Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

luz, 1.45 to nic specjalnego, temp jak najbardziej OK. Nic tylko korzystac ;)

ps. sprawdz sobie jeszcze w wymagajacych grach czy rzeczywiscie nie ma artow - u mnie ATT nie pokazywal, a w Oblivionie sie zdarzaly...

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,45V O_o CRAZY!!! Karty padały juz prze 1,35 V wiec niezbyt dobrze im to służy. Macie tez tak że napięć nie mozecie w att na memkach zmienic bo wraca do punktu wyjscia?? Moze to zalezy od catalystow bo mam 6.9.

O czym mowa? W biosie PE w 3d masz napiecie 1.45v!!!

Co do ATT - tez tak mialem, dopoki nie zaczalem czytac opcji w czasie instalacji:

 

post-135449-1161444986_thumb.jpg

 

Odznacz "Enable old I2C control system (pre R5xx boards only)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicia że spokojnie mozna pojechac z woltami w górę?? Bo ja to juz posrany jestem jak na niej daje 1,275 ale to chyba to samo prawie x1800gto i x1800 xt - tylko 4 potoki wiecej , a jesli o napiecia chodzi to to samo ?

@toolboy dzieki za pomoc teraz juz jestem szczęśliwy moge dac wiecej na memki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma realnie wydajnosc kreconej 7900 gto na pamiatkach 1.1 do naszego 1800xt 512 z biosem od pe ?

nigdzie nie moge odszukac jakiegos porownania a jedynie zestawienia z 1900 xt.

zastanawiam sie nad wymiana ze wzgledu na to ze gto zjada jednak duzo mniej pradu od radka

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie to samo, X1800XT ma w biosie fabryczne napięcie dla trybu 3d 1,4V!!! a X1800gto chyba 1,175 lub coś takiego, w każdym razie duuużo niższe. :wink:

ps. Coś nie ma ruchu w temacie. Czyżby wszystkie radki popadały? :D

To , że w biosie ma zaniżone taktowanie wzgledem xt to nic nie znaczy zawsze mozna podniesc ręcznie. Chodziło mi o to , że jest tak samo skonstruowana - niczym sie nie różnią. Ani pcb ani moduły zasilające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesloych Swiat panowie :)

Czy ktorys z szczesliwych posiadaczy x1800xt moglby mi pozyczyc lub sprzedac srubki mocujace stock'owy cooler? Grafa idzie na gware,zas orygionalne zaginely w niewyjasnionych okoliczniosciach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hammerhead:

Z okazji Nowego Roku wygrzebalem pudelko od swojego XT, namierzylem stockowy cooler ale... po srobkach ani sladu... Albo je gdzies wcielo, albo moze Accelero z nich korzysta.. Sam nie wiem, ale zakladam ze sprawdziles u siebie taka ewentualnosc...?

Wiec niestety, mimo dobrych checi nie pomoge. Oczywiscie jesli wpadna mi w rece, to dam znac. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho w temacie :P. To ja odświeżę.

Właśnie wczoraj przyszła mi paczka z cooling.pl, a w niej między innymi AS5. Na proca pójdzie na pewno, lecz myślałem także o grafie, bo zapewne jest tam jakiś silikonowy glut... a grzeje się mocno.

 

No i tu moje pytania:

1) Czy trudno jest zdjąc stockowy cooler? A może wystarczy zwykły śrubokręt?

2) Jeśli się orientuję, to pamięci są połączone z chłodzeniem taśmą termoprzewodzącą... Czy po zdjęciu stockowego coolera "odkleja się" ona, traci właściwości, trzeba dać nową czy coś z tych rzeczy?

3) Czy widzicie jakieś przeciwwskazania odnośnie posmarowania GPU AS5?

 

Pozdrawiam.

 

--EDIT--

 

Wczoraj dobrałem się do karty... i sam odpowiadam na moje pytania ;) :

1) Cooler jest łatwo zdjąć i założyć, wystarczy zwykły krzyżak. Należy się jednak nastawić na sporą liczbę śrubek... bodajże 13 czy 14, jeśli chcemy wszystko przeczyścić.

2) Nie odkleja się... Nie widzę jakiegoś spadku stabilności na pamięciach :). Przed założeniem trzeba jednak zadbać, żeby na taśmi nie było żadnych paprochów.

3) Przesmarowałem... działa ;).

 

Dodam jeszcze, że po przeczyszczeniu i przesmarowaniu karty zyskałem ~10 stopni (oczywiście w dół) w idlu a w stresie nawet ~14 :D. Opłaca się... do roboty :).

Edytowane przez Garreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem z kartą :-(

 

Wiesza się nagminnie w 3D. Im bardziej obciązę tym szybciej.

Ekran miga mi czarnym i zwis. Te same objawy na starym i nowym systemie.

Wygląda mi to na przegrzewanie karty, ale cooler stockowy przsmarowałem 2x razy dla pewności, temperatury w idle ok 54 st C a w stresie nigdy nie przekracza 78 C, a i tak się wiesza. Juz nie wiem i noszę siez zamiarem wysyłki do serwisu.

 

Edit:

Karta powędrowała do serwisu i po 3 tygodniach stałem się posiadaczem x1950 Pro 512 MB Extreme z firmowym ArcticemX2 od PowerColor w ramach wymiany.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

o fuck. ale farciarz :D Też tak chce :P

czy uwazasz ze ten 1950pro jest wydajniejszy bo ja nie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uwazasz ze ten 1950pro jest wydajniejszy bo ja nie.

pzdr

Róznica nie jest powalajaca ale jest na + ok 800 pkt w 3d05 bez krecenia w stosunku do x1880xt. W CSS razem z HDR jest ze 20 fps wiecej a to juz sporo. W nic innego ostatnio nie grałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od 2-3 tygodni juz karte jak w sigu (kupilem na alledrogo za 140zl z ubitym biosem i odratowalem szczegoly w topicu o x1800 str64-65). Obecnie pyka na 16potokach w taktach jak w sigu na najnowszych sterach ze strony HISa. Pytanie moje nastepujace czy warto zmieniac stery na np Omegi lub NGO?? Czy faktycznie karta ma jakas zauwazalnie lepsza wydajnosc czy tylko kilka punktow w 3Dmarkach? To moja pierwsza karta ATi mialem same GF (do ktorych chyba juz nie wroce) dlatego troche sie szukam w tym wszystkim jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem kartę x1800xl AIW i trochę mnie martwią wyniki 3dmarków. W 2003 mam 15663pkt na taktach 702/567 i 8594pkt w 2005 na taktach 709/594. Proc na Sempron 3000@2760Mhz i 3GB ramu. Czy proc mnie tak blokuję? <_< Ludzie na 7300GT mają lepsze wyniki :mur: .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...