Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, czy Fortron 300 GTF wystarczy na GeForce Galaxy 7300GT 256 MB 1,2 ns? Pytam bo roznie sie mowi, niektorzy mowia ze do stabilnej pracy potrzeba zasilacza 350 W, a inni ze 300 ale markowa wystarczy -oczywiscie bez krecenia, dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27034 kupiłem właśnie i polecam :)

jesli koniecznie do 150zł do chieftec 350w (delta)

Szkoda, że kontrola obrotów automatyczna bo o ciszę mi głównie chodzi (mój fortron z originalnym wentylem na 5V mnie drażni, czyżbym też popadł w tą chorobę :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy Fortron 300 GTF wystarczy na GeForce Galaxy 7300GT 256 MB 1,2 ns? Pytam bo roznie sie mowi, niektorzy mowia ze do stabilnej pracy potrzeba zasilacza 350 W, a inni ze 300 ale markowa wystarczy -oczywiscie bez krecenia, dzieki za odp

a reszty kompa to nie łaska podac?

_mistrz_ moim zdaniem ten zasilacz ciezko uslyszec :P a wentyl aktualnie sie kreci na 750rpm i z bardzo bliskiej odleglosci slychac lozysko kulkowe w wentylu...wlasnie mysle czy nie zmienic na fandera slizgowego ;) jak to zrobil juz aerial :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Pageup juz ci podaje reszte, Athlon 64 3000+ Venice, AsRock Dual Sata 2, 1 gb Ramu - na tym Fortronie nie bedzie zadnego o/c do czasu kupna lapeszego zasilacza ale to za jakies 2 miechy, teraz mam karte pod agp wlozona, ale to szajs, a chcialoby sie w cos pograc i dlatego troche sie boje wlozyc tego 7300 GT z uwagi na zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co porownywales jakosc wykonania tak w czym jest lepiej wykonany?

kable to jest argument ?

Heh nie tylko.

A Twoj pod jakim wzgledem jest lepszy od p6??

Bo to sugerowales.

 

Do tego jeszce wchodze bebechy, ktore w topowerku sa o podwyzszonej wytrzymalosc-japonskie, nie wiem jak to w Twoim grin palerze, do tego separowane linie(30A na 12V).

Jesli chodzi o stabilnosc napiec to coz ani drgna nawet w load-mierzone miernkiem,

Watpie czy Twoj fortron jak sugerowales bedzie stabilniejszy i wydajnieszy, po prostu lepszy, ale na rowne wyniki tez bym nie liczyl. Bez przesady.

Poszukaj testow, bo p6 to bardzo udana seria, ktora nie jednego recenzenta pozytywnie zaskoczyla.

 

Ale najgorsza jest wichura generowana przez fortrona i to jest skutek tanszej wersji chyba, jak Ty to nazywasz oem.

2317391[/snapback]

pokazalem lepsza wersje znaczy wersje blink :) wiec o co ci chodzi?

amacrox to firma corka fortrona :)kolego nie wypowiadaj sie o jakosci wyknania skoro nie masz elementarnej wiedzy na temat zasady dzialania zasilacza?

prosze tak wygladaja kable w wersji green takiej jak moja i co gorszej jakosci sa niz w toppowerze?

http://www.silentpcreview.com/files/images...ower/cables.jpg

 

Ty nadal swoje.

Ja Ci zaraz pokarze tagana 1100W i napisze, ze miazdzy Amacrox.

Porownac przeciez moge, bo topek robi tagany prawda??

Moze chcesz OCZ, z recznie regulowanymi liniami??

Badz konsekwentny.

 

A co do wiedzy to Ty tez tak piszesz, bo piszesz.

Pozdro

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Pageup juz ci podaje reszte, Athlon 64 3000+ Venice, AsRock Dual Sata 2, 1 gb Ramu - na tym Fortronie nie bedzie zadnego o/c do czasu kupna lapeszego zasilacza ale to za jakies 2 miechy, teraz mam karte pod agp wlozona, ale to szajs, a chcialoby sie w cos pograc i dlatego troche sie boje wlozyc tego 7300 GT z uwagi na zasilacz

bez oc z luzem da rade :)

u mnie to co w podpisie dawała rade 350w ale z oc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo msuze kupci zasialcz bo wlasnie jeden spalilem i zastanwaim sie nad tymi:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...06&katid=14

badz

http://allegro.pl/item126448426_fortron_fs...od_freego_.html

ktory byscie mi polecili? :lol:

Tak się dziwnie składa, że ani jeden ani drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo msuze kupci zasialcz bo wlasnie jeden spalilem i zastanwaim sie nad tymi:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...06&katid=14

badz

http://allegro.pl/item126448426_fortron_fs...od_freego_.html

ktory byscie mi polecili? :lol:

bierz tego http://allegro.pl/item126554458_modecom_mc...lep_krakow.html lub http://allegro.pl/item128021519_profesjona...sata_pci_6.html

 

ps

myślisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz wiem dlaczego skad pojawiły bad sectory na dysku.

 

drobne przepięcia powodują bed sektory przy obciążeniu (bo mam dużo kabli do wentyl i innych rzeczy)

 

z tego powiem ze zasilacz niezawsze działa system antyprzepieciowy.

 

zdecydowałem zmienic jak najszybciej zasilacz na markowy np. Topower 380W za 180zł

 

a poza tym to dobry zasilacz ale tylko dla słabszych komputerów (dla mnie juz ledwo wyciąga). pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz wiem dlaczego skad pojawiły bad sectory na dysku.

 

drobne przepięcia powodują bed sektory przy obciążeniu (bo mam dużo kabli do wentyl i innych rzeczy)

 

z tego powiem ze zasilacz niezawsze działa system antyprzepieciowy.

Możesz to rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem z Fortronem FSP300-60GTP

5 dni temu miałem małą awarię - brat podłączył odtwarzacz mp3 na USB i prawdopodobnie poruszył kartę sieciową (nie była przykręcona) i wysunela sie lekko z gniazda PCI :)

Komp się wyłączył i włączyć nie chciał. Wsadziłem kartę, przykręciłem, odłączyłem kabel zasilania od zasilacza na chwile, podłączyłem, komp wstawał ale po chwili sie wyłączał. Odłączyłem wtyk od płyty, wyciagam kabel zasilajacy, wsadzam spowrotem, zwieram piny by odpalić zasilacz bez mobo. Biore miernik, mierze napięcia i szok :o

 

+5V -- 6,00V

+12V -- 13,81V

+3,3V -- 3,48V

 

mysle se: co jest grane? rozkręciłem zasilacz, znalzałem potencjometry, wyregulowałem i teraz mam:

 

IDLE:

+5V -- 5,00V

+12V -- 12,11V

+3,3V -- 3,30V

 

STRESS:

+5V -- 4,96-4,98V

+12V -- 12,13-12,18V

+3,3V -- 3,30-3,31V

 

było niby wszystko OK

 

po 2 dniach zmierzyłem napięcia - znowu są wyższe... w idle na 3,3V dalej jest 3,30V, ale na +5V juz 5,07V, a na +12V 12,26V

 

dzisiaj (po 5 dniach) znowu biore miernik do ręki i... w idle dalej 3,30V na +3,3V, a na +5V znowu wyżej - 5,19V, na +12V aż 12,55V

 

 

co jest tego przyczyną? możliwe, że ten potencjometr od linii +5V i +12V (jeden wspólny jest) "sam się przekręca" ? ;) co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dostane cos ciekawego z Fortrona na ten konfig

P4 Northwood 1.8A

plyta glowna to jakis soltek

256MB DDRAM

Matrox G400

Seagate Barracuda 200GB

sprzet od DSLa

+cd rom goscinnie

 

Komp ma byc stabilny i tani w eksploatacji. Bedzie chodzil 24/7 a nie chce kiedys sie obudzic i zobaczyc dym w pokoju.

 

Tak sie zastanawiam czy Fortron 250W by wystarczył

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zasilka za ta kase niezly. Chociaz cena taka bo to firmowy fortron (a nie jakis z demobilu) u nas raczej wystepuja takie sporadycznie.

 

http://www.silentpcreview.com/article212-page1.html

 

Z wad to mozna podac ze moglby byc sprawniejszy (raczej ponizej 80%, ale i tak jest niezle) i napewno glosny co wynika z pomiarow. (btw 2 podstawowe i najwazniejsze rzeczy jakie powinny byc imo w recenzji :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żey był mniej waliwy od Amacroxa, to będzie dobrze.

Ta miałem już 2 amacroxy od zenfista.

Jedna była padnięta, a drugą też chyba oddam, bo kompletnie nie trzyma napięć.

Na kofigu: Athlon 64 3000+ @ 2450 MHz, 2x512 MB @ 740MHz, 320GB dysk, mobo Asus M2N4-SLI, grafika to zwykłą S3 na PCI

linia +5V wygląda dobrze- 4,96

, ale +12V to już tragedia -12,64.

myślałem na początku jak podłączałem ją do starszych kompów, że jest niedociążona, a tu na takim nowym sprzęcie lipa!!!

 

Chyba trzeba będzie znowu zwrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...