Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

PS2. 2 czesci testu chlodzenia na Dzikie.NET bedzie ostatnim naszym testem chlodzenia wykonanym na podkreconych procesorach...

to przy okazji ponownego testowania ninja, dobrze zalocie te druciki mocujace cooler - zgieciem do wewnatrz, tak jak "mowi" instrukcja, zapewniam, ze nic sie wtedy nie wygina i trzyma na calej dlugosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem to cudo, na giełdzie w warszawie, od firmy cooling.pl, razem z wiatrakiem akasa Amber 229 zł. Powiem krótko, kogo stać to kupować i nie gadać. Mój sprzęt to Intel Pentium D 820 (S775) 2.80 GHz i płyta Asus P5WD2 Premium Intel 955X. Do dzisiaj jechałem na Zalman CNPS 7700-Cu, nie było żle, tem. procesora w spoczynku 44-45 C z tym że wiatrak chodził na full i było trochę głośno, po skręceniu wiatraka na minimum tem . rosła do 48-50 C.

Więc teraz jest tak wiatrak oczywiście założyłem (kręci się ok.1400/min) prawie go nie słychać a temperaturka Panowie czapki z głów 37-38 C, nie robiłem próby bez wiatraka bo naprawdę go prawie nie słychać.

 

Sulaco, zgadza się z tymi drucikami, założyłem zgodnie z instrukcją, wygięciem do wewnątrz i nie wyginają się równiutko trzymają na całej długości.

Faktycznie na różnych testach druciki załadają odwrotnie wygięte w łuczek i trzymają tylko na krawędziach, możliwe że był błąd w pierwszych instrukcjach, no to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec tylko jedno! :) tak sie sklada ze jestem szczesliwcem który mógl ze soba porównac xp-90C , xp-120, BT , oraz ów Scythe Ninja! :) i jesli ktos mi powie ze BT jest wdajniejszy od ninja z Akasa na 1400rpm to chyba sie nie wyspal albo mu sie snilo! Tak sie sklada ze na moim AMD64 3000+ (1800@2800Mhz przy 1.55v) Ninja wypada swietnie.! od 38 do 47C w stresie!!!! Panowie brac i sie nei zastanawiac!!! Kolejnym wartym uwagi jest XP-90C z dobrym nawet cichym (1400-1600rpm) wiatrakiem! O dziwo lepiej sobie radzil w stresie niz xp-120 byc moze dlatego ze caly z miedzi jest :P niestety ale bigTyphon na szarym koncu tej czwórki.. wiec apropo wypowiedzi o BT kolegi wyzej radze jeszcze raz dokladnie zrobic testy... :) ja zakladalem po 3 razy wszytskie coolerki i dobzre przesmarowalem Ocz Ultra 5+ ! troche to trwalo! ale teraz juz wiem jaki cooler u mnie zostaje! ;) Co do BT to nie jest zly cooler jesli chodzi stosunek wydajnosci do ceny.. ale jesli ktos nie lubi kompromisów brac Ninja!!! najlepiej z Akasa lub Fander! POLECAM GORĄCO!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec tylko jedno! :) tak sie sklada ze jestem szczesliwcem który mógl ze soba porównac xp-90C , xp-120, BT , oraz ów Scythe Ninja! :) i jesli ktos mi powie ze BT jest wdajniejszy od ninja z Akasa na 1400rpm to chyba sie nie wyspal albo mu sie snilo! Tak sie sklada ze na moim AMD64 3000+ (1800@2800Mhz przy 1.55v) Ninja wypada swietnie.! od 38 do 47C w stresie!!!! Panowie brac i sie nei zastanawiac!!! Kolejnym wartym uwagi jest XP-90C z dobrym nawet cichym (1400-1600rpm) wiatrakiem! O dziwo lepiej sobie radzil w stresie niz xp-120 byc moze dlatego ze caly z miedzi jest :P  niestety ale bigTyphon na szarym koncu tej czwórki.. wiec apropo wypowiedzi o BT kolegi wyzej radze jeszcze raz dokladnie zrobic testy... :) ja zakladalem po 3 razy wszytskie coolerki i dobzre przesmarowalem Ocz Ultra 5+ ! troche to trwalo! ale teraz juz wiem jaki cooler u mnie zostaje! ;) Co do BT to nie jest zly cooler jesli chodzi stosunek wydajnosci do ceny.. ale jesli ktos nie lubi kompromisów brac Ninja!!! najlepiej z Akasa lub Fander! POLECAM GORĄCO!!!! :)

1713675[/snapback]

ja swoje zdanie podtrzymuje

mialem wszystkie topowe coolery z wyłączeniem si-120

testy przeprowadzane na grzałce jakim jest prescott wielokrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ci lata to po co wtracasz co chwile jaki to bt jest super a ninja do [gluteus maximus] - raz powiedziales styka - a ten twoj test to wiesz do czego sie nadaje - chyba nie chcesz powiedziec ze twoj byl uczciwy a reszta w wszystkich serwisach sponsorowane.... pewnie nie skumales ze ninja potrzebuje coolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie skumales ze ninja potrzebuje coolera

no comments

 

bt jest super a ninja do

tego nigdzie nie powiedziałem

coolery sa porównywalne jesli chodzi o wydajnosc -ja wskazałem bt jako zwyciezce kategorii wydajnosc/cena

 

kup sobie oba a potem zabieraj głos w dyskusjach o wydajnosci

bo poki co oba widziałes jedynie na fotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty widziales u siebie w domu i co wyszlo-dupne testy -wiec co z tego ze je miales jak anwet nie wiesz co z nimi zrobic i jak -a po tych twoich pseudo testach wlasnie tylko do takiego wniosku mozna dojsc -ludzie ktorzy sie znali pokazali co jest lepsze a jakis lol powiedzial ze jest inaczej i on ma racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty widziales u siebie w domu i co wyszlo-dupne testy -wiec co z tego ze je miales jak anwet nie wiesz co z nimi zrobic i jak -a po tych twoich pseudo testach wlasnie tylko do takiego wniosku mozna dojsc -ludzie ktorzy sie znali pokazali co jest lepsze a jakis lol powiedzial ze jest inaczej i on ma racje

1714257[/snapback]

Stary wyluzuj troszke... bartezjusz zna sie na sprzecie, wie co robi i robi to nie od dzis B) Chlopak przetestowal w zyciu tyle sprzetu, ze ty przez cale zycie tyle nawet nie zobaczysz - teraz mial mozliwosc osobistego przetestowania obu coolerow, wiec napewno nie zrobil tego "na odwal sie". Podal wyniki takie, jak mu wyszly - nie widze podstaw do tego, ze mialby pisac nieprawde :blink:

Sam naczytales sie moze nawet kilku recenzji, zobaczyles zdjecia i to cala twoja wiedza - ale sam nic nie zrobiles aktywnie - a bartezjusz tak !!! I w tym przypadku to ty jestes lol a nie on (moja opinia)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty widziales u siebie w domu i co wyszlo-dupne testy -wiec co z tego ze je miales jak anwet nie wiesz co z nimi zrobic i jak -a po tych twoich pseudo testach wlasnie tylko do takiego wniosku mozna dojsc -ludzie ktorzy sie znali pokazali co jest lepsze a jakis lol powiedzial ze jest inaczej i on ma racje

1714257[/snapback]

zdoopiaj smarku do mamy bo widac nie dorosłes do pewnych zachowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie! Nie ma sensu sie tu spieniac! Mysle ze wszytsko zalezy od warunków jaki kazdy ma w kompie i od specyfikacji! Testowalem i mi akurat wyszlo tak! U innych moze wyjsc inaczej... wszytsko zalezy od tego czy buda dobrze wietrzona czy nie itp.... tak dla sprostowania BT to naprawde dobry cooler o ile nie bardzo dobry... niewiele ustepuje (przynajmniej u mnie) Ninjy! I duzy plus dla BT ze jakos wiecej miejsca i lepszy dostep jest do komponentów na mobo... no i sam fakt ze nawiewa na pamieci i mosfeety... to tez ma jakies tam znaczenie... przy ninja niestety ciasniutko w budzie a mam msi neo2 platinum i naprawde tzreba sie nagimnastykowac zeby ja tam upchnac... pamieci wtedy nie maja czym oddychac... ale jak dla mnie to bardzo dobre chlodzenie! Kazdy ma inne warunki w kompie i niewykluczone ze BT sprawuje sie u niektórych lepiej itd... generalnie mi przypadla do gustu ninja z akasa amber 120mm. Ale jesli komus bardziej przypadl do gustu BT to rowniez bedzie super zakup! Zwlaszcza ze jest sporo tanszy i tez bardzo dobzre wykonany! Polecam oba! Ja akurat moglem sobie potestowac i wybrac jeden z nich... wartym zauwazenia tez jest xp90c to naprawde dobry cooler! akurat u mnie swietnie pokrywa sie z pamieciami dzieki temu bardzo dobrze sa chlodzone! Ale z tej calej czwórki zdecydowanie w kategori cena/wydajnosc wygrywa BT! Ninja pokazuje pazurki dopiero przy exttremalnie wykreconych prockach! bardzo szybko oddaje cieplo! W idle wsyztskie bardzo porównywalne! Dzis spokojnie weszlem na 2980Mhz stabilnie i tem od 45-49C thermalright juz potrzebowal naprawde duzej wichury zeby trzymac takie temeratury! niewiem jak BT bo juz go nie mam! ale mysle ze tez sobie swietnie radzi! Czekam az OCZ Ultra sie wygrzeje i ulozy... mysle ze 2-3C jeszcze spadnie! Wiec jeszcze raz :)... panowie "peace not war" !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tej calej czwórki zdecydowanie w kategori cena/wydajnosc wygrywa BT! Ninja pokazuje pazurki dopiero przy exttremalnie wykreconych prockach! bardzo szybko oddaje cieplo!

1714662[/snapback]

zgadzam sie w 100%

 

 

idz potestuj clerasil na twarzy a nie coolery

nie ma takiej potrzeby i nigdy nie miałem ale widac tobie pryszczyca rzuciła sie na uzwojenie mózgowe

 

EOT -tyle ode mnie

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedactwo -jakis ty elokwentny  szkoda ze taki brzydki tylko

idz potestuj clerasil na twarzy a nie coolery

1714686[/snapback]

Ty jakis inny chyba jestes... Powiedz mi co wniosl twoj "elokwentny" tekst do dyskusji :?: :blink: Zrob nam wszystkim przyjemnosc i..... sam sie domysl, skoros taki elokwentny :wink:

 

Z mojej strony tez EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję utemperować emocje, bo już za dużo mięcha poleciało jak na jeden topik...

 

Jak dla mnie tylko wprowadziliście dodatkowy chaos. Sam przymierzam się do zmiany coolera , a wybierac miałem włąśnie między Ninja a BT. Teraz już nic nie wiem - recki faworyzują Ninję, ale znam z forum wiedzę Bartezjusza już bardzo długo i nie mam absolutnie powodu by mu nie wierzyć.

Szkoda, że Bartezjusz nie ma mozliwości pocisnać Ninji i BT na A64....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Bartezjusz nie ma mozliwości pocisnać Ninji i BT na A64....

1715517[/snapback]

ano niestety

ale sadzę ze wyniki pomiedzy nimi byłby bardzo porównywalne

 

moze nawet na korzysc ninjy (ale jak sadze róznica nie przekroczyłaby 3-4st- zresztą Sulaco po zmianie xp120 na ninje zanotował 4 st róznicy na korzysc ninjy tylko w stress)

 

byc moze ze wzgledu na :

ciut inna konstrukcje IHS ,

jednak mniejsze ilosci W wydzielanych przez max wykrecony a64 w stosunku do max. wykreconego p4

inna konstrukcja coolera , inne powierzchnie oddawania ciepła , inne kierunki nawiewu , inne wentyle

wszytko to moze sie składac na takie a nie inne wyniki w porówniu tych 2 coolerów

powtórze raz jeszcze -oba sie swietne a ze u mnie ciut lepiej sprawuje sie bt - nic na to nie poradzę

 

pozdro Hanu

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, iż Panowie robot i bartezjusz chcieliby pozostać z 0% na koncie? Niestety nie będzie to możliwe, jeżeli jeszcze któryś z Panów odezwie się do drugiego w podobny sposób; wtedy bowiem każdy z Panów dostanie po 10% za każdą (również poprzednią) wypowiedź skierowaną do rozmówcy.

Miłego wieczora życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz:

byc moze ze wzgledu na :

ciut inna konstrukcje IHS ,

jednak mniejsze ilosci W wydzielanych przez max wykrecony a64 w stosunku do max. wykreconego p4

inna konstrukcja coolera , inne powierzchnie oddawania ciepła , inne kierunki nawiewu , inne wentyle

wszytko to moze sie składac na takie a nie inne wyniki w porówniu tych 2 coolerów

powtórze raz jeszcze -oba sie swietne a ze u mnie ciut lepiej sprawuje sie bt - nic na to nie poradzę

 

 

 

Zgadzam sie z tym w pelni! To dwa bardzo dobre coolerki i miedzy nimi bardzo mala różnica w róznych warunkach... raz na kozysc Ninja raz na BT! Oba są swietne... dla mnie to kwestia gustu i oczywiscie portfela.. przez dakupem warto tez zerknac na mobo.. czy nie bedzie problemu z dojsciem do roznych komponentów... na msi neo2 plat. .. ciasniutko... i ciezko wladowac wiatrak by wywiewal na tyl obudowy (przeszkadzaja kable hDD) ... o wywiewie w góre nie ma nawet mowy (AGP)!!! Wiec zanim ktos zakupi i podejmnie decyzje.. niech to dobrze przemysli! :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję utemperować emocje, bo już za dużo mięcha poleciało jak na jeden topik...

 

Jak dla mnie tylko wprowadziliście dodatkowy chaos. Sam przymierzam się do zmiany coolera , a wybierac miałem włąśnie między Ninja a BT. Teraz już nic nie wiem - recki faworyzują Ninję, ale znam z forum wiedzę Bartezjusza już bardzo długo i nie mam absolutnie powodu by mu nie wierzyć.

Szkoda, że Bartezjusz nie ma mozliwości pocisnać Ninji i BT na A64....

1715517[/snapback]

No ja kupilem tego BT. Temperatury na moim sprzecie spadly o 10 st., a wiatrak jest nieslyszalny (choc na max obrotow slychac juz lekki swist). Jednak wykonanie tego coolera jest na niskim poziomie. Ponadto gdy ktos raz zalozy go (zgodnie z instrukcja) na platformie SocketA to koniec - nie ma mozliwosci przeniesienia go na inna platforme SocketA lub oddania do sklepu, bo ta podkladka jest zrobiona z pianki i przyklejana do plytu glownej. Przy probie zerwania jej wszystko sie rwie i klapa. Jutro sprobuje go oddac spowrotem do sklepu (moze sie nie skapna...?) i wymienie go wlasnie na Scythe Ninja.

 

Mam teraz pytanie: czy Scythe Ninja wchodzi bezproblemowo na DFI NF4 Ultra-D??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak mam ninje. i jestem z niej bardzo zadowolony!

amd 64 @ 2900mhz 1.55v i temp. nie przekracza w stresie 50C. Na ninji zamontowana Akasa120mm ,calosc dziala cicho. Wczesniej mialem zalmana 7000cu b i na zalmanie na maks. obrotow temp. byla srednio 7-10C wyzsza..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytania do posiadaczy Scythe Ninja na Dfi nF4 Ultra-D:

 

1. Czy nalezy wymienic back-plate na ten dolaczony do coolera?

 

2. Czy nie ma zadnych konfliktow mobo-cooler?

 

Nie bardzo rozumiem koncowych punktow instrukcji - najpierw wklada sie zaczepy tego coolera w otwory w koszyku, a potem dokreca sie koszyk??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...