dopiero zwalnia jak uruchmiama gry to wskakuje na najszybsze obroty i jak koncze grac totez nie zwalnia odrazu ale trwa to chwile i to moze zalezy od tem jesli chodzi o gry ze spadaja obroty jak spadnie temp po graniu ale z uruchamianiem windy to nei czaje. Jak mozna sprawdzi ustawienia wiatraka i zmienic ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak sie zastanowić to przecież w zależności jaką temp. ma grafa to odpowiednio długo po wyjściu z gry będą jeszcze wysokie obroty :P A obr. reguluje Winda więć dopóki winda sie nie załaduje to obr. będą max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj tam to nie forum jezyka polskiego, hehe to przez ten internet :) no ale przjdzmy do rzeczy moglbys mi powiedziec gdzie tam sa opcje do wentyla ? bo cos nie moge znalezc albo slepy jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver settings-> Customize-> System Settings-> zakładka Fan :P

 

czy tryb kompatybilności w RT powinienbyć włączony :?: wiecie w tej zakładce obok wentyla.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o RT, a jeśli mam być dokładny to w biosie k. graf. są ustawione obr. dla każdego trybu, a RT może je zmieniać ale tylko dla windy. A jesli ktoś coś powie źle to można poprostu napisać "nie zgadzam sie z tym" i wyjaśnić a nie wyjeżdżać z takimi tekstami, bo one kompletnie nic nie wnoszą.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem ludki.Właśnie chce kupić 7800gt ,ale nie wiem jakiej firmy. Jaką polecicie? A i w kazdym 7800gt taktowania są 450\1050 ???

I jeszcze chciałbym wiedzieć,kiedy stanieją troszke te karty,skoro wchodzą 7900gt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikt tu nie jest jasno widzem kiedy karty będą tanieć, w przyszłości :P

Po drugie każdy 7800GT jest taktowany 400/1200

A co do firmy było już wałkowane gazyliony razy, rusz sie i poszukaj :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMMM, standardowe taktowanie dla 7800GT to 400/1000MHz więc Greg_1 nie pociskaj ciemnoty tym bardziej, że nie każdy ma takie zegary :) ten Leadtek co linkiem zarzuciłeś ma 400/1000MHz (byk w opisie - yu mnie idzie na jakieś 510MHz/1110MHz po OC), XFX ma 450/1050MHz (idzie po OC u mnie na 500/1150MHz) a takie 7800GT od eVGA ma 470/1100 w standardzie (na ile idzie jeszcze nie sprawdzałem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam pytanie do Was - wlascicieli 7800GT. Nadazyla mi sie okazja na zamiane mojego Leadteka 6800GS na Leadteka 7800GT z doplata 450zl ( oczywiscie z mojej strony ). I tu pytanie, czy przesiadka jest warta tej kwoty Waszym zdaniem ???

 

Od razu wspomne, ze moja karta jak na GS'a kreci sie rewelacyjnie (wyniki, jak i taktowania - wszystko w sygnaturce ). Natomiast ta 7800GT podobno tez jakas dobra do OC. Wycisnieto z niej ponad 8k w 3dmark05.

 

Co o tym sadzicie ?

 

Przepraszam z gory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MALIK nie wiem jak inni,ale ja bym brał bez wachania. 7800GT jest o niebo lepszy. A ta dopłata nie jest jeszcze taka zła. A nawet jak troszke dużo, to z biegiem czasu zapomnisz , że tyle zapłaciłeś , ciesząc się lepszymi osiągami właśnie 7800gt.

A poza tym nie jest to dużo wg mnie. W sam raz. Bierz bez wachania. POza tym 20 potoków to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, ja sie przesiadlem z 6800Ultra (450/1200) i roznica jest ogromna. Najwazniejsze jest to, czego wiekszosc testow nie bierze pod uwage czyli min fps... Wszedzie wyniki z markow, najwiecej i srednia klatek na sekunde, a wg. mnie bardzo wazne jest to ze na 7800GT fpsy nie spadaja tak drastycznie(zwlaszcza w grach gdzie intensywnie wykorzystywane sa pixel shadery). Ale to doplata to sporo i chyba lepiej poczekac na 7900. Podsumowujac, jesli jestes entuzjasta gier i masz pieniadze idz na calosc, jesli liczysz sie z kazda zlotowka to bym sie zastanawial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, lubie sobie pograc jak pozwala na to czas. Ale zeby siedziec all time - to raczej nie. Co do finansow to jest taka sprawa, ze ta doplate moge sobie splacac - bo mam taka mozliwosc w tym sklepie :) Reasumujac widze, ze Waszym zdaniem warto kupic ta karte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak się ostatnio bawiłem moim 7800GT i po kilku dobrych godzinach z cięciem i szlifowaniem uzyskałem ciekawy efekt. Zmieniłem chłodzenie na zalmana. Wygląda to mniej więcej tak.

post-126534-1141641415_thumb.jpg

post-126534-1141641432_thumb.jpg

Musiałem spiłować jeden radiator. Jestem niecierpliwy więc widać, że dostał ostro :D

post-126534-1141641394_thumb.jpg

post-126534-1141641458_thumb.jpg

 

Radiatory są przyklejona na silikon uniwersalny do płytki PCB karty graficznej a na styku z kościami pamięci oczywiście Arctic Silver 5.

 

Mój GT po bios modzie idzie stabilnie 490 1190 - brak niespodzianek w grach np. CS:S , AA.

 

PS. Podziękowania dla Dym'a za pomoc z VMODEM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMMM, standardowe taktowanie dla 7800GT to 400/1000MHz więc Greg_1 nie pociskaj ciemnoty tym bardziej, że nie każdy ma takie zegary :) ten Leadtek co linkiem zarzuciłeś ma 400/1000MHz (byk w opisie - yu mnie idzie na jakieś 510MHz/1110MHz po OC), XFX ma 450/1050MHz (idzie po OC u mnie na 500/1150MHz) a takie 7800GT od eVGA ma 470/1100 w standardzie (na ile idzie jeszcze nie sprawdzałem :))

Pomyliłem sie to wszystko, zmęczony byłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do vmoda hmm to znalazlem tez to i pisze ze nieco wiecej trzeba zmienic...

 

http://www.planetamd64.com/lofiversion/index.php/t15247.html

 

a co do samej karty to wlasnie planuje vmoda na lada dzien tylko ze nie mam miernika ;] obecnie na sprzecie ze stopki i karcie na 471/1222 (stable) 8103 wytrzasnalem... (proc byl chyba wtedy na 2.46) teraz cos kolo 8000-8100 lata ;] kusi vmod oj kusi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem ostatnio kompa z Leadtek'iem GF 7800GT z szarym (od góry) i czarnym od dołu chłodzeniem. Jak dla mnie za głośno, suszarka w 3D na max obrotach. Dopiero w 2D jest całkiem znośnie. Po zatrzymaniu na chwilę palcem wentylatora karty, nastaje błoga cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się jeszcze zastanawia czy brać 7800GT, a ma max 1000-1100 zł do wydania to polecam.

Ja osobiście odrazu po zakupie bylem niezadowolony z nowego produktu Nvidii. Po modyfikacjach (inne chłodzenie to podstawa) jest cisza i przyzwoita wydajność jak za te pieniądze... Standardowe chłodzenie jest tragiczne wiec polecam zmianę, męczyłem się 3 miesiące zanim je zmieniłem... Co do biosmoda to sądze, że tylko wyjątkowy pech może sprawić, że karta się uszkodzi. Co prawda mój 7800GT od MSI nie jest jakims powalającym egzemparzem jeżeli chodzi o wyniki po biosmodzie, ale wszystko działa - odpukać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...