Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

@Shymeq

Kiedy kupowałeś tego zasilatora? Ten sklep wystawia się też na alledrogo pod nickiem Zubrzycki (ten od Fortronów THA-P), ale nie mają teraz tych Fortronów 400GLN.

11 marca kupiłem ten zasilacz wiem że nie sprzedają ich niestety na allegro, można je osobiście kupić w sklepie akurat daleko do nich nie miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy do takiego confingu, który na dniach chcę złożyć, tzn zmodernizować starego kompa :) :

3000+ Venice@(mam nadzieję że na 4000+ )

Asrock 939dual-sata2

512MB 400@xxx

FX5200 Ultiamte @ 300/600 (niedługo zmiana na coś z serii 6xxx )

160GB + 20 GB

Nagrywarka DVD i CD-ROM

+ 3 urządzenia na PCI i kilka wiatraczków

 

wystarczy FSP350-60MDN kupiony na tej aukcji ?? http://allegro.pl/item92312711_super_zasil...r_gwar_f_v.html

 

A jeśli nie to co byście polecali w przyzwoitej cenie ?? :)

 

Proszę o odp

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze co sie stało wszystkie Fortrony 350MDN za 69zł, czyzby podrożały czy to chwilowy brak tanszych????

Widzialem juz wczesniej za 55-59zł.

 

 

p.s. pawło imho zasilacz chyba styknie

Edytowane przez matma6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sobote kupiłem sobie Fortrona:

Model No: FSP 350-60MDN( R ) ( 350W ).

 

• AC Input:230V-240 V~,5A, 50-60 Hz.

• DC Output:

 

• +3.3V---22.0A

• +5V---21.0A

• +12V---25.0A

• +5Vsb---2.0A

• -12V---0.3A

 

No i niestety przy mojej konfiguracji (tej poniżej). Napięcia kształutują się tak

 

+3.3V --- 3.28 - 3.31

+5V ----- 4.68 - 4.78

+12V --- 12.8 - 13.1

 

Komp się resetuje czasem(nie dziwne przy 13V na 12V...), ale raczej rzadko.

 

Teraz mam parę pytań.

1)Czy da się coś z tym zrobić?

2)Czy jest to wina zasilacza?

3)Czy jest to wina niekompatybilności płyty głównej z tym zasilaczem?

4)Czy da coś zastosowanie przejściówki z 24 na 20 pin?. Czy może jak ją zastosuję zmienią się napięcia?

5)Jaki model Fortrona 350W kupić do mojej konfiguracji?

6)Czy da się coś przerobić w zasilaczu, aby działał dobrze z moją konfiguracja PC?

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc

Edytowane przez Dago83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stresie się resetuje... Mierzyłem miernikiem i Everestem i wyszło, że raczej płyta pokazuje prawidłowo napięcia.

 

Właśnie sprawdziłem bez OC procka, ramu i grafiki, że nadal jest to samo. Napięcia minimalnie się poprawiły np na 5V mam teraz 4.76, a na 12V 12.77, ale to nie są napięcia jakich bym oczekiwał od tego zasilacza...

Edytowane przez Dago83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam parę pytań.

1)Czy da się coś z tym zrobić?

2)Czy jest to wina zasilacza?

3)Czy jest to wina niekompatybilności płyty głównej z tym zasilaczem?

4)Czy da coś zastosowanie przejściówki z 24 na 20 pin?. Czy może jak ją zastosuję zmienią się napięcia?

5)Jaki model Fortrona 350W kupić do mojej konfiguracji?

6)Czy da się coś przerobić w zasilaczu, aby działał dobrze z moją konfiguracja PC?

Ad. 1) Tak. Ja miałem gorsze napięcia iporadziłem sobie z tym poprzez modyfikację płyty głównej LINK

Ad. 2) Nie.

Ad. 3) Tak. Kupiłeś zasilacz z mocną linią 12V podczas gdy Twój procesor zasilany jest z 5V - to z jakiej linii jest zasilany zależy od pł. głównej.

Ad. 4) Nie. Nic nie da.

Ad. 5) Musisz kupić zasilacz z mocną linią 5V - minimum 30A jeżeli myślisz o OC.

Ad. 6) Raczej nie. Ten zasilacz ma słabą linię 5V i tyle.

 

@Pawlo

Przy takim konfigu jaki podałeś z napięcia 12V najwięcej pobiera CPU i HDD więc zasilacz będzie OK - linia 12V to wytrzyma. Jednak gdybyś w przyszłości chciał tam włożyć jakąś mocniejszą grafikę, która zasilana jest z 12V i/lub wymaga podłączenia dodatkowego gniazdka (6pin), to zasilacz może być za słaby. Moja rada: poszukaj od razu zasilacza z mocniejszą linią 12V - np. około 25A.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesiaowi składam mały zestawik (A64@2520MHz, GTO2@OC(?) + inne poboczne bajery) i mam jeszcze lekki dylemacik co do zasiłki - czy:

1.) 350-60THA-P

2.) 350-60MDN Rev.A

Domyślam się, że opcja nr 1 będzie znacznie lepszym wyborem - mocniejsza linia 12V; pełne gniazdo 24pin - ale wolę się upewnić...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAH nie wierze... znalazłem sposób na przywrócenie właściwych napięć. Im więcej wiatraczków podłączam pod 12V tym napięcie jest bliższe ideałowi. Przy 3 wiatraczkach mam idealnie 12,4V, na dniach dołożę 2 kolejne. Na każdy podłączony wiatraczek napięcie na 12V spada np z 12,60 do 12,44, a napięcie na 5V rośnie np z 4,75 do 4,84. Zaraz spróbuje z ostrym OC i zobacze co z napięciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAH nie wierze... znalazłem sposób na przywrócenie właściwych napięć. Im więcej wiatraczków podłączam pod 12V tym napięcie jest bliższe ideałowi. Przy 3 wiatraczkach mam idealnie 12,4V, na dniach dołożę 2 kolejne. Na każdy podłączony wiatraczek napięcie na 12V spada np z 12,60 do 12,44, a napięcie na 5V rośnie np z 4,75 do 4,84. Zaraz spróbuje z ostrym OC i zobacze co z napięciami...

To żeś powiedział co wiedział.

A przy tym hard oc uważaj, zebyś kompa z dymem nie puścił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sobote kupiłem sobie Fortrona:

Model No: FSP 350-60MDN( R ) ( 350W ).

 

• AC Input:230V-240 V~,5A, 50-60 Hz.

• DC Output:

 

• +3.3V---22.0A

• +5V---21.0A

• +12V---25.0A

• +5Vsb---2.0A

• -12V---0.3A

Witam, jestem przed kupnem zasilacza, czytam forum i zastanawiam sie jakiego wybrac.

Mam podobno konfiguracje sprzetową do Dago83 i chciałem tez kupić tego Fortrona lecz widze ze mu sie to nie spisuje. Ale nie o to mi teraz chodzi, Dago83 podał parametry tego zasilacza i jestem troche zdwiniony ponieważ z tego co wiem ten zasilacz ma całkiem inne parametry.

Oto jego parametry

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica tkwi w tym czy masz "( R )" czy "Rev. A" w nazwie

czytać to co było wcześniej w wątku :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja sie podepne pod fortronowy temat: ja lece na leciwej ( i to bardzo) mobo k7s5a, athlon 1000 ( teoretycznie ale o tym zaraz) , 512m sdramu, geforce2Ti , 60gb samsung. I teraz jak uruchamiam kompa w takiej konfiguracji ( procesor i pamiatki sa puszcone na 133) to przy wlaczeniu gry po kilku minutach anstepuje zwiecha na twardo. dopiero jak puszcze procesor i pamiatki na 100 to jest ok ale wtedy mam "zunderclockowany) procek bo zamiast athlona 1000 mam 800.... :/ moze to byc wina zasilacza? aha i jak wepne w to wlasnie fortrona 350 to nie pojdzie mi to z dymem?? z gory dzieki za odpowiedz. generalnie to ten fortron jest kupowany pod nowy sprzet bo bede powoli czesci dokupowac.aha i jescze jedno jak wloze do tak leciwej plytki 2x 512 ddr jakis nowych to bedzie mi to chodzilo czy nie ma szans??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie którą zasiłke wybrac ModeCom FEEL-400 PFC czy FORTRON FSP400-60PFN?? mój konfig to Epox 8RDA+ 1700+@2300 1.95 V płyta bierze zasilenie z lini 5 V, Radeon 9700 Pro zasilanie z lini 5 V, Samsung 80 GB Pozdrawiam

Edytowane przez dealer23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja sie podepne pod fortronowy temat: ja lece na leciwej ( i to bardzo) mobo k7s5a, athlon 1000 ( teoretycznie ale o tym zaraz) , 512m sdramu, geforce2Ti , 60gb samsung. I teraz jak uruchamiam kompa w takiej konfiguracji ( procesor i pamiatki sa puszcone na 133) to przy wlaczeniu gry po kilku minutach anstepuje zwiecha na twardo. dopiero jak puszcze procesor i pamiatki na 100 to jest ok ale wtedy mam "zunderclockowany) procek bo zamiast athlona 1000 mam 800.... :/ moze to byc wina zasilacza? aha i jak wepne w to wlasnie fortrona 350 to nie pojdzie mi to z dymem?? z gory dzieki za odpowiedz. generalnie to ten fortron jest kupowany pod nowy sprzet bo bede powoli czesci dokupowac.aha i jescze jedno jak wloze do tak leciwej plytki 2x 512 ddr jakis nowych to bedzie mi to chodzilo czy nie ma szans??

predzej te zwiechy przez sdram, bo ta plytka niespecjalnie lubi sd. sprobuj zalozyc ddry i zobacz czy zwiechy beda.

 

dalsze pytanie nie w tym topicu, ale chodzic bedzie. ja mialem 2x512ddr i bez problemu. teraz jednak jak mam pentka, to nie miesci mi sie jedna kostka. sory za OT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie którą zasiłke wybrac ModeCom FEEL-400 PFC czy FORTRON FSP400-60PFN?? mój konfig to Epox 8RDA+ 1700+@2300 1.95 V płyta bierze zasilenie z lini 5 V, Radeon 9700 Pro zasilanie z lini 5 V, Samsung 80 GB Pozdrawiam

Bierz Fortrona FSP400-60PFN, Feela nawet do niego nie porównuj <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron MDN rev A" jest lepszy do twojego kompa bo mam mocniejszą linie 5V z którego korzystają starsze athlony Xp. Fortron THA-P ma lepszą linie 12V wiec jest lepszy dla athlonów 64i sempów 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio przeglądałem zasiłki pasywne i Fortron również ma jeden produkowany przez siebie model. Jest nim Fortron Zen (FSP300-60GNF) 300W. Przeczytałem jedną z recenzji na stronie http://www.silentpcreview.com/article263-page1.html i autorzy wspomnieli, że zasilacz jest wyłącznie do płyt pod platformę Intela. Nawet na pudełku widnieje odpowiedni znaczek informujący o tym fakcie. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w innej recenzji nie ma nawet o tym wzmianki (również pudełko jest bez znaczka) http://www.techpowerup.com/reviews/FSP/Zen. Napisałem do firmy Fortron jak to jest z tymi "kompatybilnościami" ale nie odpowiedzieli :(. Czy ktoś mógłby przyblizyć mi tą sprawę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Wybieram się jutro na giełdę po następujące bebechy

asus A8N-E

Venice 3000

gigabyte 6600 gt 128 MB

 

do tego mam live 5.1

Maxtora z 2 Mb cache'm :(

i ofkoz kingstony 512/400 CL3

 

Z hajsem krucho, jaką zasiłkę polecacie ??

 

Na tej plycie proc ciągnie z 12 czy z 5 ?? podejrzewam że z 12 ale nie jestem pewien ;]

wiem że to juz milion razy było omawiane ale proszę o pomoc bo nie znalzłem takiej konfiguracji w tym temacie

 

 

z góry dzięki za pomoc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...