Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Karte graficzna ATi Gigabyte 9550 - podkrecilem rdzen tej karty do 400MHz ( bez vmoda) - powiedcie mi czy przy tak podkreconym rdzeniu wystraczy zamontowac jako chlodzenie ten zolty radiator Zalmana ( bez wentylatora) ? czy wystraczy ? - czy trzeba cos z wentylem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ehh coal_chember od samego początku przesadzałeś z ustawieniami częstotliwości. Lepiej zainstaluj Ati Tool i tam sprawdzaj skanerem artefaktów, czy karta wytrzymuje. Była już afera, że niby Ati Tool zaniża możliwości podkręcania, ale zawsze to bezpieczniej, niż mieć takie coś jak masz ty.

Tymczasem przywróciłbym kartę do stanu jak przy kupnie i oddał na gwarancję, a jak ci sie uda dostać nową, to bądź ostrożniejszy w kręceniu... tyle...

 

2) Wiem, że nic nie odkryłem Bl4ck Sh4dow, ale mało kto pisze, że używa Softmodowych Catalystów. Wydaje mi się, że wszyscy kierują się tym, co czytają na forum i tymi głupimi testami w necie. Ja próbowałem zarówno omegi, jak i softmody i stwierdzam, że softmody są lepsze. A błędy które spotkałem wystąpiły przy jednych, jak i drugich sterach... Podsumowując, zachęcam do testów własnoręcznych, a nie jedynie czytanie. Dlatego też powyżej dałem linka do softmodów... a i dam jeszcze raz :P

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

Edytowane przez pepek0206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa już mam zmienionego na orginalny, system przeinstalowalem i lipa to samo, Na dodatek musiałem zainstalowac XP ponieważ 98 nie chce sie zainstalowac tzn. wpisze setup i czarny ekran - lipa ja cholera. Zanim oddam na gwarancje musze zakupi taką samą taśme 2 stronną pod radiator bo tamtą usunołem :). Czy ktoś nie wie gdzie można dostać dwustronną taśme termoprzewodzącą ale z aluminnium, gdyż podaczas zdzierania zauważyłem że ma ona cienki aluminniowy pasek w środku. Niestety u mnie takiej nie ma, nawet w sklepie elektornicznym o takim czymś nie słyszeli, a na allegro są albo miedziane albo zwykłe.

 

I żeczywiście polecam tylko atitool i jego maxymalne ustawiena mem i cpu. Bo w moim przypadku przegiełem z mem i po tym cos zaczelo sie sypac.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Karte graficzna ATi Gigabyte 9550 - podkrecilem rdzen tej karty do 400MHz ( bez vmoda)

no to jesteś gangsta-master ;)

powiedcie mi czy przy tak podkreconym rdzeniu wystraczy zamontowac jako chlodzenie ten zolty radiator Zalmana ( bez wentylatora) ? czy wystraczy ? - czy trzeba cos z wentylem ?

Zalmanik starczy jak bedzie choć troszke owiewany np przez wentyle w budzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa już mam zmienionego na orginalny, system przeinstalowalem i lipa to samo, Na dodatek musiałem zainstalowac XP ponieważ 98 nie chce sie zainstalowac tzn. wpisze setup i czarny ekran - lipa ja cholera. Zanim oddam na gwarancje musze zakupi taką samą taśme 2 stronną pod radiator bo tamtą usunołem :). Czy ktoś nie wie gdzie można dostać dwustronną taśme termoprzewodzącą ale z aluminnium, gdyż podaczas zdzierania zauważyłem że ma ona cienki aluminniowy pasek w środku.  Niestety u mnie  takiej nie ma, nawet w sklepie elektornicznym o takim czymś nie słyszeli, a na allegro są albo miedziane albo zwykłe.

 

I żeczywiście polecam tylko atitool i jego maxymalne ustawiena mem i cpu. Bo w moim przypadku przegiełem z mem i po tym cos zaczelo sie sypac.

 

Pozdro

1343175[/snapback]

proponuje dokladnie oczyscic gpu i radiator, a potem nalozyc na nie jakas paste sylikonowa. Wiem z wlasnego doswiadczenie, ze nie sprawdzaja co bylo pod radiatorem, a jak sprawdzaja to tylko czy co kolwiek jest na gpu. I na tym konczy sie ogledzina czy uzytkownik zmienial chlodzenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesteś gangsta-master ;)

 

Zalmanik starczy jak bedzie choć troszke owiewany np przez wentyle w budzie ...

1343201[/snapback]

 

Dzieki za odpowiedz

 

A co podkrecenia to chodzi bez Vmoda nwet na 415 Mhz ale czasami podczas nie ktorych gierkach potrafi zawiesic sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Nieoriętuje się ktoś może, jak radzi sobie Radeon 9550 w systemie Linux? Mam zamiar przejśc do krainy wiecznych lodów (jak tylko ściągne system). Głównie mnie interesują sterowniki (oryginalne ATI czy czy inne?), no i czy gierki ładnie chodzą ;) Nie oszukuję że mam zamiar kozystać z Wine'a o WineX'a więc miło widziane odp ;)

 

PS. Wreście moczuje wolność od tych tektur w oknach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Czyt ktos sie spotkał z takim przypadkiem że bios płyty głównej po zmianie biosu radka 9550 chodzi jak żółw ( odpowiedz biosu z 3 sekundy po wciśnięciu klawisza). mam nową płyte główną asus a7v880(bios AMI). na strej płycie nie było czegoś takiego (bios AWARD). zaznaczam że na orginalnym biosie grafy czyli gigabyte'a 9550 biosik płyty głównej normalnie funkcjonuje. NIE KUMAM tego. co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoriętuje się ktoś może, jak radzi sobie Radeon 9550 w systemie Linux?...

1343282[/snapback]

ogolnie to jest tak (wg mnie ofc ;) ) ze firma ATI po prostu olewa sobie uzytkownikow Linuksa... niby sie udziela w srodowisku Open Source, a porzadnych driverow nie moze zrobic <_< te co są przewaznie albo nie dzialaja, albo dzialaja zle - nie to co nVidii - oni powazniej potraktowali Linuksa :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Czyt ktos sie spotkał z takim przypadkiem że bios płyty głównej po zmianie biosu radka 9550 chodzi jak żółw  ( odpowiedz biosu z 3 sekundy po wciśnięciu klawisza). mam nową płyte główną asus a7v880(bios AMI). na strej płycie nie było czegoś takiego (bios AWARD). zaznaczam że na orginalnym biosie grafy czyli gigabyte'a 9550 biosik płyty głównej normalnie funkcjonuje. NIE KUMAM tego. co jest grane??

1343405[/snapback]

Hej...amm tą samą plyte główną....to jest mozliwe. biosik w plycie jest troszke bardziej zaaawansowany niz to widac z gory i zanim odpali cokolwiek wszystko sprawdza pokolei..więc jeżeli po zmianie biosu na grafie jest jakis najmniejszy konflikt( ktory nawet moze nie wplywac na dzialanie sprzetu, jak naprzyklad wymuszone zaladowanie innego biosu niz oryginalny) to plyta glowna sprawdza ten sprzet 2x wolniej i 2x dokladniej, dlatego moze później reagowac. Ja tak mialem z jednym dyskiem WD i z wadliwą kartą muzyczną.

 

Tak przy okazji, to dobry system, żeby szybko skuma ,czy nowo kupiony sprzey jest napewno 100% sprawny :D:D:D

 

Co do rozwiązania, to nie mam pojęcia, bo nie bawie się w zmiane biosu w swoim gigabusie. i bez tego elegancko sie kreci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoriętuje się ktoś może, jak radzi sobie Radeon 9550 w systemie Linux? Mam zamiar przejśc do krainy wiecznych lodów (jak tylko ściągne system). Głównie mnie interesują sterowniki (oryginalne ATI czy czy inne?), no i czy gierki ładnie chodzą ;) Nie oszukuję że mam zamiar kozystać z Wine'a o WineX'a więc miło widziane odp ;)

 

PS. Wreście moczuje wolność od tych tektur w oknach ;)

1343282[/snapback]

Na [brzydkie określenie na linuksa]u wogóle mało gier chodzi plynnie(uzywajac tych programow), no, może oprócz tych, które mają specjalny skrypt przystosowujący do pracy pod linuxem, jak np: Neverwinter Nights, ta to chodzi nawet ploynniej niz pod windowsem! ;)

 

A co do reszty, to wiele nawet sie nie uruchamia, o większości qltowych cRPG mozna wogóle zapomnieć, tak samo jak o większości hitów jak np:NFSU czy NFSU2

 

Ja osobiście starałem się wytrzymac na linuxie przez 6 miesięcy, ale ostatecznie dalem za wygraną. Jeśli chodzi o gry, to niema jak Shitdows ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zostawiłem włączonego ATI tool żeby arty skanował i nic nie znalazł chociaż grafa "żabkuje" w 3Dmarku03 ale zuważyłem że też żabkuje a ATI tool podczas obracania tej "włochatej kostki". Hmmm oni mogą uznać karte za sprawną, a wida perfidnie że ma problem z grafiką 3D , nie wiecie czego to może by przyczyną(pamięci-albo proc)??

 

Może ktoś ma podobny problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na [brzydkie określenie na linuksa]u wogóle mało gier chodzi plynnie(uzywajac tych programow), no, może oprócz tych, które mają specjalny skrypt przystosowujący do pracy pod linuxem, jak np: Neverwinter Nights, ta to chodzi nawet ploynniej niz pod windowsem! ;)

 

A co do reszty, to wiele nawet sie nie uruchamia, o większości qltowych cRPG mozna wogóle zapomnieć, tak samo jak o większości hitów jak np:NFSU czy NFSU2

 

Ja osobiście starałem się wytrzymac na linuxie przez 6 miesięcy, ale ostatecznie dalem za wygraną. Jeśli chodzi o gry, to niema jak Shitdows ;)

1343695[/snapback]

a czy to wina systemu czy raczej producentow gier ze wydaja je tylko na winshita ? <_< (poza paroma chlubnymi wyjatkami jak MoH, Q3A, ET, UT, UT 2003, UT 2004, a nawet Doom 3 !! B) ktore maja swoj port (nie skrypt :P) na Linuksa i niejednokrotnie działają szybciej niż pod Winshitem :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, przylkeilem silikonem czujnik termometru

cyfrowego do PCB po drugiej stronie karty na wysokosci VPU,

uruchomilem "3D Render" z ATI Tray Tools.

 

Na standardowym chlodzeniu karty po kilku minutach bylo 50C

zalozylem na standardowy radiator maly wentylatorek 40x40x10

z kieszeni HDD puszczony na 7V i temp spadla do 44C.

Podkrecilem karte z 250/200MHz na 400/200MHz temp wzrosla do

48C, wiec nawet po podkreceniu kiedy zalozymy maly wentylatorek

karta pracuje w nizszej temperaturze niz na standardowym chlodzeniu

na ustawieniach standarsowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to wina systemu czy raczej producentow gier ze wydaja je tylko na winshita ?  <_< (poza paroma chlubnymi wyjatkami jak MoH, Q3A, ET, UT, UT 2003, UT 2004, a nawet Doom 3 !! B) ktore maja swoj port (nie skrypt :P) na Linuksa i niejednokrotnie działają szybciej niż pod Winshitem :rolleyes: )

1343765[/snapback]

Hmmm...sądze że to nie wina producentów gier, bo przecież piszą te gry dla pieniędzy, a jak by na to nie spojzeć, to linux nie jest komercyjny, tak więc olewają tą sprawe(ooczywiście są wyjątki)...co do kiepskiej kompatybilności gierek, przy uzyciu Wine itp:, to raczej niski poziom zaawanswania tych programów jest tego powodem. no i duzy problem z ustaweniem gier które używają DX jako główny sterownik renderu, bo w [brzydkie określenie na linuksa]u jest z tym cieniutko. Gry na OGL chodzą zazwyczaj dostatecznie dobrze;)

 

RONIN --> Lepiej znajdź Mandrake 10.1 Official albo POWER PACK...w 10.0 są poważne błędy, często znikają hasła i zmieniają się ni z tąd ni z owąd pliki konfiguracyjne....co do power pack, to jest wzbogacony o oryginalne sterowniki do ati i nvidii

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zostawiłem włączonego ATI tool żeby arty skanował i nic nie znalazł chociaż grafa "żabkuje" w 3Dmarku03 ale zuważyłem że też żabkuje a ATI tool podczas obracania tej "włochatej kostki". Hmmm oni mogą uznać karte za sprawną, a wida  perfidnie że ma problem z grafiką 3D , nie wiecie czego to może by przyczyną(pamięci-albo proc)??

 

Może ktoś ma podobny problem .

1343753[/snapback]

miałem podobny problem w gierkach i w ati toolu mi rwało. zmiana sterów itp. nie pomogły. Za to rozwiązanie było oczywiste = format i najnowsze stery i po sprawie.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pejsi==>> Jakie najnowsze orginalne ze strony gigabyte czy omegi??

 

I mam pytanko do ciebie lub innych użytkowników Radeona gigabyte 9550, czy macie problem z instalacją Windy 98. Tzn. dyskietka startowa a potem setup. Bo u mnie pojawia się problem że po setupie czarny ekran i nic sie nie dzieje. Buu lubie 98, a nie lubie XP.

Niestety zaraz po kupnie karty nie sprawdziłem czy normalnie można 98 zainstalować

A i zauważyłem jeszcze jedną żecz, mianowicie mam asusa A7V8X-X i na GF2 moge ustawić FSB 200/40 a na radku tylko FSB 181 później komp się nie uruchamia. Pozatym jeszcze jedno pytanko o ile wzrasta zapotrzebowanie na moc po OC radka??

 

Niestety posiadam zasiłke ModeCom 300W i wydaje mi się że to zdeka zamało dlatego komp mógł mi reseta zrobić podczas gry(na samym pocztku gry)

 

Wsadziłem spowrotem mojego GF2 i wszystko hula ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pejsi==>> Jakie najnowsze orginalne ze strony gigabyte czy omegi??

 

I mam pytanko do ciebie lub innych użytkowników Radeona gigabyte 9550, czy macie problem z instalacją Windy 98. Tzn. dyskietka startowa a potem setup. Bo u mnie pojawia się problem że po setupie czarny ekran i nic sie nie dzieje. Buu lubie 98, a nie lubie XP. 

Niestety zaraz po kupnie karty nie sprawdziłem czy normalnie można 98 zainstalować

A i zauważyłem jeszcze jedną żecz, mianowicie mam asusa A7V8X-X i na GF2 moge ustawić FSB 200/40 a na radku tylko FSB 181 później komp się nie uruchamia. Pozatym jeszcze jedno pytanko o ile wzrasta zapotrzebowanie na moc po OC radka??

 

Niestety posiadam zasiłke ModeCom 300W i wydaje mi się że to zdeka zamało dlatego komp mógł mi reseta zrobić podczas gry(na samym pocztku gry)

 

Wsadziłem spowrotem mojego GF2 i wszystko hula ładnie.

1344541[/snapback]

 

Oczywista, że r9550 potrzebuje wiecej papu niz gf2, tak więc...zmień zasilacz:D Jeżeli spadł nawet potencjał OC na FSB, to znaczy ze ubytek jest znaczny..400-450W powinno zdać egzamin :D Ale nie zaden tam ModeCom czy inny no-name ,tylko dobra firma, Chieftec, dajmy na to.

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pejsi==>> Jakie najnowsze orginalne ze strony gigabyte czy omegi??

 

I mam pytanko do ciebie lub innych użytkowników Radeona gigabyte 9550, czy macie problem z instalacją Windy 98. Tzn. dyskietka startowa a potem setup. Bo u mnie pojawia się problem że po setupie czarny ekran i nic sie nie dzieje. Buu lubie 98, a nie lubie XP. 

Niestety zaraz po kupnie karty nie sprawdziłem czy normalnie można 98 zainstalować

A i zauważyłem jeszcze jedną żecz, mianowicie mam asusa A7V8X-X i na GF2 moge ustawić FSB 200/40 a na radku tylko FSB 181 później komp się nie uruchamia. Pozatym jeszcze jedno pytanko o ile wzrasta zapotrzebowanie na moc po OC radka??

 

Niestety posiadam zasiłke ModeCom 300W i wydaje mi się że to zdeka zamało dlatego komp mógł mi reseta zrobić podczas gry(na samym pocztku gry)

 

Wsadziłem spowrotem mojego GF2 i wszystko hula ładnie.

1344541[/snapback]

Ten motyw z czarnym ekranem to znany przypadek na radeonach ale to zależy od konkretnego modelu p.głównej(nawet 2 takie same modele mogą się inaczej zachowywać)więc po prostu trafiłeś na taki model.Miałem tak samo po zakupie już pamiętnego radeona 9000 od HIS'a(ach co to były za czasy B) )Więc idż do najbliższego sklepu z badziewiem elektronicznym( w każdy mwiększym mieście jest taki sklep)i kup karte na PCI za jakieś 3-5 zł i po sprawie instaluj normalnie winde a jak bedzie pierwszy restart to przełącz kabel do radka i po kłopocie a karta na PCI może sie kiedys przydac do radka 9550 jakbys kiedyś cos spartolil ze zmianą biosu

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

RONIN --> Lepiej znajdź Mandrake 10.1 Official albo POWER PACK...w 10.0 są poważne błędy, często znikają hasła i zmieniają się ni z tąd ni z owąd pliki konfiguracyjne....co do power pack, to jest wzbogacony o oryginalne sterowniki do ati i nvidii

1344440[/snapback]

Aaa, tylko że za późno się kapnołem :mad:

 

A można robić OC Radka spod Linuxa :blink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem dzis Gigabite 9550 128/128 4ns, oczywiscie przekrecilem go na 400/500(sredni model, bo idzie conajwyzej jeszcze po 5 moze 10MHz) - stabilny itp. 3dmark03 - 3,3k.

Ale imo grzeje sie mocno i to przy otwartej obudowie:

- radiator parzy po chwili

- pamieci parza po dluzszej chwili ;)

To tak ma byc albo moze tak byc - nie chce w niego inwestowac ani dodawac sobie zrodla halasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tHe mRuWa

U mnie radiator bez wentyla też jest zbyt gorący na gpu 400mhz. Pozornie wystarcza, jednak gdzieś po godzinie grania zwykle jest vpu recover, toteż nawiew przydałby się, albo chociaż większy radiator. Po dołożeniu wentylatora już nie przegrzewa się. Bez wentylatora tak do 370mhz, wszystko zależy jeszcze od wentylacji budy.

 

Jak myślicie, zalman NB47J wystarczyłby do pasywnego chłodzenia na 400mhz?

Wolałbym bez wentylatora, bo mi się burdel robi w obudowie.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka:

 

1.

W ATI Tray Tools puscilem "Find Max Mem" i zaczyna od 200MHz,

dochodzi do okolo 258 i wyskakuje info, ze jeden pixel jest

nie na miejscu(czy jakos tak), ale program podkreca dalej...

 

Mam go puscic aby testowal dalej, czy po wystapieniu pierwszych

artefaktow zatrzymac ?

 

 

2.

Jaki jest limit tych artefaktow(pixeli) ?

 

 

3.

Czym kleicie radiatory na pamiec, czy tasma dwustronna 3M ktora

sprzedaja na Allegro wystarczy ?

 

 

 

 

 

 

 

@coal_chember

Mojego kompa ciagnie Fortron250W to z tego co slyszalem ModeCom 300W :)

Wiec powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam karte Gigabyte 9550 i podkrecilem rdzen tej karty do 400Mhz ( bez v-moda). Zamontowalem zamiast oryginalnego srebnego radiatora inny - Zalmana ( tego zoltego) ale jak wygrzewalem go AtiToolem to byl bardzo goracy i nie wiem czy przypadkiem to nie za slabe chlodzenie.

Powiedcie mi jaka max temp moze miec rdzen GPU tej karty i co lepiej zastosowac - tego zoltego Zalmana jako pasywne chlodzenie czy moze na ten radiator srebny zamontowac jakis wentylator 40x40 ? ( tylko jak wiadomo te wentylatory 40x40 sa glosne :( a nie chce dokladac za duzo kasy do tej karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tHe mRuWa

 

Jak myślicie, zalman NB47J wystarczyłby do pasywnego chłodzenia na 400mhz?

Wolałbym bez wentylatora, bo mi się burdel robi w obudowie.

1345884[/snapback]

wystarczy. Przy 420 na rdzeniu końcówka radiatora ledwie ciepła, więc odprowadza je wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Matrin, ty jesteś głupi, czy tylko udajesz??

Poza tym już podobny post stronę temu napisałeś. Przestań zaśmiecać forum swoim debilizmem. Tego zalmana sobie na mózg załóż.

Proszę cię, przestań już pisać, chyba, że coś yntelygentnego będziesz chciał przekazać...

1346136[/snapback]

 

Nie wypisuje glupot tylko dowiedziec sie czy takie chlodzenie jaki zastosowalem na swoim Gigabate 9550 wystarczy do schlodzenie GPU ktory poszedl stabilnie na 400MHz ( bez v-moda) - wczesniej mialem zalozony oryginalny radiator to ktorego przykrecilem wentyl 40x40 ale bylo zbyt glosno, wiec zapytalem sie czy wystarczy ten zolty Zalman - odpowiedz uzyskalem ze powinien- wczoraj zamontowalem tego zoltego zalmana i wszytsko chodzilo spoko - 3dmark chodzil stabilnie ,atitool tez tylko jak dotykalem tego zalmana to palce mi parzylo i dlatego tez chce sie dowiedziec do jakiej max temp moze pracowac ten GPU - zeby przypadkiem go nie spalic. Bo jezeli ten zolty Zalman rozgrzewa sie za mocno to bede musial wrocic do standardowego radiatora + wentyl 40x40 i przyzwyczaic sie do halasu ale moze byc tak ze temp tego Zalmana jest duza ale nie krytyczna i bede mogl jednak pozoistac przy zalmanie cieszac sie cisza.

Dzisiaj porzyczam miernik cyfrowy z pomiarem temp i bede mierzyl wieczorem jak max temp osiagnie na tym Zalmanie - dlatego chcem wiedziec tak jak pisalem wyzej hjaka jest bezp max temp tego chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Radeona 9550 :> od Gigabyte. Na standardowych sterach nie przechodziło dwoch testow w 3dmark 2k1 (NAture i High Polygon Count) Zainstalowałem najnowsze Catalysty i wydajnosc spadła o 5-10FPS w testach z grami :cry: jakie są najwydajniejsze sterowniki ? Najlepiej jezeli by to nei byly omegi bo mam klopot z ich instalacją ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tHe mRuWa

U mnie radiator bez wentyla też jest zbyt gorący na gpu 400mhz. Pozornie wystarcza, jednak gdzieś po godzinie grania zwykle jest vpu recover, toteż nawiew przydałby się, albo chociaż większy radiator. Po dołożeniu wentylatora już nie przegrzewa się. Bez wentylatora tak do 370mhz, wszystko zależy jeszcze od wentylacji budy.

1345884[/snapback]

W sumie po zastanowieniu - nic w nim nie bede zmienial, skoro jest stabilny na 400/500 po nocce grania to daruje sobie jakies wentyle i radiatory. W koncu jest 3lata gwarancji, a najdalej za rok i tak go juz pewnie na cos zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Mar 23 2005, 20:52]Aaa, tylko że za późno się kapnołem  :mad:

 

A można robić OC Radka spod Linuxa  :blink:  :?:

1345298[/snapback]

 

Jeśli chodzi o OC, to mi osobiście nie udało się znaleźć żadnego programu do kręcenia,omegi tez zadnej nie znalazlem, ani innych uleprzonych sterów. jedyny sposób to ustawienie na stałe w biosie grafy...najprościej ;)

 

I najlepiej doinstaluj Lina najpierw do równoległego windowsa...Lilo pozwoli ci przy kazdym boocie wybrac system, w razie problemów. Później jak się juz zdecydyjesz na system, to zainstaluj singla. i jak chcesz między systemami transwerowac jakies pliki, to zrób sobie do tego jakąś partycje w FAT32, lin nie pisze na NTFS'ach, a winda nie czyta EXT'ów :D lol

 

powodzenia

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...