Skocz do zawartości
Roman N

Przestępstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Od razu powiem, że sprawa nadaje sie na policje ale można inaczej...

Moja dobra znajoma, od pewnego czasu jest dręczona wulgarnymi pogróżkami głównie przez smsy z internetu, ale także przez gg. Powiedziała mi o tym. Sam byłem świadkiem gdy ktoś prze gg próbował jej ubliżać. Pomyślałem, że najważniejsze to znać ip komputera, z którego to ktoś wysyłał no i udało sie. Mam ten numer, date i dokładny czas gdy to sie wydarzyło. Teraz pytanie: czy z tą wiedzą, bez udziału policji jest możliwość zdobycia jakiś informacji o tym człowieku? Np numer telefonu z którego nastąpiło to połączenie. Wiem, ze to była neostrada. Bardzo prosze o pomoc w imieniu swoim i samotnej sąsiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie job sie z tym normalnie tylko zgłoś do nas (na psy) jako przestępstwo ! To są groźby karalne ! Nie będe przytaczał paragrafów itp

 

Nie bój sie tego zgłosić albo znoś cierpienia z pokorą

Edytowane przez Szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor wygrał wybory wiec psy są wszędzie haha  :rolleyes:

1715512[/snapback]

Nie chodziło o to, że wszędzie ale o sposób w jaki się wypowiadasz na forum, gdzie większość to niepełnoletni (sam nie jestem święty, ale to już przegięcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce isc na Policje, bo jakos nie chce mi sie wierzyc w skutecznosc tych dzialan.

Znajomy mial podobny problem(okazalo sie ze straszyl go wlasciciel konkurencyjnej firmy) poszedl na policje i nie dowidzial sie kto to byl. Byly tylko jakies podejrzenia i wszystkie podjerzane osoby mialy pretensje ze policje na nich nasyla.

Tej znajomej zależy na dyskrecji. Przede wszystkim zależy jej na wiedzy kto to robi, a działania "zapobiegawcze" można podjąć później.

Co do mnie to ja też kiedyś dostawałem smsy, że ktoś mnie zabija bo dotykałem jego dziewczyne itp. Ja sie tym nei przejmowałem, ale sasiadka bierze jakies nerwomixy i nie śpi po nocach. Ja podejrzewam, ze to jakis jej kolega z pracy. Gdybym wiedzial kto to bez pomocy policji jakoś by sie go uspokoiło...

Ja na Kaczyńskiego głosowałem.

Edytowane przez Roman N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce isc na Policje, bo jakos nie chce mi sie wierzyc w skutecznosc tych dzialan.

Znajomy mial podobny problem(okazalo sie ze straszyl go wlasciciel konkurencyjnej firmy) poszedl na policje i nie dowidzial sie kto to byl. Byly tylko jakies podejrzenia i wszystkie podjerzane osoby mialy pretensje ze policje na nich nasyla.

Tej znajomej zależy na dyskrecji. Przede wszystkim zależy jej na wiedzy kto to robi, a działania "zapobiegawcze" można podjąć później.

1715535[/snapback]

No i niech mi ktos powie ze nie mialem racji

 

Jakie podejrzenia ? I niby dlaczego on mial sie dowiedziec kto go straszy ? To policja ustala w toku dochodzenia a nie podaje to publicznie do wiadomosci poszkodowanego od razu

 

Listy sms'y i inne formy grozb karalnych to przestepstwo karane kara grzywny lub/i pozbawienia wolnosci

 

Co to za brednie ze ON nasylal policje na osoby ? To policja ustala podejrzanych a nie poszkodowany...

 

jakas sciema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o to, że wszędzie ale o sposób w jaki się wypowiadasz na forum, gdzie większość to niepełnoletni (sam nie jestem święty, ale to już przegięcie).

1715524[/snapback]

Weź te teksty zachowaj dla siebie bo mnie irytujesz. . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skąd podejrzane osoby mają się niby dowiedzieć kto zgłosił dane przestępstwo?

1715556[/snapback]

Mowie ze to jakies nieporozumienie

 

Roman masz niepelne informacje o tym ZNAJOMYM

 

Dyskrecja w takich przypadkach to podstawa. Jesli nie dasz rady sam to powiedz kolezance zeby zglosila. Chyba normalne ze ochrona informacji niejawnych jest zapewniona !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za brednie ze ON nasylal policje na osoby ? To policja ustala podejrzanych a nie poszkodowany...

Dokładnie tej sprawy nie znałem ale wiem, że miał znajomy z tego powodu nie przyjemnośći. Chyba w trakcie tych działań policji muszą robić jakies przesłuchania itp. A o sprawie było głośno w okolicy i stąd się wzięły oskarżenia, że ten i ten to mnie podejrzewa bo policja u mnie była. To jest nie ważne. Liczy sie sprawa mojej sąsiadki. A pan policjant niech sie tak nie awanturuje. nie wszyscy są przekonani o skuteczności działań policji. Może i są w pewnym stopniu skuteczne, ale nie zawsze odpowiednie do sytuacji.

Edytowane przez Roman N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za brednie ze ON nasylal policje na osoby ? To policja ustala podejrzanych a nie poszkodowany...

 

Dokładnie tej sprawy nie znałem ale wiem, że miał znajomy z tego powodu nie przyjemnośći. Chyba w trakcie tych działań policji muszą robić jakies przesłuchania itp. A o sprawie było głośno w okolicy i stąd się wzięły oskarżenia, że ten i ten to mnie podejrzewa bo policja u mnie była. To jest nie ważne. Liczy sie sprawa mojej sąsiadki. A pan policjant niech sie tak nie awanturuje. nie wszyscy są przekonani o skuteczności działań policji. Może i są w pewnym stopniu skuteczne, ale nie zawsze odpowiednie do sytuacji.

1715563[/snapback]

Nikt nie wierzy. Ja to wiem. Ale dopoki bedzie takie ogolne przekonanie w spoleczenstwie to nic nie poradze na to.

 

Dwa razy zostalem oszukany na Allegro. Jeden koles siedzi juz od ponad roku drugi ma juz sankcje

 

Chciec to móc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opisanej sprawy w topicu to uważam, ze powinniscie skierować ja jak najszybciej na policje (moze cos zdziała)

 

@Szymek

 

Coś mi sie kiedys obilo o uszy ze wsąpiłeś do Policjii :wink:

 

Opowiedz coś o realiach tej pracy (jeśli mozesz)

Gdzie robisz dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opisanej sprawy w topicu to uważam, ze powinniscie skierować ja jak najszybciej na policje (moze cos zdziała)

 

@Szymek

 

Coś mi sie kiedys obilo o uszy ze wsąpiłeś do Policjii  :wink:

 

Opowiedz coś o realiach tej pracy (jeśli mozesz)

Gdzie robisz dokladnie?

1715573[/snapback]

Dokładnie to powiedziec przeciez nie moge. Zaznacze tylko, ze czasem warto zglosic nawet beznadziejnie wygladajace sprawy. Realia sa takie, ze czesto na komisariacie czy gdziekolwiek spotkacie sie z niechęcia. To normalne. Malo jest milych policjantow, potem opinia jest przez to taka jaka jest.

 

Mam troche stycznosci z gospodarczymi a dziewczyna moja bedzie w kryminalnych.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Policja odpada. Z reszta sasiadka mowi, ze to nie wchodzi w gre. Ona chce tylko wiedizec kto to. J atez bym chcial wiedziec i do niego pojechac sprawdzic czy jest taki mocny w cztery oczy jak przy komputerze.

1715593[/snapback]

Od razu ci mowie ze legalnie sie tego nie dowiesz. Jak sie dowiesz to od razu bedzie wiadomo ze zdobyles te dane nielegalnie. Niewazne.

 

Masz moje blogoslawienstwo w spuszczeniu temu kolesiowi wpie...olu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Policja odpada. Z reszta sasiadka mowi, ze to nie wchodzi w gre. Ona chce tylko wiedizec kto to. J atez bym chcial wiedziec i do niego pojechac sprawdzic czy jest taki mocny w cztery oczy jak przy komputerze.

1715593[/snapback]

Znajdź jakiegoś informatyka z telekomuny, daj mu w łapę żeby wygrzebał tego gościa po ip. i potem go odwiedź. Szansa, że ci się to uda jest mała :mur: powiedziałbym, że prawie zerowa... Poza tepsą nikt nie znajdzie go po ip skoro jest z neostrady. Albo wynajmnij detektywa Rutkowskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego. Jak nie chcesz legalnie dowiedziec sie kto straszy twoja sasiadke, to postap lepiej jak strus w reklamie okocimia. Co to w ogole za gadka? "Ja chce tylko wiedziec czyj to nr." Ile ty masz lat? Takie rzeczy sie zalatwia w sposob podany przez Szymka, a nie jakies kombinacje alpejskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 czy 3 lata temu byl przypadek w 3miescie ze koles grozil jakiejs kobiecie wlasnie za pomoca smsow. Oddala sprawe na policje kolesia zlapali i z tego ci sie orintuje koles siedzi. Toj est prestepstwo. Zglaszaj to na policje!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałe podobna sytuacje - pokłuciłem sie kiedyś z synem sąsiada (dość MOCNO ;) ) i potem dostawałem dziwne telefony (ktoś mówił jakby sobie bułek do gęby nawpychał :lol: ), a że mam wyświetlanie numeru na stacjonarnym, to numer spisałem, dzwonie na informacje no i sie okazuje że to numer sąsiada :D Skończyło sie na wizycie dzielnicowego u sąsiada :P

 

OT znacie jakiś program, żebym mógł wyciągnąć ip jakiegoś nieznajomego jesli zagada do mnie na gg ? (nie mówcie o inwigilatorze) i ogólnie żebym mógl wyciągać ip np kogoś z chata itp.. Sorki za OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Policja odpada. Z reszta sasiadka mowi, ze to nie wchodzi w gre. Ona chce tylko wiedizec kto to. J atez bym chcial wiedziec i do niego pojechac sprawdzic czy jest taki mocny w cztery oczy jak przy komputerze.

1715593[/snapback]

Teraz to Roman mocno wieśniakiem zaleciałeś. Tak jak mówią koledzy, albo zgłaszasz sprawę na policję/prokuraturę czy etc. albo robisz z siebie balona, niezgodnie z prawem dowiadujesz się kim on jest i jedziesz mu wpieprzyć, a potem on zgłasza sprawę na policję i ty idziesz siedzieć...

 

Chociaż jeśli jesteś tak błyskotliwy, jak widzę po tej wypowiedzi, to może nawet lepiej... :lol:

 

Od razu ci mowie ze legalnie sie tego nie dowiesz. Jak sie dowiesz to od razu bedzie wiadomo ze zdobyles te dane nielegalnie. Niewazne.

 

Masz moje blogoslawienstwo w spuszczeniu temu kolesiowi wpie...olu

1715605[/snapback]

a pan policjant też widzę niezły agent, skoro daje swoje błogosławieństwo dla czynu niezgodnego z prawem... :lol:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...