Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy na takim sprzecie da sie uruchmic obliviona Amd athlon 1700+ 512 ddr ram Radeon9550@9600 420/520?

Chodzi mi o to czy wogole sie uruchomi

od razu detale polowa tekstury small, trawa kompletnie off (ona zarznie nawet gf7800) zero cieni dystans widzenia polowa i optymalizacja ini i powinienes miec ~18-20fps outdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wykonac wszystkie questy dla gildii zabojcow dostajemy w pewnym momencie konia Shadowmere.To bydle jest nie do zdarcia nie ginie tylko traci przytomnosc i potrafi przykopac.

Spadlem raz z krzesla jak poszedlem wykonac zlecenie zabic jakas babe

przylozylem jej i zaczela uciekac w zyciu bym jej w tej zbroi nie dogonil i tu wkaracza Shadowmere gonil ja spory kawal ale w koncu dopadl i dobil :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wykonac wszystkie questy dla gildii zabojcow dostajemy w pewnym momencie konia Shadowmere.To bydle jest nie do zdarcia nie ginie tylko traci przytomnosc i potrafi przykopac.

Spadlem raz z krzesla jak poszedlem wykonac zlecenie zabic jakas babe

przylozylem jej i zaczela uciekac w zyciu bym jej w tej zbroi nie dogonil i tu wkaracza Shadowmere gonil ja spory kawal ale w koncu dopadl i dobil :]

 

Cholera jestem przywodca Dark Brotherhood i nigdzie nie natknalem sie kurna na konia... Kiedy to bylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jak zrobisz questa z oczyszczeniem tajnej siedziby (czyli którko mówiąc wyrżniesz tam wszystkich) to dostajesz tego konia w nagrodę. Trzeba czytac dialogi a nie tylko patrzeć na Item added :D

Pewnie czeka na ciebie przed wejściem do tej twierdzy gdzie miał swoją kryjówkę ten Listener.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu detale polowa tekstury small, trawa kompletnie off (ona zarznie nawet gf7800) zero cieni dystans widzenia polowa i optymalizacja ini i powinienes miec ~18-20fps outdor

gra z texturami na small wyglada gorzej niż pierwszy soul reaver (tylko bez pikselozy).

Polecam komende bDoSpecularPass=0 daje troche fps ;). Zobaczy czy bedzie Ci cieło z wiekszymi textami niż small.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wykonac wszystkie questy dla gildii zabojcow dostajemy w pewnym momencie konia Shadowmere.To bydle jest nie do zdarcia nie ginie tylko traci przytomnosc i potrafi przykopac.

Spadlem raz z krzesla jak poszedlem wykonac zlecenie zabic jakas babe

przylozylem jej i zaczela uciekac w zyciu bym jej w tej zbroi nie dogonil i tu wkaracza Shadowmere gonil ja spory kawal ale w koncu dopadl i dobil :]

 

ehehehehehee z pamietnika zabojcy jednym slowem, proza zycia, - no tego sie nie spodziewlem mega lol normalnie hehehehe niezle sie usmialem. Ciekawe co na to Jake79 :wink: Mnie to totalnie zaskoczylo wiedzialem e kon jest mocny ale ze taka msciwa i zawzieta bestia to nie wiedzialem :lol2:

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jednak 2 kupcow posiadajacych ponad 1200 zlota:

 

pierwszym jest paser gildii zlodzieji z IC - 1500 poziom master

drugim kobitka z Mystic Emporium w IC - 2000 poziom novice! - nie jestem tylko pewny, czy nie pojawia sie ona po dograniu oficjalnego pluginu "wizard's tower"

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jednak 2 kupcow posiadajacych ponad 1200 zlota:

 

pierwszym jest paser gildii zlodzieji z IC - 1500 poziom master

drugim kobitka z Mystic Emporium w IC - 2000 poziom novice! - nie jestem tylko pewny, czy nie pojawia sie ona po dograniu oficjalnego pluginu "wizard's tower"

Chyba jednak z patchem. Ja ich nie spotkałem. A może masz duży skill sprzedawania ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak z patchem. Ja ich nie spotkałem. A może masz duży skill sprzedawania ? :P

Ten paser pewnie jest oryginalny. A u tej kobitki kupuje sie wyposazenie do wiezy z moda wiec pewnie tez z tego moda pochodzi.

 

Merchanta mam na 69 lvl - a ilosc zlota u kupcow mozna podbic dopiero od 75 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Robię quest w którym wchodzimy do snu pewnego kolesia, znalazłem juz 3 te " swiecące kulki", i mam problem z ostatnią, wchodzę do pomieszczenia w którym są te słupy które wystrzeliwują strzały i kamienie które się wciskają. Znalazłem jakąś mysterious note, ale w niej są jakies "krzaczki". Wie ktoś moze jak to przejść ;/?

 

 

EDIT: czytam wasze problemy z krzaczeniem się gry, jestem zdziwiony, bo mi ani razu jeszcze gra się nie wywaliła podczas loadu czy właczania jej.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Krzaczenie? Rzadko, ale to tylko z powodu małej ilości ramu (512MB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mi sie potrafi wykrzaczyc 3 razy pod rzad na loadzie :-) ale co tam gra jest zbyt wciagajaca. Poza tym Oblivion ma tyle bledow ze nie licz ze przy pierwszym patchu zlikwiduja wszystko.

Wlasnie tez nie rozumiem dlaczego wam sie tak nagminnie wysypuje, mowicie ze wrazliwy Obek na niestabilne OC itp... hmm...no dobra...u mnie test cpu&ram SP2004 (osobno 100% stable :|) przy takich ustawieniach jak w sygnaturze wywala sie po kilku chwilach a Oblivion nie wysypal mi sie ani razu ;] inne gry/programy tez, wiec moze przyczyna crashow tkwi w czyms innym...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Robię quest w którym wchodzimy do snu pewnego kolesia, znalazłem juz 3 te " swiecące kulki", i mam problem z ostatnią, wchodzę do pomieszczenia w którym są te słupy które wystrzeliwują strzały i kamienie które się wciskają. Znalazłem jakąś mysterious note, ale w niej są jakies "krzaczki". Wie ktoś moze jak to przejść ;/?

EDIT: czytam wasze problemy z krzaczeniem się gry, jestem zdziwiony, bo mi ani razu jeszcze gra się nie wywaliła podczas loadu czy właczania jej.

Mi sie jedynie wykrzaczyla raz czy dwa przy wyjsciu do Windowsa - i to zawsze gdy wychodzilem metoda silowa, tj. ALT+F4. Moze kwestia cracka nie teges?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez nie rozumiem dlaczego wam sie tak nagminnie wysypuje, mowicie ze wrazliwy Obek na niestabilne OC itp... hmm...no dobra...u mnie test cpu&ram SP2004 (osobno 100% stable :|) przy takich ustawieniach jak w sygnaturze wywala sie po kilku chwilach a Oblivion nie wysypal mi sie ani razu ;] inne gry/programy tez, wiec moze przyczyna crashow tkwi w czyms innym...

Małe ot

 

Caleb jak Ci chodzi obek na 7600gt ? Możesz grać z distant land i hdr z fps > 25 ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam z www.benchmark.pl :

"Czy Oblivion lubi dwurdzeniowców?

Czy do najnowszej gry The Elder Scrolls IV: OBLIVION, posiadanie dwurdzeniowego procesora AMD Athlon 64 X2 będzie mieć jakiekolwiek znaczenie? Na to pytanie odpowiada serwis FiringSquad w swoich najnowszych testach. Przetestowali procesory od Athlona 64 3500+, do X2 4800+.

O ile w rozdzielczości 800x600, wzrost FPS jest zauważalny na platformach z procesorami X2, to w wyższych rozdzielczościach - 1280x1024 i 1600x1200, liczba klatek jest zawsze taka sama. Podobnie sytuacja wygląda z ilością pamięci cache w CPU - 1MB lub 512KB.

Chłopaki złapali całe mnóstwo 'fps'ów' i zaprezentowali 12 stron z wykresami wydajności, w zasadzie tylko po to, aby udowodnić to, co można przekazać w jednym zdaniu: przy grze w Oblivion nie ma znaczenia, czy będziemy mieć Athlona 64 3000+, 4000+, czy X2 z jakimkolwiek zegarem, liczy się tylko mocna karta graficzna.

No chyba, że ktoś mając sprzęt za kilka tysięcy złotych zamierza grać w trybie 800x600..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb jak Ci chodzi obek na 7600gt ? Możesz grać z distant land i hdr z fps > 25 ? :P

Chodzi spoko ;]

 

1024x768 AAx2 ANx4 + Bloom (nie lubie hdra - niebo wyglada jak po wybuchu nuka ;])

Tekstury Large

LOD właczone

wszystkie suwaki na 90-100%

Soft Shadows Off bo kaszania cos

Reszta na On

 

Do tego:

Modzik na lepsze texturki w oddali

+ Lepszą Vode ;]

 

Masa zmian w ini, generalnie na polepszenie grafiki, troche dodalem drzew, wiecej krwi, kombinowalem z "ozywieniem" podloza etc.

 

Na zwyklym ini, i bez modów, po wylaczeniu klku zbednych dupereli min. joya, korekty audio etc. mam srednio 6-9 fps wiecej niz podaje tu:

 

W miastach mam 20-30-35 fps buja sie bardziej niz w lasach :|

W plenerze 25-30-35 fps jak dysk nie dogrywa grrr :wink:

W interiorach mam nawet 100 czasami :[] ale tak srednio to 70-80 fps

 

Stery 84.43 grafa i reszta wykrecone jak w sigu

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche skomplikowane, ale może bethesda jak się zorientuje, że fani już sobie radzą, to wypuści normalny konwerter do 3dsa.

 

A co do tematu awaryjności gry - próbowałem różnych sterowników, defragmentacji i reinstalki gry. Pomogło dopiero zmniejszenie OC procka (mimo że przez ponad pół roku był 100% stabilny, dla Obliviona widać nie był).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem gierkę, jest niesamowita, wszystko, co się da ustawione na full, rozdzielczość 1280x1024, żadnych czkawek. Jest tylko jeden problem, z angielskiego jestem noga i nic nie kumam, co do mnie piszą, nie mogę też wydostać się na powierzchnię, latam po tych lochach, powoli mi się nudzi, będę musiał zajrzeć chyba do solucji.

Czemu ta gra nie wyszła po polsku, ale dobrze, że jest nadzieja na lipiec tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem gierkę, jest niesamowita, wszystko, co się da ustawione na full, rozdzielczość 1280x1024, żadnych czkawek. Jest tylko jeden problem, z angielskiego jestem noga i nic nie kumam, co do mnie piszą, nie mogę też wydostać się na powierzchnię, latam po tych lochach, powoli mi się nudzi, będę musiał zajrzeć chyba do solucji.

Czemu ta gra nie wyszła po polsku, ale dobrze, że jest nadzieja na lipiec tego roku.

Właśnie dla takich ludzi wprowadzona została strzałka na kompasie, idź za nią a możesz przejść całą grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam WInfasta 6800Xt@Gt 16/6 300@360/700@860 wynik w 3D Marku 2003 to 10500 i mam 20 fps rozdz. 1024 , hdr on,AA off wszystkie detale na maxa i mam 20 fps...nie rozumiem ludzi którzy piszą ze na 6600 Gt chodzi im płynnie na maxymalnych detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam WInfasta 6800Xt@Gt 16/6 300@360/700@860 wynik w 3D Marku 2003 to 10500 i mam 20 fps rozdz. 1024 , hdr on,AA off wszystkie detale na maxa i mam 20 fps...nie rozumiem ludzi którzy piszą ze na 6600 Gt chodzi im płynnie na maxymalnych detalach

Jezeli chodzi Ci o posty Caleba to tam jest 7600GT ;) więc to akurat dziwne nie jest ze chodzi płynnie przy wszystkim na max, sam mam taką karte to wiem, no i 7600gt jest lepsze niz 6800gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...