Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Egzeqiutor - dzieki wielkie za info.

Teraz sorry za mały OT, nie chce zakładać nowego topiku, bo nie ma sensu ;) Mam nadzieje, że panowie modzi się nie obrażą ;).

Jeżeli mam złączkę SATA męską z kabelkami wyjętą z innego zasilacza, to istnieje możliwość zastąpienia nią jednego molexa w Fortronie? Kabelki kolorystycznie pasują, więc chyba się powinno udać. Odetne molexa, połącze kabelki ze złączką sata, i obwiąże całość taśmą izolacyjną?

Uda się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis MDN®. Na poczatek sprawdzialem czy chodzi pod jakims lekkim obciazeniem (stary hdd) odpalajac go kabelkami. Wstawilem fandera zamiast tego kulkowego yate loona, potem jeszcze pokombinowalem z pomalowaniem lakierem paru cewek, test czy dziala - i ok.

Podlaczylem pod mobo i reszte - brak boota, nie ma napiec 5Vi 12V. Po rozlaczeniu, i sprawdzaniu ponownie pod malym obciazeniem nie dziala. :?

Trzeba bedzie slac na "gware" (2tyg), kurde jednak pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial, a ja bym tobie nie uznał "gwary", wina ewidentnie leży po twojej stronie ;)

 

co do twojego problemu KoNe0 to złącze sata ma aż pięć przewodów:

1. +12V - żółty

2. masa - czarny

3. +5V - czerwony

4. masa - czarny

5. +3.3V - pomarańczowy

 

a molex tylko 4:

1. +5V - czerwony

2. masa - czarny

3. masa - czarny

4. +12V - żółty

więc będziesz musiał pociągnąć 3.3V ze złącza 20+4 pin

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial, a ja bym tobie nie uznał "gwary", wina ewidentnie leży po twojej stronie ;)

Powiadasz? A niby co zle zrobilem? Nie robilem testu zasilacz bez obciazenia, odpalalem go podpinajac hddka + wnetylator. Po lekkim posmarowaniu w zasadzie jednej cewki zasilacz DZIAŁAŁ.

Przestal dzialac dopiero po podpieciu pod mobo. Wiec nie wiem gdzie jest moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja wina jest taka, że

"pokombinowalem z pomalowaniem lakierem paru cewek" , a gwarancja chyba nie pozwala na ingerencję w częściach zasilacza

serwisant widząc, że było grzebane coś w zasilaczu ma prawo odmówić naprawy sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdzic czy dziala z mobo? :)

Juz i tak zrobilem duzo ze raczylem go w ogole odpalac przez podlaczaniem - moj config ciagnie malo watow, wiele osob ma ten model wlasnie z podobnym cfg , nie mialem takich przeslanek nawet.

A co do lakieru to nie jest on przyczyna awarii zasilacza, wiec nie wiem jaka tu wina. Gdybym kupil zasilacz za 500zl zerwal plomby gwarancyjne i serwis zaczalby dochodzic co tam jest - oczywiscie mialbym problemy z gwarancja. Jednak w przypadku setek porysowanych fortronow sprzedawanych za grosze (niby jako nowe, ale jak dokladnie przyjrzec sie wentylowi ktory wykrecalem to od spodu sa na nim slady kurzu dokladnie takie jakie powstaja w czasie pracy wentylatora, a wentyl wyglada na czyszczony...)

na ktorych nie ma zadnej plomby sprzedawcy nawet nie bawia sie w naprawianie, a odrazu wymieniaja bez dyskusji na inny model. Co wiecej wyglada na to ze maja pewien % takich przypadkow i wcale nie wygladaja na zaskoczonych ze cos nie dziala... :-|

A co do tej gwary jeszcze to zgodze sie ze uparty sprzedawca moglby jej nie uznac - ale nie wiem co to ma wspolnego z moja winą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to chciales kupic zasilke za 500zl a skonczyles na takiej za 50zl :)

no a mogles sprawdzic bo jak widzisz cale te twoje modowanie na nic :P

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole to chciales kupic zasilke za 500zl a skonczyles na takiej za 50zl :)

no a mogles sprawdzic bo jak widzisz cale te twoje modowanie na nic :P

Tzn traktuje to jako eksperyment, ciekaw bylem jak sobie poradzi z configiem. Nigdzie nie powiedzialem ze to moj ostateczny krok :wink: Tylko jesli ma to dzialac dobrze, fander @5V, brak tykajacego aktywnego pfc - to czemu nie za 5 dyszek. A jak trafi sie jakies toledo to jesli nie poleci na tym psu, to kupno lepszego.

Teraz sprawdze najpierw mobo - moj blad, myslalem ze byle jakie obciazenie "czy dziala" starczy, a tu trzeba skladac/rozkladac wsyztsko dwukrotnie. Swoja droga ciekawe ile osob tak dokladnie sprawdza psu :)

 

A co do wodowania - to narazie nie, nie ma GLNow w ciekawych cenach, a jak sie jakas sztuka pojawi to kto wie - bo te zasilki wygladaja bardzo ciekawie.

A jesli chodzi o pasywki, to niebardzo tez cos ciekawego na allegro jest, ten silentmax 420W to troche stary model, bardzo slaba linia 12V :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a Fortron FSP350-60MDN ( ktorego mam zamiar kupowac ) podobno produkuje do 20 db, jak bedzie pracował w idle to ile mam sie spodziewac db ?

Z tego co zaobserwowalem, ten wentylator kreci sie dosc szybko na malym obciazeniu. Mozna go i tak uznac za cichy zasilacz, ale przy ekstremalnym jest niestety za glosno. A w dB nikt ci tutaj nie poda, bo to skala umowna, rozni ludzie roznie oceniaja natezenie dzwieku, a miernika raczej nikt nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- [775] Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz 2MB

- Asus P5B Deluxe

- [PCIE] Karta GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman

- DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL CL5 GX22GB6400DC

- [sATA2] Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250620AS

- DVDR BenQ DW1655 OEM

 

Jakiego do tego zestawu wziąć Fortrona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam powazny klopot: mam e6300 boxa, 2gb 6400 pamieci oraz p5b deluxe...

mialem miec za dnia (miala mi przywiezc ciotka z usa) karte garficzna z gornej polki oraz zasilacz ale g*wno z tego wyszlo i czarny scenariusz mowi o poltoramiesiecznym oczikiwaniu na przesyke droga morska....

zamierzam sobie kupic karte na PCI 4mb :rive 128 lub itp od kumpla , zasilacz mam modecom 300W oparty na fortronie bodajze 250W ale chyba kazdy tutaj orientuje sie o jaki zasilacz modecoma chodzi, bo byl swego czasu IMO dosc popularny...

sprawdzalem go nawet na athlon 64 754 (pradozerne) 2800+ (1,8ghz) bez oc , 2x512 400mhz oraz na (i tutaj uwaga) 6800LE zmoddowanym na 16/6 i 370/870 1.1V(stock) OC ^^ i comp chodzil grejt i tylko po 5h non stop naginania w fear mi zresetowal sie raz comp a tak to 2 miechy zyleta

 

i teraz pytanie: czy comp z c2d bedzie chodzil bezproblemu? chcialbym sie pobawic w podkrecanie proca i pamieci(zeby chociaz wiedziec jaki jest limit) chociaz moge i bez tego sie obejsc, glownie comp ma byc do neta....

 

PS. chcialbym jeszcze podkreslic ze plyta ma 24 pin + 8pin eps (no moze 4 pin aux bo reszta jest zakryta jakby bonus dla fanow mocniejszych zasilek;p)

ten zasilacz modecoma na fsp ma 20pin + 4pin aux, bede zgrzyty?

 

pozostaly cfg compa: dysk 120gb 7200 ata 100, dvd-ram lg, fan 120mm

 

EDIT: zasilka to dokladnie modecom feel 300W z 15A na 12+, z tego co wiem to byly rozne wersje tych feelow i podobno moj jest oldskulowy (spore radiatory, solidna obudowa, ciezki dosc...i podobno na jakims przepotopowym fsp), chociaz do tego ze sa rozne wersje tego feela moge sie mylic(i'm lame),

co do tego czy zasilka pociagnie to jestem 100% pewien, jak co moge wyciagnac od brata modecom feel 350W oparty na tej samej konstrukcji (old skul?)

 

teraz pytanie : czy zasilka pociagnie nie podkrecony conroe e6300 razem z x800pro 256mb, liczylem w kalkulatorze(wiem ze malo mozna na tym polegac) i wychodzilo mi okolo 215W....

chyba najwiekszy problem jest czy zasilce nie odbije jak podlacze przejsciowka 20->24 pin do plyty...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry:

 

Doatalem w ramach "gwarancji" nowego fortrona MDN®. na 100% jest to inny zasilacz niz odsylalem, wyglada na nowy. Problem w tym ze nie dziala... Ten egzemplarz nie odpala sie nawet z wtyczki ATX, nie startuje, nie daje napiec. Oczywiscie identyczny efekt przy podpieciu pod mobo.. Tym razem nic nie rozkrecalem, nic smarowalem zadnych cewek - sprawdzilem PSU w stanie surowym - tak jak przyszedl.

Powoli przestaje mi sie podobac opcja fortrona z allegro niejasnego pochodzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie zasilacz na allegro Fortron FSP350-60THA-P, ale dostałem FSP350-60HLC. Z tego co widze to te zasilacze mają takie same natężenia na wszystkich liniach (przynajmniej tak samo na nich pisze). Jedyną różnicą jaką zauważyłem to, że ten pierwszy ma pasywne PFC, a drugi aktywne. I mam takie pytanie, czy te zasilacze różnią się od siebie wydajnością, czy poprostu są to te same modele z tym, ze jeden ma aktywne, a drugi pasywne PFC i dlatego jest ta różnica w nazwie???? Zasilacz jest "trochę" porysowany, i trochę wgięty w rogu, ale działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze apropos - user miss_Ania, ostatnie komentarze (ostatni i 3ci od konca):

 

Co prawda otrzymany zasilacz nie działał prawidłowo, ale miss_Ania bez problemu mi go wymieniła. Nowy egzemplarz przyszedł w ekspresowym tempie i sprawuje się wyśmienicie. UCZCIWA i GODNA POLECENIA sprzedawczyni.

Pierwszy zasilacz przyszedł do mnie w kiepskim stanie wizualnym i nie chciał sie uruchomić Jednak po zlozeniu reklamacji natychmiastowo został wymieniony na nowy Choć i jego nie moglem na poczatku uruchomić Po paru godz dziala idealnie POLECAM!

Chyba nie tylko ja mam pecha :\

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak to z tymi fortonami jest :) wiecej zaplacisz za wysylki niz zasilacz warty :) bo watpie zeby sprzedawcy pokrywali koszt odsylania sprzetu do nich ,juz nie mowiac o straconym czasie ,a niech jeszcze taka zasilka padnie i pociagnie za soba cos z kompa...

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak to z tymi fortonami jest :) wiecej zaplacisz za wysylki niz zasilacz warty :) bo watpie zeby sprzedawcy pokrywali koszt odsylania sprzetu do nich ,juz nie mowiac o straconym czasie ,a niech jeszcze taka zasilka padnie i pociagnie za soba cos z kompa...

Wątpie, żeby one coś za sobą pociągały zdychając. To nie Deery ani zasilaczopodobne wyroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdycha deer codegen itp to jest bardzo duza szansa ze cos za soba pociagna , a w przypadku markowych zasilek jest mala ale nie mozna tego wykluczyc -zdarzaly sie podobne przypadki nawet na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zasilacz fortron 350W, procesor sempron 2500+ z płyta głowna Gigabyte K8NS v2.0 i karte grafiki Leadtek Winfast a6800xt i srednio podkrecony tak jak na screenie:

 

http://img177.imageshack.us/img177/7247/selekt3cl6.png

 

i problem jest: czy zasilacz jest długo wytrzyma? własnie mało grzeje niz na zwyklym kartej graficznej ostatnio miałem Riva tnt2 to pogrzał mocno zasilacz.

 

tez ostatnio mierzyłem miernikiem na srednim O/C

 

3.3V - nie mierzyłem bo nie wiem gdzie mierzy (mysle gdzies na płycie głownej)

5V - normalnie: 4.98v --- zapuszczony 3dmark i inne gry - srednio na 4.96 a czasem 4.98v

12V - normalnie 11.70-11.73v - strees: UWAGA ! 11.61-11.65v srednio czasem zmienia jak hustawka co 0.01v

 

pytanie tak to zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanie: czy jak mam zasilacz Fortron 350W z wyjściem zasilania 24pin, a na płycie mam 20pin i użyję przejściówki 24na20pin, to czy wtedy wydajność (moc max. zasilacza) spadnie, czy będę miał dalej te 350W?

pozdro :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanie: czy jak mam zasilacz Fortron 350W z wyjściem zasilania 24pin, a na płycie mam 20pin i użyję przejściówki 24na20pin, to czy wtedy wydajność (moc max. zasilacza) spadnie, czy będę miał dalej te 350W?

pozdro :oops:

Będzie wciąż to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...