Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

no i kupiłem nec`a, i trzeba przyznać, że jestem mega zadowolony, fajny sprzęcior polecam :]

Mógłbyś bardziej sprecyzować pojęcie "mega zadowolony", np. jakieś szczegółowe spostrzeżenia, testy, zdjecia ekranu. :wink: Podejdź bardziej merytorycznie do tematu. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD 20" Philips 200W6CS ( ma DVI ) za 1 675,00 zł !!! - LOL ??

 

ps. nawet kabel DVI jest w zestawie :)

 

----

 

Widzę że to nie "lolek" .... one naprawdę tak bardzo staniały :D

Można już go dostać taniej - nawet za 1649 zł.

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=441

 

Cena jest tak niska dlatego, że Philips ma fabrykę na terenie UE (Węgry - zakupione monitor LCD mają naklejkę "made in hungary"). W związku z tym nie są obciążone 14% podatkiem (dla >19") - są tańsze ;)

Za tą cenę - jest to bdb. monitor.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla NEC'a, czy raczej "drugi sort"?

Pisząc, to masz na myśli 20WGX2??? Jeżeli chodzi o tego Philipsa, to jest on prawdopodobnie na MVA 800:1 z 8 ms gtg.

I jednocześnie ma typowe wady tej matrycy - świecące rogi, lekkie srebrzenie, trochę mniejsze kąty widzenia od as-ips. Czas reakcji też jest po stronie Nec'a, ale za 1,6 tys nic lepszgo nie znajdziesz. Belka 102035W oferuje dokładnie to samo, ale jej cena to +500 zł - dlaczego??? - patrz post wyżej. Nec 20Wgx2 to wydatek koło 2,2 tys zł. Ja osobiście nigdy bym nie wydał tyle kasy na monitor. :?

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest tak niska dlatego, że Philips ma fabrykę na terenie UE (Węgry - zakupione monitor LCD mają naklejkę "made in hungary"). W związku z tym nie są obciążone 14% podatkiem (dla >19") - są tańsze ;)

Tak myślałem .... tylko czekać aż inni producenci będą mieć fabryki w UE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś bardziej sprecyzować pojęcie "mega zadowolony", np. jakieś szczegółowe spostrzeżenia, testy, zdjecia ekranu. :wink: Podejdź bardziej merytorycznie do tematu. :-P

Mega-zadowolony tzn, że nie potwierdziły się żadne z moich obaw jakie miałem przed kupnem monitorka tzn:

- smużenia nie zaobserowałem, a gram prawie codziennie 2-3 mecze/spary w et z ustawionym stałym fps na 125

- kąty patrzenia bez najmniejszego zarzutu, problem nie wystepuje,

- oczywiście żadnego martwego pixela/subpixela na dzień dobry (zapewniano mnie jak kupowałem, że sprawdzali czy nie ma, i nie było)

 

Kilka już typowo użytkowych spostrzeżeń:

- panel jest stosunkowo "gruby", oczywiście żadna to wada ale rzuciło mi się to w oczy jak go kupiłem i kilku osobom które go u mnie widziały,

- gdzieś przeczytałem, nie wiem czy nawet nie w tym watku, że niektóre egzemplarze piszczą czy tam syczą, mój jest absolutnie bezgłośny,

- chyba w tym wątku wyczytałem, że komus nie wyświetlanło na nim biosu, jakaś bzdura wyswietla wszystkie tryby,

- bardzo fajne przejrzyste i funkcjonalne menu OSD, dioda w przycisku zasilania z regulowaną intensywnościa świecenia, pełna regulacja równiez z poziomu software`u

- "szyba" absolutnie mi nie przeszkadza, nie zauważa się tego, może dlatego, że poprzedni moj monitor flatron f700p (crt) tez miał szybe,

- tryby dv i advanced dv powodują, że cholernie (moim zdaniem ) widać przejścia kolorów,

- po podłaczeniu do hub`a usb w monitorku moja myszka, Logitech G5, co jakiś czas wariowała, albo jakiś dziwny ruch czy nacisnięcie przycisku jej się przytrafiało albo przestawała reagować, nie wnikałem czy to sprawa przeinstalowania sterownikow, czy czemu tak sie dzieje, poprostu podłaczyłem ją bezpośrednio do kompa, klawiaturka, logitech ultraflatX, działa bez najmniejszego problemu

- gry w rozdzielczości innej niż natywna, moim zdaniem, wyglądają oki

- pulpit w 1680x1050 wymiata, zajebiście mi się pracuje, gry wyglądaja niesamowicie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, to masz na myśli 20WGX2??? Jeżeli chodzi o tego Philipsa, to jest on prawdopodobnie na MVA 800:1 z 8 ms gtg.

I jednocześnie ma typowe wady tej matrycy - świecące rogi, lekkie srebrzenie, trochę mniejsze kąty widzenia od as-ips. Czas reakcji też jest po stronie Nec'a, ale za 1,6 tys nic lepszgo nie znajdziesz. Belka 102035W oferuje dokładnie to samo, ale jej cena to +500 zł - dlaczego??? - patrz post wyżej. Nec 20Wgx2 to wydatek koło 2,2 tys zł. Ja osobiście nigdy bym nie wydał tyle kasy na monitor. :?

wg komputronika jest to mva (belinea, jest napisane ze premium mva)

philips= 600:1

belinea 800:1

czas reakcji philipsa 16ms, belinei 8ms...

 

wiec nie jest to chyba ta sama matryca... jednak wyglada na troche gorsza...

kwestia tego czy oplaca sie doplacac te 500zl zeby miec monitor belinei.. a moze w ogole sie oplaca na analogowym belinee kupic? roznica cenowa duza, a parametry chyba takie same.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20137

 

zastanawiam sie z przesiadki z mojego lg flatrona l1510S... ale boje sie ze bedami przeszkadzac te przebarwienianarogach...

bo w tym lg takiego czegos nie odnotowalem.

matryca wydaje sie podswietlona identycznie wszedzie... jest to zajebisty monitor, tylko ze strasznie maly.

kupowalem go jak jeszcze kosztowal 1600... teraz pewnie za 800bym go kupil, albo i taniej bo widzialem juz 17 za 800zl...

 

a planuje wlasnie zakup jakiegos panoramicznego monitorka, ale odstraszaja mnie te roznice w podswietleniach i te wszystkie straszne rzeczy ktore wypisujecie na temat tych monitorow :)

 

a i o ktorym monitorze neca mowicie i zachwalacie? bo ten:

20" NEC MultiSync 20WGX2 silver-black

za 2269 ma dziwne jazdy, tam na dole jest komentarz...

tutaj zaczynają się schodki. Jak wiadomo każdy (przynajmniej mi) LCD ma lekki efekt "poziomego odświerzania" - małe kwadraciki przenikające od lewej do prawej (rozsypane pasy obrazu) - ten monitor jest najlepszym przykładem takiego niedopracowania - w trybie expansion mode obserwójemy wręcz dzielenie obrazu na dwa, a aw 16:9 pojawiają się jakby efekt gumki która porusza pokoleji cząskami mozaiki obrazu w pionowych odstępach - niezwykle irytujące przy FPSach. Ja się z tym pogodziłem, jeżeli jednak chceci na tym pięknisiu zacinać w szybkie gierki to może to nie być najlepszy wybór mimo braku smużenia.

no dla mnie to byloby nie do pomyslenia..

tanszy lcd od neca... ma matryce tn... a zdaje sie ze tej nie za bardzo polecacie...

 

zalezy mi na w miare tanim panoramicznym lcdeku, ale zeby mnie nie denerwowal...

cos a la moj lg l1510s. bo w nim jak dla mnie obraz perfektycjny.. mze jestem slepy i tez byscie w nim duzo dziwnych rzeczy znalezli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

ten cytat co podales

 

"tutaj zaczynają się schodki. Jak wiadomo każdy (przynajmniej mi) LCD ma lekki efekt "poziomego odświerzania" - małe kwadraciki przenikające od lewej do prawej (rozsypane pasy obrazu) - ten monitor jest najlepszym przykładem takiego niedopracowania - w trybie expansion mode obserwójemy wręcz dzielenie obrazu na dwa, a aw 16:9 pojawiają się jakby efekt gumki która porusza pokoleji cząskami mozaiki obrazu w pionowych odstępach - niezwykle irytujące przy FPSach. Ja się z tym pogodziłem, jeżeli jednak chceci na tym pięknisiu zacinać w szybkie gierki to może to nie być najlepszy wybór mimo braku smużenia"

 

to ten kto to pisal to expert w dziedzinie LCDkow albo idiota :mur:

 

niech sie na ten temat wypowie osoba ktora ma ten NEC czy takie zjawisko zachodzi B)

 

wydaje mi sie ze za ta kase kupujac monitor nie ma wad, poza malutkimi moze.... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cytat co podales

 

"tutaj zaczynają się schodki. Jak wiadomo każdy (przynajmniej mi) LCD ma lekki efekt "poziomego odświerzania" - małe kwadraciki przenikające od lewej do prawej (rozsypane pasy obrazu) - ten monitor jest najlepszym przykładem takiego niedopracowania - w trybie expansion mode obserwójemy wręcz dzielenie obrazu na dwa, a aw 16:9 pojawiają się jakby efekt gumki która porusza pokoleji cząskami mozaiki obrazu w pionowych odstępach - niezwykle irytujące przy FPSach. Ja się z tym pogodziłem, jeżeli jednak chceci na tym pięknisiu zacinać w szybkie gierki to może to nie być najlepszy wybór mimo braku smużenia"

 

to ten kto to pisal to expert w dziedzinie LCDkow albo idiota :mur:

 

niech sie na ten temat wypowie osoba ktora ma ten NEC czy takie zjawisko zachodzi B)

 

wydaje mi sie ze za ta kase kupujac monitor nie ma wad, poza malutkimi moze.... :unsure:

 

czemu idiota?

nie wystepuje to, czy jest to normalne?

skoro to widzi to znaczy ze teo jest.. watpie zeby klamal. ja np na moim monitorku czegos takiego nie widze... stad moje pytanie. jesli ma mi przez caly ekran latac cos dziwnego, paski niepaski, ekran na pol to ja dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi w tym cytacie co przytoczyl go p0rNfLaKe. :blink:

Wiem tylko, ze ta opinia zostala zamieszczona na komputroniku. Zreszta pare osob z tego forum ma ten monitor i nikt nie pisal o jakims efekcie "gumki" czy cos w tym stylu. Natomiast "rwanie" obrazu w grach FPS na tym Nec'u wystepuje gdy nie jest wlaczony VSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu idiota?

nie wystepuje to, czy jest to normalne?

skoro to widzi to znaczy ze teo jest.. watpie zeby klamal. ja np na moim monitorku czegos takiego nie widze... stad moje pytanie. jesli ma mi przez caly ekran latac cos dziwnego, paski niepaski, ekran na pol to ja dziekuje

Jest bardzo prawdopodobne że wyłączył synchronizację ( bo wiecie na moim CRT też się obraz potrafi dzielić :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

juz wiecie dlaczego IDIOTA?

 

dokladnie to co napisaliscie koles poprostu nie wie do czego sluzy synchronizaca pionowa, mozna ja wlaczyc na stale w ATI i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg komputronika jest to mva (belinea, jest napisane ze premium mva)

philips= 600:1

belinea 800:1

czas reakcji philipsa 16ms, belinei 8ms...

 

wiec nie jest to chyba ta sama matryca... jednak wyglada na troche gorsza...

kwestia tego czy oplaca sie doplacac te 500zl zeby miec monitor belinei.. a moze w ogole sie oplaca na analogowym belinee kupic? roznica cenowa duza, a parametry chyba takie same.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20137

Mało wiesz... bardzo mało.

 

Stara rewizja Philipsa 200W6CS była na matrycy S-IPS (LM201W01) z czasem reakcji 16 ms i kontrastem 600:1...

Ta sama siedzi w Dell'u 2005 FPW.

 

Nowa rewizja tego monitora jest dostępa od stycznia tego roku. I jest to prawdopodobie MVA (sądząc po kapkę nierównym podświetleniu i lekko granatowej czerni pod kątem...)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I pomyśleć, że jest to ten samo monitor... :-|

 

Ale dla porównania Belka 102035W:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać wcale nie jest w tym lepsza... nierówne podświetlenie, to typowa cecha matyc MVA AUO i CMO..

 

2 - to na samym początku zobacz na stronę producenta tego moniora, a nie na stronę komputronik'a, gdzie niektóre opisy sprzętu są wzięte z kosmosu... :? Krótko mówiąc informacje jak i komentarze z tej strony (komputronika) moża sobie o kant d*** rozbić... :angry:

Radzę poczytać trochę info testów/opinii na polskich/zagranicznych forach, a dużo lepiej na tym wyjdziesz... :-P

 

Na stronie Philipsa wyraźnie pisze 800:1 i 8 ms gtg, 300cd/m2 i kąty 176/176, szkoda tylko, że nie jest wspomniene o rodzaju zastosowanej matrycy... :mur:

 

Chociaż bardzo intryguje mnie ta informacja z http://www.flatpanels.dk :blink:

 

Nu begynder skćrme baseret pĺ LG.Philips nye S-IPS paneler sĺ smĺt at dukke frem pĺ markedet, selvom LG.Philips ikke officielt har givet en melding om produkterne. De nye S-IPS paneler byder blandt andet pĺ 12 ms responstid (on-off) og helt ned til 6 og 8 ms grĺ-grĺ.

 

Ny version af det populære 20 tommer widescreen panel LM201W01:

Opløsning: 1680x1050

Brightness: 300 cd/m2

Kontrastforhold: 800:1

Responstid: 8 ms (g2g)

Betragtningsvinkler: 178/178

Farveunderstøttelse: 16,7 millioner

Czyżby jednak nowa S-IPS... :-P

Bądź co bądź model 200WP7 (nastepca 200W6CS) będzie już na MVA AUO. :(

 

Na pierwszy rzut oka, to ten monitor wygląda tak... :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak jak pisałem wcześniej - Made in Hungary - czyli bez 14% podatku... ;)

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź co bądź model 200WP7 (nastepca 200W6CS) będzie już na MVA AUO. :(

Na potwierdzenie:

Rozbieramy philipsa 200WP7:

http://www.pcpop.com/doc/0/141/141577_1.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/141/141577_2.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/141/141577_3.shtml

http://www.pcpop.com/doc/0/141/141577_4.shtml

 

i ostatnia strona na ktorej widac fotke matrycy MVA AUOptronics 800:1 8ms M201EW01:

http://www.pcpop.com/doc/0/141/141577_5.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Czyli za te ~ 1600zł warto tego Philipsa ?

bardzo mi on imponuje, świetnie się prezentuje, boje się jednak że będzie zły

Głównie WWW, oglądanie filmów, gry - to przeznaczenie

Jestem praktycznie na niego zdecydowany, ale.. to MVA AUO, na prawdę pogarsza sprawe ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Czyli za te ~ 1600zł warto tego Philipsa ?

bardzo mi on imponuje, świetnie się prezentuje, boje się jednak że będzie zły

Głównie WWW, oglądanie filmów, gry - to przeznaczenie

Jestem praktycznie na niego zdecydowany, ale.. to MVA AUO, na prawdę pogarsza sprawe ? ...

Miej jeszcze w pamięci piksel 0,258 - gdyby nie to to ten monitor stałby już na moim biurku.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zmienia ten pixel ? ...

Będe w następnym miesiącu stał przed wyborem dużego panoramicznego LCD w granicach 1600zł i nie wiem... musze coś wymyślic, ten Philips mnie przekonuje najbardziej, ale nie wiem czy słusznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zmienia ten pixel ? ...

Będe w następnym miesiącu stał przed wyborem dużego panoramicznego LCD w granicach 1600zł i nie wiem... musze coś wymyślic, ten Philips mnie przekonuje najbardziej, ale nie wiem czy słusznie

Małe literki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby jak jak tam jest natywna 1680x1050?? :lol:

Mam dośc dziwne pytanie: czy w panoramach da się wymusić rozdzielczość 1600x1200 w windowsie?

 

W panoramach jest też 1920x1200 i 2560x1600 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - czytaj dokładnie

 

Ehh. Chodziło mi o 20" Panoramy.

No tak lepiej :wink: W tym wypadku max to 1440x1050 ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...