Skocz do zawartości
forest kila zbila

Prawybory 2005 @ Tweak.pl ;-]

na kogo zaglosujesz w niedziele ?  

351 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na kogo zaglosujesz w niedziele ?

    • Liga Polskich Rodzin (LPR)
      6
    • Parta Demokratyczna (PD)
      12
    • Prawo i Sprawiedliwosc (PiS)
      61
    • Platforma JKM (P-JKM)
      29
    • Platforma Obywatelska (PO)
      152
    • Polska Partia Narodowa (PPN)
      3
    • Polska Partia Pracy (PPP)
      1
    • Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
      3
    • Ruch Patriotyczny (RP)
      0
    • Socjaldemokracja Polska (SdPl)
      10
    • SLD
      15
    • Samoobrona
      7
    • nie bede glosowal/glosowala
      52


Rekomendowane odpowiedzi

Ujmę to tak - jestem przerażony Waszymi wypowiedziami że PiS to to a PO tamto, podatek liniowy korzystny czy niekorzystny, a większość mądrzy się tak jakby conajmniej miała doktorat z ekonomii i prowadziła swoje firmy od conajmniej 10 lat. Jakby to wszystko było takie proste jak się wydaje, to byśmy byli krainą miodem i mlekiem płynącą. Ale do rzeczy.

Po pierwsze - widać teraz, że sondaże prowadzone przez 'niezależna ośrodki badawcze' to lipa do kwadratu i to głównie one pomogły ludziom wybrać tego a nie innego kandydata. Próby ośmieszenia PiSu wiążąc go z wypowiedzią ('zatopić platformę') totalnie skompromitowanego w mediach Rydzyka jest tego przykładem., który de facto miał w sondażach niższe poparcie od platformy, a jednak wygrał.

Po drugie - Wybór PiSu i PO jest niestety wyrażeniem woli pozostania po uszy w [ciach!]ie w jakim dotąd tkwimy. Obie te partie mają za głównych działaczy spadochroniarzy z odpowiednio AWSu i UW. PO patrząc na jej przekrój to partia karierowiczów a nie polityków z prawdziwego zdarzenia. Już sama obecność w niej Rokity i Tuska odstraszała od głosowania na PO. Kto wyczarował takie bezrobocie jak mamy teraz - LPR? Ale jak widać ludzie zakochali się w tej świeżej, odmienionej partii, która wyprowadzi Polskę z kryzysu i zrobi wszystkim dobrze :lol:.

Tusk na prezydenta :) - w odpowiednim momencie opuścił opadającą na dno UW zakładając PO. Prezydent z zasadami- powinno się dodać 'bardzo zmiennymi zasadami'. Kto będzie chciał poznać jego historię i poglądy (wcześniejsze i aktualne) to się do nich bez problemu dokopie. Ja na tą łachudrę i chorągiewkę głosować bynajmniej nie zamierzam.

Tak więc karuzela kręci się od nowa, pewnie za cztery lata PO i PiS odejdą ze sceny w atmosferze afer, a 40% poparcia zdobędzie Miller z Cimoszewiczem (ponadpartyjnym, a jakże) z nową partią obiecujący że zmieni Polskę. I dodając ostatnie słowo - nie jestem z tych, dla których 'im gorzej tym lepiej', bo będę mógł powiedzieć za 4 lata 'a nie mówiłem'. Też chciałbym normalności - bo na razie to powoli szykuję sobie grunt w Irlandii, bo mam dosyć tego (za przeproszeniem) pojebowa.

Głosowałem na PJKM - niestety poparcie mają jakie mają... Ale żyjcie dalej nadzieją że będzie lepiej - w końcu ona umiera ostatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman sie niestety dostal do sejmu :/

 

Ale Oleksy za to nie :>

1671104[/snapback]

Niemartw się o Olka, koledzy zatroszczą się o niego. Zostanie prezesem spółki skarbu państwa, dostanie miejsce w zarządzie takiej spółki, albo zostanie dyrektorem biblioteki "gdzieś w Polsce" ze służbowym luksusowym autem i pensją przyprawiającą miejscowego przysłowiowego kowalskiego o zawrót głowy. Tak samo jak to było dotychczas z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Varrol no właśnie słyszałeś o tym że państwo ma już tylko ile :>? 60 % sztywnych wydatków :>? + śliczne zadłużenie zew i wew :>? Teraz obetnij dochody państwu do czasu aż przemysł się oddbije :>? Ile to potrwa :>? (i kolejny raz pisze w tym temacie powiedz ludziom zaciśnijcie pasa:))

@Paszczu sam piszesz że to nie jest łatwe a Korwin Mikke wszystko upraszcza EKONOMIA to potężna nauka :|.Mikke jest przecież kim :>? Cybernetykiem nie ekonomistą a nie prawnikiem. Tak samo z Religą stracimy dobrego lekarza, zyskamy marnego polityka. Przecież prawnik nie może być dentystą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Korwin-Mikke ma dla mnie jeden atut więcej niż reszta tej bandy. Ja mu po prostu wierzę. Nie przekonam się o tym czy słusznie, ale jemu wierzę.

Może lepszy z niego felietonista niż polityk ale głosowałem na niego bo myślę podobnie. Religa to stary alkoholik, który poparł Tuska. A nasz miłościwie panujący 'polski' prezydent to jakie wykształcenie ma? Podczas kadencji miał wyższe, potem jakoś się zdegradował. Kłamstwa, pijaństwo, popieranie jakichś podejrzanych person, uczestnictwa w ciemnych transakcjach i nadal większość społeczeństwa mu ufa - niewiarygodne.

Co do partii: Liczące się środowska narodowe, które byłbym skłonny poprzeć (bo one nigdy nie były u władzy w III RP) mają za przywódców albo świrów, albo wręcz neonazistów (albo jedno i drugie). 'Lightowi' narodowcy typu LPR przypominają bardziej komiczne kółka różańcowe niż partie. 'Rozliczmy przeszłość, afery' itp. - czy tego nam teraz trzeba? Giertych, z którego wszyscy tak ochoczo drzecie łacha to naprawdę niegłupi człowiek, nawet zaczął iść w dobrą stronę, niemniej do Dmowskiego mu trochę brakuje :lol:. Powywalał z szeregów LPRu stare dewoty, a zaczął otaczać się młodymi, wykształconymi ludźmi (zerknijcie na listy wyborcze).

No tak, ale ten kto głosuje na LPR to pewnie jakiś tępy katol czy inna kościółkowa dewota, przynajmniej tak to widać w Waszych postach. Media to jak mówią, czwarta władza a ta jest pod wpływami Żydów a ci nigdy nie dopuszczą do tego, żeby pokazywać w TV i gazetach nieprzychylnych im ludzi w korzystnym świetle (vide zniszczenie ks. Jankowskiego).

Każdy, kto nie głosuje na mądrych, wykształconych ludzi z PO czy PD to burak, prostak i zacofaniec - płynie z większości opinii tu zamieszczonych (inną sprawą jest średnia wieku piszących). Czy Wy naprawdę nie widzicie tego, że wybrane teraz partie nie wprowadzą tego o czym mówią? Najpierw pomyslcie o tym zanim zaczniecie dywagacje czy proponowane przez nich programy są dobre czy złe. To jest powtórka z rozrywki, którą już mieliśmy kilka lat temu.

A z resztą, coraz bardziej już mam to wszystko w [gluteus maximus].

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu czy Ty wierzysz że Pan Mikke wprowadzi do życia swoje racje (pobożne życzenia) ?. Zus nie zlikwidowany (moje wcześniejsze posty). Nie obrażaj ludzi (nie masz monopolu na racje). Dalej wole LPR niż samoobrone. Ks Jankowski nie słuchał EPISKOPATU (a kościół ma swoją hierachię, i zasady, biskup ma dość dużą władzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media to jak mówią, czwarta władza a ta jest pod wpływami Żydów a ci nigdy nie dopuszczą do tego, żeby pokazywać w TV i gazetach nieprzychylnych im ludzi w korzystnym świetle (vide zniszczenie ks. Jankowskiego).

Nawet nie stać cię na własne poglądy, a tylko ślepo powtarzasz tezy pojawiające się w takich tworach jak "Nie" lub "Najwyższy czas". Proszę, wskaż mi tych Żydów kierujących naszymi mediami (rozumiem, że te publiczne jak i państwowe są na równi "zmasonizowane"?). Paanie, daj pan spokój, bo oszołomów w tym kraju nie brak, widać, że rośnie nam kolejny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie stać cię na własne poglądy, a tylko ślepo powtarzasz tezy pojawiające się w takich tworach jak "Nie" lub "Najwyższy czas". Proszę, wskaż mi tych Żydów kierujących naszymi mediami (rozumiem, że te publiczne jak i państwowe są na równi "zmasonizowane"?). Paanie, daj pan spokój, bo oszołomów w tym kraju nie brak, widać, że rośnie nam kolejny...

1672322[/snapback]

Zapomnał wspomnieć jeszcze o cyklistach i gestapo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Domik - Tak, wierzę mu przynajmniej w duzo większym stopniu niż innym. Zus się za chwilę sam zlikwiduje, takie już ma długi. Ludzi nie obrażam (nie wiem gdzie Ty to widzisz) i nie mam monopolu na rację (podobnie jak wszyscy inni jej nie mają). Napisałem tylko co widzę ja, a czego zdają się nie widzieć inni. A co do Jankowskiego to chodzi mi na przykład o tą całą aferę (medialną) z pedofilią a nie to jakie ma zatargi z episkopatem (bo to już jest całkiem inny temat i nie zamierzam go tu bronić).

Zawsze do moich wypowiedzi masz jakieś 'ale' i zawsze musisz coś dopowiedzieć na koniec.

 

Nawet nie stać cię na własne poglądy, a tylko ślepo powtarzasz tezy pojawiające się w takich tworach jak "Nie" lub "Najwyższy czas". Proszę, wskaż mi tych Żydów kierujących naszymi mediami (rozumiem, że te publiczne jak i państwowe są na równi "zmasonizowane"?). Paanie, daj pan spokój, bo oszołomów w tym kraju nie brak, widać, że rośnie nam kolejny...

1672322[/snapback]

A draak jak zawsze wszechwiedządzy, oczytany i w ogóle światowy człowiek. Śmiem zaryzykować stwierdzenie że to właśnie Ciebie na własne poglądy nie stać. Co do oszołomów, to widzę że kultura jak zwykle.

'Wskaż' - proszę bardzo - choćby prasa. Następnym razem włóż minimum wysiłku i sobie sam poszukaj.

Wyborcza - Michnik (i jego 'kumpel' Rywin, ale tu zahaczamy o telewizję)

Nie - Urban

Przegląd - Małachowski, Toepliz, Gadzinowski

Polityka - Passent, Groński, Toeplitz, Urban,Henzler

Przekrój - Najsztub

Newsweek - kalki żydowskiego wydawnictw w ameryce (tu to już chyba dowodów nie trzeba)

Albo redaktorzy, albo 'wartstwa decyzyjna'.

To że w usa jest praktycznie to samo co u nas jeżeli chodzi o media, to też takie nieprawdopodobne? To, że Żydzi opanowali światowe rynki finasnowe i giełdy to też Ci trzeba udowadniać? Pomyśl trochę trzeźwo czasami.

I po pierwsze powiedz od razu, że nie chodzi Ci o wskazanie kogokolwiek, bo i tak to wykpisz, jak to masz w zwyczaju robić. Dlatego w dalszą dyskusję mam zamiaru wchodzić, bo po Twoim traktowaniu z góry poglądów innych niz Twoje 'jedyne słuszne' widać że nie jesteś na nią nastawiony. Jeżeli to, że wszystkie niezależne media są nieobiektywne (vel 'twory' - btw, dlaczego tam jest 'Nie'?), a reszta jak najbardziej przyjmujesz za pewnik to nie ma o czym dalej rozmawiać.

Tyle.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Każdy, kto nie głosuje na mądrych, wykształconych ludzi z PO czy PD to burak, prostak i zacofaniec - płynie z większości opinii tu zamieszczonych (inną sprawą jest średnia wieku piszących). Czy Wy naprawdę nie widzicie tego, że wybrane teraz partie nie wprowadzą tego o czym mówią? Najpierw pomyslcie o tym zanim zaczniecie dywagacje czy proponowane przez nich programy są dobre czy złe." Tu jest moim zdaniem obrażanie i monopol na racje. Ja nie potrafie powiedzieć kto jest mądrzejszy od kogo w ekonomi (każdy prof ekonomi ma inny pomysł na naprawę). I jak ktoś w swoim mniemaniu wybierze tak a według ciebie źle to .......... Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo można odróżnić ludzi, którzy głosują na PO/PiS od tych co głosowali np na Korwina. PO/PiS przed wyborami mają piękne hasełka, widzimy ich na billboardach, w telewizji mówią tak ładnie, że aż się łezka w oku kręci... wzdychamy wtedy i myślimy sobie "hmm oni naprawde są dobrymi ludźmi i wreszcie naprawią tę zniszczoną Polskę" i sru do urny wpada głos na PO/PiS, bo mają trendi nazwy np PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ i widać ich wszędzie. Oczywiście przeszłość się nie liczy, ważne co teraz mówią w TV i jak się uśmiechają do Ciebie z billboardów jak jedziesz samochodem czy nawet jak wyrzucasz śmieci...

Natomiast ludzie głosujący na Korwina interesują się mniej więcej polityką, zapierające dech w piersiach slogany nie mają żadnego wpływu na ich ocenę sytuacji. Rozeznanie w polityce mają nie tylko na miesiąc przed wyborami, lecz przez cały czas mniej lub bardziej uważnie obserwują co się dzieje.

Naiwność ludzka jest przerażająca. Ile razy trzeba się przejechać na tych ich pustych sloganach, żeby w końcu powiedzieć sobie w duszy "coś jest nie tak" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu - jestes w mniejszosci elektroatu PJKM, wsrod nich zdecydowana wiekszosc to ludzie rozsadni, a nie krzykacze 'Zyd tu, Zyd tam'.

"Następnym razem włóż minimum wysiłku i sobie sam poszukaj" - tak jest, bo kazdy, kto wklada wysilek w pozyskiwanie informacji wszedzie musi widziec Zydow. To moze nam, glupcom, wskazesz po pierwsze w czym Zyd jest gorszy od Chrzescijanina (bo jak mniemam jesli wymienione osoby bylyby Chrzescijanami to nie mialbys do nich obiekcji), a po drugie jak mozna poznac Żyda na pierwszy rzut oka ? Moze takie '10 sposobow na zdemaskowanie Zyda' ?

 

Od siebie dodam taki komentarz z przymruzeniem oka - wyczytany niedawno na jakims forum - odnosnie propozycji PiS-u pana Mecha na stanowisko min. finansow i faktu, ze jest ekspertem Radia Maryja i zaczyna kazdy dzien od mszy - ktos podobny do Ciebie w pogladach walnal

- a co, to lepiej byloby gdyby dzien zaczynal od wizyty w synagodze ?

- no przynajmniej wtedy znalby sie na handlu i finansach...

 

Natomiast ludzie głosujący na Korwina interesują się mniej więcej polityką, zapierające dech w piersiach slogany nie mają żadnego wpływu na ich ocenę sytuacji. Rozeznanie w polityce mają nie tylko na miesiąc przed wyborami, lecz przez cały czas mniej lub bardziej uważnie obserwują co się dzieje.

Tutaj wyraznie sugerujesz ze glosujacy na inne partie to dyletanci polityczni. Gleboko sie mylisz, ale i takich trzeba przekonac do swoich pogladow - bo takie jest spoleczenstwo, i aby myslec powaznie o naprawie kraju trzeba do nich tez dotrzec. I tutaj lezy grzech glowny UPR. Osobiscie interesuje sie polityka bardziej niz mniej-wiecej, dluzej niz od wczoraj, 'zapierajace dech w piersiach' slogany nie maja dla mnie i kazdego rozsadnego czlowieka zadnego znaczenia, i oczywiscie glosowalem na PO.

Tak dla wyjasnienia - bardzo mocno sympatyzuje z UPR i Korwinem-Mikke. Niestety, ich poglady owszem, podzielam, niestety wykazuja sie totalna indolencja w usilowaniach wprowadzenia ich w zycie - praktycznie zadnych wysilkow w celu upowszechnienia wiedzy o ich programie i celach oraz dojascia do wladzy. A to po pierwsze nigdy nie da im realnej szansy na uzyskanie jej, a po drugie nie swiadczy dobrze o ich potencjalnej zdolnosci wprowadzenia swych projektow w zycie.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjasnienia - bardzo mocno sympatyzuje z UPR i Korwinem-Mikke. Niestety,  ich poglady owszem, podzielam, niestety wykazuja sie totalna indolencja w usilowaniach wprowadzenia ich w zycie - praktycznie zadnych wysilkow w celu upowszechnienia wiedzy o ich programie i celach oraz dojascia do wladzy. A to po pierwsze nigdy nie da im realnej szansy na uzyskanie jej, ani tez nie swiadczy dobrze o ich potencjalnej zdolnosci wprowadzenia swych projektow w zycie.

1672550[/snapback]

I tu jest właśnie problem, z tego co mi wiadomo (acz mogę się mylić w tej kwestii) jest to jedyna partia która nie korzysta z finansów publicznych w swojej kampanii wyborczej, pieniądze na reklamę posiada wyłącznie od sympatyków. Demonstruje tym chęć ograniczenia wydatków z budżetu państwowego. Niestety efekt jest jaki jest... Poza tym nie wiadomo czemu telewizja (w tym publiczna) zaczęła zapraszać Korwina dopiero pare dni przed wyborami, wcześniej całkowity bojkot. Czemu?? Jak odbyła się jakaś konferencja prasowa z nim to albo tego nie puszczali, albo dawali 10sekundowy urywek w jakichś wiadomościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Jak Oleksy miał się dostać. :lol: Przecież startował do Senatu :lol:

1671122[/snapback]

Mi chodzilo ze ogolnie sie nie dostal, a nie ze do sejmu sie nie dostal ;)

 

Jade sobie dzisiaj do pracy slucham radia a tam ze Belka spie$%$ do USA szukac sobie posadki :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ? ma sie zamknac w domu i plakac ? Ludzie dajcie juz sobie na luz ....

 

A co do zydofobii - smieszy mnie to - pisze prace mag o fundamentalizmie w Naszym Dzienniku - dla tych co nie wiedza to gazeta rydzyka i sie juz naczytalem kto to zydem nie jest - heh ciekawe ze 3/4 politykow ktorzy niepodobaja sie ojcu dyrektorowi okazuje sie byc zydami, masonami i nie wiadomo kim jeszcze :]

Btw - dla tych co sa ciekawi z badan wyszlo mi ze ND nie jest gazeta fundamentalna religijnie ;] i wogole z religia ma niewiele wspolnego ;) bo to mialem zbadac, a od siebie dodam ze jest fundamentalna ale politycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonzi --> PO tez nie korzysta z finansow publicznych. Tu nie ma co zwalac winy na media - bo to nie media maja przyjsc do kandydata, tylko kandydat do mediow - to jest jego interes, nie ich. Albo na tyle sie pokazac, aby zainteresowac wiekszosc opinni publicznej, wtedy dopiero media beda zabiegaly o kontakt z nimi - bo media pokazuja to, co potencjalnie bedzie najciekawsze i mialo wysoka ogladalnosci. UPR zawodzi na calej linni w tym aspekcie. A pieniedzy az tyle nie potrzeba na to, kampania poziomu PiS-u (najdozsza ze wszytskich) wcale nie jest niezbedna.

 

Tak nawiasem Janusz Korwin-Mikke zapowiedzial, ze po wyborach wycofuje sie z polityki. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xor: niby tak, ale jak jest jakaś oficjalna debata przedwyborcza organizowana przez TV i zapraszani są wszyscy oprócz Korwina, to chyba coś nie gra, tak ja to widze. W przypadku wyborów telewizja publiczna nie powinna pokazywać tylko tych polityków którzy mają wysoką oglądalność, lecz wszystkie możliwe opcje, a tak nie było.

 

Wielka szkoda, że się wycofuje, pewnie nie będę miał kandydata za 4 lata :) a znając życie wygra SLD pod jakimś nowym szyldem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, w przedwyborczych programach tv bywaja ci najbardziej znani - Lepper, Borowski, Tusk, Kaczynski. A Kalinowski, Giertych, Korwin-Mikke, cudak Tyminski, Bubel (sic! tez startuje), Bochniarz, przed chwila sprawdzilem sobie to sa jeszcze Adam Słomka, Liwiusz Ilasz (?), Jan Pyszko (??)... A ich to juz zupelnie nie ma - wczoraj tylko byli na TV Polonia Mikke z Pyszkiem (ten ostatni po polsku za bardzo nawet nie umie...).

Wybacz, ale wina lezy tylko i wylacznie po stronei UPR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Jonzi --> PO tez nie korzysta z finansow publicznych. Tu nie ma co zwalac winy na media - bo to nie media maja przyjsc do kandydata, tylko kandydat do mediow - to jest jego interes, nie ich. Albo na tyle sie pokazac, aby zainteresowac wiekszosc opinni publicznej, wtedy dopiero media beda zabiegaly o kontakt z nimi - bo media pokazuja to, co potencjalnie bedzie najciekawsze i mialo wysoka ogladalnosci. UPR zawodzi na calej linni w tym aspekcie. A pieniedzy az tyle nie potrzeba na to, kampania poziomu PiS-u (najdozsza ze wszytskich) wcale nie jest niezbedna.

 

Tak nawiasem Janusz Korwin-Mikke zapowiedzial, ze po wyborach wycofuje sie z polityki. Szkoda.

1672664[/snapback]

 

piszesz o medniach komercyjnych ... media publiczne mają inne ustawowe obowiązki .. a one poprostu je łamią nie dając wszystkim opcjom równego dostępu do czasu antenowego !!! i nikt mi nie powie, że jest inaczej ... sam kiedyś w czasie jakiegoś weekendu zpędziłem wspólnie z kumplem przed całą sobote i niedzielę ... ja oglądałem ! a on 2 ... regionalną przeglądaliśmy wspólnie ... obserwacje notowaliśmy ... robione było to dla kolegi bo robi doktorat z socjologii ... wyszło, że z człego czasu poświęconego poszczególnym partiom (bez płatnych audycji wyborczych) ugrupowanie Pana Korwina Mikkego pokazywano przez 0 sekund w czasie całego weekendu (zero debat, zero dyskusji, zero programów publicystycznych) jedynie emitowano 2 minutowe chyba spoty reklamowe - ale to wszystkim partiom więc się nie liczy ...

 

czas antenowy od godziny 0:00 (z piętku na sobote) do godziny 0:00 z niedzieli na poniedziałek :

 

PO i PiS po ok. 20%, SLD chyba 14%, PD i SdRP po około 10%, PSL 9%, Samoobrona 4%, LPR 4% - dla całej reszty partii zostało jak widać 9% ... podziel to na całą resztę i zobaczysz jaki dostęp miały te partie do TV publicznej :), która podobno gwarantuje wszystkim komitetom jednakowy dostęp do narodu :)

 

P.S. poza tym czemu mają pokazywać Korwina w publicznej Tv skoro jakby został prezydentem a do teg owygrałwybory do sejmu i senatu to najprawdopodobniej zaraz potem nie byłoby już publicznej TV? mają sami pod sobą dołki kopac? :)

Edytowane przez Parówkowy_Skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, w przedwyborczych programach tv bywaja ci najbardziej znani - Lepper, Borowski, Tusk, Kaczynski. A Kalinowski, Giertych, Korwin-Mikke, cudak Tyminski, Bubel (sic! tez startuje), Bochniarz, przed chwila sprawdzilem sobie to sa jeszcze Adam Słomka, Liwiusz Ilasz (?), Jan Pyszko (??)... A ich to juz zupelnie nie ma - wczoraj tylko byli na TV Polonia Mikke z Pyszkiem (ten ostatni po polsku za bardzo nawet nie umie...).

Wybacz, ale wina lezy tylko i wylacznie po stronei UPR...

1672719[/snapback]

xor, i Ilasz (adwokat z USA :blink:) i Pyszko (chirug z Kaszub mieszkający od n-lat w Szwajcarii :blink: ) bywają w mediach, bo jak inaczej nazwać ich spoty wyborcze emitowane każdego dnia w radiowej 3jce od godz. 22?

 

A na obecność w debatach takich (Paszczu, jeśli uraża to twoje streetracingowe poczucie dobrego smaku to nie czytaj) "oszołomów" faktycznie szkoda czasu. Dlaczego jestem tak brutalny? 2 przykłady:

 

-pan Pyszko za podstawę swego programu gospodarczego uznaję: ZIBy, które w naszym kraju mają sfinansować polonusi szwajcarscy. Dzięki temu utworzy pan Pyszko z leksza licząc 2mln miejsc pracy. Dodatkowo, do czasu aż nie ZJEMY wszystkich JABŁEK, które rosną w KRAJU nie będzie można zagranicznych jabłek IMPORTOWAĆ. :unsure:

 

- pan Ilasz za podstawę swego programu gospodarczego uznaję: ZIBy, które w naszym kraju mają sfinansować polonusi... zgadza się- amerykańscy. Dzięki temu ograniczy on bezrobocie do UWAGA 0%!!! Będziemy jedynym takim krajem na Świecie. Naturalnie, bylibyśmy także jedynym krajem, który za prezydenta ma tej wielkości wizjonera jak pan Ilasz... :lol2:

 

Trzeba umieć odzielić ziarno od plew i osobiście nie mam żalu do massmediów, że na w/w "kandydatów" czasu nie poświęcają. A Wy?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ? ma sie zamknac w domu i plakac ? Ludzie dajcie juz sobie na luz ....

1672647[/snapback]

Moze nie zamykac sie w domu i plakac ale nie tak hamsko pojechac szukac pracy.

 

Jezeli pojechal szukac nowej pracy to czemu my za to placimy? Podroz jest w 100% prywatna a za nasza kase, chyba tylko wyjazdy sluzbowe mialy byc pokrywane z "budzetu" a wszelkie prywatne mieli pokrywac ze swoich pensji. Oczywiscie muiala byc jakas przykrywka "sluzbowego" niby wyjazu i jest, ma sie tez spotkac z wiceprezydentem USA, ktory tak jak Belka sam szuka nowej posadki........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia - nie jestem jakimś jak to xor określiłeś 'żydofobem', którego całe życie to pasja doszukiwania się wszędzie żydów i teorii spiskowej. Jeżeli chcesz myśleć takimi kanonami i wrzucać mnie do jednego wora z babami i dziadami słuchającymi Radia Maryja - proszę bardzo.

Np. jeżeli ja piszę o kimś, że jest Żydem to opieram się najczęściej na tym, co zadeklarował sam o sobie, co jest już powszechnie wiadomo i o czym były wzmianki w innych źródłach, przeważnie zagranicznych (bo w polskich się tego nie uświadczy). Jest przy tym obszerna kategoria osób wątpliwych, przy których okreslenie ich 'żydami' jest niepewne co pochodzenia, ale jest w pełni uzasadnione patrząc na fakty w ich wypowiedziach, prezentowanych przez nich podlądach, działalności jaką prowadzą, zaangażowaniu w nią i celach. Określenie przynależności do tej grupy wyznaniowej czy narodowej zostawiam sądom rabinackim 8)

 

I nie używam tego 'argumentu' podobnie jak Rydzyk, jako pały, którą walę po głowach polityków którzy mi się nie podobają, bo są w formacji koknkurującą z moją ulubioną i na pewno uczestniczą w ogólnoświatowym żydo-masońskim spisku :lol: Wyhamuj z tymi opiniami, bo moich poglądów do końca nie znasz, a przynajmniej nie na tyle, żeby sugerować że jestem tak nawiedzony.

Nie pokażę Ci, dlaczego Żyd jest gorszy od Chrześcijanina (i tu kolejne pudło, bo nie patrzę na nich w tym wypadku jako grupę wyznaniową, tylko narodową), bo gorszy nie jest :) LOL, spodziewałeś się odpowiedzi 'jedna siła - biała siła' i kilku punktów o tym np., że Żydzi mają gorszy genotyp :lol:? Naprawdę, szkoda że tak mnie postrzegasz - ale może źle zacząłem temat. Popatrz, kto w Polsce stworzył prywatne media, za czyje pieniądze, kto reżyseruje i produkuje filmy, kto często w nich gra, kto wydaje literaturę - chyba że to już traktujesz jako żydofobię (swoją drogą - kapitalne określenie :) ), ale zaraz ktoś zarzuci brak własnych poglądów bo drążysz temat.

I nie - nie czytam namiętnie Naszego Dziennika i nie słucham RM dysząc jednocześnie z wściekłości jak to Ci wstrętni Żydzi rozkradają Polskę (tak mnie widzisz?). Dla mnie to komedianci, a że w kilku aspektach jest mi z nimi pod drodze - coż ja na to poradzę. Trzeba myśleć trochę szerzej, oglądać wiadomości z obu 'frontów' :lol: i przede wszystkim MYŚLEĆ nad tym co się ogląda, analizować to co się widzi a nie bezkrytycznie przyjmować papkę, którą serwuje nam np. tvn24 w 'faktach' i audycjach politycznych. Wiadomo, że każdy ciągnie w swoją stronę, ale od tego ma się mózg, którego to draak zarzucił mi nieużywanie (tu pozdrawiam gorąco), zeby takie rzeczy wyłapywać.

 

Problem tkwi w tym, że niektóre rzeczy należałoby dostrzegać a nie wykazywać się całkowitą ingnorancją i niewiedzę w temacie kryć za szczeniackimi żartami (np. Paranoik).

Chyba się lekki OT zrobił :>

---

draak - chyba byłbyś chory, jeżeli nie czepiłbyś się już takiego argumentu jak auta.

Ale do rzeczy - uważam, że wszystkim kadnydatom powinno się dawać równe szanse jeżeli chodzi o debaty i czas antenowy. Nawet jeżeli dwóch wymienionych przez Ciebie wariatów ma tak absurdalne pomysły na Polskę to powinno ich się dopuścić do głosu - w końcu to ludzie będą głosować i im się powinno dać szansę ocenienia kadydatów a nie mediom, które będą decydowały którego z nich pokazać. Jeżeli mają się skompromitować, to niech zrobią to sami - dajmy im do tego szansę.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak --> nie mam obiekcji w nazywaniu rzeczy po imieniu - ba, oprocz Pyszko, Ilana jest jeszcze paru oszolomow wsrod kandydatow... Bubel, Lepper, Kalinowski, Giertych, Tyminski. A to, ze 'bywaja w mediach' - no toz przeciez nie chodzilo mi o to, ze ich zupelnie nie ma, tylko jest gigantyczna dysproporcja pomiedzy kandydatami. I nie ma w tym nic dziwnego. I tez sie zgodze z faktem, ze same media powinny odsiewac do pewnego poziomu 'plewy' - sa wyjatkowi debile wsrod kandydatow. Niestety, ma to i swoje negatywne strony - przykladowo przyznam, ze tak traktowany jest Korwin-Mikke. IMO wyjatkowo skandaliczne bylo urzadzenie jego debaty z Pyszko, a nie z Kaczynskim czy Borowskim. Kpina.

A tak nawiasem - slyszales/widziales kiedykolwiek cos o Bublu ?

 

Natomiast faktem jest - jak wspomnial Skrytozerca - ze media publiczne powinny poswiecac tyle samo uwagi kazdemu z kandydatow. Tak faktycznie nie jest - przyznaje racje. Powodow jest kilka - jednak to jest TV i prawa rzadzace swiatem mediow sie jej tez dotycza (klada nacisk na tych, ktorych widzowie z wiekszym zainteresowaniem sluchaja). Nasteponie nie kazdy z kandydatow jest dostepny w czasie debaty (ci z zagranicy, etc). Kolejna sprawa sa wykupione bloki w pasmie reklam - jak ktos nie wykupil, to go mniej bedzie w TV. Do tego moga dochodzic tez i formy swiadomego promowania ktoregos z kandydatow - nie zauwazylem tego, ale nie wykluczam. Jesli tak jest w tv publicznej, to jest to godne potepienia.

 

Edit: pomylilem sie w jednym z nazwisk kandydatow, poprawilem. Uzywalem 'Paszczu' zamiast 'Pyszko'. Przepraszam zainteresowanego.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor - już kompletnie nie wiem o czym piszesz, podejrzewam że (z niewyspania?) pomylił Ci się mój nick z nazwiskiem jednego z kandydatów. Chciałbym już definitywnie zakończyć temat dot. Żydów bo to i tak nas nigdzie nie zaprowadzi, a tylko wywołuje niepotrzebne nerwy.

Niestety, to co napisałeś o czasie, który ma w tv Korwin-Mikke jest tylko przykładem jak media traktują wybiórczo ludzi polityki. Przykre to jest, że wrzuca się go do jednego wora z innym folklorem politycznym. Nie ma szans się 'zareklamować' - a tylko tak w Polsce moze zyskać jakieś rozsądne poparcie. Trzeba się sprzedać ludziom jako towar.

---

xor - jeszcze w jednym miejscu masz babola

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu, proszę nie bądź aż tak stetryczały- nie możesz brać wszystkiego tak serio. Streetracingowy przytyk był pisany z uśmiechem na ustach, sam często brałem udział w takich ustawkach i nie mam zbyt wiele przeciwko sr'owi.

 

xor- Bubel był w takim dramatycznie oświetlonym i "kręconym" programi na regionalnej trójce (tym razem TV ;)) o nazwie "Młodzież kontra" (raczej tak...). Miał 60 minut, by się zaprezentować. Niestety, wyzywał tylko wszystkich od "żydo-komuny" i "sprzedawczyków", więc został wygwizdany i młodzież go olała. Szopka, nie program ale czas antenowy MIAŁ. Inna sprawa, że bez cyfry+ i zaawansowanych filtrów służacych przeszukiwaniu programu TV nigdy bym na ten "show" nie natrafił.

 

W pełni zgadzam się z opinią xor'a. Twiedzenia Mikkego, że jest bojkotowany przez massmedia to tylko próba usprawiedliwienia swojej nieudolności przy pozyskiwaniu sponsorów, budowy sztabu wyborczego z prawdziwego zdarzenia etc.

 

Co dziwniejsze, ja również popieram JKM w wielu tezach ale zwalanie winy za swoje niepowodzenia na massmedia to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomylil mi sie Twoj nick z Pyszko. Przepraszam, niechcacy. Czytajac 'Paszczu' w poscie Draaka jakos skojarzylem ze chodzi mu o Pyszko i potem podswiadomie uzylem Twojego nicka, nawiasem troche opacznie zrozumialem kontekst tego posta Draak, i moja odpowiedz jest dosyc nie na temat :D Ale juz mi sie nie chce edytowac.

 

W odpowiedzi na Twojego poprzedniego posta - no widzisz, to Ty tu reprezentujesz postawe nadmiernego oceniania nie znajac osob. Odnosilem sie wylacznie do Twojej 'zydofobii' - jak to okreslasz - na podstawie przedstawionych przez Ciebie tutaj pogladow. Gwoli scislosci nie ja to okreslenie wymyslilem, aczkolwiek IMO do Ciebie jednak mi to pasuje. Nie staraj sie przewidywac moich reakcji, bo marnie Ci to wychodzi - gdybym tak o Tobie myslal, jak to napisales, to nazwalbym Cie po imieniu - nazista, antysemita, rasista, ksenofob, dewota, fanatyk religijny, etc. Nie okreslilem tak, bo wyraznie widac z wczesniejszych postow ze sie w pewnym stopniu odcinasz od ekstremizmow. Ale Twoje wywody o wszechobecnych Zydach sa dleikatnie mowiac - kuriozalne... Starasz sie w kazdym zdaniu przekonac (nie uzywajac argumentow) o wszechobecnym spisku Zydow.

co jest już powszechnie wiadomo i o czym były wzmianki w innych źródłach, przeważnie zagranicznych (bo w polskich się tego nie uświadczy). Jest przy tym obszerna kategoria osób wątpliwych, przy których okreslenie ich 'żydami' jest niepewne co pochodzenia, ale jest w pełni uzasadnione patrząc na fakty w ich wypowiedziach, prezentowanych przez nich podlądach, działalności jaką prowadzą, zaangażowaniu w nią i celach

Trzeba myśleć trochę szerzej, oglądać wiadomości z obu 'frontów'  i przede wszystkim MYŚLEĆ nad tym co się ogląda, analizować to co się widzi a nie bezkrytycznie przyjmować papkę, którą serwuje nam np. tvn24 w 'faktach' i audycjach politycznych. Wiadomo, że każdy ciągnie w swoją stronę, ale od tego ma się mózg, którego to draak zarzucił mi nieużywanie (tu pozdrawiam gorąco), zeby takie rzeczy wyłapywać.

 

Problem tkwi w tym, że niektóre rzeczy należałoby dostrzegać a nie wykazywać się całkowitą ingnorancją

'Powszechnie wiadomo', 'w innych zrodlach'... To ja napisze, ze Ty jestes Zydem - bo to powszechnie wiadomo, a i sa informacje w innych zrodlach. Tak samo jasnym dla kazdego rozsadnego jest to, ze przedstawione poglady przez Ciebie w tym watku sa specjalna zaslona dymna i jednoznacznie wskazuja Twoje Zydowskie pochodzenie. Kazdy uzywajacy mozgu i potrafiacy kojarzyc fakty to widzi. Czytajac Twoje wypowiedzi trzeba MYSLEC nad tym, co sie czyta i patrzec na nie z obu frontow, wtedy Zydowskosc Twojej osoby staje sie czytelnikowi bezsprzeczna !

...

I co, czujesz sie przekonany ? To, czym starasz sie potwierdzac swoje domniemania to po prostu totalna kpina.

Popatrz, kto w Polsce stworzył prywatne media, za czyje pieniądze, kto reżyseruje i produkuje filmy, kto często w nich gra, kto wydaje literaturę

Ponawiam prosbe - w jaki sposob odroznic Żyda od nie Żyda ? Nie przypominam sobie zadnego aktora, rezysera, wydawcy mowiacego ze jest Zydem. Ty wiesz, ze wiekszosc jest. Skad ? Jakas tajemna wiedze posiadasz ? Ponawiam prosbe o podzielenie sie metodami blyskawicznego rozpoznawania Zydow.

 

 

Ale masz racje - trzeba sie ludziom sprzedac, jak towar. Niestety, tak juz jest. I to nie w Polsce, ale na calym swiecie. Takie prawa spoleczne, wynikajace bezposrednio z praw fizyki - tak juz jest swiat urzadzony, i nie ma co z tym walczyc, trzeba zaakceptowac.

 

P.S. Żyd to nie jest okreslenie nacji - Izraelczyk jest. Żyd jest okresleniem osoby wyznajacej Judaizm.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor -rozszyfrowałeś mnie. Oczywiście, jestem Żydem a moje posty to tylko marna prowokacja, żeby odwrócić kota ogonem. Taka to już nasza żydowska przewrotność. A wszystkie informacje mam od zakonspirowanego sąsiada z góry, agenta Mossadu z resztą.

Nie rób ze mnie czubka, reżyserów znajdziesz nawet na wikipedii, szkoda tylko że ta lista jest trochę nie na czasie i obejmuje jedynie nazwiska tych znanych za granicą (niestety Jerzego Hofmana zabrakło :lol:):

 

http://www.nationmaster.com/encyclopedia/List-of-famous-Jews

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Polish_Jews

 

Za pomyłkę (freudowską, nomen omen :) ) nie gniewam się żebyś mnie musiał przepraszać. Jeżeli już chcesz definicję encyklopedyczną Żyda to zerknij: http://en.wikipedia.org/wiki/Jew

Aha, btw: nie staram się nikogo przekonywać o 'spisku Żydów' :lol:, podkreślam to po raz drugi jasno i wyraźnie jeżeli tego nie wyłapałeś w moich wypowiedziach.

I raz jeszcze proszę, skończmy ten temat raz na zawsze.

---

draak - wszystko w porządku, może faktycznie brakuje mi luzu i za poważnie podchodzę do tego wszystkiego :)

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paszczu skoro telewizja polska tak postępuje niech Mikke poda ją do sądu !! Tu popieram bo jest go mało w TV, zmiast biadolić i ręce załamywać. Wytoczyć proces (teraz są procesy szybciej rozpatrywane jeśli tyczą się kampani). Mikkego nie popieram i już. Za pare rzeczy (min. za idealistyczne myślenie, i podział na dobre złe są przecież odcienie ......). Wiem że chce dobrze ale, to co on pisze, co chce wprowadzić w życie , niech przyoblecze w dobre prawo ! a nie gada. Prawo musi być dobre mądre (zapewne wiecie że prawo można interpretować nie ?), i niezbyt skomplikowane ale i takie aby ludzie nie mogli go obejść.. Łatwo jest podawać program ale go zrealizować trudno. Piszę już kolejny raz że rząd ma mały margines swobody. A Mikke zachowuje się jak by nie było barier.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...