Skocz do zawartości
Carson

Wybor Klawiatury-pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. mam problem z wyborem klawiatury, mam dosyc mojej obecnej klawiatury ktora robi tyle halasu co maszyna do pisania, ale najgorsze sa "blokujace sie" klawisze w grach(wcisniecie kilku na raz powoduje ze dziala tylko jeden z nich co skutecznie uniemozliwia granie w gry typu fifa, pes i wyscigi) na klawiature chce przeznaczyc max 50zl, nie interesuja mnie rozne dod. guziczki typu otwieranie stron www itp, klawiatura ma byc przede wszystkim dobra do ww. gier i nie moga sie blokowac klawisze , jezeli bedzie w miare cicha to bedzie super. znalazlem cos takiego: http://sklep.benchmark.pl/pelny_14360.html Co o tym sadzicie? czy ktos z Was ma ta klawiature? jezeli nie to jakie macie propozycje? wiem ze te wymagania moze i sa wygorowane ale napewno da sie cos znalezc odpowiedniego. prosze o pomoc. z gory dzieki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, ale wg mnie za dużo kombinujesz. Mieszkasz w dość dużym mieście, więc na Twoim miejscu poszedłbym do pierwszego, lepszego sklepu i pooglądał każdą. Przeciez poprzyciskać sobie można (sprawdzisz, czy nie jest za głośna) a co do blokowania się, to nowsze nie powinny się blokować. Poza tym w dobrym sklepie zawsze można się ugadać ze sprzedawcą na 1 dzień testów.

Z tego, co pamiętam (z pracy w sklepie), to seria ULTRA od Tracera bardzo cicho chodziła i przez to miała największe wzięcie. Przykładowy model z tej serii wygląda tak:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13765.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. miasto nie jest duze, przynajmniej dla mnie :D a o dobrych sklepach(ze sprzetem komp.) mozna tu zapomniec. ograniczaja sie do wystawieniu paru rzeczy na polki a jak chcesz cos kupic to zazwyczaj trzeba zamawiac i czekac dzien a wtedy juz nie ma mowy o jakimkolwiek "umawianiu sie" ze sprzedawca, bo co on pozniej z tym zrobi jak mu oddam :) wiec chcialem skorzystac z czyjegos doswiadczenia itp. jak juz mowilem najbardziej zalezy mi na tym aby klawisze sie nie blokowaly. a tego na miejscu nie sprawdze. czekam na dalsze rady.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):) no wlasnie teraz mam klawiatare pod PS/2 i sie blokuje niemilosiernie. slyszalem se wlasnie jak jest pod usb to sie nie blokuje ale blokowanie jest tez zalezne od tego jak duzy jest bufor (czegos tam) w klawiaturze. sam juz nie wiem

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL - myślałem, że mówiąc o "blokowaniu się" klawiatury, mówicie o zacinających się klawiszach. Moja (Tracer Black PS2) nie blokuje się w żaden sposób, chodzi wyśmienicie. Minusy, które pojawiły się po 3 latach użytkowania to schodząca czarna farba (widać biały plastik) oraz fakt, iż obecnie wolałbym Ultra Media, bo jest niższa, cichsza i ładniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupować klawiaturę bierz PS/2. Przynajmniej będziesz miał pewność, że nie będzie problemów z blokowaniem się przy wduszeniu więcej jak 2 klawiszy.

1691466[/snapback]

PS/2? PS/2 blokują się!!! To zależy od samej elektroniki a nie od złącza. Wogóle nie wiem po co wprowadzili PS/2, tylko to zaśmieca tył komputera. USB ma krótszą reakcję (ciężko to wyczuć ale jednak). To jest podobnie jak z myszami. Ta sama mysz na ps/2 ma 95 raportów/sek a na USB 124.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem:

Większość sytuacji z blokowaniem się klawiatury o których słyszałem dotyczyła USB"

2. To nie PS/2 Wprowadzano po USB tylko USB się pojawiło długo PS/2. A dlatego że jest prostsze w obsłudze, wykonaniu i tańsze, a poza tym zapewnia wystarczający transfer dla urządzeń wskazujących i nie tylko - 100kBps.

3. Jak masz tylko 96 raportów na swojej myszy to masz jakąś badziewną mysz, bo ja na swojej PS/2 bez problemu mogę ustawić 200 raportów na sekundę na standartowym sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem:

Większość sytuacji z blokowaniem się klawiatury o których słyszałem dotyczyła USB"

2. To nie PS/2 Wprowadzano po USB tylko USB się pojawiło długo PS/2. A dlatego że jest prostsze w obsłudze, wykonaniu i tańsze, a poza tym zapewnia wystarczający transfer dla urządzeń wskazujących i nie tylko - 100kBps.

3. Jak masz tylko 96 raportów na swojej myszy to masz jakąś badziewną mysz, bo ja na swojej PS/2 bez problemu mogę ustawić 200 raportów na sekundę na standartowym sterowniku.

1695176[/snapback]

1. Ja w przeciwieństwie do Ciebie czytam nie tylko ze zrozumieniem ale również co jest napisane i do czego się odnosi - popatrz do której wypowiedzi napisałem komentarz.

Ty napisałeś : "Jak będziesz kupować klawiaturę bierz PS/2. Przynajmniej będziesz miał pewność, że nie będzie problemów z blokowaniem się przy wduszeniu więcej jak 2 klawiszy."

 

2. Dziwne że w mojej starej płycie na chipsecie HX kiedy miałem p 166 MMX było wyprowadzenie na jeden port USB a na PS/2 nie. Jeśli chodzi o stosunek ceny PS/2 do USB to jest on dzisiaj pomijalny, więc wolę mieć zamiast PS/2 o 2 USB więcej. Jeśli chodzi o prostotę obsługi to zawiłości techniczne mnie mniej interesują w przeciwieństwie do obsługi - na USB nie muszę zwracać uwagi w który port USB wtykam mysz czy klawiaturę.

 

3. Moja "badziewna" mysz Logitech, (jak pewnie każda inna "badziewna" mysz takiej firmy jak np. Razer) tak niestety bez modyfikacji już działa. Pozatym na USB można wycisnąć bez problemu na dobrej myszy 500 Hz , na PS/2 wątpię.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wogóle zastanawiasz się co piszesz? Chyba nie

Owszem napisałem tak i dlatego tak napisałęm ponieważ powtórzę trzeci raz:

Większość problemów z blokowaniem klawiatury z którymi miałem do czynienia dotyczyła klawiatur USB. Dotarło to do Ciebie tym razem? Ja tu nie mówię o jakichś majakach jak ty tylko o konkretnych sytuacjach - konkretach. Z tym USB to mnie rozbawiłeś. Widzisz chcesz dyskutować a piep***** głupoty wyssane nie wiadomo skąd. Jesteś tak niedoinformowany że nawet nie wiesz o tym, że kiedyś PS/2 miało inne wtyczki. Wtyczki przypominały gniazdo DIN, niemniej to było to samo co współczesne PS/2.

Twója myszka to logitech? W takim razie masz badziewnego logitecha skoro masz tylko 96 próbek na sekundę. I nie wykskakuj mi tu z wymysłami ile to byś mógł ustawić próbek, bo jak na razie masz prawie 2 razy mniej niż ja na PS/2. Jakbym ja chciał to bym też 2000 ustawił albo jeszcze lepiej. Idź lepiej spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Excray ( nie warto Cię cytować )

 

Wtyczki nie przypominały gniazda DIN tylko to był DIN :P Do Ciebie naprawdę niedociera że odnoszę się do innej Twojej konkretnej wypowiedzi. Pozatym napisz mi w którym miejscu piszę głupoty, wystko co napisałem to prawda a Ty wprowadzasz czytających użytkowników w błąd pisząc że na ps/2 można ustawić 2000 i więcej Hz a to kłamstwo.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię ale to nie jest DIN. Bo symbol DIN odnosi się do audio i określa gdzie jaki jest sygnał na wyprowadzeniu:

http://www.hardwarebook.net/connector/av/dinaudio.html

tymczasem to gniazdo tylko wyglądaem przypomina DIN ale funkcjonalnością jest to co innego. Zresztą oznacza się to XT:

http://www.hardwarebook.net/connector/user...keyboardxt.html

Jakbyświedział jak wygląda pakiet informacji mysz - komputer to byś nie pisał takich głupot, że nie da się próbkować myszy 2000 razy na sekundę na PS/2. Da się.

 

EDIT: Cmx ciebie też to się dotyczy. Jeśli ja strzeliłem lola to ty mi powiedz ile danych zajmuje i jak wygląda protokół przesyłania informacji myszka - komputer na PS/2. Jesli nie odpowiesz mi na to pytanie to ty dla mnie bedziesz burakiem.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwy DIN dla starych wtyków audio i wtyczek dla klawiatur (starych) są takie same.

 

Tutaj jest conieco : http://www.computer-engineering.org/ps2protocol/

 

Pozwolę sobie zacytować fragment odnoszący się do samplowania (raportowania) dla wartości standardowych:

 

"... and sets the following default values:

 

Sample Rate = 100 samples/sec

Resolution = 4 counts/mm

Scaling = 1:1

Data Reporting Disabled

..."

 

Więc moje 95 nie odbiega daleko od standardu.

 

A wartości w trybie stream to od 10 do 200 (standardowo 100).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chlopaki nie sie co klucic. na browca i po sprawie :D :D Blokowanie klawiatury jest napewno uzaleznione od elektroniki i tego jaki bufor ma na klawisze. usb czy ps/2 chyba nie gra tu roli. nie ma sensu sie wyklucac o nazwy wtyczek. :) jezeli klawiatura jest dobra to sie nie bedzie blokowac a jesli to jakis shit za 15zl to nie ma co wymagac od takiej klawiatury, chociaz wydaj mi sie ze blokowanie sie klawiszy to usterka nie do przyjecia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chlopaki nie sie co klucic. na browca i po sprawie :D :D Blokowanie klawiatury jest napewno uzaleznione od elektroniki i tego jaki bufor ma na klawisze. usb czy ps/2 chyba nie gra tu roli. nie ma sensu sie wyklucac o nazwy wtyczek. :) jezeli klawiatura jest dobra to sie nie bedzie blokowac a jesli to jakis shit za 15zl to nie ma co wymagac od takiej klawiatury, chociaz wydaj mi sie ze blokowanie sie klawiszy to usterka nie do przyjecia. pozdrawiam

1695890[/snapback]

My tak sobie tylko dyskutujemy :P :P A co do elektroniki to się zgadzam - nieważne czy USB czy PS/2 jak się ma blokować to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...