Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o tym :

http://www.allegro.pl/item134798523_mega_n...2x_sata_pc.html

 

Ma to zasilac Sempronika na AM2 na gigusiu , o/c nie wykluczone (raczej pewne :D )

Zastanawialem sie nad FSP350 60-MDN, ale o ten ma dwie linie 12V, wiec wydaje sie byc bardziej wlasciwym wyborem. Z drugiej strony nie slyszalem o modelu FSP 350-60HLN .Dlatego chcialbym sie zapyac o to madrych ludzi.Jak to codo wyglada od srodka i jak sie spisuje.pozdr.

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaden nastepca to napewno zlom jest tak wogole bo to jest okrojona wersja glna na rynek tylko wylacznie rosyjski...

Jesli to złom to co kupic na ok 60 zl + przesyłka.Składam kompa do 1k i niestety tylko tyle kasy mam.z gory thx za odp

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem przedstawiam testy tego Nowego fortronika i jak sie to ma do posiadanych juz zasilaczy.

 

Platforma testowa:

Gigabyte K8NS rev.2.0

Sempron 2800+ @8x315 1.54 V

GoodRam 512 Mb @440 +0.2V

GB 9550 @ 375/550

 

Testy polegaly na :

30 min rozgrzanie zasilacza

super_pi 32M

10 min przerwy i idle

 

Pomiary oczywiscie miernikiem ;), niestety nie mialem bardzo czasu na dobieranie sie do linie 3.3V

 

1.FSP 350-60HLN

 

stres:

linia 5V: 4.99-5.01

linia 12V:12.14-12.17

 

idle:

linia 5V: 4.99-5.0

linia 12V: 12.19-12.21

 

2.FSP350-60MDN rev.A

 

stres:

linia 5V: 4.95-4.98

linia 12V:11.81-11.83

 

idle

linia 5V:4.97-4.99

linia 12V:11.89-11.91

 

3.ModeCom MC350ATX PFC 2.0

 

stres:

linia 5V: 5.01-5.04

linia 12V: 12.07-12.12

 

idle:

linia 5V:5.03-5.07

linia 12V:12.17-12.19

 

Nadmieniam,ze wszystkie kupilem na allegro,ostani ze sklepu internetowaego z pełna gwara,pierwszy od miss-ani a drugi od Pani Agnieszki P.... z roczna gwara

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOja konfiguracja to

AMD 64 s754

1x dvd

1x hdd na sata nie wiem czy to ma znaczenie w porywach do 2x hdd

jeszcze muzycza sound blaster 2

i moze niedlugo sieciowka bezprzewodowa

panel hardcano z 3 wentylatorami podlaczonymi

obecnie gecube ext 9550 ale przymierzam sie do

Gigabyte 6800 GT i zastanawaim sie czy moj Fortron 350W poradzi sobie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł kumpel z zasilaczem - zmieniał Codegena na Fortrona 350W (ten nowszy z wtyczką 24pin i SATA). Objaw jest taki, że komp "startuje" raz na ileś włączeń, np. dopiero za piątym wciśnięciem Powera. Sprawdzane łącznie na 3 kompach (dodatkowo na 2 innych Fortronach 250 i 350w - na nich jest wszystko ok), więc ewidentnie wina zasilacza - gdzie szukać przyczyny takiego zachowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, po prostu tragedia, dzis przyszedl do mnie Fortron FSP400 HLN z allegro i co sie okazalo?, ze nie pasuje do mojej plyty glownej, zlacze ma 24 Pin, a ja do mojej plyty potrzebuje zlacza 20 Pin, a to nie jest zlacze 20 + 4 na tym Fortronie tylko 24 i nic nie mozna odpiac zeby bylo 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktore piny, z ktorej strony?, bo normalnie nowe zasilki maja rozlaczane zlacze 24 Pin i nie ma problemu, moja plyta AsRock Dual Sata II-czy uda sie ta sztuczka z podlaczeniem?, bo nie w kazdej plycie sie tak da, czy lepiej kupic przejsciowke?

Edytowane przez Sienol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...