Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy wentylatorek mozna bezpiecznie zastapic jakims radiatorem, a jesli tak to jaki model- zalmana badz pentagrama?przepraszam, ze nie czytam cxalego opisu ale pilna sprawa.

dziekuje za odpowiedz

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubował ktoś nowej wersji beta bios

 

Data 2006/06/09

Plik CK8XD6091.exe

Pojemność 717,954 bytes

Opis

 

DiamondFlash Image for BIOS.

Please Click Here if you are not familiar with the procedure of Diamond Flash Image!!

Major Reasons of Change:

Fix K/B,MS issue Fail.

 

http://eu.dfi.com.tw/Upload/BIOS/CK8XD6091.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze sie nie smiac, robilem to pierwszy raz....

Zalozylem Zalmana niebieskiego bo wczesniej grzal sie bardzo chipset na tym wentylku dfi, i poz mianie na zalmana jest tak samo albo i nawet gorzej, jak go dotkne to juz zaczyna parzyc.

Acha po zalozeniu zalmana bios mi sie zresetowal...dlaczego?

Pewnie powiecie zeby dac nawiew ...ale co da nawiew jak nawiew schlodzi tylko radiator a chipset i tak bedzie sie grzal... jak myslicie czy to normalne na tej plycie?

z gory dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Prosze sie nie smiac, robilem to pierwszy raz....

Zalozylem Zalmana niebieskiego bo wczesniej grzal sie bardzo chipset na tym wentylku dfi, i poz mianie na zalmana jest tak samo albo i nawet gorzej, jak go dotkne to juz zaczyna parzyc.

Acha po zalozeniu zalmana bios mi sie zresetowal...dlaczego?

Pewnie powiecie zeby dac nawiew ...ale co da nawiew jak nawiew schlodzi tylko radiator a chipset i tak bedzie sie grzal... jak myslicie czy to normalne na tej plycie?

z gory dzieki !!!

czy naprawde tak trudno przeczytać temat? :blink: było miliard razy, że nie ma czujki na chipsecie, tylko na płycie! czyli odczyty temp z chipsetu są nic nie warte! :mur: i napewno temp jest niższa... A co do nawiewu to żeś walnął przecież to oczywiste, że skoro radiator będzie chłodniejszy to to będzie mógł zabrać więcej ciepła z chipsetu... człowieku bez obrazy ale pomyśl choć trochę a potem pisz a nie odrazu z płaczem! :angry:

 

btw to jak z tym biosem testował ktoś? bo ja mam cały czas ten sam od nowości i chciałbym nowy wgrać bo nie mogę przekroczyć htt 350

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duuże problemy z 2x512 więc dzis też wrzuce nowy bios i sie pobawie...

 

A co do fsb to dużo daje dobre chłodzenie chipsetu :) opisywałem wczesniej jak to było na ac, a jak na wc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ram sie nie kręci :( Ale to też chyba od kontrolera zalezy... napewno to w dużym stopniu zależy od szczęścia... :lol:

 

kupiłem 2x512 bh5 od strongmena, które na jego infinity nf4x działały rzekomo 258MHz @ 3.3V stable. U mnie te same ramy na tej samej mobo nie są stabilne powyżej 240MHz... :(

 

Może to kontroler... może co innego, będe miał okazje to na innym cepie sprawdze.

 

Ps. Dalej czekam na screeny z alphami od strongmena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mi do szczęścia wystarczy htt>350 :D jak mówicie że nic nie daje to nie wgrywam będę sobie czekał dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na ten biosik i przy prcku około 2520(szyna 315) dzielnik 100 działa, ale jak dałem wiecej , czyli szyna 340 to wyskoczył błąd pamięci na poczatku startu kompa, jak dałem wieksze napiecie to prawei windows sie załadpował, może jednak da sie coś zrobić z tymi moimm pamieciami?(bo jak narazie to tak troche nie mam kasy na nowy ram).Może mi ktos napisac jak ma ustawione timingi na cl 2,5 i cl 3 i te wszystkie rzeczy, które są w biosie dotyczace ram, bo ja mam ustawione te najwazniejsze, reszta na auto i możę tu gdześ będzie przyczyna. Z góry dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Zmieniłem na ten biosik i przy prcku około 2520(szyna 315) dzielnik 100 działa, ale jak dałem wiecej , czyli szyna 340 to wyskoczył błąd pamięci na poczatku startu kompa, jak dałem wieksze napiecie to prawei windows sie załadpował, może jednak da sie coś zrobić z tymi moimm pamieciami?(bo jak narazie to tak troche nie mam kasy na nowy ram).Może mi ktos napisac jak ma ustawione timingi na cl 2,5 i cl 3 i te wszystkie rzeczy, które są w biosie dotyczace ram, bo ja mam ustawione te najwazniejsze, reszta na auto i możę tu gdześ będzie przyczyna. Z góry dzieki i pozdrawiam.

tak samo miałem tylko że przy innym htt i co bym nie robił to dalej jak do pulpitu nie doszedłem (dalej się zawieszał) i oczywiście sprzedałem tamten ram :P Reszte timingów obowiązkowo ustaw! np na a64 tweaker ;) (o timingach masz w faq o dfi lp 939 tu) :) Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołacze sie do tematu:

 

Tez chcem kupic jakieś Ramy pod 754, z zresztą to co w opisie, tak do 350zł z bólem serca, najlepiej uzywki i takie które bede dobrze działac pod Infinity, bo moje juz byłe Geil nie chciały chodzić na dzelniki 100, ale wolałbym jakieś pamieci które przekroczą 450, bo gdzieś tyle będę potrzebował.

Co myślicie o tym:

http://www.allegro.pl/item116320486_pamiec...c_400_470_.html

lub

 

http://www.allegro.pl/item116177679_twinmo..._gwarancja.html

i druga sobie jakaś znajdę :)

 

A zresztą jak poznać, czy są jednostronne, czy dwu??

Jeśli masz cierpliwość poluj na winbondy na allegro. Jeżeli nie masz czasu zbytnio, to pójdź do miejscowego komputerowwego i poproś o test na miejscu TwinMOS-ów z końcówką CADT ale cl 2,5.

 

Co do linków to trochę lotto, bo mimo tego że masz tu CADT, jedne ciągną 240 mhz bez problemu, a inne już na 210 duszą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ram sie nie kręci :( Ale to też chyba od kontrolera zalezy... napewno to w dużym stopniu zależy od szczęścia... :lol:

 

kupiłem 2x512 bh5 od strongmena, które na jego infinity nf4x działały rzekomo 258MHz @ 3.3V stable. U mnie te same ramy na tej samej mobo nie są stabilne powyżej 240MHz... :(

 

Może to kontroler... może co innego, będe miał okazje to na innym cepie sprawdze.

 

Ps. Dalej czekam na screeny z alphami od strongmena...

nie "rzekomo" tylko tyle chodzily i wiadzialo to pare osob z forum ! i moga potwierdzic

poza tym pamiec kupiona od yotomeczka ktory sam dawal screeny z 258 na 3,3 (mozesz do niego napisac to ci potwierdzi)i to tez wiele ludzi widzialo bo licytowalo te pamieci na allegro

 

ale ja sie z nim "dogadalem" i mnie sprzedal :D

klik

 

 

ze screenami walcze trzeba jeszcze yotoma pomeczyc

 

ps;

jesli probowales juz wszystkiego 99% Kontroler w procku

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz cierpliwość poluj na winbondy na allegro. Jeżeli nie masz czasu zbytnio, to pójdź do miejscowego komputerowwego i poproś o test na miejscu TwinMOS-ów z końcówką CADT ale cl 2,5.

 

Co do linków to trochę lotto, bo mimo tego że masz tu CADT, jedne ciągną 240 mhz bez problemu, a inne już na 210 duszą się.

Po pierwsze chciłabym podziekować Wam za pomoc.

Za 350 to chyba nie dostanę winbond'ów, ale wolabym dużo nie dokładać, za 140zł mogę mieć Twinmosy które idą na 466 i to ponoć nie jest max na napieciu 2,8. Sa to BCM, widziałem kiedyś fajny test Twinmosów na różnych modułach (czy jak to sie zwie)-BCM, BH-5 i tp. na jakimś forum, nawet chyba tutaj, ale nie moge znaleść(już chyba z 2 godziny szukam ), dlatego moje pytanie- jakie na maksa napięcie można dać na BCM?? Co do czasu to mam z 6 dni :) bo siostra jest na wakacjach i mam jej ram :) 466 szły w dwuch kościach, ale jedna juz sprzedana i to było tez na 754 :) Tyle by mi stykneło, bo tak zamierzam mieć około 2720MHZ i na dzielnikiu 133 by dały radę:). Pozniej bym dokupił jakąs drgą kość, bo jak narazie to czekam na przelew:)

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic innego zbytni nie ma, za 300zł to chyba nie jest źle, 480 idą ponoć, stykneło by , ale czy one na kązdej płycie tak pójda ,czyli na mojej. Nie potrzebuje super ram, bo i tak kasy nie mam, a ta oferta chyba najlepsza na allegro. Poprosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie patrioty co prawda 2x256 i nie mogłem przekroczyć HTT 250... Pojawiał się błąd RAID-u.

 

[edit]

 

kupiłem 2x512 bh5 od strongmena, które na jego infinity nf4x działały rzekomo 258MHz @ 3.3V stable. U mnie te same ramy na tej samej mobo nie są stabilne powyżej 240MHz... :(

W chwili obecnej też mam 2x512 bh-5. A w każdym razie jakieś winbondy: OCZ i TwinMOS 1A4T.

 

Przy 2.8V 200MHz i 2-2-2-5, gold memory zrobił po 50 testach 1000 errorów. Wlazłem do biosa przełączyłem command rate'a na 2T i na chwilę obecną cieszę się z 241MHz stabilnego pod S&M i GM :)

 

Tak więc zwracajcie uwagę na często pomijane Command Rate ;] Dodam, że to 1T marudziło przy 2 kościach, co wydaje się dość bardzo dziwne

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...