Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie Sigilami koszulę, spodnie i buty z Chameleonem. W połączeniu z pierścieniem od Daedry daje mi to sto ileśtam procent chameleona. Mógłbym teraz przejść całą grę bez otrzymania jakichkolwiek obrażeń. Trochę bez sensu na moje.

Ta 100% chameleona jest niezłe ;d. Smieszne jest to, ze postaci nawet nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem quest z zamkiem Kvatch na 15 levelu. O ile jak próbowałem na 10tym był bardzo trudny, to teraz na 15tym był całkiem łatwy, wypiłem tylko dwie miksturki leczenia. Polecam robić ten quest własnie na takim levelu.

hehe ja tam wlazłem na 3-cim levelu i przeszedłem go w całości, choć nie obeszło się bez quicksave'owania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie wiem czy to bug czy po prostu muszę coś zrobić jeszcze:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
A Anvil kupiłem sobie domek od takiego kolesia za 5000 (rudera niezła ;) ) przespałem się tam i wyskoczyły na mnie duchy (wyszło na jaw że posiadłość jest nawiedzona). Musiałem znaleźć tego kolesie w Imperial City co też zrobiłem. Powiedziałem mu co i jak i teraz (wedłóg dziennika) mam go przekonać żeby mi pomógł znieść przekleństwo z tej chaty ale on mówi cały czas że to mój problem, jak kupiłem to żebym się sam martwił. Gościu mnie lubi na 100 więc słaba znajomość nie jest przeszkodą chyba ;). Teraz nie wiem co dalej. Byłem też w chacie w piwnicy, tam sa jakieś "drzwi" ale "zamknięte" (pewnie w końcu je otworzę w trakcie tego questa ale teraz nie mogę). Wiec co mam zrobić żeby kolesia przekonać??...wpadłęm teraz na pewien pomysł ale sprawdzę później, może mu przyniosę tą "rękę" z tej urny która się przewróciła w tym domku....ale to pewnie nie to :(.

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie wiem czy to bug czy po prostu muszę coś zrobić jeszcze:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Nara.

Lookaj ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
w misji gildii złodzieji, w tej w której mam pozbyć się Hieronima Lexa z Imperial City(dziad ma pójść do Anvil) ukradłem już wiadmosc od tej służącej z Anvil Castle. I teraz znalazłem tego fałszerza-the stranger ale on cały dzien i noc siedzi w zamku i nie che wogóle gadać o podrobieniu. Myslałem ze jak pójdzie do domu to mu przyjdzie ochota ale on w zamku siedzi juz 2 dni i noce.Bug jakis?Disposition mam duze u niego-86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
w misji gildii złodzieji, w tej w której mam pozbyć się Hieronima Lexa z Imperial City(dziad ma pójść do Anvil) ukradłem już wiadmosc od tej służącej z Anvil Castle. I teraz znalazłem tego fałszerza-the stranger ale on cały dzien i noc siedzi w zamku i nie che wogóle gadać o podrobieniu. Myslałem ze jak pójdzie do domu to mu przyjdzie ochota ale on w zamku siedzi juz 2 dni i noce.Bug jakis?Disposition mam duze u niego-86

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
U mnie siedzial z 3 dni w zamku. Dawaj odpoczynak co godzine, pokrec sie po okolicy - w koncu wyjdzie - u mnie w koncu wrocil na noc do domu i tam chcial rozmawiac :) Acha - nie krec sie kolo niego bo chlopak glupieje. Stan przy g. magow i spokojnie czekaj zerkajac na kompas czy przypadkiem strzalka nie zzieleniala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lookaj ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Koło tej urny jest wiadomość (jakiś list ale już nie pamietam ;)). Przeczytaj ją to raz. Potem idz go szukać. Tą ręke weź bo sie przyda ;).

Dzięki :). Moim błędem było to że nie wziąłem tej karteczki wcześniej tylko ją przeczytałem ;).

 

Inne pytanie: czy "statystyka" Infame może mieć negatywny wpływ na stosunek otoczenia do mojej postaci? Tzn. czy przy wysokim Infame kolesie nie będą przypadkiem rozpoznawać mnie jako złodzieja itp. i ganiać z siekierami? ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). Moim błędem było to że nie wziąłem tej karteczki wcześniej tylko ją przeczytałem ;).

 

Inne pytanie: czy "statystyka" Infame może mieć negatywny wpływ na stosunek otoczenia do mojej postaci? Tzn. czy przy wysokim Infame kolesie nie będą przypadkiem rozpoznawać mnie jako złodzieja itp. i ganiać z siekierami? ;). Nara.

Nie, nie bedą Cie ganiać z mieczami. Poprostu bedziesz miał mniejszy 'disposition' ;).

 

Po 154h wkońcu przeszedłem main questa (który niestety mi zajął ok 11h :/, bardzo krótki). Szczerze pisząc naprawde średni ten main quest, jednym plusem było outro i ostatnia cutscena ;). Troche szkoda bo teraz sie czuje taką pustke. All gildie zrobione i mnóstwo questów pobocznych, troche chodzi sie bez celu :P. Czekam na mody bo całą mape przemierzyłem wzdłuż i wszerz (dosłownie) i raczej all miejsca odkryte. Czas Obka jak narazie sie dla mnie skończył ;). Modery help.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie: czy "statystyka" Infame może mieć negatywny wpływ na stosunek otoczenia do mojej postaci?

Tak. Jeśli masz Infame większe od fame to:

- nie możesz korzystać z ołtarzy w kościołach,

- ludzie się Ciebie boją/nie lubią,

- strażnicy patrzą inaczej (są podejrzliwi).

 

Infame zdobywa się głównie na questach DB i TG. Zapewne za zabicie niewinnych też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

po kilku minutach grania w obliviona ekran robi sie czarny.. lecz hud widac.. celownik i elementy hudu wszystkie widac.. brakuje calej sceny 3d..

reinstalowalem stery.. sprawdzalem all i nic niepomaga.. POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

po kilku minutach grania w obliviona ekran robi sie czarny.. lecz hud widac.. celownik i elementy hudu wszystkie widac.. brakuje calej sceny 3d..

reinstalowalem stery.. sprawdzalem all i nic niepomaga.. POMOCY

Spróbuj zmniejszyć taktowania karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

po kilku minutach grania w obliviona ekran robi sie czarny.. lecz hud widac.. celownik i elementy hudu wszystkie widac.. brakuje calej sceny 3d..

reinstalowalem stery.. sprawdzalem all i nic niepomaga.. POMOCY

Wyłącz w opcjach - HDR oraz zmień sterowniki na ostatnie certyfikowane - np. 83.40 (na moim asus - @6800 dało to dobry efekt). Zmiana taktowania karty raczej niewiele tutaj pomoże.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taktowanie zmieniszjalem i nic wczesniej niedawalo.. sparawdze to z hdrem .. ale wczesniej mi HDR chodzil.. wiec oco qtwa chodzi ?

grzebalem w configu ale swego czasu gralem na tym confie ponad tydzien..

akcja zaczela sie po zmianie sterow na najnowsze WHQL 84.37. ogolnie wedlug testow granajlepeiej i najstabilniej chodzi na 84.22 niewiem qtwa wqrzylem sie przeokropnie.. sprawdze z tym hdr ale moze ktos wie jaka jest besposrednia przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Nie, nie bedą Cie ganiać z mieczami. Poprostu bedziesz miał mniejszy 'disposition' ;).

 

Po 154h wkońcu przeszedłem main questa (który niestety mi zajął ok 11h :/, bardzo krótki). Szczerze pisząc naprawde średni ten main quest, jednym plusem było outro i ostatnia cutscena ;). Troche szkoda bo teraz sie czuje taką pustke. All gildie zrobione i mnóstwo questów pobocznych, troche chodzi sie bez celu :P. Czekam na mody bo całą mape przemierzyłem wzdłuż i wszerz (dosłownie) i raczej all miejsca odkryte. Czas Obka jak narazie sie dla mnie skończył ;). Modery help.

mam przegrane 80 godzin i ukonczonych ok 90 questow , czytalem ze w grze powinno byc ok 150 questow ,czy tak jest faktycznie? ,bo jesli tak to teraz przeciez granie idzie mi sporo szybciej(choc gram rzadziej) i martwie sie ze gra skonczy sie szybciej niz kiedys morrowind

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
w misji gildii złodzieji, w tej w której mam pozbyć się Hieronima Lexa z Imperial City(dziad ma pójść do Anvil) ukradłem już wiadmosc od tej służącej z Anvil Castle. I teraz znalazłem tego fałszerza-the stranger ale on cały dzien i noc siedzi w zamku i nie che wogóle gadać o podrobieniu. Myslałem ze jak pójdzie do domu to mu przyjdzie ochota ale on w zamku siedzi juz 2 dni i noce.Bug jakis?Disposition mam duze u niego-86
Wlasnie to jest najwieksza wada gry.Liczba tych bledow jest mw taka jak w BP,tak samo w C:C.Ja tam nie patrze prawie nigdy na bugi bo dla mnie sie liczy dobra zabawa,ale wqrza mnie to,ze czesto te bugi uniemozliwiaja gre.Tak samo mialem taki bug tez w misji w piekle (jednej z pierwszych w glownym quescie).Najpierw znikal mi koles,ktory mi pomagal i czesto musialem wczytywac kilka wczesniejszych stanow,a pozniej jak wzialem ten przedmiot na koncu (nie pamietam co to bylo bo dawno nie gralem w Obliviona) to niechcacy zamiast uciec z nim to zostalem przy przedmiocie a potem gdy mnie przenioslo poza brame do piekiel to nie moglem sie ruszyc (nawet za pomoca mapki,albo jak probowalem spac),autosave sie zrobil i musialem grac prawie cala gre na nowo bo nie mialem quicksave'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest najwieksza wada gry.Liczba tych bledow jest mw taka jak w BP,tak samo w C:C.Ja tam nie patrze prawie nigdy na bugi bo dla mnie sie liczy dobra zabawa,ale wqrza mnie to,ze czesto te bugi uniemozliwiaja gre.Tak samo mialem taki bug tez w misji w piekle (jednej z pierwszych w glownym quescie).Najpierw znikal mi koles,ktory mi pomagal i czesto musialem wczytywac kilka wczesniejszych stanow,a pozniej jak wzialem ten przedmiot na koncu (nie pamietam co to bylo bo dawno nie gralem w Obliviona) to niechcacy zamiast uciec z nim to zostalem przy przedmiocie a potem gdy mnie przenioslo poza brame do piekiel to nie moglem sie ruszyc (nawet za pomoca mapki,albo jak probowalem spac),autosave sie zrobil i musialem grac prawie cala gre na nowo bo nie mialem quicksave'a.

Zacznijmy od tego,że ten koleś który ma ci "pomagać" wcale nie jest potrzebny-możesz go od razu puścić przez bramę.Mi się tam gdzieś zawieruszyl w walce i jakoś szczególnie za nim nie tęsknilem.

A drugi bląd?Z tego co czytalem to raczej Twoja wina,nie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna szprzedawac drozsze przedmioty bo sprzedawcy maja max po 1200 zlota ?

Nie spotkalem jeszcze sprzedawcy majacego wiecej zlota. Mozesz te przedmioty sprzedawac - ale dokladnie za taka cene.

Ilosc zlota mozna podbic rozwijajac umiejetnosci handlowe.

Przy expercie mozna inwestowac w sklep - patrz podbic max ilosc zlota u kolesia za 500 zlota (chyba wlasnie o te 500 :) ).

Przy master wszystkie sklepy maja o 500 (jesli mnie pamiec nie myli) zlota wiecej domyslnie (oczywiscie nadal mozna inwestowac i podbic bardziej).

 

Wynikalo by z tego ze przedmiotu za wiecej niz 2200 sprzedac sie nie da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend zacząłem grać, może nie wygląda to jakoś wspaniale na mojej karcie, ale akurat w tej grze nie tylko to się liczy. Jak narazie jestem zachwycony. Czasu na grę tylko brak... matura... :sad: Za jakiś miesiąc wezmę się dopiero za przechodzenie.

Mam pytanie do osób grających na 9800... Macie może jakieś typy co do sterowników najlepszych do gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

po kilku minutach grania w obliviona ekran robi sie czarny.. lecz hud widac.. celownik i elementy hudu wszystkie widac.. brakuje calej sceny 3d..

reinstalowalem stery.. sprawdzalem all i nic niepomaga.. POMOCY

Siemka mam to samo ale tylko w momencie jak zabije jakiegoś wampira gram na zmodyfikowanym ini na oryginalnym nic takiego się nie dzieje

więc to raczej jakaś opcja w pliku ale nie mogłem dojść która, stery 84.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przegrane 80 godzin i ukonczonych ok 90 questow , czytalem ze w grze powinno byc ok 150 questow ,czy tak jest faktycznie? ,bo jesli tak to teraz przeciez granie idzie mi sporo szybciej(choc gram rzadziej) i martwie sie ze gra skonczy sie szybciej niz kiedys morrowind

Moim zdaniem gra napewno sie szybciej szkończy niż morro ;).

 

Co do oldbiviona to teraz czasu nie mam na testy ;). Z tego co pamietam to miałem kolo 3 razy wiecej fps na 1.1 a gra wyglądała podobnie (nieduża różnica). Jedyny problem w tym, że wywalało jak sie wchodziło do jakiegoś pomieszczenia lub wciskało tab - tak sie raczej grać nie da :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie robi quest fast travel, quest fast travel, quest fast travel, to nic dziwnego.

 

Ja walcze na arenie przegladam asortyment w sklepach, wedruje po krainie odkrywajac i penetrujac jaskienie, swiatynie itp itd szukam specyficznych ludzi glowkuje nad niektorymi plotkami, szukam ludzi o ktorych sie dowiedzialem z plotek. Mam 47h gry i 28 skonczonych questow, a nawet nie wiem co to alchemia enchantowanie itp, sa ksiazki o alchemi (to jest gra FABULARNA) jest sporo do poczytania i jeszcze tak mozna pisac godziami.

 

Nie rozumiem co niektorych naprawde, to nie q4 tu sie eksploruje swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hydro - mozliwe poprostu ze ten przedmiot byl ciezki i nie mogles sie ruszyc kiedy dodano ci go do ekwipunku ;] sam raz tak mialem przy jednym zadaniu, koles po ukonczeniu zadanka dal mi jakis miecz i nie moglem sie ruszac, wczytywalem gre itp itd a okazalo sie ze przeciazony bylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie robi quest fast travel, quest fast travel, quest fast travel, to nic dziwnego.

 

Ja walcze na arenie przegladam asortyment w sklepach, wedruje po krainie odkrywajac i penetrujac jaskienie, swiatynie itp itd szukam specyficznych ludzi glowkuje nad niektorymi plotkami, szukam ludzi o ktorych sie dowiedzialem z plotek. Mam 47h gry i 28 skonczonych questow, a nawet nie wiem co to alchemia enchantowanie itp, sa ksiazki o alchemi (to jest gra FABULARNA) jest sporo do poczytania i jeszcze tak mozna pisac godziami.

 

Nie rozumiem co niektorych naprawde, to nie q4 tu sie eksploruje swiat.

chyba nie zauwazyłeś ze gralem 154h prawie all questy zrobione, all (te co znalazłem) knigi przeczytalem (w tym te po 88stron : d) a mapa zwiedzona wzdłuż i wszerz (pól na piechte, pól konikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro - mozliwe poprostu ze ten przedmiot byl ciezki i nie mogles sie ruszyc kiedy dodano ci go do ekwipunku ;] sam raz tak mialem przy jednym zadaniu, koles po ukonczeniu zadanka dal mi jakis miecz i nie moglem sie ruszac, wczytywalem gre itp itd a okazalo sie ze przeciazony bylem.

Nie probowalem tego (wyrzucic przedmiot z ekwipunku) ale po mojemu to tez glupota,nie moc sie ruszac bo za duzo nosze :| Poza tym jakos przed wzieciem tego przedmiotu zdobylem experience'a za athletic to tym bardziej to blad gry, a nie moj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie robi quest fast travel, quest fast travel, quest fast travel, to nic dziwnego.

 

Ja walcze na arenie przegladam asortyment w sklepach, wedruje po krainie odkrywajac i penetrujac jaskienie, swiatynie itp itd szukam specyficznych ludzi glowkuje nad niektorymi plotkami, szukam ludzi o ktorych sie dowiedzialem z plotek. Mam 47h gry i 28 skonczonych questow, a nawet nie wiem co to alchemia enchantowanie itp, sa ksiazki o alchemi (to jest gra FABULARNA) jest sporo do poczytania i jeszcze tak mozna pisac godziami.

 

Nie rozumiem co niektorych naprawde, to nie q4 tu sie eksploruje swiat.

Czujesz się przez to lepszy? Każdy gra, jak mu się podoba. Jak ktoś lubi walczyć, a nie lubi czytać, to tak robi. Jesli ktoś traktuje grę jak Q4, to co, nakrzyczysz na niego? :D

 

Sam tez uważam, że lepiej jest czytac ksiązki, wczuć się w klimat, ale jak kto lubi - nie będę jeździł po innych tylko dlatego, że robią inaczej niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...