Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu wychodzi twoja wiedza na xbox 360 jest frame limit do 30 fps w oblivionie :) po co mam cie nazywac glupim konsolowcem , twoje posty same mowia za siebie , kazdy jest taki sam :) , plus w oblivionie na xbox360 nie ma csa , wystarczy popatrzec co sie stalo z morrowindem , na pc nadal ta gra jest zywa jak na xbox kadzy o tym zapomnial

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

i znowu wychodzi twoja wiedza na xbox 360 jest frame limit do 30 fps w oblivionie :)

A tego to nie wiedzialem - na filmikach z Obliviona, ktore ogladalem nic na ten temat nie mowili. A swoja wiedze o tej grze czerpie wylacznie z tych filmikow. Wiec mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bede mial okazje zrobic porownanie obliviona na pc i x360. konsole podpinam do tego samego monitora wiec bedzie mozna latwo zobaczyc roznice. oczywiscie moj sprzet nie da rady z max detalami ale i tak je ustawie i zobacze ile wyjdzie fps

 

emes nie znasz sie wiec lepiej sie nie odzywaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mam cie nazywac glupim konsolowcem , twoje posty same mowia za siebie , kazdy jest taki sam :)

Jeszcze jeden taki tekst i bedziemy sie gniewac :evil: I to sie tyczy kazdego w tym temacie.

 

Jakas kultura dyskusji obowiazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ yay :blink:

 

kolejny wspanialy preview z xboxa , ten opis pasuje do tych screenow az za dobrze :/

 

"When I got outside, things got hairy. I could see across to the other side of a lake, but it was completely undetailed. Just big, formless blobs of blues and greens. I turned around and looked at my more immediate surroundings and realized that the draw distance was awful. As you walk around, the ground teems with individually rendered blades of grass, bushes, mushrooms, all sorts of stuff. But only a small radius around your character is fully realized -- the rest of it is drawn in, quite visibly, as you move around.

 

This is the HD Era? Watching bushes and trees pop up out of thin air as I walk around? At one point I was heading towards what I thought was an empty forest clearing, when big-ass chunks of building started magically appearing. Come on. (Or maybe I was doing so well in the game that its denizens had started building shrines to my glory.)

 

Things get even worse when I jump on a horse. Now, I'm actually trotting at a steady clip, and Oblivion starts not just to have draw-in issues but framerate problems as well. It's chugging. It can't keep up with my speed, and quite frankly the horse isn't even going that fast. At some points, I keep seeing the "Loading Area..." message pop up every couple of seconds, which brings with it another framerate stutter. It's herky-jerky-all-over-the-place as I climb up the hill to the gate of Oblivion. My reation to the graphics has, over this sequence, gone from "unimpressed" to "nonplussed" to "annoyed."

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

wystarczy popatrzec co sie stalo z morrowindem , na pc nadal ta gra jest zywa jak na xbox kadzy o tym zapomnial

A skad te wnioski?? Wiekszej gafy palnac nie mogles. Wiesz co to w ogole jest Live!? Mam napisac dosc popularne na portalach o konsolach zdanie: "kolejny pecetowiec, ktory o konsolach wie tylko tyle, ze jest Playstation"?

 

^ yay :blink:

 

kolejny wspanialy preview z xboxa , ten opis pasuje do tych screenow az za dobrze :/

A jakies zrodelko? Jakis opis z wersji PC rownie szczegolowy sie znajdzie? Bo na filmikach ktore ja widzialem i ktore pochodzily (wdg tworcow) z XBoxa sprawa miala sie zupelnie odmiennie. Pisze to, bo jestem zaskoczony tym, co przeczytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad te wnioski?? Wiekszej gafy palnac nie mogles. Wiesz co to w ogole jest Live!? Mam napisac dosc popularne na portalach o konsolach zdanie: "kolejny pecetowiec, ktory o konsolach wie tylko tyle, ze jest Playstation"?

wiesz o tym ze na xbox 360 nie ma dodanego do gry construction kita , a co za tym idzie nikt nie bedzie robil modow :) , a jesli ktos bedzie robil jakies to pewnie bethsda zrobi 5 modow i beda platne , chyba nie musze pisac ze niektore mody zrobione przez zwyklych userow wgniataja w podloge produkcje

bethsda :) ile modow jest na xbox do morrowinda :) a ile tysiecy modow jest na pc :)

 

source: http://blog.wired.com/games/index.blog?entry_id=1422030

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podali konfiguracje PC na ktorym to odpalali?

Slow down a little moze oznaczac ze z 60 FPS spadalo do 40. Inaczej by raczej napisali, ze "dramatically" - tak mi sie wydaje. Co w tym dziwnego, ze dalekie obiekty dostaly tekstury gorszej jakosci? Pamiec ma swoje granice i pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Aha - jeszcze jedno: sporo osob tutaj pisze, ze dla Morrowinda gotowe sa zmienic karte graficzna. Oznacza to wydatek rzedu ceny XBoxa 360. Dla jednej gry. Spoko. Jak sie okaze ze moj sprzet nowego Morro nie udzwignie - kupie zamiast grafiki Xa. Nazwijcie mnie glupim konsolowcem :) i meczcie sie z konfigurowaniem gry przez 2 miesiace...

 

mhm mhm bo po przejsciu obliviona wyj**** karte przez okno i wroca do starej.... i w nowe gry ktore sie beda pojawiac beda grali na starych :?

 

jezeli ktos ma slaba karte 8 potokowa to warta jest ona okolo 400zl... i na tej karcie bedzie mozna pograc zapewne z detalami na medium (moge sie zalozyc) Jak ktos chce miec plynna grafike i wyzsze detale to mu wystarczy 12 potokowiec spokoooojnie, cena konsoli x-box360 to jest cena monstrualnego gf7800 na ktorym pograsz przez 2 lata spokojnie. Nie zmienia to faktu ze konsola jest bardziej ekonomiczna ale nie przesadzaj.

 

Zawsze tak jest ze jak gra ma wyjsc to ludzie sieja panike (najczesciej ci ktorzy maja szybkie sprzety, kupe kasy i malo rozumu (cos za cos) ) Ale prawda jest taka ze przy wiekszych hitach jak half life, doom3, FEAR, czy chociaz by morowind bylo tak ze jak juz gra wychodzila to nie bylo tak zle i na kartach sredniej klasy dalo sie bardzo miodnie pograc w srednich a czasami nawet srednio-wysokich detalach bez ultra oczywiscie lub lawirujac innymi ustawieniami bez wyraznej utraty jakosci (PC rox pod tym wzgledem)

Jedyna gra ktora zlamala ta zasade byl moim zdaniem Unreal ktory wymusil niemalze potrzebe zakupienia co najmniej voodoo1 (pamietam ze wlasnie do Unreala kupilem akcelerator za 400zl i gra chodzilo ULTRAplynnie chociaz juz wtedy byla dostepna opcja voodoo2 SLI 8O)

 

I nie widze nic zlego w tym ze "ojej dla jednej gry zmieniac karte" to jest smieszne przeciez zawsze grafike zmienia sie wtedy jak wychodzi "ta gra" ktora podnosi troche wyzej poprzeczke niz dotad pokazujace sie pozycje i powoduje wymiane karty. Przeciez to jest stare prawidlo pecetowego gracza.

Dlatego moze taka goraca dyskusja na temat grafiki, bo to sie mozne potecjalnie wiazac z wymiana kart u niektorych, a u innych bedzie sie moze wiazac z wydaniem kasy na x-boxa. Co do fabuly to nawet szkoda dyskutowac bo wiadomo ze bedzie doskonala.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm mhm bo po przejsciu obliviona wyj**** karte przez okno i wroca do starej.... i w nowe gry ktore sie beda pojawiac beda grali na starych :?

 

jezeli ktos ma slaba karte 8 potokowa to warta jest ona okolo 400zl... i na tej karcie bedzie mozna pograc zapewne z detalami na medium (moge sie zalozyc) Jak ktos chce miec plynna grafike i wyzsze detale to mu wystarczy 12 potokowiec spokoooojnie, cena konsoli x-box360 to jest cena monstrualnego gf7800 na ktorym pograsz przez 2 lata spokojnie.

chcialbym to zobaczyc jak za 2 lata bedziesz gral na 7800 :P juz teraz ta karta miala lekkie problem np z COD 2. wystarczy poczytac watek o tej grze.w tym roku pewnie sie pojawi dx 10 ( nie wiem po jaka cholere skoro nie potrafia wpelni i dobrze wykorzystac dx 9.1). no i trzeba jeszcze liczyc sie z tym ile gier wyjdzie. bo patrzac na rynek pc z ostatnich miesiecy to nie jest najciekawiej. gry wychodza coraz gorsze. jak juz sie pojawi jakis "HIT" to nagle sie okazuje ze zostal zle zoptymalizowany i dodatkowo mozna go ukonczyc 5-7 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeszcze jedno: sporo osob tutaj pisze, ze dla Morrowinda gotowe sa zmienic karte graficzna. Oznacza to wydatek rzedu ceny XBoxa 360. Dla jednej gry. Spoko. Jak sie okaze ze moj sprzet nowego Morro nie udzwignie - kupie zamiast grafiki Xa. Nazwijcie mnie glupim konsolowcem :) i meczcie sie z konfigurowaniem gry przez 2 miesiace...

Ogólnie, jestem w podobnej sytuacji. Myślałem nad xbx również, ale... dla jednej gry jednak chyba wolę zmienić grafikę, niż kupować konsole. A to dla tego, że może i będę męczył się z konfigurowaniem gry przez 3 miesiące, a może i 5 miesięcy, ale za to będę miał taką możliwość, jak również stosowanie nieoficjalnych tweakerów, modów i innych dodatków - coś, o czym na konsoli raczej można tylko pomarzyc. Nie wiem jak będzie w Oblivionie, ale Morrowind dzięki twórczości fanów mógł stać się zupełnie nową grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelDK skaldalem bratu mojej dziewczyny komputer PONAD 2 lata temu i wsadzielm tam semprona 3000+ 512mb RAM i ATI 9600Pro a przeciez 2 lata temu 9600Pro to nie byl highend - i co? I gra chlopak WE WSZYSTKO na tym kompie na medium czsami musi zjezdzac z rozdzialka do 800x600 ale pojedzie jeszcze ponad pol roku jak nic na tej karcie, a pozniej zmiana na 16 potokowca i dalej jazda przez 2 lata - da sie? da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelDK skaldalem bratu mojej dziewczyny komputer PONAD 2 lata temu i wsadzielm tam semprona 3000+ 512mb RAM i ATI 9600Pro a przeciez 2 lata temu 9600Pro to nie byl highend - i co? I gra chlopak WE WSZYSTKO na tym kompie na medium czsami musi zjezdzac z rozdzialka do 800x600 ale pojedzie jeszcze ponad pol roku jak nic na tej karcie, a pozniej zmiana na 16 potokowca i dalej jazda przez 2 lata - da sie? da sie.

wiesz na gf 2 mx tez troche gier jeszcze ruszy. wybacz ale gra dla mnie musi jakos wygladac a na 9600 Pro najlepiej nie beda gry wygladaly. moj znajomy ma taka grafe i widzialem co potrafi. jakbym mial taka grafe mial na pokladzie to raczej bym w gry nie gral bo najbardziej nie lubie zjezdzac z detalami. a juz to musze robic na moim gf 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadki o tym co lepsze, komp czy konsola, to chyba raczej na osobny temat się nadają ;). Ja zmieniłem kompa i nie powiem, kosztowało mnie to wiecej niż X360 Core (ale jeszcze nie opyliłem starych części ;) ) i zrobiłem to m.in. dla Obliviona. Wiem że nie będzie chodzić rewelacyjnie i po detalach się pojedzie ale co mnie to? W RPG chodzi chyba bardziej o fabułę i frajdę z gry...grafa jest tylko dodatkiem choć też całkiem ważnym. Wiele razy jest tak że coś może ładnie wyglądać a być denne jak nie powiem co a i tak wiele osób właśnie tą grę wybierze "bo ma zajedwabistą grafę". Gdy zaś gra wygląda przeciętnie to schodzi na dalszy plan w oczach a często zdarza się że to właśnie ona jest bardziej grywalna. Ja nie należę do osób które zamiast grać w grę robią z niej benchmarka i ogólnie nie mam przyjemności z wpatrywania się w ścianę i oceniania jakości tekstur ;). Gra musi mieć coś takiego jak GRYWALNOŚĆ! Nie można tego zdefiniować w jakiś konkretny sposób bo każdy spogląda na to inaczej. Ogólnie gra musi mieć coś co do niej przyciąga ale czy jest to grafa? Gram bo gra ładnie wygląda? Zależy jak dla kogo i każdy ma prawo do swojego spojrzenia na to, nie bronię.

Mam też takie wrażenie (nie twierdzę że słuszne w 100%), że osoba która gry nie odpali w max detalach (czyli osoba ze sprzetami nie High-endowymi) będzie mogła łatwiej "wyłuskać" inne zalety (albo też wady) danej konkretnej gry bo grafika nie będzie jej "przesłaniała" reszty. Tak jest (nie)stety że najpierw dociera do nas światło (obraz->oczy) a dopiero później dźwięk (muza itp.->ucho) a już na końcu trafiaja do nas te "inne" bodźce i inne "rzeczy" jak np. fabuła czy ogólnie wartośc merytoryczna danej produkcji. Jeżeli obraz nas nie odrzuca to dajemy jej szansę i przechodzimy o krok dalej...tylko czy w ten sposób nie omijają nas przypadkiem inne równie ciekawe (choć nie tak urodziwe) produkcje? (to takie pytanko retoryczne ;) ).

Jak przechodziłem "Morro" to miałem GF2 MX400 więc np. o shaderach mogłem zapomnieć (słaba woda) i detale musiałem zmniejszyć a i tak przycinało w miastach (z 15 FPS wtedy to max chyba) ale jakoś mnie to nie odstraszało i grę przeszedłem. Myśle że teraz też dam radę i nie ważne jak to będzie chodzić i jak wyglądać wystaczy żeby mnie wciągneło jak Morrowind a ja już będę zadowolony na maxa.

 

PS: sorka że ten post taki Off Topowy ale napisałem co myślę. Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Nowe Screeny z Obliviona na Peceta link Konsolowcy niech płaczą z padem w ręku

Plakac bedziemy jak gra wyjdzie i porownamy dzialanie i wyglad, ok?

Czy na tym screenie klik jest zastosowany HDR? Bo tak to wyglada... Swoja droga - te drzewa wygladaja niesamowicie. Nawet las z 3D Marka 05/06 tak nie wyglada... Ja sie zaczynam godzic z mysla, ze na moim pudle to bedzie slideshow, ewentualnie wygladac bedzie tak samo/gorzej niz Morrowind... A na X360 w sumie poza Oblivionem to tylko Kameo jak na razie... :unsure: Moze poczekam tak jak z Morrowindem i zagram 2-3 lata po premierze? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Jesli Oblivion bedzie mi tak chodzil w 1024 jak Firefly forest z 3dm 2K5 w 800x600 to mioooodzio :) Swoja droga widze zastosowany blurek przy zachowanej rozdzielczosci textur wiec jak opisal ktos wyzej,ze jesli tak bedzie wygladac to "konsolowcy niech placza z padem w reku" :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Jesli Oblivion bedzie mi tak chodzil w 1024 jak Firefly forest z 3dm 2K5 w 800x600 to mioooodzio :) Swoja droga widze zastosowany blurek przy zachowanej rozdzielczosci textur wiec jak opisal ktos wyzej,ze jesli tak bedzie wygladac to "konsolowcy niech placza z padem w reku" :D pozdrawiam

Z tym, ze jak napisalem wyzej, las w Oblivionie wyglada lepiej niz ten w 3D Marku 05, do tego wez pod uwage, ze 3D Mark to nie jest jakis ogromny teren tylko kawalek lasu, w Oblivionie swiat ma byc GIGANTYCZNY (ponoc kilka razy wiekszy niz w GTA:SA w ktorym nada znajduje miejscowki ktorych wczesniej nie widzialem, mimo, ze mapa niby cala odkryta) - a biorac pod uwage optymalizacje Morrowinda... to ja mam powazne obawy. Nie mam wprawdzie 7800, ani nawet 6800 (skromne 6600), ale granie w 640x480 na panelu ktorego natywna rozdzialka to 1280x1024 to jednak troche... porazka.

A teraz dorzuc do tego HDR... ktory zabija FPSy juz w DoD:Source, a co bedzie przy takim skomplikowaniu srodowiska? Ty jestes w nieco lepszej sytuacji ze wzgledu na grafike. Jak zoptymalizuja gre pod dwurdzeniowce (mowili cos o tym w tych filmikach, ktore ja ogladalem) to moze ja tez podskocze nieco. Ale na wiecej niz 20-30 FPS w 800x600 przy takiej grafie jak na tych screenach to u siebie nie licze... Co ja mowie - 20 FPS to by byl szczyt marzen przy takiej szczegolowosci. Pewnie detale na medium, rozdzialka moze 1024x768, filtrowanie liniowe zamiast Anizo i... moze bedzie grywalne. Zreszta: pozyjemy, zobaczymy - poczekam na testy tweakowcow ;) z decyzja zakupu gry. Bo znajac zycie to 2 dni po pojawieniu sie gierki ten topic bedzie liczyl 150 stron z czego 100 o wymaganiach i jak komu dziala :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni powariowali? :blink:

Cenega chce wydać najpierw wersję kolekcjonerską, a dopiero później po kilku miesiącach wersją zwykłą. Cena kolekcjonerskiej 160 zł, zwykłej najprawdopodobniej 120 zł. To samo co przy GTA:SA, ździerają kasę jak tylko sie da. :?

40 zł niby nie dużo, ale każdy zna polskie realia. I jak oni chcą zmniejszyć piractwo? Nie tędy droga.

 

Trust us it'll be cool. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni powariowali? :blink:

wersje kolekcjonerskie zawsze byly drozsze, a imho 160PLN to wcale nie jest tak duzo za taki tytul, patrzac np. na premiere takiego WoW. imho ta cena jest nawet b.dobra, przegieli za to z cena za normalny set, ktory ponize 100PLN powinien byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni powariowali? :blink:

Cenega chce wydać najpierw wersję kolekcjonerską, a dopiero później po kilku miesiącach wersją zwykłą. Cena kolekcjonerskiej 160 zł, zwykłej najprawdopodobniej 120 zł.

Zapomniałeś o kosztach wysyłki. To daje nam nie 160zł a 159+5 (wysyłka pocztą). W zamian dostajemy monetę i film z robienia gry. Jak dla mnie to w tych 159zł powinien już być kurier.

 

Ciekawe czy pojawi się wersja pl, bo jak nie to zawsze można poczekać parę miesięcy i kupić edycję kolekcjonerską na allegro.

 

edit

Mogli by zrobić taką akcję jak cdprojekt. Opłacić kuriera i zagwarantować dostarczenie gry w dniu premiery.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plakac bedziemy jak gra wyjdzie i porownamy dzialanie i wyglad, ok?

Czy na tym screenie klik jest zastosowany HDR? Bo tak to wyglada... Swoja droga - te drzewa wygladaja niesamowicie. Nawet las z 3D Marka 05/06 tak nie wyglada... Ja sie zaczynam godzic z mysla, ze na moim pudle to bedzie slideshow, ewentualnie wygladac bedzie tak samo/gorzej niz Morrowind... A na X360 w sumie poza Oblivionem to tylko Kameo jak na razie... :unsure: Moze poczekam tak jak z Morrowindem i zagram 2-3 lata po premierze? :rolleyes:

Dopsze dopsze już widze tę męczarnie grania na padzie. Widzę też te tysiace posiadaczy Xboxa 360 w Polsce grający na swoich telewizorach HD :rolleyes: widzre też te łzy graczy czytający teksty, których w grze bedzie duzo na ich wypasionych 29 calowych nawet 100HZ telewziorach z Media Marktu

w Morrowinda 3 lata? w Morrowinda gralem na moim A XP 1500+ z Radeonem 8500 i wygladał dobrze i nie rwał się. Bez przesady więc. A Na Xboxa pierwszego Morrowind był słabieńki niegrywalny.

Bądźmy ze sobą szczerzy ludzie kochane. Taka gra nie nadaje sie na konsole! Na konosli grasz rozwalony na kanapce przed telewizorem, nie potrafie sobie wyobrazić grania w RPGa takiego jak Oblivion

 

logray no okay ale zobacz co tam masz poradnik ponad 100 stron itd Link 160 zloty zaporową ceną nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Dopsze dopsze już widze tę męczarnie grania na padzie. Widzę też te tysiace posiadaczy Xboxa 360 w Polsce grający na swoich telewizorach HD :rolleyes:

Bądźmy ze sobą szczerzy ludzie kochane. Taka gra nie nadaje sie na konsole! Na konosli grasz rozwalony na kanapce przed telewizorem, nie potrafie sobie wyobrazić grania w RPGa takiego jak Oblivion

A co powiesz na LCD 29" i HD 720p? Brzmi juz troche lepiej? Na dodatek panoramiczny, wiec smiem watpic, czy cos bym stracil (jesli kupilbym X360 oczywiscie). Dla Ciebie granie na padzie to meka. Dla mnie siedzenie przed kompem z nosem w monitorze i sciskanie myszki to meka. I przy okazji glupota, bo raz, ze bardziej psujesz sobie wzrok, dwa od myszki mozesz sie nabawic schorzen stawow nadgarstka.

Co jest zlego w rozwaleniu sie na kanapie i granie w RPG? W czym lepsza jest pozycja na bacznosc przed monitorkiem przy biureczku? Moze powinienem jeszcze zakladac garnitur do grania w tak szacowny tytul, bo w kapciach i pizamie nie bedzie mi wypadac delektowac sie ta gra, bo nie bede okazywac jej naleznego szacunku?

Moze Ciebie podnieca to, ze grajac slyszysz przyjemny szum komputera, co jakis czas nie wiadomo skad i dlaczego cos sie przytnie akurat w czasie walki, itp itd., garbisz sie nad biurkiem i szukasz jakiegos przycisku na klawiaturze. Jesli wersja na PC bedzie u mnie chodzic znosnie - zostane przy niej. I mam nadzieje, ze bedzie mozna grac na padzie (a nie jak w Beyond Good and Evil, grze przeniesionej z konsol, w ktora mozna bylo grac tylko na klawiaturze - IMHO bzdura wszechczasow), bo wole sterowac padem i uzywac kciukow niz machac cala lapa. Gusta sa rozne, nie wiedziales o tym? Moze Cie to zdziwi, ale nawet w FPPy ostatnio wole gre na padzie.

Morrowind wygladal dobrze? Ciesze sie. Bo u mnie na XP2500+ i GF Ti4400 wygladal tez dobrze, ale sie rwal. Zeby sie nie rwal musialem go kastrowac i wtedy juz tak dobrze nie wygladal. Kwestia tego, na jakie jestesmy gotowi isc ustepstwa w wygladzie gry.

Poza tym jesli sie nie myle, to gra byla kastrowana wlasnie dlatego, ze na X360 i PC ma wygladac tak samo bo za to zaplacil wujek Bill. Wszystkie kwestie w Oblivionie maja byc wypowiadane przez postaci, nawet zwoje/listy maja byc czytane, wiec jakos napisami sie nie przejmuje. Dotyczy to zarowno wersji PC jak i konsolowej.

Nie ma to jak pisac o sterowaniu w grze, w ktora sie nie gralo, ktorej jeszcze nie ma. Ja rozumiem organiczna niechec do konsoli, niemozliwosc ogarniecia rozumem jak na padzie mozna grac w gre z widokiem z pierwszej osoby, ale zbey od razu sie tak brandzlowac?

Badzmy szczerzy? A moze subiektywni? Zaslepieni? Ograniczeni? Skoro taka gra nie nadaje sie na konsole, to jaka sie nadaje? Ah tak - glupie bijatyki i platformowki. W ktore oczywiscie takze najlepiej gra sie i tak na klawiaturze.

Moze jednak zamilczysz i poczekasz do premiery gry i wtedy bedzie porownanie. Beda na pewno filmiki w sieci pokazujace wyglad i dzialanie gry na PC i X360, beda recenzje. Ja moze jestem glupi, naiwny, ale mi zawsze sie wydawalo, ze to nie platforma sie liczy, tylko sama gra. I jesli gra ma byc niegrywalna na jednej platformie, to dlaczego psioczyc od razu na inna? I nie pisze tu tylko o Oblivionie. Co bedzie jak wyjdzie Unreal Turnament 2007?

Piszecie, ze grafika nie jest najwazniejsza, ze mozecie zmniejszyc detale, byle tylko zagrac. A jednoczesnie podniecacie sie jak dzieci, jak tylko pokazuja sie screeny/wiadomosci mowiace o tym, ze wersja na PC bedzie wygladac lepiej niz na X360, zapominajac o tej najwazniejszej rzeczy: grywalnosci. O tym, ze gra ma sprawiac frajde. Pozwalac przeniesc sie w ten stworzony przez tworcow gry swiat, zanurzyc sie w nim na te pare(nascie/dziesiat) godzin. I co za roznica, czy to bedzie PC z malutkim 21" monitorkiem czy duzy TV? Kwestia tego, co kto lubi.

Wczoraj poogladalem jeszcze raz te filmiki i zachwycila mnie szczegolowosc swiata - te budowle, ruiny w lasach niezaznaczone na mapach, miasta z budynkami do ktorych mozna wchodzic, zmienna pogoda, zwierzeta biegajace po lasach, polach, ptaki w koronach drzew, rzeki - i z drugiej strony ciasne lochy z pieknymi shaderami i bumpmappingiem jakiego nie widzialem jeszcze w zadnej grze, gra swiatel wpadajacych do tych lochow... Z filmikow ta gra robi tak samo piorunujace wrazenie, jak swego czasu Daggerfall. Jest na co czekac :) I cos czuje, ze zanim sie wezme za questy to bede lazil i zwiedzal ten swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje kolekcjonerskie zawsze byly drozsze, a imho 160PLN to wcale nie jest tak duzo za taki tytul, patrzac np. na premiere takiego WoW. imho ta cena jest nawet b.dobra, przegieli za to z cena za normalny set, ktory ponize 100PLN powinien byc.

To że kolekcjonerskie są droższe to oczywista sprawa, tylko denerwuje mnie wydawanie najpierw wersji kolekcjonerskiej, a dopiero po 2-3 miesiącach wersji zwykłej. Nie mogliby wydać jednocześnie kolekcjonerskiej i zwykłej? Mogliby, tylko chcą jak najwiecej zarobić.

Takie traktowanie klientów może się źle skończyć, może przynieść odwrotne skutki od zamierzonych, zamiast więcej kasy dla twórców wpadnie mniej, przez piractwo.

Zapomniałeś o kosztach wysyłki. To daje nam nie 160zł a 159+5 (wysyłka pocztą). W zamian dostajemy monetę i film z robienia gry. Jak dla mnie to w tych 159zł powinien już być kurier.

Ciekawe czy pojawi się wersja pl, bo jak nie to zawsze można poczekać parę miesięcy i kupić edycję kolekcjonerską na allegro.

Kosztów wysyłki nie liczyłem, pominąłem je. Moneta, film z robienia gry i książka o Tamriel ponad 100-stronicowa. Zwłaszcza książka i moneta są interesujące, bo tworzenie gry to można po wywiadach, filmikach i innych materiałach wypuszczanych zobaczyć.

Wersja PL ma się pojawić po zwykłej angielskiej. Czyli wyjdzie pewnie za jakieś 5-7 miesięcy (w przypadku Morrowinda było to 8 miesięcy o ile mnie pamięć nie myli). Ale czy wersja kolekcjonerska polska będzie to nie wiem, raczej zwykła polska.

logray no okay ale zobacz co tam masz poradnik ponad 100 stron itd 1989815[/snapback]

I co za roznica, czy to bedzie PC z malutkim 21" monitorkiem czy duzy TV? Kwestia tego, co kto lubi.
Albo tego, kogo na co stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jesli sie nie myle, to gra byla kastrowana wlasnie dlatego, ze na X360 i PC ma wygladac tak samo bo za to zaplacil wujek Bill.

imho przez to wlasnie istnieje pewne ryzyko, ze gra zatraci swoj klimat, bo niby bedzie to samo, ale jednak mogloby byc lepiej. a wszystko przez "target" jakim sa konsole. dobrym przykladem bedzie nowy GhostRecon:TW, na obu platformach wyglada tak samo, ale sa pewne roznice, ktore powoduja, ze przynajmniej dla mnie wersja PC staje sie bardziej atrakcyjna. po prostu wersje kosolowa jest bardziej "arcade" ukierunkowana na tapczan i pada i mi to nie odpowaiada. mam cicha nadzieje, ze tak nie bedzie z nowym TES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Albo tego, kogo na co stać.

Dlatego zalozylem, ze pisze o bogatym uzytkowniku PC/konsoli, ktorego stac na 21" monitor - a jak kogos na taki monitor stac, to nie wmawiaj mi, ze na dobry telewizor mu kasy braknie ;)

No, chyba, ze kupuje monitor zamiast TV.

Przecietny polski gracz ma najczesciej 17" chyba?

Co do zatracenia klimatu... Fable to port z XBoxa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zatracenia klimatu... Fable to port z XBoxa... ;)

a ile czesci wczesniej bylo? jaki punkt odniesienia? moze moglo byc lepiej? TES to inna bajka, tutaj sa konkretne oczekiwania i konkretny"target". zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...