Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam pytanie niechce mi sie zabardzo czytać tych 280 stron o tym radku a zamierzam go kupić w najbliższym czasie i chciałbym żebyście podali mi numery stron i w której części tematu znajdują sie jakieś info o podkręcaniu modowaniu itd. bo przeglądałem ze 10 stron ze starego tematu i nic sie nie dowiedziałem tylko wasze rozmowy zobaczyłem a ch ciałbym o tej karcie conieco wiedzieć oczywiście o oc o tych wszystkich blokadach oc itd.

dzięki wszystkim za pomoc i sorki za takie pytanie ale postawcie sie na moim miejscu.

EDIT: acha jeszcze jedno pytanie czy ten radek ciągnie więcej prądu niż mój gf2mx400 bo mój huntkey ledwo zipie

1398480[/snapback]

Jak chcesz wiedziec wszystko to czytaj wszystko tak jak ja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda bo wtedy dowiesz sie wszystkiego - jak ktos mial problem i jak go rozwiazali. Potem bedziesz tylko chodzil i odpowiadal innym na pytania :) Innym sposobem jest zajzenie do przypietego o 9550, tak jest wszystko napisane - razem ze skrotami do stron

 

 

skinny500 pokaz najnowsze fotki bo ja niedlugo kupuje pentagrama i biore stary boxowy zmiejszam obroty do 1000 i wrzuce go na karte, tylko jeszcze nie wiem jak

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna i montowac wiatraki na gumkach recepturkach ;)

ale trzeba co jakis czas sprawdzac czy nie pekla :D

zawsze mozna jedna srubka przykrecic do radiatora tak aby pozostala czesc wiatraka dmuchala na pamieci (to chyba najwydajniejszy sposob) mowie o 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na forum że te gigabajty mają wbudowany czujnik temperatury ,którego wskazania można odczytać w programie v-tuner, mam stery omegi i zainstalowałem v-tuner 2 z płytki ze sterownikami i wogóle nie mam tam żadnych wskazań. Jedynie wyświetla mi sie ekranik z taktowaniem rdzenia i pamięci które i tak są błędne.nie wie ktoś co może być tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam "omegi" bo ladnie sie kreci na nich karta.

 

Mam szafirka, ale to chyba zadna roznica co do sterow ;)

probowalem DNA, ale jakos lepiej chodzi mi na OMEGACH

1397627[/snapback]

tylko ja slyszalem ze Omegi zasmiecaja system - poecam za to cos innego :

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na forum że te gigabajty mają wbudowany czujnik temperatury ,którego wskazania można odczytać w programie v-tuner, mam stery omegi i zainstalowałem v-tuner 2 z płytki ze sterownikami i wogóle nie mam tam żadnych wskazań. Jedynie wyświetla mi sie ekranik z taktowaniem rdzenia i pamięci które i tak są błędne.nie wie ktoś co może być tego przyczyną??

1398997[/snapback]

Gigabajty nie maja czujnika. A co do V-tunera to mi tak samo wyswietla jak Tobie.

 

A co do zdjec zamieszczen przezemnie dwoch 80x80 to mam tylko zrobione zdjecia aparatem z telefonu ale super to one nie są ;). Jesli powiecie mi jak je mam tutaj zamiescic to tak zrobie, bo nieraz w postach widzialem mase zdjec a jak patrze na zalacznik to 33 kilo chyba nie starcza na to.

 

Wiatraki zamiescilem tak, ze na gorze karty polozylem go na kolkach od plyty glownej (te biale plastikowe) a od dolu to jest on zawieszy na sznurku pod karta:) i dmucha bezposrednio na rdzen i pamieci od dolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na forum że te gigabajty mają wbudowany czujnik temperatury ,którego wskazania można odczytać w programie v-tuner, mam stery omegi i zainstalowałem v-tuner 2 z płytki ze sterownikami i wogóle nie mam tam żadnych wskazań. Jedynie wyświetla mi sie ekranik z taktowaniem rdzenia i pamięci które i tak są błędne.nie wie ktoś co może być tego przyczyną??

1398997[/snapback]

nie ma go jest mit, a opracowanie wymaga aktualki i ja juz 26-27 kwietnia bedzie poprawione. Teraz odnosnie wylapaliscie tam jeszcze jakies bledy bo ja juz chcem poprawic je raz a dobrze

1392199[/snapback]

ignorancja mnie dobija czy jestes az tak leniwy zeby zajrzec ta 1 strone wstecz? nie chcem sie czepiac akurat ciebie ale pisze to do wszystkich ludzie szukajka istnieje, a jak ten topic na byc czytelny to proponuje pierw 3-4 razy pomyslec i dopiero pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane zdjecia, niestety za ciemno bylo w pokoju wiec nie sa one zbyt wyrazne. Ale jak tylko na dniach bedzie jasniej to zrobie lepsze :)

 

http://img246.echo.cx/my.php?image=zdj281cie72tw.jpg

 

http://img186.echo.cx/my.php?image=zdj281cie81sm.jpg

 

Instalowal ktos juz Catalysty 5.40 lub NGO 5.40 I moze sie podzielic Swoimi spostrzezeniami co do tych sterownikow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 powiedz mi jeszcze tylko jakie max taktowanie na rdzeniu uzyskałeś żeby artefaktów nie było i ile miały MHz wtedy pamięci?

 

Btw, nie wiecie może jaki jest rekord świata jeśli chodzi o taktowanie rdzenia 9550 GB? :D.

1396471[/snapback]

czytałem gdzieś o kolesiu, który wykręcił gigabyta na 680/750...ale stwierdził, że 18.500 smarków w 2001se to mało i postanowił jeszcze podnieść napiecia i schłodzic go azotem, dodał jeszcze dodatkowe zasilanie na molexa i cos tam jeszcze...nie wiem czy to prawda, ale kolo musi mies nieżle poprzekręcane zegary na mózgu o_O

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja slyszalem ze Omegi zasmiecaja system - poecam za to cos innego :

1399005[/snapback]

a jak z keceniem na tych "twoich" sterownikach ??

 

moj szafir idzie na 425/500 bez modow i na razie mi to styka :wink:

 

@Kinslayer

a co do zdjec to malo co na nich widac :sad:

Edytowane przez icemac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie mam pytanie robil ktos olowkowego mod gpu na szafirze? Bo ja zamalowalem nozki rezystora zwyklym olowkiem hb i napiecie spadlo z 1.195V do 1.194V i tera sie zastanawiam czy to tylko jest spowodowane tym olowkiem? Czy jak bede mial b2 to juz bedzie dobrze, czy ja jakis blad zrobilem? I jak bym mogl prosic czy ktos moglby pstryknac zdjecie jak wyglada u was polaczenie nozek rezystora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś o kolesiu, który wykręcił gigabyta na 680/750...ale stwierdził, że 18.500 smarków w 2001se to mało i postanowił jeszcze podnieść napiecia i schłodzic go azotem, dodał jeszcze dodatkowe zasilanie na molexa i cos tam jeszcze...nie wiem czy to prawda, ale kolo musi mies nieżle poprzekręcane zegary na mózgu o_O

1399514[/snapback]

To napewno ściema, bo povmodach OC pamięci KRYTYCZNIE maleje, a temu gościowi niby wzrosło (i to jak mocno):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliles czegos ?

1400244[/snapback]

Nie, nie pomyliłem :blurp: - jak zwiększasz napięcie GPU to w pewnym momencie (powyżej 1,30V) spada OC pamięci- ratujesz się robiąc VDDQ moda (bez niego nie ma sensu w ogóle robić VGPU) i jeszcze można zrobić VMEM, który właściwie NIC nie pomoże- wniosek: OC pamięci SPADA (rdzenia rośnie).

Jak się chce robić OC pamięci to jedynie zmiana timingów na 3,6 i nielicznym Vmem może pomóc, przy czym nie można wtedy podkręcić rdzenia zbyt mocno (bo VGPU nie może być wysokie).

 

EDIT:

Gdyby OC MEM nie spadało to bym miał 540\540 :zonk:

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliłem :blurp: - jak zwiększasz napięcie GPU to w pewnym momencie (powyżej 1,30V) spada OC pamięci- ratujesz się robiąc VDDQ moda (bez niego nie ma sensu w ogóle robić VGPU) i jeszcze można zrobić VMEM, który właściwie NIC nie pomoże- wniosek: OC pamięci SPADA (rdzenia rośnie).

Jak się chce robić OC pamięci to jedynie zmiana timingów na 3,6 i nielicznym Vmem może pomóc, przy czym nie można wtedy podkręcić rdzenia zbyt mocno (bo VGPU nie może być wysokie).

1400507[/snapback]

Ciagle sie czlowiek czegos tutaj jeszcze nauczy.

Ktos moze potwierdzic te slowa skinny`ego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie: Czy wentylator Zalman VF700-Cu pasuje na tą karte? (Mam Gigabyte R9550) Bo na allegro taki gosc sprzedawal i tam byl link do strony, na ktorej byly wymienone obslugiwane karty i tej tam nie bylo. Znow w linku w sklepie benchmark'a jest napisane, ze obsluguje wszystkie karty z serii R9xxx. Ma ktos ten wiatraczek i moglby mi napisac czy bez problemu sie miesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie: Czy wentylator Zalman VF700-Cu pasuje na tą karte? (Mam Gigabyte R9550) Bo na allegro taki gosc sprzedawal i tam byl link do strony, na ktorej byly wymienone obslugiwane karty i tej tam nie bylo. Znow w linku w sklepie benchmark'a jest napisane, ze obsluguje wszystkie karty z serii R9xxx. Ma ktos ten wiatraczek i moglby mi napisac czy bez problemu sie miesci?

1401154[/snapback]

No co Ty chcesz kupować na karte za dwie stówy chłodzenie za 150zł :huh: To nie lepiej było wziąć 9600 XT (teraz widziałem po ok 400zł).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wiatrak kosztuje 120zł i po pierwsze to moge go wykorzystac nie tylko na ta karte... Poza tym ma on super osiagi jesli chodzi o chlodzenie i dlatego sie nim zainteresowalem. Nie rozumiem co jest dziwnego w tym co robie :-| Moze chociaz znasz odp na moje wczesniejsze pytanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wiatrak kosztuje 120zł i po pierwsze to moge go wykorzystac nie tylko na ta karte... Poza tym ma on super osiagi jesli chodzi o chlodzenie i dlatego sie nim zainteresowalem. Nie rozumiem co jest dziwnego w tym co robie  :-| Moze chociaz znasz odp na moje wczesniejsze pytanie? :)

1401315[/snapback]

 

Na stronie producenta sa modele 9550, na ktore pasuje ten zalman a i sa tez modele na ktore nie pasuje, ale o Gigabajcie nie wspomniano

 

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...dx=149&code=013

 

Testowal juz ktos Catalysty 5.40 i NGO 5.40 ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle sie czlowiek czegos tutaj jeszcze nauczy.

Ktos moze potwierdzic te slowa skinny`ego ?

1400725[/snapback]

prawda... OC pamieci gwałtownie maleje...u mnie wystarczyło 0.02V na rdzeniu wiecej i juz z max 520 na pamieciach, mogłem tylko 510 wyciagnac.

 

ale jesli chodzi o tamtego kolesia...to chciałbym zauwazyc, ze facet dodał bezposrednie zasilanie układu z molexa(zasilacza) a wnioski za tym ida proste...facet zna sie na robocie i napewno jeszcze cos przerobil..ta karta na zdjeciu, o ile dobrze pamietam, wygladała jak kombajn :D

 

mozliwe tez ze mial jeden z pierwszych egzemplazy grafiki :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś o kolesiu, który wykręcił gigabyta na 680/750...ale stwierdził, że 18.500 smarków w 2001se to mało i postanowił jeszcze podnieść napiecia i schłodzic go azotem, dodał jeszcze dodatkowe zasilanie na molexa i cos tam jeszcze...nie wiem czy to prawda, ale kolo musi mies nieżle poprzekręcane zegary na mózgu o_O

1399514[/snapback]

 

ale jesli chodzi o tamtego kolesia...to chciałbym zauwazyc, ze facet dodał bezposrednie zasilanie układu z molexa(zasilacza) a wnioski za tym ida proste...facet zna sie na robocie i napewno jeszcze cos przerobil..ta karta na zdjeciu, o ile dobrze pamietam, wygladała jak kombajn :D

 

mozliwe tez ze mial jeden z pierwszych egzemplazy grafiki :D:D:D

1401429[/snapback]

Skoro ten gościu miał tyle to niech mi ktoś wytłumaczy jak wyciągnąć z pamięci 3,8 (ew@ 3,6) 750MHz i to jeszcze przy napięciu rdzenia <1,6V. Przecież to jest niemożliwe. Ma ktoś może linka do tej karty?

I jaki był wzór na obliczanie max MHz z nanosekund pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten gościu miał tyle to niech mi ktoś wytłumaczy jak wyciągnąć z pamięci 3,8 (ew@ 3,6) 750MHz i to jeszcze przy napięciu rdzenia <1,6V. Przecież to jest niemożliwe. Ma ktoś może linka do tej karty?

I jaki był wzór na obliczanie max MHz z nanosekund pamięci?

1401569[/snapback]

a kto pisal ze napiecie rdzenia bylo nizsze od 1,6V. a co do przeróbek, to miałem na mysli mechaniczne...a nie timingi pamieci... facet zrobił z tej karty prawie r9800XT a nie zmieniał bios... znaczy bios napewno zmienil ale to nie wszystko. Jak pisałem, nie pamietam dokladnie...a tamtej stronki juz nie ma...od dawna.

z reszta mniejsza z tym... klega pytał sie o rekordy w OC, wiec dla ciekawostki, napisałem co kiedys przeczytalem. to wszystko. Tamten facet prawdopodobnie zwyczajnie byl elektronikiem i mozliwe nawet ze jezeli dodal molexa, to i pozmieniał elementy na PCB...

nie mozna pisac, napewno prawda, albo napewno nieprawda, bo nie jestes w stanie tego sprawdzic :D

 

;D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nawiazujac do nowego BIOS-u do Gigabyte R955128D F21 to sam plik jest okolo 3 x wiekszy od zgranego BIOS-u z karty [F1]. Podejzalem najpierw plik z karty a pozniej porownalem go z BIOS-em ze strony [F21] i wychodzi na to ze w tym pliku bin sa 3 BIOS-y sklejone w jedn zaczyna sie on od F1 (W notatniku wraznie widac oznaczenie i date wydania) a konczy sie na nowym BIOS-ie F21.Widac ze poprostu programisci z Gigabyte namieszali i za duzo wkleili ;-). Dlatego tez flashery sadza ze bios w karcie jest nowszy bo w rzeczywistosci jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam pytanie! czytalem na allegro w opisie radka gigabyte 9550 128/128 ze chodzi jedynie na plycie glownej z AGP8, czy to prawda??? polecacie mi sapphire na pamiątkach samsunga 4ns czy gigabyte na pamiątkach hynixa 4ns????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...