Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

ok. przyjrzalem sie temu dymkowi, porownalem z tym jaki jest na nv, w roznych momentach tej akurat scenki, i smiem twierdzic, ze dymek na ati jest jakis inny, mniej gesty, bardziej przejrzysty, ogolnie jakis mniej "dymny". nie jest po prostu identyczny z tym na nv, a wlasnie na dymie nv najwiecej traci.

Przykro mi to mówić/ pisać ale masz obsesję. Nie zauważyłeś, że ta scena jest w 90% generowana losowo? Ilości dymu, mordy soldatów, ba ich ILOŚĆ, to się zmienia, ciężko porównać coś w takiej sytuacji. Ja akurat porobiłem screeny na których dym jest o wiele gęstszy niż to co pokazał ali na 7800GT. Jeśli mnie zmusisz, to je tu wkleję. Dym gęsty, że hej, a klatek ok 35. Zastanów się, co próbujesz nam tu udowodnić? Że x1800 to drugi 5800?

 

PS. Ciągle czekam na screena (bo jak paranoja, to na całego) z sli gtx256 z tej scenki, ciekawe ile te 512mb daje nV w tym teście.

 

PPS. Także uważam, że zmiana z 7800gt na x1800xl to ryzykowna decyzja, opłacalna jedynie gdy się trafi na taki model jakim dysponuje Jordi i ani odrobinę wolniejszy. Równocześnie, przesiadka na x1800xt będzie wyraźnie odczuwalna, jednak i zdecydowanie bardziej obciążająca portfel.

 

Tak, z 5.13 + ati tool beta 11, obsługa x1800 jest banalnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówić/ pisać ale masz obsesję. Nie zauważyłeś, że ta scena jest w 90% generowana losowo?

napisalem tylko swoja opinie, masz inna -ok. co do losowego generowanie tej scenki, oprocz zmieniajacych sie twarzy nic takiego nie zauwazylem - moze na ati jest inaczej :P dym na koncu tej scenki, na nv za kazdym razem wyglada prawie identycznie. zastanawia mnie tylko roznica w framerate, ktorej nie upatruje w jakis wiekszych roznicach w configach, ale w czyms innym - na nv wlasnie dym zabija framerate, userzy ati twierdza, ze cos innego, dlatego moje watlipwosci i zapytanie.no ale ok. widze, ze doszukiwanie sie roznic to temat drazliwy, mam nadzieje, ze nie dla wszystkich, bo ja po prostu lubie wiedziec...i tyle...

 

Że x1800 to drugi 5800?

wiesz...to Ty napisales, nie ja, ale nie ukrywam, ze takie wlasnie mam zdanie na temat r520

 

PS. Ciągle czekam na screena (bo jak paranoja, to na całego) z sli gtx256 z tej scenki, ciekawe ile te 512mb daje nV w tym teście.

sli 256MB to nie to samo co jedna karta z 512MB. z recek jakie widzialem w necie te 512 MB nie daje tyle nv co na ati - na ati widac, ze dziala to o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij dlaczego uważasz x1800xt za taki bubel jakim był ten produkt nV? Karta jest wydajniejsza od gf7800gtx, ma kilka "features" więcej, jakość obrazu identyczna z tą jaką mam na notebooku z 6800go,. Czego byś chciał więcej? Pisząc, że to twoje zdanie- ok, masz prawo ale to opinia niczym nie uzasadniona, wręcz fanboyska. I tyle widzieliśmy obiektywizmu imć sulaco :lol:

 

Wciąż czekam na twój wynik z sli oraz na screena.

 

PS. U mnie klatki do tych ok 24 spadają w szopie, w której przesłuciach!ą angola. Normalnie jest tam 70fps, ale na moment uruchamia się hdd i obraz zamiera do tych 24. Wydaje mi się, że przy 2GB dysk by siedział cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij dlaczego uważasz x1800xt za taki bubel jakim był ten produkt nV?

nie chce teraz przepychanek slownych bo to i tak nie ma wieszego sensu - powiedz mi tylko jedno, czy produkt udany zostaje zastapiony nowym po paru miesiacach? bo w/g mnie to sie nie trzyma qpy. zreszta od samego poczatku sie nie trzymalo...

 

Karta jest wydajniejsza od gf7800gtx,

no jest, nie wszedzie, ale ogolnie mozna przyjac, ze tak jest

 

ma kilka "features" więcej,

to fakt, ale tez ma kilka "features" mniej...

 

jakość obrazu identyczna z tą jaką mam na notebooku z 6800go,

ok. jezeli tak twierdzisz. aktem jest, ze nie ma jakis wiekszych roznic

 

Czego byś chciał więcej? Pisząc, że to twoje zdanie- ok, masz prawo ale to opinia niczym nie uzasadniona, wręcz fanboyska. I tyle widzieliśmy obiektywizmu imć sulaco :lol:

wiesz, mialem okazje pobawic sie troche 1800xl, sprawdzilem sobie fear - wszystko ok. przewidywalne wyniki, jakosc obrazu, bug w sterach tez do ominiecia, czyli ogolnie wporzo. teraz wyszla kwestia cod2 i tu juz jest zgrzyt, niestety nie mam teraz pod reka 1800xl, bo bym wam czterech liter nie zawracal tylko sam sobie odpowiedzial na kilka pytan, ale jest jak jest i Was prosze o pomoc. wyniki sa rozbiezne, zachowanie samej gry tez, interesuje mnie dlaczego i to wszystko. zauwazylem pewna anomalie, Ty jej nie widzisz - ok (zreszta nie pierwszy raz :P ) powiedz mi w czym problem napisac "no Sulaco zrobilem screena w tym samym miejscu co Jordi wyglada on tak i tak, moze, sa jakies roznice w algorytmie liczacym dym, moze cos innego, mozna o tym spokojnie podystkutowac, poprzygladac sie, cos sie znajdzie" , ale nie, lepiej zjechac od fanboyow, fanatykow i innych obsesji. czy czlowiek musi kupowac karty z dwoch rozncyh firm aby dowiedziec sie czegos konkretnego? sadzielem, ze mozna liczyc na pomoc pewnych ludzi, ale sie mylilem, zawsze gdzies, ktos widzi jakies ukryte zle intencje. wiec kto tu jest fanboyem, ma obsesje i ma brak obiektywizmu?

 

Wciąż czekam na twój wynik z sli oraz na screena.

w8

 

PS. U mnie klatki do tych ok 24 spadają w szopie, w której przesłuciach!ą angola. Normalnie jest tam 70fps, ale na moment uruchamia się hdd i obraz zamiera do tych 24. Wydaje mi się, że przy 2GB dysk by siedział cicho.

a to calkiem mozliwe, czyli w tym dymie masz podobny framerate jak Jordi tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej obsesji, nie wypisuję w temaci o gtx, że jest bee etc. Jedyny Twój zarzut, to późna względem g70 premiera r520. Opóźnienie wynikało nie tylko z winy ospałej pracy inżynierów ati ale i problemów kooperantów, przejściem na nowy proces produkcyjny.

 

Jednak czerwoni "wysmażyli" świetny produkt, który jest w zasadzie najszybszym rozwiązaniem, gdy mowa o pojedynczej karcie (piszę o sytuacji na 29.XII, kiedy to w całych Niemczech nie ma w ani jednej hurtowni gtx512MB. Ciekawe jak jest w Polsce?).

 

Piszesz, że r520 musi mieć wady (ukryte, prawda? Bo jakoś nikt ich nie dostrzegł), bo jest szybko (hmm 6 miesięcy, bo jeszcze trochę poczekamy na 1900 to TAK szybko, by spiskową historię tworzyć?) zastąpiony przez nowy układ, to argument nie na poziomie kogoś kto biegle (tak sądziłem, chcesz mnie wyprowadzić z błędu? :P) zna rynek IT.

 

r580 pojawia się, by wyprzedzić nV z ich g71. Nie ma opóźnień w fabrykach, w których trzepią gpu, rozwiązania są gotowe (i sprawdzone, vide r520), więc robią wczesny "launch" i niech się zieloni martwią faktem późniejszej premiery g71. Ot, historia zatoczyła koło.

 

PS. Screen z CoD2, ja nie piszę w8, tylko spełniam twoją prośbę ;)

 

Dołączona grafika

 

PPS. Na 5 komputerów w domu, 2 mają ati "onboard", 3 nV. Przy zakupie każdego moje zdanie było tym rozstrzygającym. Chwilowe zaćmienie mojej ati-fanboyowskiej- osobowości? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny Twój zarzut, to późna względem g70 premiera r520.

to akurat jest najmniej istotny argument. osobiscie oczekiwalem po r520 czegos wiecej.

 

Jednak czerwoni "wysmażyli" świetny produkt, który jest w zasadzie najszybszym rozwiązaniem,

swietny? juz nie pamietasz jakie miales watpliwosci? ja je mam do teraz...i mam nadzieje, ze sie ich pozbede wraz z premiera r580, i spokojnie bede mogl napisac to samo co Ty :D

 

gdy mowa o pojedynczej karcie (piszę o sytuacji na 29.XII, kiedy to w całych Niemczech nie ma w ani jednej hurtowni gtx512MB. Ciekawe jak jest w Polsce?).

gtx512 to byl tylko pokaz mozliwosci, taki aperitif przed g71. swoja droga uwazam, ze oba nic szczegolnego soba nie reprezentuja lub beda reprezentowac :) gdyby nie zblizajaca sie premiera r580 wszystkim bym teraz doradzal zakup x1800xt, zreszta co poniektorzy moga to potwierdzic. gt jez za slaby, gtx jest za drogi jak na swoje mozliwosci, gdy obok mamy 1800xt.

 

Piszesz, że r520 musi mieć wady (ukryte, prawda? Bo jakoś nikt ich nie dostrzegł),

nie musi, a moze miec jak kazdy nowy produkt, i wybacz, ale zagrania ati tym bardziej mnie w tym utwierdzaja.

 

bo jest szybko (hmm 6 miesięcy, bo jeszcze trochę poczekamy na 1900 to TAK szybko, by spiskową historię tworzyć?)

6 miesiecy? miesiac, no poltora kiedy mozna bylo normalnie dostac 1800xl, biorac pod uwage, ze ati na lewo i prawo trabi o zakonczeniu papierowych premier, nowych ukladow mozna sie spodziewac na poczatku lutego - 3-4 mies...to jest BARDZO malo. nic mnie teraz nie zmusi i przekona do rekomendowania r520 komu kolwiek...

 

r580 pojawia się, by wyprzedzić nV z ich g71. Nie ma opóźnień w fabrykach, w których trzepią gpu, rozwiązania są gotowe (i sprawdzone, vide r520), więc robią wczesny "launch" i niech się zieloni martwią faktem późniejszej premiery g71. Ot, historia zatoczyła koło.

tak? a skad ta pewnosc? a moze jednak stwierdzili, ze produkcja r520 nie jet oplacalna, ze jakis kiks w projekcie lub technologii powoduje zbyt duze straty na waflu i ze bardziej kalkuluje sie wydac nowy uklad? przeciez r580 byl gotowy zanim r520 pojawil sie na rynku. zreszta Twoje spekulacje sa tyle warte co i moje tak wiec, mozemy sie spokojnie prztykac do przyszlego roku :P

 

PS. Screen z CoD2, ja nie piszę w8, tylko spełniam twoją prośbę ;)

dzieki :) i prosze

 

Dołączona grafika

 

no i teraz porownaj nasze screeny z tym co dal Jordi, pomijajac juz jasnosc i jakas dziwna kompresje (patrz. lista plac) to chyba przyznasz, ze jedak dym wuglada troche inaczej? zalozylem, ze to co dal Jordi jest standardem, a okazalo sie, ze nie, ale to nie mozna bylo od razu zweryfikowac tego tylko rozpoczynac ta bezsensowna polemike? napisalem swoje uwagi na podstawie tego co widzialem, a Ty znowu zes na mnie wyskoczyl...ehhh...chyba to lubisz :P

btw: rozejm? wiesz tak w nowy rok z takim balastem emocjonalnym...po co nam to :D

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chlopaki ale wy macie nategowane w tych waszych glowach ;)

prosze zrobilem kolejne 2 screeny gdzie jest wiecej dymu, i niestety sulaco musze przynac racje draakowi ze dym jest losowy, bo jak widzisz u mnie jest go wiecej w innym momencie niz u ciebie (patrz lista osob tworzacych)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

wiecie co generalnie nas troszku "gniecie" wklejamy screeny z gry i porownujemy dym buhahahah

 

a co do wasze "dyskusji" na temat nv vs ati, no ja poprostu nie moge zlego slowa powiedziec o x1800 - nie ma z nia zadnych problemow, biega poprostu idealnie, gram w kazda obecnie gre w minimalnych ustawieniach 1280x1024 z 4xAA 16xAnizo (HQ) (czesto moge nawet pograc w 1600x1200) i wszystko smiga, wiec dlaczego mial bym powiedziec cos zlego o tej karcie. Owszem kreci sie ona ponad zegary X1800XT, no ale nie mialem mozliwosci selekcji lepszego modelu zamowilem i taka dostalem, zreszta kolega razem ze mna zamawial i jego kreci sie tylko o 10MHz mniej na pamieciach ale rdzen lata lepiej od mojej o 20MHz. Nie sadze zeby na polski rynek trafialy jakies gorsze egz. choc kto wie. Generalnie z karty jestem mega mega zadowolony, jeszcze tylko czekam na silencera i juz bedzie 100% zadowolenia, no chyba ze sie nie doczekam to skusze sie na zalmana.

 

jeszcze pytanko, moje jpg zajmuja 100kb a wasze 50kb czym zamieniacie bmp z frapsa na jpg'a (ja uzywam acdsee)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy najnowszy ati tool beta 11 współpracuje z cat 5.12 ??

Gdzieś wyczytałemże z 5.11 i 5.13 OK a z tymi właśnie nie ...

Pytam, bo nadal mam problem z OC tego cholernego x1800xt 512

NIby problemy sa spowodowane przełączaniem się grafy z 2d do 3d ... ale ati tool beta 11 miał to niby opanowac

OC toolem (czy jak sie to zwie) też próbowałem i kupa (oczywiście 3d ustawiałem :D )

Nie wierze że ta grafa nie jest w stanie podkręcić się nawet na 650/750 !!

Już mnie strzela ... wywale ta grafe w koncu

na def smiga OK ale marne 8850 w 2005 mnie nie przekonuje do wywalenia 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie rozumiem w czym tkwi problem z tym podkrecaniem, wlaczasz ati toola ustawiasz voltaz podnosisz zegary i juz cala filozofia,

ja uzywam ati toola wer. 10 i cat 5.12 zadnych problemow z jakims 2d/3d. Dzisiaj zainstaluje cat 5.13 i atitoola wer 11 i zobacze

draak tez pisze ze nia ma zadnych problemow ze swoja x1800xt

 

P.S.

dzisiaj bede miał możliwość przetestowania 6 prockow AMD64 3000+ (seria 0525) zobaczymy ktory najlepiej pojdzie i porobie benche licze na polepszenie wynikow w markach (obecnie moj proc z tej seri 0525 biega 9x300=2700)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ,ze zaskoczyla mnie Wasza dyskusja i jej konkluzje... Do tej pory sadzilem (tak jak Sulaco twierdzil) ,ze wszelkie tego typu testy maja na celu pokazanie roznic wydajnosciowych miedzy kartami NV a ATI ,a czytam kilka niepokojacych wnioskow majacych na celu pokazanie ,ktora z tych firm robi z nas wiekszego glupka.

Obie firmy "zaslynely" ze swoich "optymalizacji" i zadna z nich nie byla na tyle godna by mowic o nich otwarcie ...

Wnioski jakie wysowa Sulaco sa juz co najmniej intrygujace : sprowokowany przez draak'a dopatrujesz sie przekretu na miare 5800 ... wybacz ,ale to (nie)lekka przesada. Po Twoich i jego screenach nie widze jakiejs zaskakujacej roznicy jakosciowej by tworzyc tak daleko idace stwierdzenia.Dziwi mnie rowniez to ,ze nie polecilbys w tej chwili R520. Ja jestem calkiem innego zdania ,sugerujac sie tym ze wkrotce ma nastapic premiera R580 (nie znajac w chwili obecnej jego wydajnosci i mozliwosci O/C ) polecalbym osobom ktore maja mozliwosc wydania ok 2000 pln na karte wlasnie x1800xt (i wierz mi daleki jestem od faworyzowania jednej z firm , kieruje sie tutaj prosta kalkulacja - cena / wydajnosc) .Idac takim jak Twoje tokiem rozumowania dobrze byloby juz wstrzymac sie do premiery kart z G80 ,ktore to powinny pozamiatac R580 i G71 ,a jak wiemy ten rynek jest taki i nie inny i mozna sie wstrzymywac z zakupami w nieskonczonosc ,tylko co maja poczac Ci ktorym zalezy na parametrach wydajnosciowych juz teraz?

Kupujac ta karte jak myslisz ile strace przy jej odsprzedarzy (jesli zajdzie taka potrzeba) po w/w premierze - nie sadze by bylo to wiecej niz 300 pln...

Bez obrazy Sulaco - szanuje Cie i wierze ,ze w Twoich osadach duza role odegraly emocje ;)...

 

@Jordi

Nie zastanawia Cie dlaczego masz tak bardzo "rozjasnione" screeny? - moze jest to spowodowane konwersja bmp-->jpg ,sprawdz jak zrobi to IrfanView ,ewentualnie czy nie masz podbitej jasnosci ,gammy w sterownikach lub grze.

 

@Yotomeczek

Rozumiem ,ze upierasz sie przy Cat 5.12 ,ze wzgledu na procesor jaki posiadasz ,ale z tego co sie zorietowalem nie usunieto wsparcia dla procesorow dwu-jadrowych i z HT w Cat 5.13 ...

Dziwia mnie Twoje problemy ,ale jak zapewne wiesz nie wszystkie x1800xt kreca sie jednakowo... Sprawdzilbym na Twoim miejscu jak wyglada sprawa podkrecenia w samym Overdrive (mozliwosc dojscia do 690 na GPU i 800 na pamieciach) i jesli wyniki jakie uzyskales na ATITool'u sie potwierdza ,to tylko wspolczuc...

Nie wiem jak podkrecony masz procesor (w Pi radzi sobie wysmienicie :D) ,ale przy ustawieniu mojego na 2,8 GHz i karta def. , mam ok.9200 markow w 05 (ale jak wiadomo AMD radzi sobie lepiej w 3D).

 

@OkruT

 

Podejrzanie niska cena... (netto ? :) )

Edytowane przez Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chlopaki ale wy macie nategowane w tych waszych glowach ;)

no i nie mozna tak bylo od razu, a nie ludzi w blad wprowadzac ? :P

oki. sorki Panowie jezeli znowu namieszalem - temat zamkniety, ale swojego zdania odnosnie r520 i tak nie zmienie :D

 

Cobra - nie polecam r520 bo na dzien dzisiejszy imho naprawde nie ma to wiekszego sensu - tuz za rogiem nowy, wydajniejszy uklad, to dlaczego mam polecac cos co za chwile zostanie nim zastapione? przeciez ten miesiac mozna spokojnie poczekac - to nie sa trzy, cztery miesiace, ani ponad pol roku, tylko 30dni. moze za bardzo optymistycznie podchodze do premiery nowego ukladu, szczegolnie jego dostepnosci, ale widzac (czytajac) co robi ati, aby ta premiera byla udana w 100%, wlasnie mam takie, a nie inne nastawienie.

odnosnie jescze porowania r520-nv30 nie chodzi tutaj o jakies przekrety w jakosci generowanej grafiki, ale o sama fizyczna premiere ukladu, problemy z nia zwiazane i planowane szybkie znikniecie tegoz z rynku. tylko tyle.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie postepuje Ati :? premiera nowego ukladu juz za rogiem ,a oni wypuszczaja przeprojektowana PCB do x1800xt :blink: Podobno stara plytka nie radzi sobie dobrze i jest wybrakowana pod wzgledem energetycznym co nie pozwala osiagnac wysokich wynikow o/c. Nowa plytka ma wiecej mosfetow co ma zapewnic stabilnosc przy podwyzszonym woltazu i zegarach :-| Wiecej info tutaj http://www.xbitlabs.com/news/video/display...1229212113.html ,nurtuje mnie jedno male pytanie DLACZEGO??? Nie mogli poczekac na premiere i cale swoje sily skupic na nowym ukladzie :unsure: W koncu x1800xt radzi sobie calkiem przyzwoicie :D

Nie jest to jakis atak ale sytuacja jest co najmniej nie jasna :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie postepuje Ati :? premiera nowego ukladu juz za rogiem ,a oni wypuszczaja przeprojektowana PCB do x1800xt :blink: Podobno stara plytka nie radzi sobie dobrze i jest wybrakowana pod wzgledem energetycznym co nie pozwala osiagnac wysokich wynikow o/c. Nowa plytka ma wiecej mosfetow co ma zapewnic stabilnosc przy podwyzszonym woltazu i zegarach :-| Wiecej info tutaj http://www.xbitlabs.com/news/video/display...1229212113.html (...)

"Na oko" porównałem oba zdjęcia. Różnią się trochę rozplanowaniem elementów po lewej stronie GPU. Ale już na starej PCB było miejsce na 6 mosfetów (wolne miejsce na samym dole)! Mała modyfikacja ....

 

Chyba że premiera X1900 będzie później niż 24 stycznia .... :? Byłoby szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, podczas rozmowy z Cobrą doszliśmy do ciekawej konkluzji- twierdzisz, że r520 za szybko "znika" z rynku...

 

A co powiesz na zbliżone do siebie premiery g71 i g80? Idąc Twoim tokiem rozumowania (bo nie zacietrzewienia, przecież co chwilę powtarzasz, że jesteś obiektywny ;) ) trzeba stwiedzić, że g71 to bubel na miarę fx5800, przecież tak szybko zostanie zastąpiony przez g80. A jak g71 to niewypał to i g70 jest kiepskie, bo to przecież zbliżone do siebie konstrukcje.

 

Powyższy naciągany przykład ma tylko ukazać świadomy zabieg Sulaco i zakończyć dyskusję na ten temat.

 

Nie chowający urazy ;)

draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na zbliżone do siebie premiery g71 i g80?

a przepraszam, ze zapytam znacie premiery g71, a tym bardziej g80? bo jezeli dla tego pierwszego mozna zalozyc, ze odbedzie sie w przeciagu najblizszych 2-3 mies, to jezeli chodzi o g80 nie mozna tego zrobic nawet w przyblizeniu - imho premiera g80 jak i r600 bedzie w jakis sposob powiazana z premiera nowego windowsa - unifiedshader i SM4.0, a z tego co wiem nowy win nie wczesniej niz koniec nowego, pocatek 2007 roku.

btw. moze stworzycie jakas liste rev PCB jakie posiadacie wraz z mozliwosciami OC?

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie drpacie sie dziewczyny :wink: :wink:

 

podczas rozmowy z sulaco musze przyznac ze niejako wyprzedził post aliego z linkiem do xbita - wspominalismy własnie o tym ze cos nie teges jest z "energią " na r520

Wygląda na to, że stare płytki pcb, o których mowa na xbit są faktycznie _stare_ i kupując x1800xt teraz, a nawet sporo wcześniej (vide Cobra) nie ma żadnego problemu. Trudności z osiągnięciem 660MHz na rdzeniu? Tjaa, znów nie mogę potwierdzić tej rewelacji, przykro mi :lol: Ale przyznaję, są problemy z osiągnięciem... 760MHz core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam, ze zapytam znacie premiery g71, a tym bardziej g80? bo jezeli dla tego pierwszego mozna zalozyc, ze odbedzie sie w przeciagu najblizszych 2-3 mies, to jezeli chodzi o g80 nie mozna tego zrobic nawet w przyblizeniu - imho premiera g80 jak i r600 bedzie w jakis sposob powiazana z premiera nowego windowsa - unifiedshader i SM4.0, a z tego co wiem nowy win nie wczesniej niz koniec nowego, pocatek 2007 roku.

btw. moze stworzycie jakas liste rev PCB jakie posiadacie wraz z mozliwosciami OC?

 

Daty premier w/w gpu ,podobnie jak R580 ,sa na podstawie przeciekow jak i doniesien prasowych (jak bedzie z tym w rzeczywistosci ,okarze sie po fakcie :D ) ; 24 styczen - premiera R580 , 09.03. - 15.03.2006 (Cebit) - premiera G71 , 06.06.-10.06.06 (Computex Taipei) - premiera G80.

 

Jesli chodzi o tego "news'a" dotyczacego roznych wersji PCB to chyba ciezko go nazwac "swiezym", wiedzialem o tym przed zakupem karty ,czyli ponad miesiac temu i u mnie jest to nowsze 109-A52031-20 PCB - 6 MOSFETow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecnosci.

Własnie bawiłem sie nieco grafa i powiem że lekko mnie znowu zadziwiła, przy zegarkach 600/600 miałem bez mała 9Koła w 3DM2K5.Widziałem podobne wyniczki na innych forach z tak marnymi zegarkami a może to nowa DFI ????Co do przewoltowania rdzenia to chyba cos w tym jest, przy 1.3Vcore grafa wariuje i pozostaje tylko 1,25-1,27.Dziwny wynik skoro yotomeczek miał taki sam na Default X1800XT wiec nie mam pojęcia gdzie jest sens ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkiej walce stanęło na tym, że grafa chyba jest OK. Wywalała się z powodu pamięci !! (podejżewam że któraś kostka jest źle chłodzona albo bios jeblokuje)

Po ograniczeniu OC ramu <740 (Ati tool) dalo rade zakręcić rdzeń do ok 725MHz (1,35V)

 

ukręciłem :

 

40k w 2001

20k w 2003

10k w 2005

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jeszcze i w marku03 dużą część roboty robi cpu, które się "podoba" temu benchowi. W 05 już mniej, ale i tak wynik fajny. Nie da rady wyżej z rdzeniem?

nie bardzo

gorzej z pamieciami :D

w właśnie 2003 świetnie reagował na zmiane taktów pamięci na grafie

ale bez rozebrania nic nie sprawdze - a właściciel zabronił :-P

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jeszcze i w marku03 dużą część roboty robi cpu, które się "podoba" temu benchowi. W 05 już mniej, ale i tak wynik fajny. Nie da rady wyżej z rdzeniem?

yyyy no popatrz co za rewelacje głosisz ;)

 

a moze to dlatego ze w 03 pierwszy test (samolociki) jest jeszcze w DX7.* i dlatego jest bardzo zależny od CPU :blink: :blink: tak tylko niesmiało pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...