Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

sorki zee tak OT ale kiedys byleem posiadaczem tej karty(saphhire) krecila sie standardowo(420@300scos) ale sprzeedalem , mialem pozyczonee karty itp,itd. B) teraz chcialbym znów kupic cos w okolicach 200zl.

\i tu moje pytanie: czy warto daleej kupic tego radka , czy dalej tak samo sie kręcą

czy moze lepiej kupic 6200 na ddr2 bo tez juz są w okolicach 200zl. jak z wydajnością w nowych grach.

z góry dzzieki za odpowidz

 

 

cos mi sie z klawieereem dzieje :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fun gier

chyba lepiej bedzie jak zakupisz gf6200, bo na dobre radki to ciezko trafic, zawsze to gf ma nowsze technologie

 

_RAZOR_

:google: & :rtfm: klik

 

szuwaros

moze sprubuj jeszcze innych np. softmod, warcats itd.

 

jacusix

olej zmiane biosu bo na gigabytach sa problemy ze znalezieniem odpowiedniego, lepiej uzywac omeg , albo innych sterow to nie bedziesz mial problemow

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:google: & :rtfm: klik

 

A gdzie tam jest Vmod na Vddq ?? :). Jest wszystko V GPU i V mem ale Vddq na sapphire nie znalazłem :(

 

 

EDIT

Znalazlem :D

 

http://img187.exs.cx/img187/2130/radeon9550vdd9if.jpg

 

A jednak google nie gryzą :)

Ale pytanie na jaką wartość oporu zejść ?? ( jakaś bezpieczna wartość )

oryginalnie 522 ohm

 

EDIT 2

Po zmianie Vddq z 522 na jaką kolwiek wartość sypie artami nawet na standardowych ustawieniach. Z wartości 522 ustawiłem 500 a nawt raz 520 i nic jedynie 522 chodzi stabilnie.

 

Ale przy Vmem zauważyłem, że między wartościami 689 a 680 ohm chodzi najlepiej umnie dało to przyrost o 20mhz przy innych ustawieniach 689> max 10Mhz i tak samo 680<

Edytowane przez _RAZOR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam maly problem kupilem niedawno radka gecuba 9550gt i nie wiem co sie dzieje gram w NFSMW i po jakichs 10 min zaczyna klatkowac podobnie w GTA-SA tyle ze tu po 10 min wiesza sie nie wiem co jest grane prosze o odpowiedz

 

 

--------------------

sempron 2200+, asus A7V8X, 512 ddr 333, maxtor 160 Gb 8mb cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mike81

witam mam maly problem kupilem niedawno radka gecuba 9550gt i nie wiem co sie dzieje gram w NFSMW i po jakichs 10 min zaczyna klatkowac podobnie w GTA-SA tyle ze tu po 10 min wiesza sie nie wiem co jest grane

 

Ja też mam tego radka i nie mam problemów z GTA .NFS MW nie posiadam więc nie odpisze (nfs 2 chodzi na maxach) zmień stery na omegi i podkręć :D . Przede wszystkim usuń dokładnie poprzednie sterowniki !

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że znow namęczam tutaj

 

problem mam taki i zupełnie nie wiemjak do tego podejść

 

moj gigabyte co najmniej dziwnie sie zachowuje

w testach d3d dxdiag jak zainstaluje dx9 to pudełeczko tylko miga a sie nie obraca (tak jest na omegach i dna) na orginalnych i softdriverach niby spoko) - tak sytuacja wyglądała jak pisałem poprzedni post

 

wiec wrzuciłem softdriver i chce grać w Cod2 z ustawieniami dx9 i klapa -komp sie resetuje na twardo,

obniżam taktowanie - to samo:( obniżam proca do standardu - to samo tylko po 2 sekundach:( :mur:

na omegach niby zaczyna sie mapka ale przkłamania takie że śnieg jest zielony a na pojazdach tekstury prostokąciki

 

dla proby odinstalowałem dx9 i teraz wszystko niby chodzi to pudełeczko z dxdiag

 

kurde nie mam pomysłu juz co robić

 

czy w karcie może sie uszkodzić sprzetowe wspieranie dx9 i czy mogłbym puścić to na gwarancje

czy może bios wrzucić jakiś od 9600 pro

 

bede wdzieczny za każdą wskazówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy instalowaniu unnych sterowników stare usuwałeś poprzez np Driver Cliner'a?

możliwe (jeżeli tak ich nie wywalałeś) że to niejako przez to :/ ale głowy nie dam ;) a zresztą skoro masz Gigabyte'a to jaką masz temperaturę podczas obciążenia rdzenia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem stry usuwałem driver cleanerem nawet przez ten prolem zrobiłem formata aby byc zupełnie pewnym

 

co dziwne teraz skonczyłęm grac w nowego NFSa i sobie karta smigała 400/500 przez 3 godziny bez problemu

no ale zeby nie było tak miło to cieni pod autem nie wyswietlała poprawnie :cry:

 

zapomniałem dodać wczesniej że 3dmarka 03 przechodzi tez bez problemu

 

chyba najlepiej bedzie jak ją sprawdze u kogs na pewnej konfiguracji kompa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znow z tym gecubem 9550gt nadal jest cos nie tak zainstalowalem inne stery omegi niby dobrze a jednak po okolo 20 min grania w nfsmw strasznie klatkuje no prawie jak pokaz slajdow nie wiem moze on sie poprostu grzeje nawet po wyjsciu do wina przez jakies 3 min system dochodzi do siebie zeby uzyskac plynnosc pracy a moze to procek za slaby albo on sie grzeje ????????????????

--------------------

sempron 2200+, asus A7V8X, 512 ddr 333, maxtor 160 Gb 8mb cache

 

aha karta dziala na ustawieniach default nic nie byla krecona

 

 

 

 

--------------------

sempron 2200+, asus A7V8X, 512 ddr 333, maxtor 160 Gb 8mb cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tego radka i nie mam problemów z GTA .NFS MW nie posiadam więc nie odpisze (nfs 2 chodzi na maxach) zmień stery na omegi i podkręć :D . Przede wszystkim usuń dokładnie poprzednie sterowniki !

o to akurat nie trudno ,na virge 2mb smiga spoko i tylko procek trzeba miec min. 200MHz

chyba chodzilo ci o nfsu2 B)

 

co do NFSMW to wczoraj byla premiera ,a wczesniejsze wersje to chodza jak chca - co prawda u mnie nie klatkuje ,ale potrafi wychodzic do windwsa bez powodu ,u kumpla samochod sam sie restaruje w czasie wyscigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to procek za slaby albo on sie grzeje ????????????????

no a jakie masz temperatury w takim razie?

a co do tego że system dochodzi u Ciebie po jakimś wysiłku przez jakiś czas do "normalnej" pracy to ja np mam tak samo... hmmm a na jakich ustawieniach jeździsz w NFS? może za duże masz ustawione ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby temp jest ok bo procka to 39-42 a chipsetu 33 tylko ze temp socketu kolo 60 mysle ze to jest jak najbardziej ok ale nie wiem jak bardzo skacze w czasie gry a co do nfsmw to 1024-768 i poziom detali medium

 

a moze podkrecic troche proca tylko nie wiem jak mocno moge go pocisnac chodzi mi o ile procent mozna tego semprona 2200+ bezpiecznie pokrecic bez drastycznych wzrostow temperatury ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanie mam, widzicie jaki mam "sprzet", ocencie prosze czemu nfsmw mi klatkuje i zacina na jakas sekunde cos jakis czas? gram na max low detalach, na najnizszej rozdzielczosci, w ustawieniach karty mam wszystko na wydajnosc porobione przez co grafa jest kijowa, zamiast lisci na drzewach mam takie platki duze itp. help! ;) aha i pytanko nr.2 takie: mam sterowniki omegi najnowsze dzieki czemu krece, a kumpel ze studiow (informatyki) powiedzial ze lepiej by mi chodzilo wszystko jakbym nie krecil a mial najnowsze catalysty... i teraz zglupialem. pomozcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mike81 co do procka to możesz go podkręcić bezpiecznie w sposób stosowany wręcz od ery kamienia łupanego ;) tzn podność FSB co 5 MHz i zapuszczaj np SuperPi.... zresztą wystarczy FAQ poczytać i już będziesz wiedzia.. co do poziomu bezpieczeństwa tego podkręcania to szczerze powiedziawszy wyjdzie to w praniu :) sądze że do ~2000MHz powinien dojść..

PS. na niższych ustawieniach też przycinało?

@s0b moim zdaniem [jako że wcześniej też miałem Celerona (zresztą nawet został umieszczony w singu :/ )] to mówie Ci że to on + 256mb RAM'u hamują Ci karte... niestety Celerony nie należą do rodziny wydajnych procków.. a nie oszukujmy się.. one też mają "jakieś" znaczenie w grach (RAM'y tak samo).. więc ja bym je obwiniał za te przycinki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s0b

masz glupiego kumpla (catalisty :lol: + niekrecenie)- ale to informatyk to nie ma co sie dziwic

 

co do klatek to tak jak wyzej

przede wszystkim 256mb ram to za malo do tej gry

druga sprawa to Celeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak sobie obliczysz ile Wat Ci potrzebne na tej stronce ;)

BTW dyski i napędy (liczba) też się liczą...

A tak wogóle jeżeli wyjdzie Ci cośw granicach 300W to i tak może być cieńko.. zdaje mi sie że ten zasilacz jest raczej "słaby" i to że ma napisane na naklejce 300W to wcale nie znaczy że tyle ma tak jak np Megabajty, też niby 350W ale w rzeczywistości będzie coś koło 300W <_<

Dobrze by było zainwestować w coś markowszego lub chociażby w Delte, która stoi na allegro po ~80zł jeśli mnie pamięć nie myli.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem:

 

mialem standardowe sterowniki, zainstalowalem omegi i milaem b. duzy spadek wydajnosci - 800 pkt w 3dmarku 2001. Przez te omegi zmienila mi sie nazwa karty na bardziej skomplikowana, na HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9550SE SERIES, a mam zwyklego radeona His. Wiec znowu chciałem powrócic do tych oryginalnych . Jednak teraz mam swego rodzaju paski na ekranie, bardzo mało widoczne ale jednak. Próbowałem już 3 różnych oryginalnych i to samo. Aha, i nazwa karty sie nie zmienila, nadal ta "nienormalna". Czy ktoś umie mi pomóc??

 

Proszę o pomoc, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wspomnial C jest od wyrownywania sinusoid napiecia, byc moze byl to C od zabezpieczenia przed wyzszym skokiem z zasilacza, teraz dziala, ale podepniesz powiedzmy wiecej/mniej ramu napiecie skoczy i bzyt. Dla sw. spokoju wez to co urwales i lutuj, tymbardziej ze z tego co widze nie powinno byc to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj urwałem pierwszy element z małym radiatorkiem w Radku 9800pro. załamałem sie.. ale jak widze ze to cos co urwałes mozna przylutować to z moim badziewiem nie będzie większego problemu... miejmy nadzieje ze będzie działać jak nalezy. Gorzej jak nie.. czy taką karte mozna oddać do autoryzowanego serwisu zeby naprawili? Spine mam bo dałem za ten sprzęt 900zł kiedyś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...